Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Granto No zabawa ze stratą piłki na środku boiska, tam mu ten cały Kenedy chyba odebrał piłkę
7
Na plus -dynamiczna gra, aktywny Trincao, dobrze rozgrywający Pedri
Na minus - fatalne błędy obu środkowych obrońców, taktyka - wszystko gramy przez Messiego, mały wkład w grę ofensywną de Jonga i Griezmana
1
@neeed Podziwiajmy rotacje - rotacyjne popełnianie błędów przez defensorów.
2
@macio_944 Lubię, fajny, szanuję itp itd. Takich wpisów było dużo, ale gdybyś tak konkretniej na gruncie merytorycznym uzasadnił co wzbudza te pozytywne doznania. Wyjaśnij mi sceptykowi. Uważam, że to co robi Koeman jest rzetelne ale na razie bez błysku i tyle.
22
@Barcafan2020 To pracuj rzeby nie były za durze
36
Messi jest skończony w Barcy, co wynika z ostatniego meczu. W 2 połowie Messi biegł w kontrze i miał 2 możliwości podania, świetnie ustawionego Braithwaite'a po prawej i Albę po lewej na nieco gorszej pozycji. Messi ostentacyjnie pominął Braithwaite'a i wolał podać do Alby, marnując szansę. Ponoć oburzony Braithwaite zapowiedział, że nie będzie obsługiwał Messiego podaniami i to praktycznie oznacza koniec Argentyńczyka w klubie.
1
@zibiku To, że Messi generuje kasę jest faktem i wynika z liczb oraz wyliczeń, a nie tego że Tobie się coś wydaje. Bartek nie rządzi bo nie był w stanie racjonalnie zarządzać wydatkami zarówno w kwestii pensji zawodników jak i horrendalnie przepłaconych transferów. Coś jak pisiory, była kasa to trzeba ją przejeść a nawet się zadłużać bezrozumnie.
0
@Pustelnik Zgoda za wyjątkiem ostatniej myśli. Koeman nie przegrał SP przez minimalizm. Zadecydowały jego przeciętne umiejętności trenerskie. Tamte mecze były odzwierciedleniem jego możliwości. Potwierdzeniem tej tezy były męczarnie w kolejnych meczach.
0
@JarekS Cele realistycznie postawione, pierwsze "sprawdzam" czyli Super Puchar Koeman zawalił. Sezon jest przejściowy, ale podobnie jak w SP, Barca nie gra z drużynami o większym potencjale, zatem ...
0
@Rewolucja123 Mistrza Barca straciła w sierpniu zasilając Atletico Suarezem a zakontraktowanie Koemana było przyznaniem się do potraktowania sezonu jako przejściowego. Suarez był brakującym ogniwem Simeone, jakością w ofensywie jakiej nie miał Argentyńczyk nigdy.
Barca dokonała majstersztyku godnego zaćpanego, alkoholika leżącego pod krzakiem. Pozbyła się "9" prezentując ją wielkiemu rywalowi, wynosząc go na inny poziom regularności i samemu zostając na lodzie bo trener, jak poprzednicy gra Messim niżej. a pomoc nie kreuje.
Co ciekawe gdyby nie manewr z Suarezem, nawet kulejący taktycznie Koeman, być może dziś byłby w okolicy znacznie mniej wydajnego Atletico, a walka o La Ligę trwałaby w najlepsze.
Oglądałem ostatni mecz PSG, pewnie niezbyt reprezentatywny i Paryżanie wyglądali na cień samych siebie sprzed sezonu. Chyba miejsce w tabeli jednak nie jest przypadkowe. Kto wie, może przy ambitnie biegających Barcelończykach uda się skubnąć jakoś PSG. Póki co Koeman zaliczył 1 blamaż - z Juve. Oczywiście z innymi osiłkami też były porażki, ale nie jakieś katastrofalne. Nie ma wielkich powodów do optymizmu, skoro w ofensywie Barca gra jakby zawodnicy widzieli się na 3 treningach, a Mbappe z Neymarem mają zupełnie inny potencjał rażenia niż tuzy z Bilbao.
Zobaczymy, wczoraj napisałem, że chciałbym łudzić się, że wczoraj nastąpił jakiś przełom, początek płynięcia na wyższej fali, ale do tej pory "pędzimy" na zaciągniętym hamulcu
0
@Rewolucja123 A co masz na myśli, że za późno? W sensie walki o mistrza czy o pojedynki z PSG?
6
Dzisiaj wszedłem pieszo na 4 piętro bez tlenu, więc ci Szerpowie na dopingu nie robią na mnie wrażenia.
1
@MaTt_BarcaFan A rób co chcesz, co tam robią inni mnie nie obchodzi.
1
@Khardan Nie atakowaniu Koemana, tylko jego umiejętności trenerskich, a to zasadnicza różnica. Nie będę przepraszał za to, że nie daję się nabierać na biegającą Barcę. Zobaczę przekonująco grający zespół wg pewnego pomysłu to pojawią się pozytywne wpisy. Pomeczowy dzisiaj był całkiem całkiem pozytywny, ale ten Cię pewnie nie obchodził bo nie pasuje do tezy.
2
@VirtuoZ Wspaniała konstatacja kolego. Ze też sam na to nie wpadłem.
1
@BarcaInfo Te dobre wyniki meczów to seria obejmująca wygrane z Bilbao 2x i Sociedad 1X. Reszta drużyn to rywale z zupełnie innej półki niż Barca oraz rozczarowujące mecze w SP właśnie z Sociedad i Bilbao.
To przekładanie atmosfery na wyniki jest tezą naciąganą jak guma w starych gaciach.
15
Barca nie przegrała w lidze od 10 kolejek. Innymi słowy w ostatnich 10 kolejkach ligowych Barca nie została pokonana. Parafrazując Barca nie znalazła pogromcy w ostatnich 10 meczach ligowych z rzędu. Tak wielki jest Koeman.
5
@Mixtape Albo Xaviesta.
0
@MaTt_BarcaFan Z opisu meczu Pana Olbrysia na głównej stronie nie wynika taki wniosek, ale da się zauważyć, że wiele komentarzy po dzisiejszym meczu jest pisanych chyba ze wzwodem. Na razie jedyne trofeum jakie Koeman mógł wygrać i to z rywalami o niższym potencjale, przegrał. Więc zachowajmy umiar w chwaleniu ale i krytykowaniu.
14
@Encore Najbardziej imponuje to, że on zdaje się dźwigać ciężar obowiązków jakby od niechcenia. Jego lekkość gry jest hipnotyzująca. Przynajmniej dla mnie.
2
Gdyby poziom z wczorajszego meczu był bazowym poziomem prezentowanym przez Barcę, łatwiej byłoby mieć nadzieję na progres i łatwiej byłoby o uśmiech. Tyle, że mniej więcej dokładnie tak samo udany mecz z Athletic graliśmy w lidze niespełna miesiąc temu po to by wkrótce zaliczyć wtopę w SP.
Wtedy po serii 3 niezłych meczów, naprawdę szło uwierzyć w jakiś przełom i odbicie.A nastąpił zjazd do bazy. I dziś znowu zobaczyliśmy mecz, gdzie ambicja i wola zwycięstwa, poparta momentami dobrej gry w piłkę sprawiały, że mecz chciało się oglądać.
I oby to naprawdę był zwiastun tego co nadejdzie, tego lepszego. Bo seria ligowych meczów bez porażki już powoli zaczyna robić dobre wrażenie i tabela jest coraz bardziej po stronie Koemana. Niech do tego dojdzie regularne prezentowanie jakości gry z wczorajszego meczu (minimum) a będzie powód do wystawiania laurek.
Wczoraj wieczór na plus, oby to był przełom, kiedy to mechanizm zaskoczył na dobre.
0
Pan Stoiczkow z tej samej sekty co wielu użytkowników. Słowo "ślepo" doskonale opisuje to zjawisko
28
Podsumowując, Messi jest odpowiedzialny za:
- grę zespołu, bo to nie trener odpowiada za taktykę i wyniki
- transfery, bo to on smutną lub wesołą twarzą kupował zawodników a nie zarząd
- kontrakty, bo to on zmusił zarząd do wydawania na kontrakty największej sumy w historii futbolu
Moja podpowiedź za co jeszcze może odpowiadać Messi, zatem rozważmy:
- stary stadion
- niesumienne sprzątaczki
- niekompetentny facet od murawy
- podburzanie nastrojów nacjonalistycznych w Katalonii
- sprowadzenie śnieżycy do Hiszpanii
- odejście Neymara
6
@NaFazieHitman Oprócz tego możemy wrócić pamięcią do lat 2009-2020 i będzie co wspominać. Być może taka hossa piłkarska nie powtórzy się w klubie przez kolejne 50-100 lat.
0
@pele1282 Dzień Zebry czy Ziobry?
5
@Nano22 Nie usprawiedliwiaj tej pijawki. Doi nie od 10 a od 17. Oszukałeś o 7 lat złodziejstwa, dojenia klubu. I nic nam nie dał, nic. Zero.
A i jeszcze ich wydoił na terapię w dzieciństwie
0
@VenoM To ciekawa uwaga, kwestia momentu i dynamiki w klubie.
No tak, dlatego zawsze można twierdzić, że Koeman dopiero zaczyna i jak już wdroży swoja taktykę i będzie miał wszystkich do dyspozycji to wtedy dopiero będzie. No, tak można twierdzić. Tak większość twierdzi.
8
@BarcaInfo Ciiiiiii, nie jątrz. To chciwiec i niech tak zostanie.
2
To jak oceniać to dzieje się w Realu ale w kontekście Barcy?
Zidane ma wybrakowany skład czy źle prowadzi dobry skład?
I warto się zastanowić co piszemy. Bo jeśli Zidane źle prowadzi dobry skład, to przypominam, że nasz jest porównywalny, a to znaczyłoby z automatu, że słabym trenerem jest Koeman. A skoro Koeman ponoć robi dobrą robotę, to jak oceniać Zizou, który w składzie z dziadkami i nie najlepszymi uzupełnieniami w tabeli jest w tym samym miejscu co Barca? Czyli też wykonuje dobrą robotę? W Barcy też mamy paru wyróżniających się dziadków z uzupełnieniami.
Gdy patrzy się na Real, to widać w meczach gołym okiem, że się męczą. Dokładnie to samo widzę w Barcy. To w czym tkwi zasadnicza różnica, żeby oceniać pracę Koemana wyżej niż Zidane'a, oczywiście jeśli ktoś tak w ogóle uważa?
0
@T^L Fachowcem od spraw wszelakich jest każdy na tej stronie. Różnica między nami jest taka, że nie jesteś na tyle dojrzały żeby przyjąć inny punkt widzenia.