Kengo
Dołączył/a: listopad 2019
ZasiedmioGóroGród
32 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@FCB24 Wiesz co Stary? Sam nie wiem jak to wyjaśnić, ale od małego byłem uczulony na jakieś pyłki. Jak tylko zaczynała się wiosna / lato to przez cały ten okres bardzo często miałem katar, pieczenie oczu, kichanie itp. 2 lata temu w końcu postawiłem na dyscyplinę i jednocześnie życie wd mojego hobby (healthy lifestyle). Może to tylko zbieg okoliczności, cud, ale od tamtej pory całkowicie mi przeszła ta alergia. Dwa sezony, a mnie to dziadostwo ani razu już nie złapało, a cały czas mieszkam w tej samej lokalizacji, w której także nie doszło do żadnych spec. zmian.
W wielu przypadkach zdrowy styl życia jest rozwiązaniem,chodź ludzie wolą wydawać pieniądze na leczenie skutków niż darmowe zapobieganie przyczynom.
5
Jak wywołać III WŚ?
Zebrać sporą grupę lewicowców i na pytanie, ile jest płci odpowiedzieć:
- Gdybym za każdą płeć miał dostać kromkę chleba to starczyłoby mi na kanapkę, ale nie będę jej robił, bo od tego jest kobieta.
Baa duum, tsss...
0
Właśnie zakończył się mecz z największą liczbą bramek, w którym typowałem over od początku mojej "bukmacherskiej kariery".
Balestier Khalsa vs Lion City
Singapur, wynik: 4:5
Kto tu typował under i pomógł mi wygrać? :D
0
Jeden z najlepszych motywacyjnych - krótkich filmików jakie widziałem. Podłożony głos przez AI - TOP.
0
@LS Nie, nie potrzebuję żadnych polubień ani obserwujących. Udostępniam to czysto hobbystycznie.
1
@LS Stopa zwrotu od kwietnia ~25%. Lepiej śledzić moje typy na blogu. Tam podaję same single z większym wyprzedzeniem. Porzuciłem handicapy, skupiłem się na samych rynkach bramkowych (ściślej samych overach). Skupiłem się na tym, co przynosi mi największy zysk. Wcześniej analizy zajmowały mi zbyt wiele czasu.
2
@Medium @wasacz Pisałem o tym problemie jakiś czas temu. Co raz więcej młodych sportowców z najwyższej półki (głównie Pań) po jednym lepszym sezonie w blasku fleszy zaczyna bardziej skupiać się na budowaniu swej marki w mediach społecznościowych itp. gdyż przynosi im to większe korzyści finansowe przy mniejszym wysiłku. Co raz mniej uwagi poświęcają doskonaleniu się na tle sportowym. Niepokojący trend.
0
Ofensywne AKO na najbliższe 3 dni / ~@3.28.
Początek dziś o 13:45.
https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiI5OTkwMTMxNTIyOTUzNDAwIiwicHJmIjoiUFVCTElDIiwiaXNzIjoiZm9ydHVuYXdlYiJ9.smlQntDTfw7zqeu7XdAVGKy-dIwLRQwfR2pxvaeqqhA&source=SB
1
Hogwart to najbezpieczniejsze miejsce na świecie.
Tymczasem Harry, Ron, Hermiona:
https://scontent.fwaw8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/350107578_643456057211920_5533625477794809435_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=sljaU4xZcCwAX-xLY-7&_nc_ht=scontent.fwaw8-1.fna&oh=00_AfC6TFAx5TR-IknLzNKRUjlXMFVmbP6d1LiV35DdrRUSTA&oe=647C7A1E
4
O proszę na kogo ja tu trafiłem. 30-letni napastnik Podbeskidzia o znakomitej nazwie - Goku - zanotował w obecnym sezonie Fortuny 1 Ligi 16G + 10A
(0.84 udziału w bramce na mecz).
Nazwa zobowiązuje :]
1
@damianex10 Puszek? To coś ktoś nazwał?!
1
@Luciano99 Pytanie, czy w domu wszyscy zdrowi w Twoim wypadku jest czysto retoryczne :D
4
Znacie jakiś film w waszej opinii wręcz idealny pod każdym
względem w swojej kategorii?
Ja zacznę. Asterix i Obelix: Misja Kleopatra. To już ponad 20 lat...
1
@Messibestplayerintheworld Rzeczy się dzieją.
0
Wracaj TGV jak najszybciej do zdrowia byś zdążył na presezon :]
1
@Kidd Nie wiem. Nie sądziłem, że kiedykolwiek dostanę takie pytanie xD
0
Islandzki Kópavogur kontra gruzińskie Torpedo Kutaisi. Co by to było za meczycho...
Gdyby któraś drużyna jednak nie mogła wystąpić Błękit Cyców jest w gotowości.
1
@bartekvisca @MatBac1991 @Kidd @Zoker @MesQueUnClub_87 @Toretto @Axoon @pt9 @Dynak @lucca87
Trochę źle to ująłem. Nie jestem wrogiem wszystkich kredytów. Jestem wrogiem kredytów zaciąganych pod kurek lub blisko tej granicy (w przypadku wzrostu stóp %), życia ponad stan. Życie z ratami pobierającymi 25-40% Twojej pensji to logiczna decyzja.
1
Dlaczego ludzie biorą kredyty (często na sporym ryzyku, jeśli wzrosną stopy procentowe) na 20/30 lat wiedząc, że będą żyli na "przykręconym kurku" - w zasadzie od pierwszego do pierwszego przez taki szmat czasu? To kwestia ego, by móc się pochwalić własnymi m2? Kwestia nadmiernego konsumpcjonizmu? Tradycja/zwyczaj przekazany przez rodzinę/najbliższe otoczenie?
Ilekroć czytam bądź słyszę o osobach, które mają po 30/40/50 lat, a ich życie to w zasadzie ciągła praca i stres to sobie myślę... nie lepiej żyć na niższym poziomie, poniżej swoich oczekiwań, powoli wchodzić na wyższą stopę życia i nigdy nie mieć problemów z finansami, "żyć na prawdę"?
To zapewne kwestia osobowości. Ja zdecydowanie wolę tą drugą opcję.
3
- Po umyciu się wycieracie jednym ręcznikiem twarz i miejsca intymne?
- Zaczynasz od twarzy i lecisz w dół.
Na drugi dzień ręcznik o wszystkim zapomina.
^^
4
@Kidd Bądźmy szczerzy - każdy, kto wybiera opcję 'b' albo nie jest kibicem Barcy albo jest niezbyt mądry. Messi to nie tylko gwarantowany skok jakościowy drużyny, ale i apteczka pierwszej pomocy dla naszych finansów.
18
Kilka ciekawostek z przestrzeni kosmicznej:
- liczba planet w znanym wszechświecie liczona jest co najmniej w setkach miliardów. To wręcz niemożliwe, by życie istniało tylko na naszej planecie.
- WASP-76b to jedna z najbardziej niebezpiecznych planet, jakie odkryto. Jest ona zwrócona w stronę gwiazdy ciągle tą samą półkulą, a to powoduje, że ta nagrzewa się nawet do 2 tys. 500 st. Celsjusza. To wystarczająca temperatura by możliwe było odparowanie żelaza, które przenoszone jest na "nocną", nieco chłodniejszą (1000 st. Celsjusza) stronę planety. Tam żelazo się ochładza i zaczyna spadać na powierzchnię w formie deszczu żelaza.
- Wenus (siostra Ziemi) znana jest z bardzo wysokiego ciśnienia, temperatury dochodzącej do 460 st. Celsjusza oraz przede wszystkim zabójczych deszczów kwasu siarkowego. Ma najgęstszą atmosferę ze wszystkich planet skalistych naszego układu planetarnego, a jej powierzchnia usłana jest wulkanami.
- na GJ1214b z powodu wysokich temperatur i bardzo wysokiego ciśnienia, woda występuje tam w formach, które nie są spotykane na Ziemi, np. w formie gorącego lodu oraz w stanie nadkrytycznym (płynny gaz).
- HD 189733 b jest pięknym, niebieskim gazowym olbrzymem, którego wygląd jest nieco zwodniczy. Obiekt znany jest ze śmiercionośnych warunków pogodowych, szczególnie z deszczów stopionego szkła i naddźwiękowych wiatrów, osiągających prędkość nawet 9 tys. km na godz.
- 55 Cancri e jest zaledwie dwa razy większy niż Ziemia, ale przy tym ma prawie dziewięciokrotnie większą masę. NASA ustaliła, że 55 Cancri e może składać się z grafitu i diamentu. Z tego powodu nazywa się ją najcenniejszą planetą świata. Jej szacunkowa wartość byłaby 384 biliardy razy większa niż całkowite GDP Ziemi.
6
Komar impostor :D
https://x.com/amin_fcb10/status/1663278974410149897
20
Myśli Leo na koncercie Coldplay na pewno nieco pobłądziły przy tym utworze. Coś pięknego...
7
How to make her wet? xD
https://9gag.com/gag/aOxPxD2?utm_source=copy_link&utm_medium=post_share
14
@Medium @fart Z całym szacunkiem (a nawet bez), ale sami się o to proszą. Mogą robić pranki we własnym otoczeniu, na własnych m2. Upierdliwe zaczepianie obcych ludzi, wskakiwanie na blaty w McDonaldzie czy KFC... to nie jest zabawne, chyba że dla ludzi o IQ tostera.
4
Jordi mimo 1.8k minut rozegranych w tym sezonie zaliczył 2G + 6A
(0.4 udziału w bramce na 90 min.). Spokojnie mógłby zostać na jeszcze jeden sezon,
nawet w roli rezerwowego (to całkiem inny profil od Balde), ale trzeba docenić fakt,
że podjął tą decyzję dopiero w momencie, gdy pojawił się odpowiedni następca, a sam Jordi zrezygnował z reszty pieniędzy widniejącej w jego kontrakcie. Prawdopodobnie najlepszy LO w historii Blaugrany.
0
@mkord Zależy pod jakim względem. Tak jak pisałem wyżej nie można porównywać szkółek prowadzonych w dwóch rożnych kierunkach. Benfika jest prowadzona pod zysk tj. Real. La Masia jest prowadzona pod pierwszą drużynę. Biorąc pod uwagę najlepszą jedenastkę złożoną z wychowanków - nikt w Europie nie może się równać z Barcą pod tym względem.
@AvadaKedavra pełna zgoda.
0
Jedni powiedzą, że najlepszą szkółką piłkarską jest Real Madryt,
bo "produkuje" największą liczbę piłkarzy grających w najlepszych ligach w Europie.
Drudzy powiedzą, że najlepszą szkółkę posiada Barca, gdyż "produkuje"
najlepszych piłkarzy, których chciałaby widzieć u siebie każda europejska potęga.
Obie grupy mają rację. Można szkolić pod zysk, można szkolić pod pierwszą drużynę.
Ja jednak cieszę się, że Barca obrała taki styl. Żaden inny europejski klub nie może się pochwalić taką paką wychowanków na najwyższym poziomie, jaką przez lata szczycić się mogła Blaugrana.
Messi, Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, Valdes, Pedro, Puyol, Pique to część z nich.
Jaki inny klub byłby w stanie wygrać tryplet mając większość wychowanków
w once de gala? Są argumenty przemawiające za tym by mieć nadzieję,
że za kilka lat powtórzymy ten sukces.
4
Sławek, jaki jesteś?
https://i1.jbzd.com.pl/contents/2023/05/normal/5bx5t8b0mwV75PedNjSYyC2uxK6enaEo.jpg