0

„Laporta chciał przemówić przed wszystkimi zawodnikami, którzy chcieli usłyszeć, jakie czynniki zmieniły się od czasu, gdy Xavi ogłosił swoje odejście w styczniu”.

I usłyszeli?

5

@senri Sztab szkoleniowy, oddzielił go od reszty sztabu.

0

@norbi77 Laporta miał swoją partię i nawet zasiadał w parlamencie katalońskim, więc wszystko gra. :)

0

@SirChuck Jemu chyba chodziło to, że mają „jedność myśli”, ale nad tym nie głosowali, dlatego to nie było „jednogłośne”. :P

0

Jeśli ktoś coś z tego wszystko rozumie, to gratuluję. :)

Naprodukowali się, a po prawdzie ja nie mam nadal pojęcia, co skłoniło Xaviego do zmiany zdania.

Przynajmniej wiemy, że serial „Niekochani” trwa i nie ma zamiaru się skończyć:
„Wywołaliśmy wiele entuzjazmu i szkoda, że w ostatnich dniach nie zostało to zauważone”.

Tak, doprawdy mecze z PSG i Realem przyniosły falę entuzjazmu całemu barcelonismo. Aż się wzruszyłem.

0

Bordowo-granatowe szachy 5D: drużynie miało pomóc ogłoszenie decyzji Xaviego, że odchodzi, choć znacząca część drużyny tego odejścia... nie chce, teraz zaś najlepszym wyjściem jest jego pozostanie, choć zarzekał się, że ta deklaracja była najlepszym, co Xavi mógł zrobić dla siebie i klubu.

Ktoś czegoś nie rozumie? :P

0

@PietrasCoelho A to nie wiem. Mimo wszystko nie kupuję tego, że Márquez miałby być jedyną alternatywą.

2

Do jakiego stopnia musieli się zamotać, że muszą się teraz tłumaczyć i wyjaśniać dlaczego Xavi... wypełni swój kontrakt.

Nie wiadomo, który „lepszy” w tym cyrku – Xavi czy Laporta. To jest coś niesamowitego, że to klub musiał przebłagać Generała, żeby raczył pozostać po przegraniu wszystkiego w tym sezonie. Historyczny wręcz przypadek.

2

„W tym sezonie pozostaje mi entuzjazm, który wzbudziliśmy w culés”.
Przepraszam, kurde bele, kiedy? Raz na kwartał?

5

@PietrasCoelho Sam się przecież chciał wywalić. Nie znamy zupełnie cienia powodu, dlaczego miałby zmienić zdanie, skoro tak biadolił, że nigdy nie będzie doceniony.

3

Tu się prawie nic nie trzyma kupy:
• Xavi ogłasza, że odchodzi i nic nie zmieni jego decyzji, co powtarza do znudzenia przy powtarzanych równie mocno do znudzenia pytaniach pismaków,
• raz mówi, że podjął decyzję w styczniu, innym razem, że w sumie na początku sezonu, przed przedłużeniem kontraktu (!), bo nie widzi sensu, gdy jego praca nigdy nie zostanie „odpowiednio doceniona”,
• Laporta deklaruje, że gdyby nie to nie był Xavi, to już by go nie było i łaskawie daje Xaviemu dokończyć sezon,
• Xavi opowiada, jak to jego deklaracja odrodziła zespół, który po tym i tak zostaje z „zero tituli”, a sam Generał rozsypuje się psychicznie po raz kolejny (te kartki dla niego nie biorą się znikąd), do tego nie wytrzymując ciśnienia w rewanżu z PSG, w którym nie miał też chyba żadnego planu B,
• ogólnie wszystko jest cacy, tylko źli sędziowie jak zwykle strzelają Barcelonie 14 goli w ostatnich pięciu oficjalnych Klasykach i w ogóle nie było po co zaczynać sezonu ligowego, bo wszystko ustawione.
• Xavi przegrywa wszystko z kretesem i cały czas uważa, że ma właściwie pecha, samokrytyka na poziomie gruntu,
• zarząd i tak wybłagał go jakimś cudem, żeby pozostał.

Tu chodzi chyba wyłącznie o pieniądze, bo naprawdę trudno to pojąć.

0

Przecież żaden z tych mniej lub bardziej poważnych powodów nijak się ma do tego, co Xavi podał jako podstawową (i niemal jedyną) przyczynę decyzji o odejściu. Czyli tego, że „nigdy nie poczuje się odpowiednio doceniony w Barcelonie”.

Kupa śmiechu, dzisiejsza kołomyja to jakieś apogeum cyrku.

0

Świetnie, a jaka padła odpowiedź?

0

Każdego dnia zastanawiasz się, czy to tylko wiadome media katalońskie tworzą nam wizję zarządu klubu jako cyrku na kółkach, czy to faktycznie tak jest...

Jak oni mieliby gadać o czymkolwiek z Xavim, skoro sami nie potrafią niby wypracować własnego stanowiska?

0

@lambard W jaki sposób jeszcze bardziej ma je uciąć? Na każdej praktycznie konferencji powtarza, że nic się nie zmieniło. Ma wyjść na kolejny mecz z transparentem „Odchodzę”? Wysłać list otwarty do „Mundo Deportivo”?

0

Jeśli obie gazety barcelońskie nagle „przypominają” sobie o Bernardo S., to pewnie poszedł cynk z klubu, żeby polepszyć nastroje.

0

Trochę się losowo urywają wiersze w tekście. ;)

3

Będą w klubie przeglądać cały mecz, żeby coś znaleźć? Matko najmilsza, czy to pismak już zupełnie zdurniał, czy to jednak zarząd odlatuje?

0

Zawsze myślałem, że „gol-widmo” to bramka niesłusznie uznana, a nie taka, której nie uznano.

0

Najlepsze jest to, że przyjście Mekambe do Realu ogłosił tylko... Javier Tebas. :P

1

„Hiszpańscy sędziowie najwyraźniej nie mają najlepszych notowań w Europie, ponieważ jest to jedyny kraj z pięciu najsilniejszych lig europejskich, który ma tylko jednego przedstawiciela w gronie sędziów głównych”.

Ja bardziej widzę to tak, że dzięki temu, że kopią nieźle w piłkę, w ogóle mają jakiegokolwiek sędziego na EURO. :)

0

@Serducho A co ma Tebas do przekładania meczów PSG? :P

1

Zasadniczo jeśli już – skrajnie rzadko – powtarza się jakiś mecz, to z powodu uznania nieprawidłowo strzelonej bramki, a nie z powodu nieuznanja prawidłowo strzelonej. To już byłaby akcja raz na milion, gdyby ktokolwiek zajął się tą sytuacją.

Ogólnie cała akcja jest mocno desperacka, raczej „ku pokrzepieniu serc”.

0

@Tasde A to wiadomo, że Tebas jest niekonsekwentny, ale to już taka cecha jego rządów, nic nowego. :)

No i mimo wszystko został Hiszpanii tylko jeden klub w LM. Nie wiem, czy Tebas nie zaczął panikować na myśl o tym, że Hiszpania może spaść zaraz za Włochy w rankingu UEFA...

0

@Mroziu To już jest jednak naprawdę poważna ranga meczu, półfinał LM.

W Ekstraklasie przekłada się mecze w czasie... rund kwalifikacyjnych europejskich pucharów, każdy mierzy po swojemu poważną rangę. :P

0

Powtórka meczu odbędzie się w Dallas, Miami albo Los Angeles.

Nawet Tebas byłby z tego zadowolony, bo nie dość, że miałby trzecie ligowe El Clásico w sezonie, to jeszcze sam chciał wywieźć niektóre mecze do Stanów.

0

Ale czego my się spodziewamy? Przecież to ten sam Xavi, według którego Barça zdominowała PSG do czasu gry w osłabieniu.

Czasem jest niepodrabialny. Wiadomo, że pieprzył głupoty już jako piłkarz, ale teraz można wydać wręcz tomik jego osobliwych nieraz wizji futbolu i poszczególnych spotkań.

0

No cóż, tak to czasem jest, gdy trzeba ratować drużynę przed niepohamowaną miłością swoich kibiców. :P

0

@Bajson Xavi nie czuł się doceniony także już po poprzednim sezonie, a i dodał, że w zasadzie i tak nigdy będzie doceniony, bo tak jest w Barcelonie. No to nijak mu nie dogodzisz.

0

Niech się te gazetki zdecydują, bo taki „Sport” to jednego dnia rusza z akcją „Xavi, zostań!” i że w ogóle poza nim i Márquezem nie ma już nikogo, a teraz znowu, że to pewnie jego ostatni Klasyk. Przezabawni są ci pismacy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?