Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Chyba trochę się ktoś zagalopował, ale skoro Barca zagrała parę dobrych meczów po 6 miesiącach męczarni, to naturalnie odbiera nieco rozsądek. Dest póki co zalicza w całym sezonie ligowym 2 gole (oba w ostatnim meczu) i 1 asystę. W wielu meczach był nijaki, a jego znakiem firmowym była pewnego rodzaju chaotyczność, bądź nieprzewidywalność.
Wydaje się, że jest to porządny materiał na bocznego defensora, ale na razie jest to bardzo przeciętny sezon w jego wykonaniu. Jednak on ma dopiero 20 lat, więc to zrozumiałe i należy uzbroić się w cierpliwość oraz czekać aż Koeman i kolejni trenerzy go oszlifują. W końcu nie każdy jest Pedrim.
Do niedawna w kulawych pomysłach Koemana, zawodzili nawet doświadczeni i utytułowani koledzy Desta, więc nie ma co wymagać za dużo od chłopaka.
Teraz kiedy Koeman wreszcie odnalazł optymalne ustawienie, może uda się na stałe uwypuklić walory Desta.
2
@MesQueUnClub_87 Dam Ci herba ale kompletnie nie wiem o czym ta gadka.
2
@Encore I dobiera ciekawych ekspertów, operuje pogłębionymi statystykami, więc się dobrze tego słucha.
1
Gnabry w ostatnich 17 meczach Niemiec, zamieszany w 18 bramek. Ależ ten Flick kapitalnie buduje piłkarzy. To jest fachura.
5
@Encore Przewyższa miażdżącą liczbę użytkowników tej strony i wiedzą i kulturą, też właśnie go słucham.
1
@panczo Bredzisz? To doskonała analiza.
Piszesz jak wielu niewolników na tej stronie. Tylko niewolnik może napisać, że nie ma różnicy między decyzją podjętą niezależnie w wieku 18 lat, a decyzją podejmowaną po latach systematycznej indoktrynacji.
Jako niewolnik tresowany od dziecka, pójdę i jeszcze będę żebrał w KK, żeby moi oprawcy mnie łaskawie uwolnili.
Jeśli Twój zniewolony umysł nie widzi tego, że nie posłanie dziecka do szkoły, lub nieedukowanie go prowadzi do nieodwracalnych szkód, to wystawia Tobie ponurą laurkę.
Nie rozumiem tej żarliwości godnej dewotki, z którą chcesz dzieciakowi wmuszać, że ma klękać przed jakimś człowiekiem z przeszłości i udawać, że ekscytuje się, że mu zsyła łaski. Jak zechce, to ma całe dorosłe życie na tę decyzję.
Co do kosza lub piłki nożnej, nawet to przedstawiasz jak niewolnik: trzeba dziecku coś narzucić. jakbyś Einsteinie nie mógł wpaść na to, że można pokazać 20 sportów i niech dziecko samo wybierze.
Jak z religią, wybierz sobie synku, córko czy chcesz wierzyć, ale poczekajmy aż będziesz odpowiednio dojrzały/a.
4
3:0 to pogrom, świętujemy!
3
Ogólnie jest postęp. W ostatnim meczu do przerwy nie wygrywaliśmy. Oprócz tego widzimy kamuflaż przed Anglią
2
@panczo To była teza, którą sformułowałem tak ostro by uzyskać wyraźne i dobrze uzasadnione stanowisko strony wierzącej.
Nie udowodnisz mi hipokryzji bo ja popieram prawo wszystkich do podejmowania własnych, ważnych decyzji dot. własnego życia. Wybór religii i sprawy wiary temu podlegają. Tzn. nie trzeba narzucać za noworodka czegoś, o czym ktoś może zdecydować sam jako dorosły. To jest opresja.
Ale jakoś widzisz, nikt w Polsce nie zakazuje nosić dzieci do chrztu i pewnie tak zostanie.
0
@Adamski69 Zgadzam się ze wzrostem umiejętności rzutowych zawodników. Kiedyś taki kołek jak Dan Majerle był uważany za specjalistę od rzutów z dystansu. Obecnie lepiej rzucają mocni skrzydłowi, a każdy zespół ma kilku zawodników, którzy potrafią razić z ogromnych zasięgów.
Jednak na pewno swoje tez robi taktyka i nacisk na ofensywę. Przy przesunięciu akcentów na defensywne, jak robi Miami, punkty zdobywa się znacznie trudniej. Nawet jakiś europejski zawodnik stwierdził, że na turnieju (chyba MŚ) nie było im trudno wyłączyć Giannisa, bo postawili twarda defensywę nieprzypominającą tę z NBA. I sobie Antek nie pohasał.
1
@messi564 To też prawda, że skoro zagrał to znaczy, że trener dostrzegł jego potencjał. Niech do nas dołączy i bądźmy dobrej myśli.
1
@Adamski69 Ja obserwuję NBA od ok 30 lat i zgadnij komu kibicowałem? No tak, wiadomo Jordanowi. Obecnie żaden zawodnik nie budzi u mnie nawet w połowie tych emocji (pewnie wiek), ale zawsze śledziłem LeBrona od czasu gdy dołączył do Cleveland.
To niech Brooklyn zmierzy się z Lakersami w finale ale potencjalnych przeszkód jest ogrom. Upgradowana Phila, groźni Clippers, wzmocnione Nuggets, aspirujący Jazz.
Nie wiem czy czytałeś na probasket.com artykuł sugerujący, że osłabieni Lakers mogą nawet wypaść poza play-offs? Zgadzasz się z tą tezą?
0
@messi564 Ale to jednak tylko Gruzja i gruzińscy piłkarze, więc nie jest to dla mnie wyznacznik jakości. Zagra poprawnie pełen sezon ligowy i wtedy ocenię czy Garcia się nadaje. Obecnie nawet nie mam zdania, bo za mało gra.
0
@Adamski69 Jesteś fanem NBA? I Lakersów? Ja z obu zespołów byłbym za Brooklynem, uwielbiam Duranta, ale razi mnie to budowanie dream teamu
0
@VenoM No ale chyba w tym newsie kryją się podteksty. Jaki sens ma porównywanie transferów obu klubów, jeśli nie w kontekście wzajemnej potyczki?
0
@Adamski69 Czekaj, czekaj, Brooklyn jeszcze nie jest w finale. Podobnie Lakers.
0
@messi564 Ale Gruzini to chyba nie poddali Garcii wielkiemu testowi, co?
17
Pedri inteligencją wyróżnia się nawet w reprezentacji. Wszędzie piękny.
1
@Yosemite A przypomnij mi co grała Barca u Enrique od rundy rewanżowej jego 2 sezonu. Ze składem na tryplety drużyna gasła w oczach. Nie wiem czy powrót Enrique do kadry Hiszpanii nie był strzałem w stopę. Mogą dziś wygrać, ale polotu tam nie ma.
2
@pele1282 To Mateusz musi siedzieć cicho
1
@Khardan No jasne - mają tylko inne poglądy. Nie cierpię takiego ślizgania się i udawania, że coś co istnieje - nie istnieje. Możesz się obrażać na to, że nazwałem Cie obrońcą szczucia na innych, ale każdym kolejnym wpisem to potwierdzasz.
Ta rozmowa coraz bardziej wygląda tak:
- Ależ niech ksiądz uzna, ze zamiary macie dobre, ale w praktyce gwałcicie i chowacie gwałcicieli dzieci (jesteście źli)
- Ale ubolewamy (jesteśmy dobrzy)
- Ale gwałcicie i chowacie (ależ jesteście źli)
- Ale ubolewamy (ależ jesteśmy dobrzy)
Czyli, jak Ty, poudajemy, że to złe i bardzo złe nie istnieje.
Każdy Twój wpis to ucieczka przed uznaniem patologii będących powszechnym udziałem obywatela prawicowego, nasiąkniętego wieloma uprzedzeniami. Szkoda, że prawicowego, a nie prawego.
1
@Khardan Szacunek do innych to nie ideologia. I tak w praktyce życia to wygląda, większość moich rozmów z wyborcami prawicowymi, to dyskusja z ludźmi, dla których pedalstwo, czarnuchy i baba w kuchni to codzienny sposób myślenia.
Jeśli mam być nazwany niewolnikiem ideologii, która walczy z tym schamiałym podejściem do innych - dziękuję za komplement.
Szkoda, że nie wyprowadziłeś mnie z błędu a propos tych wykładów w USA, tylko podważyłeś moje obserwacje. Ja nie założyłem kto to jest, ale jest pewna praktyka prawicowych oszołomów i nie sprostowałeś tego.
Polecam ideologiczne gościnne wykłady pani Pawłowicz, jeśli tak to wyglądają te wykłady, to ja dziękuję.
11
@karol97 Popieram filozofię Twojego wpisu, więc uskutecznię teraz filozofię dania Ci łapki w górę.
1
@Kgorecki2500 Ale dyskryminowanie jest też chętnie podchwytywane przez dużą część społeczeństwa, prawda?
Można iść na policję, zarządzaną ręcznie przez Ziobrę, czyli de facto spacyfikowaną i pod Ziobrowym butem. Można iść, tylko czy coś z tego wyniknie?
3
@Kgorecki2500 Ale mówiłem o czymś reprezentatywnym dla całej lewicy, i najlepiej jeszcze w Europie, a nie odosobniony przykład w dalekiej Kanadzie. I to przybliżony bez okoliczności.
I chcesz równać pojedyncze przypadki z chóralnym prawicowym "zasrane pedały" i "ciapaci wypier***ać". O tym mówię, nie ma czego porównywać. Przeciętny prawicowiec jest uprzedzonym człowiekiem obrażającym odmienności i nie oszukujcie kolego rzeczywistości, bo tego nie idzie zakłamać.
5
@Khardan Leczenie gejów nie jest zamordyzmem? Odmawianie gejom prawa do przekazywania majątku jest wykluczaniem społecznym. Mówienie o ciapatych nie jest przemocą słowną? Krzyże na ścianach sal lekcyjnych są bezczelnym panoszeniem się w sferze publicznej. Odbieranie kobietom prawa o decydowania o własnym ciele jest przemocą wobec nich.
Nie znam tematu wykluczania prawicowych mówców w USA (ten kraj jest z wielu względów specyficzny), ale jeśli są to ludzie tak zakłamani i homofobiczni jak przedstawiciele środowisk prawicowych w Polsce, porównałbym to usuwania treści rasistowskich z dyskursu publicznego. Nie podajesz szczegółów, ale często nie dopuszczanie radykalnych prawicowców do uczelni, ma chronić innych przed oszalałymi atakami, czego przykład mieliśmy niedawno w Polsce na jednej z uczelni.
O tym mówiłem, na radykalizmy w życiu publicznym nie ma miejsca.
Ty jawisz się jako obrońca prawa do szczucia na innych. Tak postrzegam Twoje wpisy
1
@Kgorecki2500 Jakiś przykład?
10
@Khardan Tyle, że lewicowiec w imię poglądów chroni przed wykluczaniem innych, a prawicowiec wolności atakuje. Lewicowiec rozszerza pole wolności, a prawicowiec zawęża. U lewicowca prawicowiec się zmieści w poglądach, u prawicowca idea wolności to jakieś straszne utrapienie.
Twoja definicja byłaby celna, gdyby nie promowała podskórnie zamordyzmu i narzucania poglądów innym.
Stawiasz fałszywy znak równości. Bo jakim prawem ograniczony prawicowiec, ma bronić mojej rodziny, i mówić mi jak mam żyć? Niech broni swojej i od mojej się odwali. Dla kontrastu jak on widzi swoją rodzinę mnie nie obchodzi. Jedyne pole ingerencji państwa jest wtedy gdy dzieciakowi dzieje się krzywda. Czyli nie ma zgody na przemoc w czym środowiska prawicowe się lubują - a to znowu jest skutkiem nawyku narzucania swojego ograniczonego poglądu innym
50
@Gregsky10 Wpis bez kontekstu może być nie za mądry.
I to ci wyjaśniam - w ramach obrony demokracji wiele państw zakazało istnienia organizacjom nazistowskim, czyli odebrało im głos. Bo demokracja nie polega na wygłaszaniu poglądów w sferze publicznej bez żadnych ograniczeń.
Inna sprawa, że zamordystyczni prawicowcy, którzy często chcą zabraniać czego się da, narzucać swój światopogląd i nie mogą się pogodzić z tym, że ktoś myśli inaczej nie mają raczej moralnego prawa naśmiewać się, że lewicowiec czegoś zabrania
Jest tak, że radykalny lewicowiec zakazuje tyle co szeregowy prawicowiec. Wg mnie prawicowiec jest ideowym niewolnikiem w klatce ograniczonych poglądów. U lewicowca jest z reguły miejsce dla wszystkich, prawicowca brzydzi wszystko inne niż on sam.
13
@marcin62 Możesz nawet postawić ich przed plutonem egzekucyjnym. Już tyle razy było to wałkowane, że bez VAR-u żaden sędzia nie nadąży za tempem piłki nożnej. Sędziowie obiektywnie nie są w stanie nadążyć za pewnymi sytuacjami.
Fakt, że wczoraj nie było choćby technologii goalline to kpina z kibiców.