25

Życie w samotności jest straszne:

- chodzisz goły po mieszkaniu; nie zamykasz drzwi do toalety; papier zawsze jest jeśli go tam przyniosłeś; stoisz pod prysznicem ile chcesz; wychodzisz o 3 w nocy do baru, bo tak Ci się zachciało; śpisz w poprzek łóżka.

Najgorszemu wrogowi bym nie życzył.

1

Przyznam się szczerze, że z piłki klubowej oglądam całe mecze tylko Barcy, innych medialnych starć tylko skróty. Dziś odpaliłem od początku NEW vs ARS i to jest inny świat niż LaLiga. Cały czas gra na wysokiej intensywności, jakość, technika, mnóstwo schematów rozgrywania, doping z trybun, życie meczem.

Jednym zdaniem: jam jest Superliga, jej wysokość Premier League :)

2

@Kondziubarca Jeśli chodzi wam o wysoką lokatę Jordiego Cruyff'a to źle to świadczy o was samych. Jordi zna się na swojej pracy, jego stylowi bardzo blisko do Planesa. Holender lubi stawiać na młodych (wyszukiwać perełki), obserwować i dobierać zawodników do kadry pod względem profilu jaki jest tu wymagany jak np. Christensen, a nie ściągać zabawki za wiele milionów jak Alemany. Nie dziwi więc fakt, że tyle klubów z Premier League jest nim zainteresowanych. Jeśli odchodzi od nas spec od finansów (Mateu) i dołączy do niego Holender to ciemno widzę nasze przyszłe okienka transferowe.

0

Newcastle vs Arsenal
Dziś, godzina 17:30.
Typ: Powyżej 3.0 gola (3 bramki = zwrot) / ~@2.03

W skrócie: ostatnie mecze Srok i The Gunners to czysty spektakl dla bezstronnego widza. Bardzo wiele dogodnych sytuacji strzeleckich po obu stronach boiska, wręcz hokejowe wyniki. Żadna z tych ekip nie ma problemów z kreowaniem zagrożenia jak i wykorzystywaniem go.

Link do poprzedniego wątku: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13085303#comment-13085303

3

@MrPGG @takisobiektos Zdania ekspertów podzielone.

1

Kiedy ktoś mówi, że jest wielozadaniowy.
Może jednocześnie słuchać i pisać:

"Wielkoduszny gest bramkarza Manchesteru United Erlinga Haalanda zdenerwował Pepa Guardiolę. Norweski napastnik zignorował bowiem polecenia swojego menedżera, aby wykonać rzut karny i oddał piłkę koledze z drużyny, Ilkayowi Gundoganowi."

8

Pamiętacie jak w szkole na pytanie, czy nauczyliście się na sprawdzian odpowiadaliście: nie, będę strzelał?

Otóż po takich słowach w USA nikogo na tym sprawdzianie by nie było. Takie czasy :]

1

Strzały celne = 3:5
Wynik = 2:1

Real w swoim stylu. Mi to nie wyglądało na dominację. Osasuna bardzo dobrze się dziś zaprezentowała, a o zwycięstwie zadecydowały detale.

0

Fani Realu dziwią się, że Brazylijczyk jest tak notorycznie brany na radar przez rywali? To nie wina koloru skóry, religii czy tego typu rzeczy. Skoro Viniego tak łatwo wytrącić z równowagi, przez co często łapie kartki i kilka razy powinien (a nie był) być wyrzuconym z boiska to rywale powtarzają i będą powtarzać ten schemat dopóki będzie skuteczny.

0

Wypłynął już, czy wołać ratownika?

17

Ale Vinicius ma nierówno pod sufitem xD

0

@626 @mkord Panowie, bez dłuższej i niepotrzebnej wymiany argumentów: ta sprawa nawet nie ma sensu polemizowania, czy facet ma rację czy nie, bo... nie ma. Na świecie jest ponad 300 mln piłkarzy (jest to najbardziej popularny i medialny sport na świecie), a Robert jest w top 10? 20? najlepszych zawodników na świecie. Tego w % nawet mi kalkulator nie pokaże. Tenisistów jest około 60 mln. Rzut młotem trenuje liczba ludzi liczona w tysiącach. Z czym do czego?

0

Paweł Fajdek:

- Szczęsny został nominowany w Plebiscycie Przeglądu Sportowego, bo akurat rzucił się w lewo i obronił karnego Messiego.

- Mamy „Plebiscyt na najlepszego polskiego sportowca w Polsce”, czyli oczekujemy, że on coś dla Polski zdobył, a nie dla klubu z Niemiec czy Hiszpanii. Jeżeli mamy króla strzelców Ekstraklasy i jest Polakiem to on powinien być nominowany.

CZY TOBIE CZASEM MIĘSISTY SUFIT NA ŁEB SIĘ NIE SPADŁ?

6

Raphinha pokazał Robercikowi jak się wykańcza akcje. Brawo piękny Brazylijczyku!

1

Chelsea zakończyła serię 9 meczów bez zwycięstwa i 6 porażek z rzędu!!!

Ależ nisko upadł ten klub i to po takim okienku transferowym. Pieniądze to tylko budulec, część czegoś większego co potrzebuje planu i czasu. Nie kody do FM'a, do zwycięskiej drużyny w dwa miesiące.

Newcastle jest pod tym względem wzorem do naśladowania.

2

Benfica vs Braga
Dziś, 21:30
Hit ligi portugalskiej.

Obecny lider, który pomimo dobrych wyników prezentuje się ostatnio poniżej oczekiwań postara się zbliżyć o 3 kolejne punkty do mistrzostwa, lecz podejmie Bragę, która pod względem wyników jak i samej gry prezentuje się zdecydowanie powyżej oczekiwań (warto wspomnieć, że w Bradze występuje nasz były napastnik Abel Ruiz, 23-latek który w obecnym sezonie zanotował 11G + 7A).

Typ: Braga +1.0 handicap (przegrana jedną bramką = zwrot) ~@2.04

1

Takich przypadków feminizm nie dotyczy.
https://m.jbzd.com.pl/obr/3038183/kill-all-man

Nawiązując do tematu... przychodzi wam na myśl jakieś prawo, które posiadają faceci, a które nie przysługuje kobietom obecnie w zachodnich krajach? Nie? To o co walczą feministki?

0

@Kengo Streszczenie:

W ostatnich 4 meczach ligowych Nagoya (faworyt tego spotkania)
padło średnio 3.25 gola na mecz.

W ostatnich 4 meczach ligowych G-Osaka padły średnio 3 gole na mecz.

Starcia obu drużyn są ostatnio bardzo ciekawe, pełne niebezpiecznych okazji
po obu stronach boiska, które obfitują w okazałą liczbę bramek.

13

@reloaded Nie, bo to dzięki niemu trafili tu tacy gracze jak Bellerin, Traore, Raphinha, Araujo J., Ferran, którzy także są bezsensownymi transferami patrząc na ich jakość, cenę bądź profil zawodników potrzebnych w zespole.

Facet zna się na finansach i przy tym powinien pozostać.

6

Ktoś wykazał się niemałą kreatywnością w miejscu
przyjęcia koronacyjnego króla Karola. Long live the king!

1

Nagoya vs G-Osaka
Powyżej 2.0 gola (2 bramki = zwrot)
Kurs ~@1.68
06.05 / 12:00

Weekend majowy pozwolił na regenerację. Począwszy od dziś znów zaczynam udostępniać tu swoje predykcje sportowe. Będą to same single, gdyż nie mam czasu na analizę jednocześnie wszystkich najbliższych kolejek w ligach, które śledzę.
Typy pojawiać się będą stopniowo, kilka/kilkanaście godzin przed rozpoczęciem.
Predykcje udostępniam także na TT (link w profilu) oraz na blogu (link w opisie na TT).

I okres (marzec/kwiecień): skuteczność 58,3% (14 wygranych kuponów,
1 zwrot i 10 porażek) przy średnim wygranym kursie ~@2.10.
Stopa zwrotu w tym okresie = 22,4% (benchmark ~10% w dłuższym terminie).

Link do wątku głównego: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13037791#comment-13037791

2

@damianfcb105 @Lanosss @Emhyr

Nie chcę wyjść na tego, który zawsze musi mieć kontrariańskie podejście w każdym wątku, ale... Abde nie zrobi u nas kariery. Ani na chwilę nie przebije się do pierwszego składu, a najprawdopodobniej zostanie spieniężony już w najbliższym okienku transferowym. Sam Planes się wypowiadał, że to była okazja do szybkiego zarobienia kilku milionów. Młody Marokańczyk pewnego poziomu nie przeskoczy, chodź życzę mu jak najlepiej.

1

@JarekS Jeśli do każdej linii z pola dołączyłby kolejno Foyth, Amrabat, Zaha (Leo to zbyt oczywisty wybór) byłbym w pełni usatysfakcjonowany.

0

@Beztroskii Napisałem "teoretycznie", co oznacza że wpadki mogą się przytrafić ale na dystansie przykładowo do 4/5 wygranych pomiędzy sobą nikt nie ma z nimi szans. Czwarty finał LM w ciągu pięciu lat, a mam wrażenie że przewaga z roku na rok jest jeszcze większa. Nawet Barca Femeni B grałyby już w pierwszej lidze hiszpańskiej kobiet, gdyby mogły w niej występować rezerwy.

0

Kursy na to, że Barca Femeni wygra w podstawowym czasie w finale ligi mistrzów za miesiąc oscylują wokół @1.31.

Na ten moment teoretycznie Barca K nie ma żadnego godnego rywala w kobiecej piłce.

0

@Emhyr Dokładnie tak uważam "w dłuższym terminie".
Sądzę, że "w dłuższym okresie czasu" taka linia pomocy jak wyżej miałaby więcej sensu. Niemiec byłby kolejną zabawką na chwilę blokującą miejsce w składzie zawodnikom, którzy spędzą tu znacznie więcej czasu.

0

@Emhyr Gaviego nie uwzględniłem w pierwszym składzie (po za tym to bardzo młody zawodnik mający przed sobą całą karierę i ogromny potencjał w porównaniu do Niemca, który jest już po drugiej stronie rzeki). Dopóki Gundogan nie jest oficjalnie potwierdzony wierzę, że nasza kadra będzie się prezentowała tak jak przedstawiłem to wyżej.

0

@Emhyr Zapędziłeś się trochę. Przy takim walczaku jakim jest Amrabat zostałby uwolniony większy potencjał ofensywny zarówno FdJ'a jak i Pedriego, którzy nie musieliby stale asekurować Busiego. Nie potrzebujemy kolejnego pomocnika, któremu bliżej do ofensywnego niż DM'a z ponad 30-stką na karku i wysokim kontraktem.

0

@Emhyr Nie zapomniałem o nikim, a przedstawiony wyżej skład jest taki, jaki może być i jednocześnie jaki ja chciałbym ujrzeć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?