4

@Karol145 Tego Tobie, sobie, @michaleu oraz @takisobiektos życzę. Tym bardziej, że są jakieś plotki, że Max może odejść po sezonie.

1

@MesQueUnClub_87 Zagadka broni i 4 noce w piekle mam do nadrobienia z tej listy. Podobało mi się bardzo "Pomiędzy niebem, a ziemią". Mam słabość do filmów wojennych. Dla niektórych nuda, ale dla mnie kawał kina, jak jest oczywiście dobrze film dopracowany.

1

@Batys Gdzie w Polsce rosną bociany?

26

Poznajcie Pana trenera Palladino.

22/23 - objął Monzę, która znajdowała się na 18 miejscu w Serie A, sezon zakończył na 11 miejscu,
23/24 - 12 miejsce w Serie A z Monzą
24/25 - 6 miejsce w Serie A z Fiorentiną i półfinał Ligi Konferencji. Co ciekawe, w tym sezonie Monza spada z ligi. :)
25/26 - objął Atalantę na 13 miejscu w lidze, obecnie znajdują się na 7 miejscu. Ograł Romę, Lazio, Napoli w lidze, zlał Juve w Pucharze Włoch, zlał BvB w LM, do tego ograł w fazie ligowej Eintracht i Chelsea. Jedyny, który ratuje honor włoskiej piłki w Lidze Mistrzów.

No i Atalanta ma obecnie 9 meczów z rzędu bez porażki w lidze. Fajnie prowadzona kariera, za każdym razem trenuje klub z większym potencjałem, więc liczę, że następny będzie ktoś z włoskiego topu. :P



@takisobiektos @Karol145 @michaleu @blakkudium @FcPortoFan1999 @escarabajo

1

@escarabajo Tam trener robi robotę. Palladino to jeden z ciekawszych włoskich trenerów. Monzę trzymał w środku tabeli, po jego odejściu spadli z ligi. Z Violą finał LK i teraz Atalanta. Fajna droga trenerska, coraz to mocniejsze kluby. Pokonał już Juve, Chelsea czy BvB. :)

1

@Gibbon_FCB Terzić tam dobrą robotę robił. Gość z nimi do finału LM doszedł, a nie był jakimś dużym nazwiskiem.

1

@Czajka90 Wybitne dzieło wybitnej postaci, Panie Czajka.

17

-Panie Ferdku, a gdzie Pan se tak po nocy truchtasz? Pewnie na wódkie.
-Panie, nie interesuj się Pan, bo ja się Panem nie interesuje.
-Ale Panie, ja tak tylko pytam, bo jak na wódkie Pan idziesz to ja mogę z Panem iść.
-Panie, wódki to ja żem w życiu w nocy nie pił. A w ogóle to idź Pan spać, bo Pan rano musisz wstać do rzeźni.
-A tak się akurat składa Panie, że ja na drugie zmiane mam.
-A co mnie to gówno obchodzi?
-Panie Ferdku, jak Pan mnie na wódkie weźmiesz to ja Pani Halineczce nic nie powiem, ale jak mnie Pan nie weźmiesz to ja wszystko powiem. Żeś Pan z Badurą na cmentarzu pił i na grobie se leżał, o tak.
-Panie, Pan jesteś kurde menda. Pan jesteś świnia i wsza Panie i we wojnę to by za takie coś Pana rozstrzelali... Chodź Pan, tylko cicho.

@Szklaner @DragonxNF @Czajka90 @gumaz @PatrychoO @Sinirsey

14

Legendarne dzieło kończy dzisiaj 26 lat. Kopalnia genialnych i ponadczasowych tekstów, świetna fabuła i równie dobre aktorstwo. Moim zdaniem najlepsza rola Pazury w karierze. :D

3

@escarabajo No właśnie dlatego. Czyli Włosi szkolą coraz gorzej i to się potem odbija na wynikach. Zaraz większość Włochów będzie grała w Serie B i C, a w Serie A będzie trzeba pełno Hiszpanów czy Francuzów naściągać, żeby liga nie została w tyle. :D

2

@escarabajo Otóż to. Czyli szkolenie we Włoszech jest na gównianym poziomie, skoro fajne projekty typu Como muszą ściągać piłkarzy innej narodowości, zamiast postawić na Włochów, którzy jak widać są po prostu beznadziejni. I potem to się odbija na reprezentacji - piłkarze włoscy są mniej kluczowi w klubach, to później w reprezentacji dziadują. Ilu obecnie Włochów można postawić w topie na swojej pozycji? Moim zdaniem trzech. Donnarumma, Bastoni i Dimarco. Koniec listy.

3

@partymaker No my też w sumie. Upgrade po przyjściu Flicka jest mocno widoczny.

8

Jako sympatyk włoskiej piłki muszę przyznać, że w niezłej dupie jest futbol w tym kraju. Reprezentacja - cztery ostatnie Mundiale to były kompromitacje. 2x faza grupowa i 2x brak awansu. Nawet na tegoroczny turniej Włosi nie mają pewności, że pojadą. Euro trochę lepiej, bo wpadło złoto w 2020 i srebro w 2012 po potężnym laniu od Hiszpanów w finale.
A kluby? Ostatni triumf w LM to Inter 16 lat temu. Były 4 finały później - 2x Juve i 2x Inter, ale wszystko przegrane. Nawet wygrana Atalanty w LE i Romy w LK niczego nie zmienia, bo to są dalej tylko "puchary pocieszenia".
No i niewykluczone, że za jakieś 13 godzin już nie będzie żadnej włoskiej drużyny w LM. Inter się skompromitował, Napoli też już w fazie ligowej. A nawet jeśli jakimś cudem Atalanta albo Juve to dziś odrobią, to umówmy się - szans na wygranie LM nie mają. Ciekawe czym to jest spowodowane. Spadkiem jakości piłkarzy na pewno. Może tym, że futbol we Włoszech stoi w miejscu, a reszta się rozwija? Nie wiem. Niemniej rewolucja jest tam potrzebna od zaraz.

@blakkudium @escarabajo @JimMorrisonFCB @FcPortoFan1999 @gumaz @michaleu @takisobiektos @Karol145 @Adran360

1

@Sinirsey Ja żem jest parobas, złodziej i menda erosomańska.

2

@MesQueUnClub_87 Benji i Zagrożenie dla społeczeństwa nie oglądałem. Super zioło było mega. Lubię czasem takie odmóżdżacze. :D Co do najlepszej produkcji z tej listy, to się z Wami zgadzam.

3

@Safrani Również Ziemia obiecana. W moim prywatnym rankingu nie dałbym tego filmu na pierwszym miejscu wśród polskich produkcji, tylko bardziej top5, ale jeżeli pytasz o taki całokształt to myślę, że lepszego wyboru nie ma. Dopięty na ostatni guzik, wspaniała fabuła, wybitne aktorstwo, świetny reżyser. To się nie mogło nie udać. A to co tam zagrał Pan Pszoniak to jest najwyższy poziom aktorski.

2

Potężny Norweg z hattrickiem i tym razem nie mowa o Haalandzie.

2

@Fake69 Robił to przez większość kariery. Po prostu już wiek u niego się odzywa.

7

Lookman asysta, co gość ma wejście do Atleti.

3

@takisobiektos Inter zapłacił za mistrzostwo, to będzie miał mistrzostwo.

0

@Criss18Barca Jak ma przełożyć coś, co jeszcze nie jest znane?

3

@Colon Tam nawet muzyka synchronizuje się ze wzrokiem De Niro. Genialny film, genialny aktor i genialny utwór. Uwielbiam te manierę gangsterską Boba.

6

Mamy luty, a znamy już pierwszego spadkowicza Championship. Jest nim zespół Sheffield Wednesday, które po 33 kolejkach ma na koncie... -7 punktów. Zaczęli sezon z karą -18 punktów za problemy finansowe i zdołali do tej pory odrobić tylko 11 oczek.

1

@MesQueUnClub_87 Również wszystko z listy odhaczone. Życie za życie oczywiście najlepsze z genialnym Spejsim.

1

Wow. No to jest mocna zapowiedź.

2

@macio_944 I napój Lift!

0

@Hasszz Elegancki keczupik. I do zapiekanki, mięska, ale i robale nim wytrujesz. Top!

4

@FcPortoFan1999 Obok Barcy Guardioli, Bayernu Flicka i Milanu Sacchiego czwarta najmocniejsza drużyna w historii - Zagłębie Pana Ojrzyńskiego.

1

@gumaz Ale bym se ogóra zjadł, ale takiego dryblasa, a nie pizdryka co w sklepach sprzedają.

2

@ranger3120 Idealnie oddaje ten pato-gangsterski klimat. Wybitny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?