0

@partymaker Może w Polsce, bo w same Barcelonie ledwie umieli pogonić Bartomeu.

1

@Pawlak1992 W sumie przede wszystkim się dziwię, że nie ma jeszcze jakiegoś przydomka, co to z niego za Brazylijczyk bez tego? :P

4

@Pawlak1992 Pełne nazwisko ma po obojgu, João Mendes de Assis Moreira. Zwykle w Portugalii i Brazylii przy skróceniu podaje się nazwisko po matce.

0

@Zielony55 To jest w sumie jakiś element odwiecznej tożsamości klubu, a już na pewno ważny element działalności samego Laporty.

Można się jednak dziwić, że aż tak bardzo w to brnie, chcąc niby budować klub bardziej otwarty na świat, który jednak – umówmy się – ma raczej wywalone na ten syndrom oblężonej twierdzy.

1

@Firestone Ja przede wszystkim nie wiem, dlaczego zmienić zdanie miałby sam Xavi, skoro nie zniknął właściwie żaden z powodów odejścia, o których mówił w styczniu.

0

@Firestone W sumie Laporta mógł przecież zmienić zdanie, tylko jeśli faktycznie to tak wygląda, że nie za bardzo szukają następcy, bo czekają na to, że Xavi jednak się rozmyśli, to powodzenia...

0

@Knysz Nie chodzi o to, czego się spodziewałem, tylko bardziej o to, że nie ma co się przesadnie przywiązywać do słów Wodza.

2

W styczniu Laporta mówił, że gdyby to nie był Xavi, wyleciałby już wtedy, ale łaskawie pozwolą mu dokończyć sezon i finito, bez względu na wszystko. Teraz równie łaskawie czekają, czy się jednak... nie rozmyśli, bo w sumie chcieliby, żeby się rozmyślił.

Zobaczymy, co El Presidente powie za miesiąc czy dwa.

11

„Głupi, głupi!”.
Po tym Xavi jeszcze się pewnie nie pozbierał. :P

3

@Majkosz Nie, bo ta opcja wygasa 30 czerwca.

0

@michalgajdek Zajawki nie widać z poziomu telefonu, to po pierwsze. :)

A po drugie – już chyba czwarty raz muszę się tłumaczyć z tego, że nie mam o to pretensji. Może mnie co najwyżej dziwić, że Szanownemu Naczelnemu (bez ironii!) chce się w ogóle na takie sprawy reagować. Trochę to mi to wygląda na alergię na użycie słowa „kliki”, mówiąc wprost.

0

Lewandowski czy Cubarsí przekazał to mediom? Czy może ściany, drzwi i klamki Ciutat Esportiva?

0

@Bajson No, no, tylko musisz w to wejść, żeby to przeczytać, tu jest klucz. ;)

0

@reloaded A, no to wszystko jasne. :)

0

@marqino W jaki sposób Laporta się podpisuje? Nie ma go w tej komisji.

0

@reloaded I co miałoby to według klubu zmienić?

14

@Knysz Każdy organizm jest inny. Przypadłości Eriksena i Agüero są też chyba trochę inne.

1

@Derean Ale chyba nigdy w historii nie udawano aż tak bardzo, że jest inaczej. ;)

9

Co to, u licha, jest „sytuacja Robin Hooda”?

O tych metodach walki z piractwem to szkoda nawet mówić, są tak odklejone.

0

@slayer A po kij tam studia w sumie? :P

Wbrew pozorom nie tak prosto załapać się na taką fuchę. Paradoksalnie do czasu osiągnięcia pewnego pułapu rzeczywiście zwykle trzeba się jakoś wykazać i nawet dochodzić do faktów. Ale gdy już się doskoczy do szczytów, wtedy zaczyna się sielanka i bajkopisarstwo, niektórzy jadą na tym, że raz na piętnaście „niusów” z czymś istotnym trafią...

0

@messiiiiik No właśnie nie, gwizdnął, jak piłka dopiero minęła Oblaka. Pospieszył się.


3

Co do sędziego – nie za bardzo rozumiem, czemu nie puścił gry po faulu na Roque, po którym Oblak gonił piłkę lecącą do bramki. Przecież można wtedy poczekać z czerwoną kartką i zastosować korzyść, a chyba jednak większością korzyścią byłby potencjalny gol niż wolny sprzed pola karnego...

0

Przecież chyba już nikt aż tak nie upadł chyba na głowę po oddaniu za bezcen Suáreza do jednego z głównych rywali w lidze.

1

@cules100pro Przypuszczam, że dla hiszpańskojęzycznych jest dość oczywiste, że Cubarsí mówi w ten sposób o swoich odczuciach, a nie tak „ogólnie”, ale to już niech potwierdzą bardziej obyci z hiszpańskim. Po polsku brzmi to trochę dziwnie w każdym razie.

0

@Azi Wiesz, tylko po prawdzie to, czy ma rację, czy nie ma, nie gra tutaj żadnej roli. A już zwłaszcza nie wiem, za co notorycznie obrywają ci biedni techniczni, którzy sami są w większości zespołów sędziowskich zwykłymi pachołkami. ;)

Samozachwyt sędziów hiszpańskich to inna sprawa i inny problem. Ale też Xavi ewidentnie jest tego świadomy i tym gra, tylko to gra trochę samobójcza. Jakoś w Europie jest znacznie, znacznie spokojniejszy w stosunku do sędziów.

7

Wszystkim, którzy uważają te liczne kartki dla Xaviego za jakiś spisek, polecam wybranie się na mecz lub przyjrzenie się zachowaniu Generała w inny dostępny sposób.

Niestety ma to do siebie, że notorycznie prowadzi jakiś własny mecz z sędziami, zwłaszcza z technicznym, i skacze przy niemal jakiejkolwiek decyzji od pierwszej minuty. Dalsze akcje sędziów co najwyżej tylko pogarszają sprawę, ale Xavi odlatuje, zanim cokolwiek zdążą zrobić. No niestety.

Mam wrażenie, że niektórzy broniliby go, nawet gdyby pokazał technicznemu wała. Byłoby, że to pewnie skurcz. Albo że tego w ogóle nie było, ale sędzia i tak zasłużył...

1

Już pomijając ten groteskowy „problem”, wtedy przede wszystkim Lewandowski nie mógłby grać wiosną w Lidze Mistrzów, bo tak jeszcze wtedy było...

0

@pasjonat Tu chodzi o sezon 2016/2017. ;)

4

To miał być pewnie tekst na przerwę reprezentacyjną – bo wtedy gazety wrzucają zwykle takie kocopoły – ale ktoś w „Sporcie” najwyraźniej się zagapił. :P

6

@polcza I tak długo wytrzymują, trzeba im oddać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?