0

@kubix05 "91 lat temu urodził się Ryszard Kapuściński - polski reportażysta, dziennikarz, publicysta, poeta i fotograf, zwany "cesarzem reportażu". Był najczęściej – poza Stanisławem Lemem – tłumaczonym za granicą polskim autorem."
Okazał się też być zmyślaczem i fantastą lepszym od Lema.

6

@kynio302 Tak trzeba żyć! A następnego dnia trójkąt z Viniciusem i Casemiro.

8

@Sau_Ron "Wyobraziłem sobie Vegetę, stojącego pod drzwiami wybranki ze słoikiem miodu xD"
On się podobno spotyka z dziewczyną, a nie z Kubusiem Puchatkiem.

1

@bartas97 Brzmią podobnie do komentarzy kibiców Realu przed wczorajszym meczem :).

0

@bartas97 Uważam, że to wpływ Neymara. Nagadał mu na zgrupowaniach, że tak trzeba i że jest to korzystne. Pamiętam Nervicjusa sprzed paru lat i to był kompletnie inny gość, jeśli chodzi o zachowanie. Choć może być też tak, że przez kasę, popularność i jutuby palma mu po prostu odbiła.

1

@Kgorecki2500 To Xavi z Busquetsem, oblewali zwycięstwo.

0

@Emhyr Zgadzam się, choć ta żółta za chwyt i powalenie imo się należała. Szarpali się wspólnie i w porozumieniu, ale potem Nervicjusz przesadził. On się chyba rozzuchwala z każdym meczem, w którym mu różne rzeczy uchodzą na sucho. W przyszłym roku to pewnie po takim obaleniu będzie wyciągał pistolet i strzelał między oczy.

0

@VegetaPolska W takim razie, oby było jak piszesz.

3

@Kidd Na pewno, ten sędzia jest znany ze swojego wyczulenia na niechlujny język. Bardzo często jest tak, że piłkarze coś do niego mówią, a on potem, po ich wypowiedzi, daje im za to kartki. No to jaka może być inna przyczyna?

4

@Kidd On dostał czerwoną za kiepską znajomość języka.

2

@VegetaPolska Nie no, jeśli jej przyjaciółka trzyma jej stronę, to zmienia postać rzeczy. Przecież nie potwierdzałaby nieprawdy gościowi, którego zna tydzień z podróżą, prawda? I to podkreślanie, jakim jesteś szczęściarzem, że jesteś szesnasty... No ale przekonaj się sam.

1

@kuz Co to ma do rzeczy? Albo jesteś w porządku, albo nie. Nervicius jest chroniony ze wszystkich stron, jego zachowanie jest wynikiem chuchania na niego, jaki to nie jest pokrzywdzony. Nie usprawiedliwia to jednak wcale Gaviego (o ile to prawda), gdyby było odwrotnie, to jestem przekonany, że jechałbyś po Juniorku od chamów itp. Jak napisałem, albo jesteś w porządku, albo nie, nie możesz sobie wybierać sytuacji.

0

@VegetaPolska Nie gniewaj się kolego, ale to na 99% kit. Kiedy dziewczyna Ci tak mówi, to po to, by nie musieć się z Tobą zadawać. Jeszcze mogłaby dodać : "Nie przyjeżdżaj, bo nie chcę Cię zarazić".

3

@barcanawieki No jasne. Kiedy Nervicius powiedział tak do sędziego, to obraza majestatu. Ale jeśli to nasz zawodnik do niego, wtedy brawa. Gratuluję standardów. Zasad trzeba trzymać się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy Ci pasuje.

5

@PIETREKs Ja pierdziele, od samego rana jakieś nawiedzone oszołomy wypisują swoje wyssane z ... mądrości. Do szkoły.

0

@bolinho89 "Wchodzicie dwa razy do tej samej rzeki?"
"Wychodzi na to, że jestem na ostatniej prostej do powrotu do poprzedniej firmy. Co prawda wyższe stanowisko, lepsza kasa, samochód itd. ale można powiedzieć, że wracam na stare śmieci po ok 10msc."
Czyli to nie jest ta sama (taka sama) rzeka. Zmieniła się. Bo o to chodzi w tym powiedzeniu.

5

@MesQueUnClub_87 Najlepszy Bond jak dla mnie. Pozostali też byli spoko (zwłaszcza Connery), ale widać było, że np. walki to taki teatrzyk dla dżentelmenów. Craig był Bondem wyglądającym na takiego, który wszystko, co robił, byłby w stanie wykonać w rzeczywistości. Z drugiej strony jednak muszę przyznać, że doszedłem do wniosku, że każdy z odcinków "jego" Bondów, bez Bonda w tytule i jako bohatera, byłby zwykłym filmem akcji. Ale i tak uważam, że warto, bo oglądałem wszystkie Bondy i jak napisałem na początku, jedyny Bond, który mnie przekonał, że jest zdolny do tego wszystkiego, co widziałem w filmach.
Edit: No i podobała mi się jego rola w "Dziewczynie z tatuażem".

3

@jakub1906 Tam jest mnóstwo ruchomych części, więc mnóstwo miejsc, gdzie coś się może popsuć. Z uwagi na sposób działania są też przestrzenie między tymi częściami, byle ryba, śmieć, jakaś wściekła meduza, czy cokolwiek - i mamy problem. To ładnie wygląda na renderze, ale wszystko ładnie wygląda na renderze.

3

@Survier Roberto i Busquets.

2

@FcPortoFan1999 Kalisz to nie Lech Poznań, umieją grać :).

0

@require Przecież możesz zadać tylko jedno pytanie.
Z drugiej strony, jeśli rozwiązanie autora ma mieć tyle samo sensu, co w jego poprzedniej zagadce, to podziękuję.

7

@NeKenI
@Rust_Cohle
@Azi
@LS
"Most jest bardzo wąski i może wytrzymać tylko ciężar jednej osoby naraz."
Most zawali się przy przenoszeniu czegokolwiek przez jedną osobę. Musisz popracować nad formułowaniem zagadek, bo co i rusz jakiś babol logiczny, albo niesprecyzowana zasada albo musisz edytować, czym się kompromitujesz, bo jeszcze bezczelnie własne niechlujstwo usiłujesz obrócić przeciwko osobie, która wytyka Ci oczywiste głupoty. Odpisujesz każdemu, kto podsunie jakiś pomysł, że nie takie jest rozwiązanie zagadki. Jak to nie, skoro spełnione są warunki jej rozwiązania? Opisałeś zasady ogólnie i po łebkach, a potem kasujesz te odpowiedzi, które Ci się nie podobają, bo nie pasują do wzoru. Nie rób kurtyzany z logiki. Po co przenosić po jednym zwierzęciu, skoro można wziąć daną grupę na raz. Twoje zasady nigdzie tego nie zabraniają. Przekształciłeś odrobinę starą zagadkę z przewożeniem przez rzekę kozy, wilka i kapusty i udajesz ombibusa. W dodatku rozwiązanie, które SAM podałeś, nie ma sensu. Piszesz:

"Aby przewieźć koty, psy i kurczaki na drugą stronę mostu, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
• Pierwsza osoba (osoba z domu z 3 kotami) przenosi jednego kota na drugą stronę mostu i zostawia go tam.
• Druga osoba (osoba z domu z 4 psami) przenosi jednego psa na drugą stronę mostu i zostawia go tam. Następnie zabiera kota, który został przewieziony przez pierwszą osobę, i przewozi go z powrotem na początek wyspy.
• Trzecia osoba (osoba z domem z 6 kurczakami) przenosi jednego kurczaka na drugą stronę mostu i zostawia go tam.
• Pierwsza osoba wraca na drugą stronę mostu i zabiera drugiego kota, którego przewozi na drugą stronę mostu, gdzie zostawia go razem z pierwszym kotem."

JAK MA GO ZOSTAWIĆ RAZEM Z PIERWSZYM KOTEM, SKORO TEN PIERWSZY ZOSTAŁ PRZENIESIONY Z POWROTEM PRZEZ MOST NA POCZĄTEK WYSPY? SAM TAK NAPISAŁEŚ! No kur... jak?

A na koniec jeszcze dobijasz się strzałem z łuku w tył głowy:
"• Pierwsza osoba wraca na drugą stronę mostu i zabiera czwartego kota, który jest przewożony na początek wyspy."
KOTÓW BYŁO TRZY, SAM TAK NAPISAŁEŚ.

Ty nawet nie czytasz tego, co smarujesz (a innym zarzucasz, że nie czytają zagadki ze zrozumieniem!), bo inaczej zauważyłbyś, że to nie ma sensu. Pomieszałeś i poplątałeś drugie strony mostu, początki wyspy itp. Sformułowałeś rozwiązanie w taki sposób, że kupy się to nie trzyma, a o logice może pomarzyć. Może dasz radę jeszcze zedytować?

3

@PatrychoO Czyli, widzę, normą jest u Ciebie brak jakiejkolwiek wiedzy odnośnie tematów, na które się wypowiadasz. Jeśli fakty nie zgadzają się z Twoją wizją świata, tym gorzej dla faktów, prawda? Uciekasz się wtedy do obrażania interlokutora, bo nic innego Ci nie pozostało. Ty nie szukasz prawdy, tylko potwierdzenia własnych uprzedzeń. Wstyd i żenada, że też zmarnowałem na takiego kogoś czas. Nara, siedź w swojej twierdzy z g... dalej.

0

"Były pochlebne spojrzenia". Jezu... Może się po prostu mają ku sobie? Laporta zalotnie mrugał oczkiem, a Leo wodził za nim maślanymi oczyma.

0

@PatrychoO Jesteśmy? Czyli kto? Ty i Twój miś? To jakaś socjotechnika dla ubogich? Jesteś tylko Ty, więc może SAM leniu poszukaj i poczytaj, ciekawe jakie wtedy TY fikołki zrobisz. Wymyślać nic nie muszę, robili to pracownicy Barcy :).

1

@cinero1996 Na przykład taki obrazek, ale tkany, nie pamiętam jak to się nazywa fachowo, ale fajna rzecz.

0

@kubix05 Prędzej kartki na robaki i jakieś chwasty. A tych, co sobie sami będą wyciągać dżdżownice spod kamieni, to do paki, za kłusownictwo.

6

@hayek Prosi o przykłady? Choćby on sam. Bezczelny typ.

2

@PatrychoO "Ale w sumie rozmawiamy o klubie, który usunął krzyż ze swojego herbu, żeby podlizać się Arabom. Zero jakichkolwiek wartości."
Weź Ty się może zainteresuj naszym krzyżem w herbie, bo widzę wiedza uboga. Ciekaw jestem komentarza.



1

@maciar A święta są w kwietniu. O co Ci chodzi?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?