3

Black Mirror / Czarne lustro - warto poświęcić tej produkcji czas ?

0

@AdiKingu96 Otwórz tweeta w pełnym rozmiarze. Jest jeszcze Rayo. Mecze LE też wliczam.

4

Stawiam na 17/21 pkt. Jakie jest wasze zdanie ? ;)

0

@Piorun Moja matka ma w pamiątce włosy z klatki mojej babki.

0

Trochę wolnego czasu pozwoliło na nadrobienie/powtórzenie ostatnich tygodni w wykonaniu Barcelony.

Luuk de Jong to znakomity joker w obecnej układance Xaviego. Wchodzi na 5-15 minut, a odkąd przybył do Barcy notuje xG ~0.70 na 90min. - znakomity rezultat / jeden z najlepszych w Blaugranie (dodatkowo facet zdecydowanie poprawił skuteczność - przestał uderzać nogami :D).

Dotąd to Real na hiszpańskiej scenie był uznawany za kameleona pod względem stylu, ale jak w takim wypadku nazwiemy obecny styl Barcy ? Wysoki pressing, wysoko ustawiona linia obrony, bardzo groźna drużyna w grze: z kontry, ataku pozycyjnego, stałych fragmentów gry.

Xavi nie tylko pozwolił wrócić tej drużynie do korzeni, pozwolił jej ewoluować, dobierać odpowiedni styl z obu stron boiska względem danej sytuacji. Na ten moment ... chapeau bas!

1

@tbas Pewnie tak ;) Klub o takiej marce i historii jak Barcelona poradzi sobie z tym zadłużeniem. Jest ono kwestią czasu zależną od tego, czy postawimy na świeżość i wyeliminujemy wielomilionowe transfery i pensje. 1.5 miliarda to duża suma jeśli ktoś spojrzy "gołym okiem", ale Blaugrana miała jeszcze przed pandemią największe przychodzi ze wszystkich (~1 miliard).

2

Al-Khelaifi: Barcelona jest własnością kibiców i ma 1,5 miliarda długu. To działa? [Marca]

Real Madrid 3:2 PSG
Real Madrid 0:4 Barcelona

Factos.

11

@macio_944 Fani Realu muszą sobie to jakoś "tłumaczyć" :P

3

@Zoker Boski Florentino! Boski duet z Madrytu zarabiający 64 mln za podgrzewanie ławki rezerwowych i łóżek szpitalnych :D

30

1

@Quarhodron Źle to zinterpretowałeś - mówiłem ogółem o karierze obecnego selekcjonera we wszystkich grupach wiekowych repr. Polski.

1

Ciężkie losowanie przed Polską. Będzie losowana z trzeciego koszyka, a z dwóch pierwszych może trafić m.in. na: Brazylia/Anglia/Hiszpania/Francja (57,14% szans, że trafimy na kogoś z nich) + Holandia/Niemcy (25% szans).

O pierwszym miejscu oczywiście możemy pomarzyć (potencjał rywala, nasze doświadczenie na MŚ) chodź nigdy nie wiadomo. Michniewicz pokazał, że w reprezentacjach potrafi grać z silniejszymi rywalami. Pozostaje liczyć, że z drugiego koszyka wypadnie nam teoretycznie łatwiejszy rywal. Tak czy inaczej najważniejsza będzie nasza mentalność - by nie spalić się przed wyjściem na kolejny mecz MŚ.

0

@paweldunajecfcb Na pewno nie w najbliższym czasie.

1

Egipt vs Senegal - walka o udział w MŚ.

Mecz zakończył się remisem, przez co o ostatecznym rezultacie musiały zadecydować rzuty karne. Niestety, Egipcjanie musieli je strzelać po omacku, bo senegalscy kibice świecili im laserami po twarzy z trybun. Nie jednym, nie dwoma, a całą masą. Salah przed swoim strzałem był tak zielony od wszystkich światełek, że wyglądał tak, jakby miał przemienić się w Hulka. Zresztą po karnym, który przez takie warunki spudłował, mógł być wściekły jak on. Ostatecznie jeszcze dwóch jego kolegów nie trafiło, przez co Senegal awansował.


Mało tego, po meczu na boisko wdarli się jeszcze kibice, którzy, zamiast świętować ze swoimi, podbiegali do Salaha i próbowali dodatkowo go zamęczyć. Inni rzucali z trybun przedmioty w jego kierunku. Piłkarz musiał zostać odprowadzony przez ochronę, by nic mu się nie stało. Niewykluczone, że egipski związek złoży do FIFA zażalenie w tej sprawie. Trudno jednak wyobrazić sobie, by ostateczny rezultat jakoś dało się odkręcić. Pozostanie razem z ogromnym niesmakiem. [Footroll]

Śmieszne sankcje pieniężne nic tu nie dadzą. Wykluczenie z MŚ ... już mogłoby.

7

Jak by to powiedział pewien mądry jegomość: Są w życiu rzeczy, o których się fizjologom nie śniło xD

5

Muszę przyznać, że wcale nie dziwi mnie zainteresowanie Laporty Felixem. Dobrze wiemy, jak gra Atleti w tym sezonie (nierówno, traci znacznie więcej bramek, a z drugiej strony z przodu też nie odnotowują wielu dogodnych okazji na mecz). Mimo to Felix notuje regularny progres z sezonu na sezon.

Portugalczyk zadebiutował w La Lidze dwa sezony temu. Tak przedstawiały się jego wyniki w ofensywie w La Lidze w poszczególnych sezonach:

19/20: 0.53 xGA (90min.) / 6G + 1A (0.35 udziału na 90min.)
20/21: 0.58 xGA (90min.) / 7G + 5A (0.69 udziału na 90min.)
21/22: 0.69 xGA (90min.) / 6G + 4A (0.82 udziału na 90min.)

Dodatkowo w obecnym sezonie La Liga średnio na 90min.: 1.3 udanego dryblingu, 4.9 wygranych pojedynków + 2.5 x faulowany.

Skoro w "takim" Atleti Joao potrafił zanotować taki progres jestem niezmiernie ciekaw jak prezentowałby się w zespole prezentującym szybki, ofensywny football tj. nasz.


Joao podobno zamierza opuścić Atleti po obecnym sezonie. Wymiana Griezmann + Depay za Felixa ? Co myślicie ? :)

0

Szczerze mówiąc ... jeśli miałbym wymienić 3 bocznych obrońców, których najbardziej chciałbym u nas zobaczyć to wymieniłbym właśnie ich :D

22

Rywal Barcy pierwszy traci gola w meczu.

Ich trener: Dobra, teraz Panowie musimy trochę się otworzyć, presować wyżej i zabrać im piłkę, postarać się wrócić do meczu.

Barca:

7

Jeden z najlepiej rokujących ŚO (o ile nie najlepszy) w La Masii. Mam nadzieję, że uda nam się go "klepnąć" na dłużej.
https://x.com/Nyctophile1_/status/1508476118860505089

1

Ostra na cienkim :D

19


"Panel tematyczny: Jak dbać o włosy i unikać rozdwajania końcówek?"

46

Epoka lodowcowa kończy dziś 20 lat ... Czuję się staro xD

20

Oby Michał dalej tak dobrze się rozwijał. Na ten moment jest bardzo perspektywicznym młodzikiem.

28

Pozostaje życzyć powodzenia kolejnej (miejmy nadzieję) wschodzącej gwieździe hiszpańskiego footballu sprowadzonej za "grosze". Vamos!

3

Pomyślmy logicznie - Lewy jest już grającą legendą Bayernu, liga niemiecka jest najbardziej ofensywną z TOP #5, prawdopodobnie w żadnym innym zespole w TOP#5 nie dochodziłby do tylu okazji na mecz, co w Bawarii.

Gra pod ostatni - wysoki kontrakt w karierze w topowym klubie, tyle.

32

Byłego skrzydłowego São Paulo - obecnie Ajaxu jak mniemam ;)

0

@koksik2700 Pod względem dywersyfikacji ryzyka i dla własnego bezpieczeństwa - TAK. Pod względem inwestycji mającej przynieść potencjalny zysk - NIE.

1

@Kurkmen U mnie to samo. Od pół roku trzymam większość w euro, dolarze, złocie, srebrze, BTC. Po dużych wzrostach sprzedaję partiami. Po dużych spadkach kupuję partiami. To nie jest porada inwestycyjna! ;)

0

@Kurkmen Współczuję Polakom, którzy nie mają wiedzy o ekonomii (bo przecież to rząd i RPP mają się znać na ekonomii, a nie przeciętny obywatel) i trzymają wciąż wszystko w złotówkach.

5

Tylko w gospodarce same plusy dają minus :P


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?