0

@Emhyr Ter Stegen był na boisku przy wszystkich ośmiu. Wniosek? :).

0

@Kazragore Piekło na pewno, kiedy to wkładali.

0

@maroon Jest mi z tego powodu całkowicie wszystko jedno.

1

@maroon Prawdopodobnie chwała bohaterom.

0

@bebeto77 I jak tam, niemiernoto?

6

Dlaczego podtytuł tego artykułu na głównej brzmi: "Podopieczni Xaviego znowu zawiedli"? Przecież powinien wyglądać tak: "Xavi i jego podopieczni znowu zawiedli". Wtedy byłoby to bliższe prawdzie.

0

@agaFCB I nie myli Ci się co jest czym?

0

Turpizm w piłce nożnej, Barca znowu pionierem.

1

@John_Doe Bardziej byli znani chyba jako Tońcio i Szczepcio.

2

@LambiPL Wyobraziłem to sobie w formie rysunku: Neymar w środku klatki ze złota zapiera się rękami i nogami, a na zewnątrz Nasser i Campos starają się go wszystkimi siłami wyciągnąć. To by było przezabawne.

1

@verdant "Nie zrozum mnie źle, ja nie jestem jakimś ślepym zwolennikiem PPK i nie mam zamiaru prowadzić na rzecz tego programu jakiejś kampanii internetowej. Po prostu wychodzę z założenia, że wydaję miesięcznie znacznie większe pieniądze na totalnie niepotrzebne mi rzeczy, aniżeli wynosi kwota tych 2%, więc w mojej opinii potencjalne korzyści są dla mnie większe od potencjalnych strat (w ujęciu rocznym)."
Przyjacielu, ja Cię rozumiem doskonale. Po prostu jestem sceptyczny,biorąc pod uwagę dotychczasowe posunięcia rządzących i ich rozwiązania.

0

@verdant
"Pieniądze nie przepadną, jeżeli będziesz je systematycznie wypłacać:)"
Nie możesz tego zadeklarować z całą pewnością. Nie masz ku temu ŻADNYCH podstaw. Chyba, że jesteś wróżbitą i znasz przyszłość. Jeśli chodzi Ci o wypłacanie co miesiąc, to jaki jest sens uczestnictwa?

" Tak jak wszystko ten program ma swoje plusy, minusy i każdy pracownik indywidualnie musi podjąć decyzję czy chcę ponieść ryzyko długoterminowego oszczędzania, czy nie. "
No właśnie. Decyzję na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Które nie są zbyt optymistyczne. Gdyby była pewność, że założenia zostaną spełnione, to program jest super.

Żeby nie było nieporozumień, żonie powiedziałem, żeby nie rezygnowała, bo POTENCJALNE korzyści są nie do przecenienia. ALE nie ma dnia, bym się nie zastanawiał, czy te pieniądze nie zostaną w pewnym momencie przewalone przez rząd, tak jak te z OFE. I proszę, nie opowiadaj mi bajek o tym, jak to jest niemożliwe z punktu widzenia prawa. Z całym szacunkiem, ale uznam Cię wtedy za idiotę, nieświadomego faktu, jak działa świat. WSZYSTKO da się uzasadnić i umocować prawnie, jeśli ktoś tego potrzebuje. Uczy tego historia i to wcale nie tak odległa.

0

@_Niko_ "Pieniądze z OFE wciąż są wypłacane w ramach emerytury, więc nie wiem czy zawłaszczenie to jest do końca dobre określenie."
Ile ich jest, tak naprawdę? Ile pochłaniają "koszty", a ile miało być w zamyśle? Gdzie są te, które rząd zabrał, ot tak? I dlaczego zabrał? Czy na początku mógł, czy jednak w pewnym momencie stworzył sobie prawne umocowania do tego? Racjonalizujesz sobie sytuację.

0

@verdant Jakie ma znaczenie, czy coś było zdefiniowane tak czy owak? Moim zdaniem, jeśli komuś się nagle zamarzy zmiana statusu, to znajdzie sposób, by to zrobić w majestacie prawa. Na to mamy przykłady, na zachowania fair nie mamy.
"Powtórzę kolejny raz, jeżeli nawet nie ufasz systemowi i uważasz, że za 10 lat pieniądze przepadną, to i tak warto być w tym programie i po prostu systematycznie wypłacać pieniądze."
Jeśli okaże się, że pieniądze przepadną, to jak możesz twierdzić, że warto? By potem napisać, że czegoś nie mogłeś przewidzieć i dlatego stało się tak, jak stało? Wg mnie nie masz żadnych argumentów, by potwierdzić swoją tezę. Zakładasz, że może być poprawna, ale jeśli stanie się inaczej (na co są argumenty właśnie z OFE, niezależnie od umocowań prawnych, bo historia pokazuje, że to dym w oczy i zawsze można dane zachowanie jakoś uzasadnić), to po prostu powiesz, że nie dało się tego przewidzieć i będziesz dumnie usprawiedliwony.



1

@partymaker Poczułeś się lepiej? Gratuluję. :).

0

@_Niko_ Nie masz racji. Ludzie boją się, że stracą to co wpłacili, bo mają w pamięci sprawę z OFE. Jeśli twierdzisz inaczej, to na jakiej podstawie? Bo OFE też miały być korzystne. To, że coś na papierze będzie dochodowe za jakiś czas, wcale nie oznacza (jak widać na przykładzie OFE), że tak się stanie. Dysponujesz jakiś rzeczowym argumentem, który może potwierdzić, że za 10 lat nagle nie okaże się, że państwo nie zawłaszczy pieniędzy z PPK? Wybacz, ale nie sądzę.

0

@Rust_Cohle Napisałbym, że Viniciusa, ale na pewno skasują. Więc nie napiszę. Poza tym i tak Cię nie stać. Po zakończeniu kariery będziesz dymał u @Luciano99, żeby mieć za co żyć.

0

@_Niko_ Myślę, że nie chodzi o nieumiejętność liczenia, ale o brak zaufania do państwa po OFE. Powinieneś/aś to zrozumieć. Ja sam się zastanawiam, co zrobić, bo na papierze jest to bardzo korzystne. Po numerach z OFE nie wiem jednak, czy za ileś tam lat nie okaże się, że tak naprawdę jest to karykatura pierwotnego planu - i, moim skromnym zdaniem, tego właśnie ludzie się obawiają.

0

@bartas97 Do Barcy go.

0

@mrboom Wszystko prawda. Ale jest jedna rzecz, o której zdajesz się zapominać po tym wszystkim, co napisałeś. Otóż - przynajmniej moim zdaniem - powinniśmy uczyć się na cudzych błędach (jak sam zauważyłeś: Milan, MU), zamiast popełniać własne, a potem powtarzać, że teraz to już wyciągniemy wnioski.

0

@mrboom Ty nie szukasz żadnych przyczyn, Ty po prostu racjonalizujesz. Zaś ludzi, którzy nie hejtują, ale wolą gorzką prawdę od słodkiego pierdzenia, nazywasz płaczkami. To tym bardziej zadziwiające, że umiesz dostrzec, iż MU zaczął grać i stało się to dosyć szybko. W Barcelonie się tak nie da? Wolisz zasłaniać się tym, że nie było tego lub tamtego. Jak śpiewał Kazik, "Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka".

"lepiej płakać i się użalać jak Ty, bo to akurat coś zmieni :)"
Wskaż proszę, gdzie płaczę i się użalam, bo wydaje mi się, iż napisałeś tak, bo nie masz innych argumentów, niż nieudolna próba zdyskredytowania mnie i postawienia w pozycji narzekacza. Ale odpowiem Ci, że wolałbym nawet to, niż tak jak Ty, ciągle wszystko usprawiedliwiać i tłumaczyć - BO TO AKURAT COŚ ZMIENI. Prawda? Przecież od tylu już lat nie wygląda to u nas - nawet nie, że tak samo - ale coraz gorzej.

0

@JohnB W takim razie co roku czeka Cię wymyślanie powodów, dla których tym razem się znowu nie udało.

0

@JohnB Nie każę Ci niczego spuszczać w kiblu, proszę jedynie, by skończyć z niańczeniem trenera i zawodników, z bezustannymi litaniami usprawiedliwień dla ich słabej gry, dla uporu w wystawianiu tych lub tamtych, w bronieniu nieudolności w ataku i nieporadności w obronie. Powtarzam, MU jeszcze pół toku temu był memem, zmienił się trener, wywalił Ronaldo, minęło kilka miesięcy i nagle to topowy rywal. To może zacznijmy ich naśladować?

0

@mrboom Ojej, no tak, nie było jednego zawodnika. No to nie wiem, jak Ty chcesz rywalizować w jakichkolwiek rozgrywkach, kiedy brak jednego zawodnika oznacza też niemożność rywalizacji. Wiesz jakie są fakty? Takie, że nie masz możliwości sprawdzenia, jak mecz by wyglądał z obecnością zawodników, których wymieniłeś. Wcale nie musiałby się potoczyć lepiej, Dembele ma wiele spotkań, w których nic nie jest w stanie zdziałać. A Ty robisz z tego usprawiedliwienie wszystkiego. Wolisz racjonalizować sobie przegraną, zamiast zmierzyć się z prawdą, która wygląda tak, że od dłuższego czasu w europejskich pucharach idzie nam kiepsko, niezależnie od tego, kto by grał lub nie. Z czegoś to wynika i raczej nie jest to brak zawodnika tego lub tamtego.

1

@Bandzior "Tylko, że jak wygrywasz, to i tak jeszcze znajdą się tacy, dla których jesteś do niczego."
No to Xavi Cię musi też denerwować, kiedy mówi "Bez wymówek, ALE (...)". W pierwszym meczu obaj byli i obraz gry nie za wiele się różnił. Szkoda, że w dzisiejszym świecie Twojego obrzydzenia nie wywołuje ciągłe usprawiedliwianie się i opowiadanie bajek, że gdyby nie to i gdyby nie tamto...

1

@mrboom A w pierwszym meczu, gdzie Ci kluczowi zawodnicy byli prawie wszyscy, to czego zabrakło?

1

@JohnB Chłopie, ale jakie mają tu być argumenty, kiedy Ty jesteś gotowaną żabą i wszystko sobie umiesz zracjonalizować. Jeszcze parę lat temu odpadnięcie z LM na pewnym poziomie uważaliśmy za niedopuszczalną klęskę, a dziś Ty jesteś na etapie "(...) to, że odpadliśmy w 1/16 LE nic specjalnie nie znaczy (...)". No to o czym z Tobą dyskutować, z całym szacunkiem? Wiecznie się usprawiedliwiamy, że to, że tamto, że gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, to stałaby się rzecz wielka, że zapożyczę z Kazika. Gdzie był MU jeszcze nie tak dawno? Był swego rodzaju memem, czy nie? A dziś jest dla Ciebie "(...) rywalem który na spokojnie na tą chwilę mógłby grać i dobrze rywalizować w Lidze Mistrzów. " Co się tam w takim razie zmieniło? I ile to trwało? Naprawdę, skończmy już z tymi wymówkami, bo żal czytać.
"Druga sprawa, wszyscy zawodnicy, którzy najczęściej prowadzą Barcę do zwycięstwa, byli wczoraj nieobecni,(...)".
Sam się ośmieszasz, w pierwszym meczu byli prawie wszyscy i wygraliśmy? Trener dobry skład wystawił? Nie widzisz tego, że sam dokładasz cegiełkę do tej bylejakości, która nas toczy od pewnego czasu? Nawet w tej lidze, to sporo średnich meczów przepychanych kolanem. Liczy się zwycięstwo, powiesz. Masz rację, ale w takim razie w pucharach również. Przestańmy się czarować, że gdyby nie to, albo tamto.

0

@FanBarcYxD Za dodatkowe 5 euro przewodnikiem będzie Negreira i opowie o kilku wspólnych z zarządami Barcy sekretach.

1

@Kidd Powinna przedostać się na Białoruś, a potem na granicę z Polską, gdzie na pewno znajdzie się jakiś poseł, by jej pomóc. A Maja Staśko z Szatan Baśką będą gardłować za jej wpuszczeniem do nas.

5

@Borneo Masz rację, jak w Chinach. Jeśli nie myślisz jak @Borneo, to nie dostaniesz jeść. Ale to tylko zalecenie. Jaki Ty jesteś zaślepiony... Wszystko, co nowe, to od razu dla Ciebie super i przyszłościowe, nie pomyślisz nawet, że wcale nie musi się sprawdzić, bo historia uczy, że wiele rzeczy miało być super wynalazkami, a okazało się, że to ślepa uliczka i trzeba się było wycofać. Zachwycasz się na przykład farmami wiatrowymi na morzu, ale nie zająkniesz, co robić z odpadami po nich, czyli na przykład ze śmigłami turbin, które szybko się niszczą pod wpływem warunków atmosferycznych, a nie można ich w sensowny sposób utylizować. O tym nie wspomnisz, bo psuje to obraz Twojego wspaniałego świata. Popierasz zamordyzm i kontrolę społeczeństwa. Tacy bezrefleksyjni potakiwacze są niebezpieczniejsi od faktycznych tyranów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?