1

@tmQbassive No to dalej czarny talizmanie, włączaj białych

0

O już znani ludzie świata futbolu też poszczypują Koemana.

"Nie jestem przekonany o co właściwie chodzi Koemanowi i jaki ma pomysł na ten zespół, choć doceniam ambicje i waleczność"
- Comentateiro (@ Comentateiro) 19 February

13

Dobry wieczór Julko, jak minął dzień?

9

Gdybym został prezesem Barcy, kontynuowałbym znakomitą politykę transferową Bartomeu. Moją pierwszą decyzją byłoby wyłożenie 60 mln na Suareza.

2

@usztafik Prawda, że to piękny widok? Tyle radości na tych twarzach.

21

Łamanie konstytucji, zmienianie konstytucji ustawami sejmowymi, wydłużenie czasu oczekiwania na rozprawy sądowe dla obywateli, sprostytuowanie sejmu i podporządkowanie jego marszałków zwykłemu posłowi, zorganizowane prześladowania niewygodnych prawników, onlinowa akcja hejterska wobec nich przez wynajętych przez Ziobrę ludzi, wieloletnie gnębienie lekarzy, którzy gnębili tatę Ziobry, sprostytuowanie telewizji publicznej, zrobienie z niej skrajnie uprzedzonej szczujni, wykupywanie lokalnej prasy, bezpodstawne dotowanie lizusów i organizacji katolickich oraz znajomków, przy jednoczesnym odmówieniu dotowania niepełnosprawnych dzieci oraz dzieci z problemami psychicznymi, populistyczne obniżenie wieku emerytalnego, niespotykana skala nepotyzmu, afery i przekręty członków rządu przy okazji Covidu, marnotrawienie pieniędzy publicznych typu Sasin na wybory, jawna pogarda do praw kobiet, stawianie na piedestale zarodków kosztem pań, obsadzenie Trybunału znajomkami, wariatką i prokuratorem komunistycznym, zniesienie wielu wymogów w tym dot. wykształcenia by obsadzać instytucje swoimi i wiele wiele innych.
Reakcja społeczeństwa? A nie, to nic takiego. Taki tam kłaczek.

7 lat temu: paru polityków jadło ośmiorniczki i padło parę przekleństw..
Reakcja społeczeństwa? Cooooooooooooooooooo? Ośmiorniczki? A to arogancja, jak oni śmieli? To niewybaczalny przejaw nieograniczonego rozpasania władzy. A wulgaryzmy? Co na to powie najświętsza panienka? Horror. Wywalić ich.

3

@LuisSalvano Tak, tak, gryź się w język, ćwicz wstrzemięźliwość.

5

Wielką wadą covidowych lockdownów jest to, że nie mamy wspaniałych rozśpiewanych parad LGBT w miastach. One niewątpliwie dodawały kolorytu, wspaniale uczyły nas tolerancji i otwartości na nowe. Uświadamiały, że istnieje też inny model rodziny, opierający się o szacunek, a nie patriarchalną dominację samca.
Poza tym bardzo aktywowały łysych miłośników książki. Oczywiście książki koniecznie w twardej okładce, żeby było czym naparzać po głowie.

0

@Coutinho007 Nie zgadzam się, moje zatrudnienie jest znacznie mniej możliwe. Szkoda, ja bym tu zrobił porządki

2

@norbi77 Zwróć uwagę, że tu ludzie są nadwrażliwi. Z reguły przewrażliwienie wiąże się z brakiem dystansu do siebie samego. Sam to przerabiam, bo nie podniecam się Koemanem wbrew większości a niektórzy traktują to jakbym gwałcił ich dzieci. Smutne, ale internet pokazuje, że mnóstwo ludzi to jednak tak zwana gawiedź.

8

@norbi77 Ja zgłosiłem kolesia, który atakował mnie personalnie zamiast rozmawiać na argumenty - wpis usunięto. Podobnie zgłosiłem kilka rasistowskich wpisów - zostały usunięte.
Nie ma powodu by tolerować ataki personalne, rasizm czy wykluczanie ludzi ze społeczności. Tu nie chodzi o moją satysfakcję, bo robię to z kamienną twarzą, ale na pewne zjawiska pozwalać nie można. I warto miernym użytkownikom utrzeć nosa, tak dla zasady.

2

@Rysiu Ależ wy tu jesteście spięci na tej La Rambli. Zero dystansu, sami poważni dziadersi. Zluzuj majty i się uśmiechnij, przecież nie zostanę prezesem.

1

@Rewolucja123 Pasuje, nie pasuje. A kto tu od 5 sezonów pasuje? Valverde pokazał, że triumfować można w iście niebarcelońskim stylu, a zwieńczeniem tego był mecz z Liverpoolem (3:0) gdzie Barca zagrała chyba w kompletnej kontrze do tego w co się tu wierzy. Zresztą wysoki pressing Klopa plus zamiłowanie do dominacji na połowie przeciwnika trochę kojarzą się z Barcą.
No chyba, że obawiasz się w środku artystów zastąpiłby pracusiami, w swoim stylu.

0

@Rewolucja123 A dlaczego?

0

@Dankhog Nie wiem, ten post to tylko luźna zabawa, ale niektórzy wyżej jak widać są poważniejsi niż płaskorzeźby bazyliki w Watykanie.

9

Gdybym był prezesem Barcelony w maju wezwałbym Koemana na dywanik (taki z promocji za 59 zyla z Ikeły) i musielibyśmy przegadać parę rzeczy. Na początek powiedziałbym dzień dobry po hiszpańsku i poprosiłbym żeby się usadowił wygodnie w fotelu po drugiej stronie mahoniowego stołu (jego fotel byłby odpowiednio niższy niż mój, bo to ja w końcu jestem prezesem). Zapytałbym czy się czegoś napije, a potem wezwałbym sekretarkę Laurę Isobel Angelę Aguirre i poprosiłbym grzecznym acz władczym tonem o filiżankę trunku wskazanego przez Koemana.
No i nadszedłby czas by przejść do rzeczy, więc padłoby długo wiszące w powietrzu "Por que?" (zadając pytanie oczy miałbym zmrużone i przenikliwie świdrujące, żeby Ronald czuł się nieswojo i wiedział kto tu dyktuje warunki")
Por que panie Koeman z każdym zespołem gramy jak równy z równym?
Por que panie Koeman robi Pan 120-minutowe widowisko z meczu z 3-ligowcem?
Por que panie Koeman aplikuje pan swoim graczom tyle nadprogramowych 30-minutówek?
Por que Lenglet z gracza europejskiego formatu zrobił się sitkiem o dużych dziurach?
(Tu wstałbym powoli, odwrócił się twarzą w stronę okna, a plecami do Koemana, zrobił wymowna przerwę, zaczerpnął powietrze i zastygły w tej pozie kontynuował, wypuszczając powietrze miarowo z przepony)
Por que nie rozwija się Pjanić i gra tak rzadko?
Por que Trincao strzela swojego debiutanckiego gola dopiero w środku zimy?
Por que eksploatuje pan tak młodego Pedriego i starego Messiego?
Por que w zespole jest tyle kontuzji?
Por que o naszym zespole mówi się waleczny a nie pięknie grający?
(Teraz z powrotem odwracając się w stronę Koemana i utrzymując napięcie wynikające z pauzy, wskazałbym na interlokutora oskarżającym gestem dłoni)
"Zatem?" rzekłbym
Koeman zacząłby się miotać w nawałnicy wyjaśnień, że to sezon przejściowy, że młodzież wprowadza, że przecież pech do kontuzji, że zawodnicy to za nim w ogień, a Messiemu to się chce jak nigdy i że seria w lidze to już bije ponad 20 meczów bez porażki, no i że na La Rambli cenią. Koeman żarliwie kontynuowałby argumentację gdy rozległoby się delikatne pukanie do drzwi. Po chwili weszłaby wcześniej wspomniana sekretarka Laura Isobel Angela Aguirre i delikatnie uśmiechając się poinformowałaby mnie "Panie Prezesie długo oczekiwany gość właśnie wjechał na teren klubu"
Uniósłbym wówczas dłoń gestem nie znoszącym sprzeciwu w stronę Koemana, podziękował za argumentację i podszedł do okna. Wtedy dostrzegłbym wysiadającą z nowiutkiego Mercedesa postać w charakterystycznej czapeczce z daszkiem - Juergena Kloppa.


0

@monsterrize Tych lat ale nastukał

1

@Janiama Już obliczałem Lewego wiele razy i przegonienie Mullera jest jak najbardziej realne. Warunek, to Bayern będący tak spójnym mechanizmem jak obecnie, kreującym Lewemu sytuacje bramkowe. Od tego momentu 26,5 bramki na 34 rozegrane mecze. Lewy miałby wtedy 36,5 roku. To wykonalne w tych czasach. Może napisać niebywałą historię

2

Kiedy oglądam mecze nigdy nie wiem który zespół jest który, dopóki jeden nie strzeli gola. Wtedy widzę, że pokazuje się jedynka przy nazwie zespołu i wiadomo, że ci, którzy strzelili są w koszulkach danego koloru. Najgorzej jest jak późno padają gole, albo mecz się kończy remisem.

0

Dobry wieczór Julio

0

Dobry wieczór Julko

25

Trincao już odp pewnego czasu pokazywał zwyżkę formy, ten gol jest zwieńczeniem lepszego okresu Portugalczyka. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek demonstracji talentu w wykonaniu Trincao.

1

@PatrykBarca Jest ogromny natłok meczów, musieli szukać odpoczynku. Koniec końców i tak musieli ratować wynik.

3

Mecz nierówny, dużo złych momentów, dużo słabo punktów w zespole, ale też sporo przebłysków i ciekawych akcji. W pewnym momencie wydawało się, że to Betisowi bardziej zależy na zdobyciu 3 punków (sekwencja ataków po 80 min) ale koniec końców mieliśmy przebłysk Trincao, poprzedzony odbiorem. Biorąc pod uwagę skład wyjściowy, kontuzję Araujo i wynik 0:1 do przerwy, końcowe rozwiązanie jest cennym rezultatem. Znowu na plus waleczność i dążenie do odwrócenia losów meczu.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zwolennicy budowania Barcy bez Leo nie mieli racji w wakacje i nie mają racji na chwilę obecną. Jest on niezbędnym pomostem, bez którego w miarę łagodne przeprowadzenie Barcy do ery post-Messi w tym momencie byłoby niemożliwe. Im więcej przy Leo nauczą się młodsi gracze, a szczególnie Pedri, który jest perłą, tym lepiej.

1

Wynik nie jest z gatunku nieoczekiwanych. Jeśli Koeman z trudem remisuje z Granadą w regulaminowym czasie mając do dyspozycji bardzo dobry skład, to tak okrojony jak dzisiaj może zwiastować kłopoty. Plus strata Araujo to prawdziwy dramat dla obrony.

0

Jutro z Betisem trzeba załatwić sprawę szybciej niż w Pucharze, w końcu na 99% nie będzie dogrywki.

1

@Coutinho007 Oglądam Bayern, bo to jest od lat mój drugi ulubiony klub obok Barcy i niestety Sane nie dojechał. Potencjał ma ogromny ale z jakiegoś względu Pep go nie chciał i pozwolił mu odejść. Te powody to brak regularności co meczowej i brak utrzymywania równego, wysokiego poziomu w obrębie meczu. Jest często chaotyczny i mimo świetnego dryblingu, nie robi zbyt często różnicy. Poza tym wydaje się momentami słabszy taktycznie. Niestety to widać, że czasami odstaje od kolegów.

0

@Katalonbar Niestety wczorajszy mecz pokazał, że nawet wiele sytuacji nie wyklucza ogromnych męczarni ze zdobywaniem bramek. W wielu meczach tak naprawdę kibic Barcy jest niepewny wyniku aż do samego końca.
Martwią mnie rywale o wyższej nieco świadomości taktycznej i waleczności, jak Bilbao czy Sociedad, a nawet Valencia, tutaj tez dość krucho z pomysłami na takich przeciwników.

3

@NaFazieHitman Wszystko fajnie, ale jak pisałem po 1 połowie, wszystkie akcje przeprowadza Messi i dodam, że Barca jest przez to przewidywalna. To jest kamyk do ogródka Koemana, bo znacznie lepiej to wyglądało potem gdy włączyli się do ataku de Jong i Puig. Ale z zasady Koeman rzuca Leo po całym boisku do rozgrywania. Było widać, że taktyka grania przez Leo była jałowa do czasu. Oczywiście świetnie, że Leo dostarczył swoje ciasteczka, ale przydałoby się więcej urozmaiceń w ataku, albo sprawienie by Leo nie dublował pozycji z innymi zabierając im pole do gry. Przecież taki de Jong potrafi świetnie zainicjować akcje, dlaczego z tego korzystać w tak ograniczonym zakresie?

0

@eckov Barca ograła Levante, nie podnieciłeś się nadmiernie? Zresztą piszesz o rzekomych hejterach, których tu raczej nie ma, a wstawiasz coś co dużo mówi o Tobie i niestety polecających.
Zawsze mnie dziwi, ze ktoś wrzuca coś tak prostackiego wyzywając innych od hejterów. Hipokryzja?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?