DJ6

3

Cieszmy się, że ktoś nas wyręczył i zabrał skrawek obłędu, jaki rządzi w barcelońskich biurach

DJ6

1

Całkowicie popieram wnioski autora, nawet jeśli to wypali, to to nie będzie to efekt przemyślanych decyzji, tylko radykalnych i kompletnie chaotycznych działań, opartych na emocjach i naiwności. Dalej nie mamy żadnych długofalowych planów, po prostu mamy szczęście, że pojawiło się tyle wspaniałych talentów z La Masii, która jakimś cudem opiera się temu szaleństwu i niekompetencji w pierwszej drużynie i działa niemal jak osobny byt, nieustannie produkując rozwiązania, które seniorska kadra nie dostrzega, póki kolejny domek z kart się nie zawali.
Będę bardzo się cieszył z ewentualnych sukcesów aktualnej kadry, ale jeśli takie się pojawią, to nawet przez chwilę nie rozważę odszczekania swoich słów, bo to będzie kolejny raz zwykły fart, a nie wynik wielkiego planu Barcelony - tego planu nie ma.

DJ6

1

Jeśli Barca planuje zastąpić Gundogana Olmo, to myślę że to zły pomysł, bo to pomocnicy innego rodzaju. Gundogan, to prawdziwy reżyser, potrafi rozprowadzić piłkę, regulować tempo, uspokoić i przyspieszyć, Olmo to prawie napastnik wchodzący z głębi pola, nie twierdzę że nie potrafi rozegrać, ale jego gra to taki bardziej blitzkrieg, szybkie zagranie i pogoń za akcją, może i jest to kierunek w którym powinniśmy się udać, ale uważam że nie jest to warte 60mln euro, oraz poświęceń jakich musimy dokonać, jak np. odejście Ikaya.
W mojej ocenie Gundogan posiada większy wachlarz możliwości i inteligencji niż Olmo, a przecież mamy zawodnika bardzo podobnego do tego drugiego, czyli Lopeza, który rozwija się bardzo dynamicznie i ma świetny instynkt strzelecki, dlatego ja osobiście sprowadzenie Olmo postrzegam bardziej jako operację marketingową.
Zobaczymy co z tego wyniknie, ale nie czuję tego.

DJ6

3

Nie wiem jak ten geniusz to zauważył, nikt nie wiedzioł, myślałem że cały sezon będziemy grać 17-latkiem i środkowymi obrońcami, a tu masz, prowadź Napoleonie!

DJ6

2

Po tym meczu widać że drużyna musi się jeszcze dotrzeć, zaangażowanie zawodników jest na ogół niepodważalne, ale nić porozumienia jeszcze bywa dość słaba.
Para Martinez - Cubarsi elektryczna, obaj dość niepewni, cieszy nieustannie pewna forma Kounde, w akcjach 1v1 to morderca bez skrupułów.
Przez cały mecz irytował mnie Raphinha, masa małych błędów i niedociągnięć, które niwelowały wiele akcji, to ustawienie wygląda jakby miało niemal wyłączyć Lewandowskiego z rozegrania i bardzo dobrze, niech będzie tym egzekutorem, bo wiele spotkań udowodniło że powinien się na tym skupić.
Mecz na przetarcie, ale co cieszy to że zajechaliśmy kondycyjnie Valencię, w drugiej połowie ich intensywność znacznie spadła, najważniejsze trzy punkty, tylko kurczę, znów ta skuteczność...

DJ6

3

Barcelona walczy o uniknięcie kolejnego blamażu i wstydu, tym razem chodzi o rejestracje, więc chodzą od drzwi do drzwi jak świadkowie Jehovy i pytają się czy ktoś nie chce odejść, to też wcale się nie zdziwię jeśli to prawda, bo po Manchesterze City to taki burdel może być dla Gundogana nie do zniesienia.

DJ6

0

Jak sprzedawanie zajechanego Passata...
Barcelona nie ma wyjścia, musi przyspieszyć każdą sprzedaż, bo niezarejstrowanie ważnych piłkarzy będzie kolejnym, srogim blamażem w naszej najnowszej historii

DJ6

8

Oby lengletował do samego końca

DJ6

0

@Juan007 trzeba jeszcze kogoś do tego przekonać ;)

DJ6

0

@Juan007 bardzo możliwe, ale też możliwe, że już wtedy wiedzieli że muszą go sprzedać, lub wypożyczyć, żeby rejestrować (Roque w sumie też nie jest zarejestrowany do rozgrywek).

DJ6

3

Ciężko określić czy Roque jest naprawdę taki słaby, skoro zagrał tak mało i większość z tych występów było na skrzydle, ale nie da się ukryć że na tą chwilę nic nam nie daje, w obliczu wszystkich problemów jakie nas trapią ten transfer i jego zimowe przyspieszenie są kolejnym kryminałem i pokazem skrajnej głupoty.
A teraz dopiero mamy problem, w absolutnej desperacji szukamy środków do rejestracji zawodników....

DJ6

2

Już mnie męczy ten temat konkretnie, wygląda na to że Williams nadal czeka na Barce aż ta ogarnie się w FFP w przeciwieństwie do Olmo i jeśli zdążą to przyjdzie, stąd brak klarowności, ale skoro Athletic wrzuca takie filmiki, to muszą się czuć dość pewnie w temacie.
Szczerze mówiąc to nie widzę innego zawodnika na lewe skrzydło który mógłby nas tak realnie wzmocnić jak Nico, więc fajnie by było, ale wygląda to jak wygląda.

DJ6

1

@Wittgenstein Że możemy wydać tyle ile zarobiliśmy, w tym momencie mamy chyba 1/4, więc np. jeśli sprzedamy kogoś za 100mln, to możemy wydać z tego tylko 25, a reszta musi zostać w klubie na długi.

DJ6

1

Czyli dzieje się to, o czym mówiono od dłuższego czasu, Barcelona działa w tej kwestii za wolno i nieskutecznie, mimo że słyszymy o tym już od bardzo dawna, to nie dość że nie wyrobili się z tym do otwarcia okienka, to jeszcze jest duże prawdopodobieństwo że nie wyrobią się i przed jego zamknięciem.
Nie dziwi mnie więc, że Williams na to nie poszedł, dziwi mnie że natomiast że Olmo zgodził się na taki dziki zachód, mamy połowę sierpnia, a udało się dokonać tylko pomniejszych sprzedaży, nikt z klubu nie chce odchodzić, wygląda nawet że nie podjęto z nimi takiego tematu.
Jedyne co mogę określić jako sukces, to zabezpieczenie młodzieży, ale zobaczcie jak to teraz wygląda, mamy pierdyliard środkowych obrońców i ofensywnych pomocników, a z defensywnych pomocników tylko jednego żółtodzioba, który będzie debiutował w seniorach, średniego Lewandowskiego, który przeszkadza w rozegraniu i ledwo uczestniczy w pressingu, oraz jego zmienników, którzy albo nie spełniają oczekiwań, albo to też debiutanci, lewe skrzydło też jest puste i będzie zalepiane na szybko.
A wszystko to będzie znów ratowane nastolatkami, no bo przecież co drugi z nich będzie Cubarsim i Yamalem, prawda?

DJ6

0

Hahah a jak przeczytałem ostatnio że odchodzi z Hajduka to pomyślałem że zaraz będzie info że go chcemy, bo darmoszka i grał pod Flickiem, no i masz :D
Mimo góry lodowej absurdu w Barcelonie to nie powinno się tego traktować poważnie :)

DJ6

0

@Faro Jeden z naszych najlepszych i najrówniejszych zawodników poprzedniego sezonu, ale co tam, średni opcja na prawej obronie :D

DJ6

1

Myślę że to raczej zamyka temat, takie deklaracje jak ten filmik mogłyby być kitem, gdybyśmy to my go wystawili, ale Athletic to w ostatnich latach dużo poważniejszy klub od nas.

DJ6

0

No słaby mecz, wiało przede wszystkim nudą, nie mieliśmy żadnego pomysłu na stare triki które się na nas stosuje, czyli atletyczność, agresywny pressing i taktyczna dyscyplina.
Nie nakręcam się, bo to nadal presezon, ale to zdecydowanie najsłabszy mecz dotychczas.

DJ6

1

Grzebiemy w odpadach równie profesjonalnie jak Remondis, czy w ten sposób chcą nas przekonać do Cancelo? "Kogo wolicie? Reguilona, czy Cancelo?" To jak wybór między sraniem gwoździami, a przypalaniem ruskim fajkiem.

DJ6

3

Dziękujemy, za lojalność, spokój i niezaprzeczalne poświęcenie dla klubu, tego mu odmówić nie można, bez względu na krytykę, kontuzje i inne przeciwności to zawsze był na każde zawołanie i choć nigdy nie był wybitny, to zawsze dawał z siebie wszystko.
To dobry moment na rozstanie, legendą nie zostanie, ale wzorem już tak.

DJ6

0

Z Olmo sytuacja jest identyczna, tyle że on uwierzył Barcelonie w sprawie rejestracji, Williams nie bardzo

DJ6

0

@Tool Jeśli nie widzimy go w roli zmiennika na środek ataku, to też jestem za wypożyczeniem, sprzedaż nie za bardzo, bo jeszcze się amortyzuje, a nikt nie da nam tyle żebyśmy nie stracili na tym.

DJ6

0

@kaamil1910 przez 60 minut, teraz "powracający po kontuzji" to jego stan domyślny. Taka pozycja wymaga potężnego przygotowania fizycznego, ostatnio u nas miało takie bardzo niewielu, jak np. Rakitic, czy Griezmann

DJ6

0

@kaamil1910 Nie ma do tego kondycji, poza tym to wirtuoz i byłoby to marnotrawstwo talentu, Casado jest w domyśle takim zawodnikiem

DJ6

0

@PePeMasta To akurat bardzo możliwe, ale nie można planować tak sezonu, że ci pół składu przez kontuzje odpadnie.

DJ6

0

Jeśli przyjdzie jednak Williams, co byłoby bardzo pozytywne, to zastanawiam się co z Torresem?
Z miesiąc temu gdzieś widziałem jego wypowiedź, że zostanie, ale nie dlatego że chce zostać.
Ciekawi mnie też co zrobimy z tyloma pomocnikami, teraz to jeszcze nie jest taki problem, ale kiedy wszyscy wyzdrowieją? Większość z nich to raczej ofensywny profil.
Na tą chwilę wydaje się że Lopez i Torre mimo dobrych występów są w dupie.
Oczywiście już przyjście Olmo powoduje zwiększenie potrzeby sprzedaży, dorzućmy do tego Williamsa i... nie wiem jak oni chcą to spiąć z FFP, na tą chwilę nie mamy Alonso, Dest poszedł za darmo, Guiu za 6mln, Lenglet być może na wypożyczenie pewnie za pół pensji, Roberto out, Romeu na wypożyczenie...no to nie wystarczy.

DJ6

0

Co prawda szanse były bardzo nikłe, ale miałem skrawek nadziei na sprzedaż definitywną...wypożyczenie jednak jest nieuniknione

DJ6

0

W zeszłym sezonie taki Cubarsi był nieskończenie bardziej opanowany i odpowiedzialny, niż 30 letni piłkarz, który grał w najsilniejszych ligach, jego potencjał ofensywny nie jest na tyle imponujący, żeby przymykać oko na jego mierność w obronie, zgniłe jajo jak Felix.

DJ6

0

@Yamal_19 nie ma to jak czytać tylko nagłówek ;)

DJ6

0

"czas działa na korzyść Barcelony" dziennikarzyna ze Sportu wiedzę o piłce ma chyba z tiktoka, cholerne układziki Mendesa z Laportą, przez które musimy zbierać odpady.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?