0

@adambądkowski93 Wage gap!!!

0

Ten Guiu porusza się jak ja po pierwszym dniu na siłce :D

1

Z racji, że to mecz towarzyski biorę pod lupę jedynie naszych zawodników, którzy szczególnie wyróżniają się w dobrym lub złym tego słowa znaczeniu.

+ Torre: zdecydowanie MVP pierwszej połowy.

- Julian Araujo: całkowicie bierny w ofensywie, w defensywie większość niebezpiecznych akcji rywali miała miejsce lub zalążek w jego strefie.

14

Torre na ten moment absolutny MVP.

Wielka szkoda, że przez głupie sprzeczki "na górze" stracił sezon.

1

Celtic wygrał 11 z 12 ostatnich ligowych mistrzostw Szkocji. To jest dopiero dominacja.

0

@Kidd Może nie aż tak ciężka. Przez prawie cały obecny sezon graliśmy bez typowego LS. Poza tym Xavi preferuje ustawienie z 4 pomocnikami, być może nawet przejdzie na 3x ŚO by zagęścić środek pola po stracie Busiego i przy ewentualnym transferze Leo.

0

@Kidd Dla mnie sprawa jest jasna... jeśli Ansu zostanie na następny sezon i będzie się prezentował tj. w obecnym to będzie początek jego końca w naszych barwach. Jest jednak szansa, że pozytywne przebłyski jego dawnej dynamiki oraz przepracowany cały pre-sezon sprawią, że zobaczymy jego lepszą wersję. Sporo na temat jego rokowań nam powie decyzja zarządu w letnim okienku transferowym.

0

@Kidd I w dopiero co zakończonym sezonie był naszym drugim najlepszym strzelcem oraz notował średnio 0.69 udziału w bramce na 90 min. (10 G + 4 A - średnio 0.82 xG/A na 90 min., co znaczy że te liczby mógł mieć sporo lepsze).

Już pomijając fakt, że ma dopiero 20 lat, a z taką pensją i tak prawdopodobnie go nikt nie przygarnie.

0

@Kidd Czy gdzieś napisałem, że oceniam cały jego sezon? Brałem pod uwagę jedynie jego grę po powrocie po poważnej kontuzji oraz ewentualną zwyżkę formy w ostatnich spotkaniach, gdy chłopak zdążył już złapać trochę minut.

1

W sprawie Fatiego. Nie będę stawał po żadnej stronie. Przytoczę tylko kilka cyferek.

Chłopak wrócił po długiej kontuzji (kolejnej), więc logicznym było że będzie potrzebował trochę czasu by złapać rytm. Po jego dynamice widać pewne przesłanki pozwalające wierzyć w to, że powróci jego dawne przyspieszenie na pierwszych metrach (kluczowe dla jego stylu gry). W ostatnich 6 meczach Ansu zanotował:

- 216 min.
- 3G (1.25 na mecz)
- 3.1 wykreowanego xG/A (1.29 na mecz)

Klub jednak widzi więcej, więc jeśli młody Hiszpan zostanie wypożyczony/sprzedany tzn. że ma bardzo słabe rokowania, a te przesłania to jedynie przebłyski i nic więcej.

"12:37 Gerard Romero: Bardziej prawdopodobne jest obecnie odejście Ferrana Torresa niż Ansu Fatiego."

7

Zlatanowi należy się ogromny szacunek. Ten sezon był już dla niego przehibernowany, ale w poprzednim (w wieku 40 lat) był jeszcze w stanie zapewnić w lidze 11 pkt w kanadyjce Milanowi. Przez prawie całą karierę był w ścisłej czołówce najlepszych piłkarzy na świecie. Statystyki ze wszystkich oficjalnych rozgrywek klubowych, w których brał udział:

- 496G + 204A w 827 występach
- 0.99 udziału w bramce na 90 min.

Zostawiam także w ramach ciekawostki jego prime sezon (15/16 - 34 lata):

- 4145 min.
- 50G + 19A
- 1.50 udziału w bramce na 90 min.

3

Czy ludzie mogą upaść jeszcze niżej w pogoni za "zasięgami"?

https://m.jbzd.com.pl/obr/3080998/tymczasem-na-plazy

0

@koziar Wypluj :]

0

@Kengo

1. +++ | 2:1
2. +++ | 4:5
3. +++ | 4:3

@3.28 | +++

7

Okrutny faul na Casemiro i to bez kartki...

2

Mirra Andriejewa lekko ponad miesiąc temu skończyła dopiero 16 lat. W obecnym sezonie jej bilans wygląda następująco 25:3 (dwa ITF'y wygrane na clayu). Właśnie gra z kolejną młodą gwiazdą żeńskiego tenisa, prawdopodobną następczynią sióstr Williams - 19-letnią Coco Gauff w 1/16 Roland Garros'a.

0

"Dron sterowany przez SI miał zabić podczas symulacji swojego operatora.

- Trenowaliśmy go w symulacji, aby identyfikował i obierał za cel zagrożenie w postaci rakiet ziemia-powietrze (SAM). Następnie operator miał mu wydawać rozkaz: tak, zniszcz to zagrożenie. System zaczął zdawać sobie sprawę, że czasami gdy identyfikował zagrożenie, ludzki operator mówił mu, że nie ma niszczyć celu, ale tylko za jego zniszczenie dron zdobywał punkty. Co więc zrobił? Zabił operatora. Zabił operatora, ponieważ ta osoba uniemożliwiała mu osiągnięcie celu. - miał powiedzieć Hamilton.

- Trenowaliśmy system, mówiąc mu: 'Hej, nie zabijaj operatora - to złe. Stracisz punkty, jeśli to zrobisz'. Co więc zaczynał robić? Zaczynał niszczyć wieżę komunikacyjną, którą operator używa do komunikacji z dronem, aby zatrzymać go przed zniszczeniem celu.

Pułkownik chyba nie był upoważniony do zdradzania takich szczegółów, bo rzecznik US Air Force szybko zdementował te informacje.

- Departament Sił Powietrznych nie przeprowadził żadnych takich symulacji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i dronów i nadal jest zobowiązany do etycznego i odpowiedzialnego wykorzystania technologii AI.

- Wydaje się, że komentarze pułkownika zostały wyrwane z kontekstu i miały charakter anegdotyczny."


Z drugiej strony jeśli to by była prawda w jaki sposób byście to przedstawili mediom? :]

2

17-letni Fode Sylla miał na nogach mistrzostwo Europy dla Francji. Oby się to na nim za mocno nie odbiło.

2

Michael Fred Phelps – amerykański pływak, 23-krotny mistrz olimpijski, 26-krotny mistrz świata. Żaden dodatkowy komentarz niepotrzebny.

12

Jakby się ktoś zastanawiał dla kogo są pisane takie "sprostowania" jakie wydał Marciniak (które zapewne było pisane przez PR UEFY na kolanie) to tu ma odpowiedź:


0

@Zoker Racja, poprawione.

0

W 2 z 4 ostatnich meczy drugoligowego, duńskiego Naestved padało ~50 strzałów.
Co za chore tempo. Średnio strzał co dwie minuty o.O

0

Czym Konfederacja nie podpasowała UEFIE?
Promowaniem wolnego rynku i wycofania nadmiaru socjali?

0

Już jutro bardzo ważny dzień dla Barcelonismo. Nasze Panie grają w finale Ligi Mistrzów o 16:00, natomiast Barca Athletic stoczy bój w El Clasico rezerw walcząc o awans do LL2 o godzinie 21:00.

0

Nowinka technologiczna:

- Platforma HGX H100. Cena? Jakieś pół miliona złotych. Jej najważniejszym elementem są GPU H100. Są one zbudowane z aż 80 miliardów tranzystorów wyprodukowanych w procesie N4 TSMC. Towarzyszy im sześć stosów pamięci HBM3, ale z powodu skomplikowania procesu produkcyjnego aktywne jest tylko pięć z nich, a jeden jest dawany na zapas. Ale to i tak daje aż 80 GB dostępnej pamięci i 3,35 TB/s przepustowości. Niewyobrażalne liczby dla przeciętnego komputerowca.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/huMk9kpTURBXy81OWI0MTMyZDExMWRmOTYyZGE4YzgzMjYxMDEyZDcxZC5qcGeSlQLNAxQAwsOVAgDNA8DCw94AAaEwBQ

0

Migracja milionerów na przestrzeni 2022 roku.

https://independenttrader.pl/fileman/Uploads/10_Visualcapitalist.jpg

Jak łatwo można zauważyć najwięcej milionerów straciła Azja
(głównie Hong Kong, Chiny, Indie, Rosja - aż 36 tyś.).

Najwięcej milionerów zawitało do Ameryki Płn. (głównie USA i Kanada) oraz Australii
i Oceanii. Interesującymi miejscami byli dla nich także takie miejsca jak Szwajcaria, Izrael, Grecja, Portugalia, Singapur, ZEA.

Ciekawostka: około 80 tyś. milionerów przybyło do Australii przez ostatnie dwie dekady.

29

Snoop o Angelinie Jolie podczas roastu:

- Patrzcie jaki mały, chudy tyłeczek tu siedzi. Paliłem blanty grubsze niż Ty.

Pararara... :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?