3

@Encore Słusznie. Zgłaszać wszystko co się da. RB wszystko co możliwe skarży, więc chłopaki z Mercedesa nie powinni być bezczynni.

2

Generał Sniegow-Mrozow do Spraw Obrony Granic przyjdzie w grudniu i przy użyciu armatek wodnych zdecydowanie zniechęci do dalszego naporu na granicę.


21

To niesamowite, że Twitter jest darmowy...


10

Casha to chyba inflacja zjadła.

2

Tak jest, brawo Polacy, brawo Sousa.

2

@maniak33333 Wsadźmy Messigo do Jagiellonii Białystok to zobaczymy, czy jest takim GOATem. Rozum jakby 6 latka.

8

Cieszę się, że mogę żyć w czasach Wielkiego Sir Lewisa Hamiltona.

0

@Dembele_gora curry-mango.

1

Komentarz usunięty

3

0

@MysticCat Najlepiej forum paradoxu (twórców) albo Reddit.

0

@MysticCat Wszystko znajdziesz na steamie/epic game storze.

https://store.steampowered.com/app/236850/Europa_Universalis_IV/
https://www.epicgames.com/store/pl/p/europa-universalis-iv

A moim zdaniem niezbędne DLC to:

Art of War
Common Sense
Rights of Man
The Cossacks
Mandate of Heaven/Leviathan. Tu do wyboru.

12

@tomek8756
Do Choroszczy?
Do Choroszczy.
Na badania?
Na badania.

0

@baartekk97 Nie mów, że coś jest irytujące jeżeli po prostu jesteś początkującym i nie znasz mechanik gry.

1. Tak, kraje, które nie są rywalami, nie mają interesów w podbijaniu swoich prowincji toczą czasami wojnę z funkcji "call to arms", czyli po prostu pomagają swoim sojusznikom.
2. Forty działają bardzo dobrze, tylko trzeba znać ich mechanikę. Wystarczy zobaczyć mapę z "poziomem fortyfikacji", żeby dostrzec którędy Twoje wojska mogą przejść, a którędy nie.
3. Tak działa po prostu kolonizacja w EU4. Wystarczy przenieść stolicę do prowincji nowego świata, która nie należy do regionu kolonialnego.
4. No i na przerost jest wiele różnych sposobów. Np. Trade Company albo odpowiednie idee.

@MysticCat Europa Universalis jest świetną grą, a to, że jest z 2014 nie ma znaczenia, bo średnio co miesiąc jest akutalizowana, a co pół roku dochodzi nowe DLC.

Żeby zrozumieć grę trzeba setek godzin no i ciężko się gra bez DLC. Jednak polecam grę i zawsze będę polecać.

https://zapodaj.net/7e5a9e135b2dc.png.html

1

@Kusco15 Jeszcze niech Iniesta wróci, a także niech Fabregas zagra na 9. Będzie super ekipa.

2

@barcelonaLM Oj ciężko będą mieli imigranci. W tych rejonach zero cywilizacji. Lasy, bagna i pola i jeszcze temperatura do -4, -5 przy gruncie. Jeżeli nie rozpalą ogniska to nie wróżę im powodzenia. A jak rozpalą to ich znajdą.

No i przede wszystkim - jak wpadną na stado żubrów to niewiele z nich zostanie.

6

@JimMorrisonFCB Przecież to nie muszą być biedni ludzie... Może po prostu sprzedali dobytek/wydali oszczędności, aby uciec ze swojego kraju w poszukiwaniu lepszego życia? Czuli zagrożenie życia w swoim kraju? Obiecano im bezproblemową przerzut do UE, ale widzimy jak to się skończyło?

7

@Kondziubarca Dobrze, że nie jego siostra.

13

@chavez Może Xavi się z nim żegnał.

4

4

Z racji tego, że Marsz Niepodległości jednak się odbędzie, muszę zadać pytanie. Czy kostki brukowe do demolowania stolicy będą dostępne na miejscu, czy trzeba zaopatrzyć się we własnym zakresie?

9

@Remi70 Tusk jest tak potężny, że nawet jak nie rządzi to rządzi.

3

@Przemek2323 Ukamieniować.

21

Weźcie przestańcie o tym wzroście gospodarczym, bo imigranci się rozmyślą i będą chcieli zostać w Polsce, skoro tu tak dobrze.

1

@Kurkmen Proszę. Ogólnie trudniej kontrolować granice kraju o takim położeniu geograficznym i ukształtowaniu jak Grecja. W Polsce byłoby to dużo łatwiejsze.

https://www.dw.com/pl/frontex-wysyła-posiłki-do-grecji-obawy-przed-falą-uchodźców/a-52596895

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1459799,frontex-granica-grecja-uchodzcy.html

https://www.dw.com/pl/nato-przystępuje-do-misji-monitorowania-uchodźców-na-morzu-egejskim/a-19062651

https://www.tvp.info/24185532/kryzys-migracyjny-operacja-nato-na-morzu-egejskim

0

@Sulimo Polak klęczy tylko przed Bogiem. Nie będziemy klęczeć przed jakimiś śmiesznymi krajami z NATO błagając o pomoc!

2

@Kurkmen NATO może np. skorzystać z NATO Response Force. Oczywiście z rozwagą, bo nikt normalny nie wyśle kilkunastu tysięcy żołnierzy, ale już sam 1000 żołnierzy z nowoczesnym sprzętem pokazałby siłę NATO i zdolność organizacji do reagowania w kryzysowych sytuacjach. I NATO by skorzystało prężąc muskuły i w pewnym sensie działając propagandowo "patrzcie jacy silny w jesteśmy w jedności", no i przede wszystkim Polska by miała realne wsparcie. Tylko trzeba umieć negocjować i mieć poważnych ludzi na poważnych stanowiskach.



"W ramach zasady wspólnej obrony członków NATO (artykuł 5 Traktatu Północnoatlantyckiego), mogą być użyte do odparcia zagrożeń dla jednego lub większej liczby członków Organizacji

Możliwe jest także ich użycie w sytuacji, gdy nie ma zastosowania artykuł 5 (ewakuacja, wsparcie dla ofiar klęsk żywiołowych, kryzys humanitarny lub operacja antyterrorystyczna).

Mogą być użyte jako siły inicjujące, ułatwiające wprowadzenie sił głównych.

Mogą być użyte do demonstracji zbrojnej członków NATO, potwierdzającej ich determinację i solidarność w rozwiązaniu sytuacji kryzysowej."

https://pl.wikipedia.org/wiki/NATO_Response_Force

2

@kuz Coraz głupsze te wpisy.

5

@Kgorecki2500 Szansa, żeby podbudować sytuację dyplomatyczną Polski - uruchomić instrument szybkiego reagowania Frontexu oraz ewentualnie nawiązać rozmowy z NATO w sprawie pomocy. Zobaczyć na czym stoimy, a także pokazać chęć dialogu z innymi państwami. Ale nie, bo będziemy machać szabelką sami, jak zwykle.

24

Jakże niesamowite szczęście ma człowiek, który urodził się w kraju, w którym nie musi martwić się o swoje życie. To jak wygranie losu na loteri, bo duża część ludzkości nie dostała szansy na spokojne życie. Doceniajcie szansę jaką dostaliście od losu, bo to tylko czysty przypadek sprawił, że jesteście po tej bezpiecznej stronie muru.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?