0

@catalanian09 Najpewniej to, że zwrócił na niego sam pismak.
Ale głupio mu tak napisać, no to sobie wymyślił, że to nie on, tylko Barcelona.

11

A to Alba nie może sobie kupić domu w Barcelonie tak po prostu, bo go stać? Gdyby kupił nad jeziorem Maggiore, to byłby sygnał, że idzie do Interu?

0

@IbrahimAfellay Kiedy i gdzie określił się, że chce zostać?

24

@DaPidejpi Po wyczynach zarządu z ostatnich lat jakikolwiek sezon bez podwyżki może być dla niektórych piłkarzy obelgą...

2

@Krokiet Przypuszczam, że do dziś Koeman nie dowierza, że takiego ananasa dostał w spadku po Abidalu.

0

@DamianBarcaCule Keirrison był przy Matheusie bogiem, gdyby patrzeć na dorobek w Brazylii.

3

@Krystian1588 Nie, nie, takie warunki Bartomeu wywalczyłby przy sprzedaży Matheusa, a nie przy zakupie. :P

2

Doprawdy jestem ciekawy, co było w tych 3 mln zmiennych. :P

0

Uuu, grubo poszedł Laporta z tym symbolem brazylijskich wałków Bartomeu...

Być może kiedyś dowiemy się, po co naprawdę Perła Copacabany zjawiła się w Barcelonie. Bo na pewno Matheus nie przyszedł grać w piłkę.

0

@LS Ten Patronite jest reklamowany na tyle słabo, że trudno aż sobie o nim przypomnieć.

0

Co to znaczy „wyciągnąć swoją kastę”? Serio pytam.

2

@slayer Tylko czy my rzeczywiście wiemy, że on się „kurczowo trzyma kasy w Barcelonie”?

0

@Gregor1899 Gdzie tu powiedział, że nie wie?

0

@Lati W oryginale jest dosłownie tak samo. Ale rzeczywiście lepiej było w tłumaczeniu te dwa gole wywalić.

2

@Xonar Tyle że sportowcy zawodowi, a zwłaszcza piłkarze, mogą właśnie sobie na takie „pasożytowanie” łatwiej pozwolić. Przykładowy Umtiti nigdzie nie dostanie teraz podobnych pieniędzy i najpewniej już nigdy w karierze nie będzie mógł nawet o takich marzyć.

Dlatego porównywanie „normalnego” rynku pracy z tym piłkarskim często nie ma większego sensu.

0

@Mad92 To dopiero byłyby pewnie „informacje” wyssane z palca...

2

@Krystian1588 „Dwa gole Chiesy i Pessiny”. Ale składnia trochę słaba, widocznie w „MD” uznali, że ich przeciętny czytelnik nie doliczy do dwóch...

0

Długość sprawdzania pewnych rzeczy przez VAR w czasie tego EURO urąga przyzwoitości, a sprawa bramki Braithwaite'a tylko to potwierdza...

0

W zasadzie zupełnie nic nowego. Te same wiadomości mógłby wyprodukować i podać „Tygodnik Zamojski” lub „Głos Wągrowiecki”.

0

@MeMyselfAndI Podobno zmienili zdanie, ale na razie tylko „Marca” podaje, że jednak później.

1

@Vempers Tyle że Koeman nie bierze raczej takiego wariantu pod uwagę.

1

@Sergio_Devils No to powodzenia. Za darmo tego się nie robi.

0

Todibo to już prawie od dwóch tygodni jest już bardzo blisko ostatecznego wykupu przez Niceę. :P

0

@Murazor Coś w tym jest, więc tym bardziej trudno do końca oszacować jeszcze, jaka będzie skala wzrostu liczby dogrywek. Myślę, że to nie będzie aż tak duży wzrost, jak niektórzy się obawiają.

Trzeba będzie poczekać kilka sezonów, żeby to sensownie ocenić. A skoro są już aż trzy puchary, to będzie jeszcze więcej okazji, żeby to sprawdzić.

1

@The_Man A jeszcze prędzej Tebas i jego El Clásico w Miami czy innym Orlando. :P

0

@The_Man „Wtedy mecze musiałyby być grane na neutralnych stadionach”.
I tak niestety może być. Na przykład ktoś sobie wymyśli, że dla uniknięcia „upadku piłki nożnej”, jak tam różne Pérezy opowiadają, jeden z ośmiu dwumeczów 1/8 finału LM ktoś tam zagra sobie w Dubaju i Rijadzie. Albo w sumie jeden z półfinałów, czemu nie? Już tam prędzej czy później coś takiego wykombinują...

1

Oczywiście trudno przewidzieć przyszłość i pewnie trochę się to pozmienia, ale wbrew pozorom skala tych dogrywek nie musi być aż tak duża, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Przejrzałem pięć ostatnich „normalnych” sezonów Ligi Mistrzów i liczba dwumeczów rozstrzygniętych przez premiowanie bramek na wyjeździe jest dość mała:

2014/2015: 5 w kwalifikacjach, 2 w fazie pucharowej
2015/2016: 6 w kwalifikacjach, 1 w fazie pucharowej
2016/2017: 4 w kwalifikacjach, 1 w fazie pucharowej
2017/2018: 7 w kwalifikacjach, 2 w fazie pucharowej
2018/2019: 3 w kwalifikacjach, 3 w fazie pucharowej

Czyli łącznie 34/303, ledwie ponad 11% dwumeczów.

0

@The_Man Przyznaję, że większej różnicy między 0:0 w dwumeczu a 4:4 w dwumeczu nie widzę. ;)

Tak czy inaczej mam wrażenie, że za tą zmianą tak naprawdę stoją dwa zupełnie inne czynniki:
1) można wcisnąć trochę więcej reklam przy większej liczbie dogrywek (bo trochę więcej ich będzie),
2) to furtka do wyprowadzenia niektórych meczów LM i LE do Arabii czy na inną Florydę.

0

@Qbic17 Bywały już w dawnych latach takie cuda, że sędziowie zapominali, czy ma być dogrywka, czy od razu karne i inne tego typu jaja. ;)

1

@The_Man O, dziękuję bardzo, fajna odpowiedź.
Tylko jedna rzecz – tu nie chodzi o 90 minut. Tu chodzi o 180 minut, czyli bite trzy godziny, w czasie których 22 gości nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na żadną ze stron.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?