4

Styl Xaviego to bardzo wysoki pressing i gra na maksymalnej intensywności do momentu aż drużyna osiągnie bezpieczny wynik. Nic dziwnego, że ostatnio (gdy przyszło grać co 3-4 dni, a 4 z ostatnich 5 meczy były na wyjeździe) Barca nieco "opadła z sił".

Dobre wieści - najbliższe 4 z 5 meczów mamy na Camp Nou (Frankfurt, Cadiz, Rayo, Mallorca). Okazja na lekki reset dla niektórych.

0

Ale trzeci świat ... Facet "przykogucił" Pani sędzi.
https://streamable.com/ndzxuy

1

Dembele ma znakomity zmysł do kreowania groźnych sytuacji. W tym sezonie w lidze 0.75 xA na 90min.

Drugi zawodnik pod tym względem w La Lidze, który rozegrał przynajmniej 500 min. to Chukwueze z xA na 90min. wynoszącym 0.39 więc prawie 2x mniej!

2

Barcelona nie przegrała ostatnich 24 meczów w regulaminowym czasie.

W La Lidze w ostatnich 10 kolejkach 9W-1R-0P (5 pkt więcej niż Real) przy bilansie bramkowym 29:8 (2.90 : 0.80 na mecz).

We wczorajszym meczu Levante co prawda miało xG wynoszące aż 2.99, ale tylko 0.71 nie licząc karnych, gdzie dwa pierwsze były ... takie, gdzie rywal w żaden inny sposób niż wywalczenie 11-nastki nie mógł już nam zagrozić.

1

@JimMorrisonFCB Nie gram już od dłuższego czasu. Gratki ;)

1

Xavineta pędzi dalej!

11

https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1513267088911216640
Ale pamiętajcie - nie wolno się cieszyć ze zwycięstwa ze słabszym rywalem, nie ważne jakie były okoliczności .... XD

4

@Survier Nie mieli więcej okazji tylko więcej zawodników na boisku, ot cały temat.

2

Nie sądziłem, że to powiem, ale transfer Luuka to jeden z najlepszych w ostatnich latach względem otrzymanej wartości do ceny poniesionej za sprowadzenie zawodnika. Chłop strzelił 6G, gdzie chyba każdy był bardzo ważny i zapewniał punkty.

Szacun Latający Holendrze!

10

Dembele, Ferran, Auba to przecież nasze zimowe transfery, robi wrażenie :O
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1513262064453701636

2

Przeważnie trzy karne w jednym meczu dla tej samej drużyny zdażają się raz na sezon w danej lidze. U nas w La Lidze zdażyło się to dwa razy w ciągu 2 tygodni i to w ciekawej korelacji :]

0

Z jednej strony Alba (2G + 9A).

Z drugiej strony Dembele (2G + 10A).

Po środku Joker - Luuk strzelający 0.64 gola na 90min., a przeważnie gra tylko po 5-15 minut.

#XaviBall

24

Mieć przeciwko sobie 11 zawodników rywala walczących o każdą piłkę jak o tlen, sędziego gwiżdżącego co się tylko da (w tym 3 karne przeciwko Tobie) i wygrać strzelając trzy gole z 1.50 xG. Luuk już jest naszym nowym Larssonem! Wow!!!

Xavi wychodował tej drużynie cojones. Vamos Barca!!!!

Gavi / Pedri - historia lubi się powtarzać.
https://mobile.twitter.com/_BarcaInfo/status/1513251364461289476

0

@SamuraJack Widać różnicę bez Pedriego ? :P

4

@BulaKG Ehh, ten Szawii ... Eksperci z La Ramblii wiedzą jaki skład najlepiej wystawić, a on nie wie....

0

@SamuraJack Jednak miałeś rację. Nie wierzę własnym oczom, że w takim meczu Xavi wystawił Nico kosztem Kanaryjczyka o.O

0

@SamuraJack Nie może xD Nie w takim momencie - z tym rywalem - na tym stadionie. Pedri to już jest piłkarz, od którego bardzo wiele zależy w naszej grze. Stawiam, że odpocznie dopiero z Cadizem/Rayo na Camp Nou.

12

Dopiero wczoraj strzelił hattricka w Anglii, a dziś już chce pokonać Blaugranę. Ten Koreańczyk nigdy nie ma dość ;P

0

@SamuraJack Jeśli miałby dziś zagrać to tylko na pozycji FdJ lub Pedriego.

3

@Rust_Cohle Dzisiaj może mieć więcej miejsca i możliwości do rozwinięcia skrzydeł - zobaczymy, ale jestem dobrej myśli.

0

Xavi nazywa ten mecz kolejnym finałem tak więc:

MaTS - Alves/Araujo/Garcia/Alba - Busi/FdJ/Pedri - Dembele/Auba/Ferran

Jestem bardzo ciekaw jak się dziś zaprezentują na tle rywala, który na tym stadionie bardzo często sprawiał nam niemałe kłopoty. Ze względu na style oraz formę jakie prezentują obie drużyny powinno dziś paść kilka bramek.

1

Dziś tercet Mbappe - Messi - Neymar odpowiada za wszystkie gole :D

Typowe PSG. Sezon "przegrany" to odpalają akumulatory xD

2

Neymar ma już 30 lat ... jak ten czas szybko zleciał. O skali jego talentu i potencjału może świadczyć to, że mimo takich osiągnięć będzie zapamiętany jako zmarnowany potencjał do bycia najlepszym w swojej epoce.

2

@FioletoweOczy Bez szans. Jutgla rocznikowo ma 23 lata. Po tym sezonie zostanie wypożyczony lub sprzedany.

5

@Mroziu Nie ma co gdybać. Drużyna rezerw nie ma bić się o awans do drugiego poziomu rozgrywek w Hiszpanii tylko zajmować się przygotowywaniem poszczególnych zawodników do awansu do pierwszej drużyny, nauczyć ich odpowiednich aspektów, które pomogą im na najwyższym poziomie. Wynik jest drugorzędny.

1

0

@LuisSuarez09 @Ojciec5tkidzieci Dzięki za info. Staram się nie jeść więcej niż ~60g cukru dziennie (12 łyżeczek). Mimo, że nie jem słodyczy, piję tylko wodę to i tak jest ciężko, bo cukier jest wszędzie, nawet w ciemnym pieczywie.

0

Na prawdę świetny sezon w wykonaniu Barbery. Jedna z nielicznych '9 w La Masii. Trzymam kciuki za dalszy rozwój. Przyszły sezon - już zapewne rezerwy.

0

@Ojciec5tkidzieci @LuisSuarez09 W dużym skrócie można cukier naturalny uznać za znacznie "zdrowszy" niż cukier ze "śmieciowego jedzenia" ?

0

@AmigoBlancos Pamiętam takiego jednego ŚO, lidera defensywy, który odpoczywał w drugim meczu w fazie pucharowej LM :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?