0

@MesQueUnClub_87 Na pewno nie moją

0

@lucca87 Problem jest, że po zawalonych meczach Barcy pojawiają się zwroty "gdyby" "co by" czyli szukanie wymówek

0

@Przemek2323 To nie jest tak słaby skład żeby kapitulować na wszystkich frontach. Ofensywa personalnie jest bardzo silna, tylko trener nie dojechał z pomysłami na zagospodarowanie tego potencjału. O ile defensywne zawiechy nie obciążają tak bardzo Koemana, to marnowanie potencjału ofensywnego jak najbardziej.

3

Raczej jest tak, że seria meczów ze średniakami i słabeuszami zaćmiła wielu zdolność rzetelnego osądu. Wyniki były, ale gra pozostawiała wiele do życzenia. SP i CdR to dwa wyzwania gdzie trzeba było wyjść na murawę, pokazać jakiś pomysł na grę i wygrać. Przyszło sprawdzam i niestety zgodnie z moimi oczekiwaniami nastąpiła negatywna weryfikacja. Wystarczy rywal z konkretnym pomysłem na mecz i Barca dławi się we własnej niemocy, a może po prostu realizuje "coś tam" Koemana, bo nie wiem jak nazwać inaczej jego brak koncepcji ofensywnych.
Dokładnie to samo mieliśmy na jesień czyli zorganizowany rywal i Koeman, który nie wypracował żadnych schematów ofensywnych poza zrzucaniem odpowiedzialności na barki Messiego i Dembele. Ousmane zresztą w głównej mierze podejmuje indywidualne wysiłki, a ile ma sytuacji gdy wbiega na pełnej petardzie w pole karne po wypracowanej zespołowo akcji? Prawie w ogóle, bo Barca nie gra w ofensywie jak zespół. Prawie zawsze jest Dembele kontra cały blok obronny. Jałowe klepanie na alibi znamy aż nadto dobrze.
A teraz mamy luty, czyli kilka miesięcy dalej. Za błędy obrony mogę rozgrzeszyć, ale decyzji o wystawieniu Umtitiego kosztem Lengleta nigdy nie zrozumiem. Nie zrozumiem też jak paczka Messi -Dembele-Griezman- de Jong- Pedri i nawet Busi może grać takie gnioty w ofensywie gdy rywal jest lepszy niż solidny. Wczoraj mecz mógłby trwać 270 minut i ten jałowy sposób atakowania nie przyniósłby gola. Obstawiałem 3 bramki dla Sevilli, skończyło się na 2. Spodziewałem się końca przygody z CdR, jest jeszcze rewanż ale wynik już jest fatalny, bowiem strzelenie bramki było wczoraj koniecznością. Ale powyższa ofensywna paczka to widocznie za słaby zestaw na takie wyzwanie. Cholera wie dlaczego?

0

@Keson Mimo wszystko Lenglet nie popełnia 2 błędów co mecz, dla mnie jest poziom wyżej niż Umtiti, a z dobrym trenerem 2 poziomy. Poczekajmy na rewanż, ale przesłanek do optymizmu nie widzę. Odmeldowuję się już z neta, dzięki za pogawędkę i pozdrawiam

0

@Keson Nie ja, ale wystawienie go kosztem Lengleta to koszmarna niekompetencja trenera. W innym wpisie po zobaczeniu zestawu defensywy obstawiałem trzy stracone gole. Z kolei nieudolność w ofensywie to wręcz znak firmowy Koemana ze zorganizowanymi zespołami. Koeman poleci, ale nie powtarzaj nikomu, że to napisałem bo mnie zlinczują tutaj.

0

@Keson Niestety, mnóstwo osób mnie tu kopie po kostkach, ale niestety to raczej 95% La Rambli się myli. Sam widzisz, że wnioski wyciągam przed meczem, a mecz i jego wynik był dla mnie w miarę oczywisty,

0

@Encore Let's go Jose let's go, he he

1

@Arkadio90 Wbrew pozorom może PSG nie prezentuje poziomu znacząco wyższego od Sevilli. Andaluzyjczycy nie pekają przed nikim.

0

@Rewolucja123 Nie przejmuj się, koledzy osiągnęli już wyższą szkołę rozgrzeszania Koemana ze wszystkiego.

2

@Mns21 Kapitalna próba powstrzymania gola i naprawienia błędu Umtitiego i spacerowicza Busquetsa, niestety nieudana. Solidnie jak na niego

0

@PIWOSZ89 Oby

0

Przy tej defensywie leci trójka dla Sevilli.

0

Dzisiaj niewiele przemawia za Barceloną. Ostatnia porażka Sevilli była z Atleti (0:2), ale w tamtym meczu Sevilla przeważała we wszystkich aspektach z wyjątkiem bramek, oczywiście. Atleti załatwił Sevillę wyrachowaniem, jednak nie najlepsza organizacja gry Barcy w ataku, ale szczególnie w środku pola i defensywie może być wodą na młyn dla Andaluzyjczyków. Oby nie, ale nie chcę być złym prorokiem.

1

@Coutinho007 Jest tu pole do negocjacji

0

Wiem, wiem, już dzisiaj raz wzywałem Koemana do swojego gabinetu, ale gdybym był prezesem Barcy wezwałbym go jeszcze raz na 19. Po pierwsze żeby wiedział, że to co mówiłem o 12 było na serio, a drugie jeszcze strzeliłbym mu mowę motywacyjną:
Ronald you make that Barca put ball in Sevilla more than Sevilla put ball in Barcelona.
Ale bym wywierał presję, za mojej prezesury wszystko chodziłoby jak złoto.

1

@BarcaInfo To dzisiaj się trochę nagimnastykuje przy wyciąganiu piłki z siatki

2

@puyol_presidend5 Moja dziewczyna ma jakąś świetną kamerkę, bardzo ją chwali. Zapytałem po co jej ona, a ona odpowiedziała, że w sumie nie wie po co. Ale coś mi tu śmierdzi, bo gdy budzę się rano, jest strasznie zmęczona i ma siniaki pod oczami. Nie mam pojęcia o co tu chodzi.

1

@don'T.R.I.P.e No hay problema. Tu espanol es mejor que mi espanol. Pienso que tenemos que comprar dos defensores extraordinarios pero la temporada proxima. Yo quiero robar dinero en uno banco este verano

0

Dzień dobry Julio, wysłucham Cię popołudniu bo teraz nie mam czasu.

0

@konrad1661 Dzięki, cieszę się, że mnie tak komplementujesz. "Ciary żenady" - świetne

8

Ostatni wpis, bo muszę lecieć pozarabiać na życie (opiekuję się dwójką nieślubnych dzieci Kaczyńskiego - z Pawłowicz i Szydło, płaci mi 11 złotych za godzinę brutto)

Najgorsze jest to, że jak dzieją się setki chamskich rzeczy jakie robi PiS po drodze, to wielu ludziom zdaje się to nie przeszkadzać. Dopiero jak walnie taki medialny dzwon jak dzisiaj, wtedy co niektórzy się budzą. Czyli mamy to słynne powolne gotowanie żaby, która nie wie co się dzieje.

3

W te tony jeszcze chyba dziś nikt nie uderzył: "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy .......

5

@don'T.R.I.P.e Soy yo amigo de Polonia. Si, si, vodka polaca. Bebemos?

1

@LuisSalvano O to to to właśnie, podpisuje się

7

Gdybym był prezesem Barcelony, dziś wezwałbym Koemana do gabinetu i wyrzekł poniższe słowa: "Ron, you know pamiętasz jak spotkaliśmy się przed Superpucharem i co mi obiecałeś? No właśnie. Wiesz jak wyszło. Gdyby nie potężne pro-Koemanowskie lobby laramblowskie rządzone przez dwóch bonzów @Janiama i @VamosRakieta nie wiem jakby się to skończyło. Jestem smutny, Ron. Daj mi trofeum. Rzuć mi linę. Cokolwiek. Ron, dziś jest ten dzień - Sevilla musi zostać odprawiona w dwumeczu.
You know Ron, ja naprawdę bardzo Cię lubię, ale to już pół roku więc, you know - deliver. Po prostu deliver.

26

Ale pomyślcie sobie, że wielu wyborców PiSu otwierając swoje ulubione portale, stacje radiowe i telewizyjne nawet nie wie, że dzisiaj jest strajk mediów.
Jakaś babusieńka odmówi różaniec z Rydzykiem poprawi TV Republiką i żyć nie umierać.
Prawicowy kwiat inteligencji dziennikarskiej, zupełnie jak elita PRL-u będzie zachwalać przymioty obecnej władzy i konieczności pozyskania pieniędzy na szpitale, bo przecież gazetą czy TVN-em się nie wyleczysz.
Tymczasem reklamy spółek państwa będą zasilać propagandowe gnioty, nie dlatego, że ta reklama się opłaca. Gnioty mają słabe zasięgi i poczytność ze względu na żenującą zawartość merytoryczną. Po prostu trzeba dofinansowywać tubę propagandową rządu, a kasa z reklam to obecnie lwia część dochodów tych nieudolnych pismaków.

0

@AV0CAD0 Widocznie masz inną definicję wora. To proponuję, żebyśmy na tym zakończyli te wymianę.

0

@AV0CAD0 Masz ten gust, gratuluję.

0

@CZaras No i widzisz jakie światłe domniemanie: nigdy nie używam frazesów typu dzielenie i wywoływanie nienawiści. Zresztą jeśli ktoś dzieli i wywołuje nienawiść i się to wprost nazywa, nie ma w tym nic złego i nikomu nie robiłbym z tego zarzutu.
Prawica, lewica używa się w Polsce jako generalizacje i jako kod językowy doskonale się to sprawdza, bo każdy wie o czym mowa. A skoro chcesz siedzieć z cyrklem i wypominać to innym, samemu będąc wspaniałym łowcą meandrów i niuansów to świetnie.
Ja niuanse zostawiam sobie na czas gdy mogę z kimś zacząć długą dyskusję i pofilozofować. Ale nie we wpisie kilku linijkowym.

Twój brak elastyczności też coś mówi o Tobie. Przypominasz tych profesorków, którzy nie zrozumieli dlaczego społeczeństwo tak tumanieje w dobie powszechnego dostępu do nauki. Popularyzator nauki powiedział im, że trzeba uprościć język, a oni na to, że to profanacja nauki. I mamy skutki.

Co do zasady profesorowie mają rację, jak Ty tutaj, ale jednocześnie odznaczyli się oni pewnego rodzaju ograniczeniem myślowym, zupełnie jak .....

Pozdrawiam

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?