Kuchar
Dołączył/a: listopad 2025
Cieszyn
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Chodzi mi o proporcje bardziej. Skoro Gabriel dostał czerwona to Costa powinien dostać 10 meczu zawieszenia.
1
A Costa cały mecz bez czerwonej. Kpina. Jak widać nieudacznicy są także wśród sędziów angielskich.
1
Jak się nie da na boisku, to się pomoże Chelsea inaczej. Jak sędzia mógł zostawić Costę na boisku a wywalić Gabriela? Po Arsenalu.
0
Wydaje mi się (tylko przypuszczenie) że najlepszą "9" byłby David Villa, gdyby ustawiany był na szpicy jak Suarez. Naprawdę szkoda tej cholernej kontuzji w 2011, po niej nigdy nie odbudował formy a i na lewym skrzydle nie pokazywał wszystkiego co potrafi. Z ostatnich lat tego zawodnika mi najbardziej szkoda, jak przychodził do nas miałem nadzieję, że napisze najlepszy rozdział w swojej karierze.
12
Z całym szacunkiem, ale w jakim sensie Chrześcijaństwo jest podstawą Europy? Korzenie Europy opierają się na starożytnym Rzymie i Grecji, Chrześcijaństwo przyszło dużo później. Jest najwyżej beneficjentem i lekkim modyfikatorem (in plus i in minus) naszej kultury.
Wracając do tematu. Skoro już są naszym sponsorem, należy wydoić ich maksymalnie. Skoro United dostają od Chevroleta 70 milionów, my powinniśmy być w stanie wynegocjować spokojnie koło 110-120 milionów.
12
Bardzo dobry mecz z naszej strony. Graliśmy konsekwentnie, trzymaliśmy Atletico za gardło przez większość meczu i w zasadzie nie pozwalaliśmy im stwarzać dogodnych okazji na bramkę. Głupi błąd Jordiego (nie trzymał linii z resztą obrońców) wprowadził trochę nerwowości, ale grę szybko uspokoił Neymar. Naszym piłkarzom nie mam nic do zarzucenia.
Za to Mateu Lahoz, żartobliwie nazywany sędzią, pokazał dzisiaj (ponownie!) swoją "klasę". Nie podyktować 2 ewidentnych karnych to sztuka. Nie liczę już tego pierwszego, bo faktycznie był trochę wątpliwy, ale ręka Gimeneza była tak ewidentna że myślałem, że tylko ręką na linii bramkowej zostanie odgwizdana przez tego amatora. Myliłem się... Zagranie Godina to 10000% rzut karny, czerwona kartka i dodatkowe zawieszenie. Jak ten pseudo-arbiter mógł tego nie gwizdnąć? A widział to na pewno, bo Inieście pokazywał chwilę po tym, że Godina miał rękę przy boku. Lahoz niech się weźmie za sędziowanie w grze państwa-miasta, bo kaleczy piękny sport jakim jest piłka nożna.
Ale znając Federację Hiszpańską, żadnych konsekwencji tej błazenady nie poniesie.
0
Dzisiaj przeszedł samego siebie...
5
Komentarz usunięty
1
"ter Sztejgen" :D
0
Przecież to jest czerwona kartka. A Kosecki pierdoli o aktorstwie... To Eleven to jest parodia telewizji.
0
Komentatorzy na Eleven to tragedia... Karny ewidentny, praktycznie identyczną sytuację przeciwko nam gwizdnęli Realowi.
1
Nikt z nas go nie zna prywatnie, dlatego nie powinno się go tak oceniać. Osobiście nic do niego nie mam, właśnie dlatego że go nie znam - mogę go oceniać tylko na podstawie publicznych wypowiedzi a tutaj gość po prostu jest bez klasy. Może to jego sposób na kontakty z mediami. Może to faktycznie działa, jeśli się mówi o trenerze nie o zawodnikach. Ale parę razy walnął komentarz poniżej krytyki. Prywatnie, w szatni? Może i świetny gość. Na konferencjach i wywiadach - często buc.
1
On nie jest sędzią przekupnym, tylko słabym. Raz będzie przeszkodą dla nas, raz dla Atletico - chyba ma jakiś kompleks, bo zawsze stara się być gwiazdą spotkania. Jedyny plus na jaki mogą liczyć gracze Atletico z jego strony to przyzwolenie na brutalną grę. Z wyboru zadowolony nie jestem, bo uważam go za najsłabszego arbitra w La Liga, ale cóż... Pewnych rzeczy nie przeskoczymy.
4
Nawet zagranie na 100% może nic nie dać. W 2014 w ostatnim meczu ten "arbiter" nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Leo i co? Błąd jakiegoś pseudo-sędziego zdecydował kto był mistrzem Hiszpanii. Nie wydarzenia na boisku, nie piękne bramki, nie walka do upadłego, ale błąd pajaca w żółtym wdzianku zdecydował kto podniósł Puchar do góry. Był to ciężki mecz, zagraliśmy na 100% (w zasadzie wygraliśmy), a i tak mistrzem zostało Atletico.
12
Pretensje są uzasadnione. Generalnie La Liga ma jednych z najsłabszych sędziów w Europie, ale wśród najgorszych są wybitnie słabi - np. Lahoz. Nie posądzałbym go o przekupstwo, raczej o gwiazdorzenie - sędzią jest bardzo słabym (nie "czuje" gry, pozwala zdecydowanie na zbyt wiele, jest przeczulony na swoim punkcie), ale na boisku zachowuje się jakby był najważniejszy.
Nie bez powodu mówi się, że najlepszymi sędziami są Ci, których nazwiska się po meczu nie pamięta. Pan Lahoza wbił się już w pamięć tylu kibicom, że chyba każdy tego "sędziego" zna.
0
Dlaczego? Trzeba na to obiektywnie spojrzeć. Legendą jest, bo grał u nas długo i dużo trofeów wygrał. Ale z drugiej strony NIGDY nie był pewnym punktem w drużynie. Po świetnej interwencji mógł wpuścić strasznego babola. Niestety kolega wyżej ma rację - tylko ostatnie 2 lata Victor miał bardzo dobre. W poprzednich sezonach nigdy nie było wiadomo jak zagra.
1
O matko, co to za przygłup sędziował? Właśnie skróty obejrzałem, były 3 karne: oczywista ręka (identyczna sytuacja jak z Pique w derbach), wycięcie Suareza (faul od tyłu w polu karnym - dodatkowo czerwona). Trzecim karnym było wycięcie Suareza przez Kameniego - ściął Suareza kiedy jeszcze NIE TRZYMAŁ piłki w rękach - ewidentny karny i czerwona kartka.
0
Tutaj jest chyba dobra okazja, żeby dowalić FIFIE przed Trybunałem w Hadze. Chodzi mi o sprawę tego młodego Holendra - jak to jest, że obywatel Unii nie może grać gdzie chce na terenie Unii Europejskiej?
2
Mam nadzieję, że FIFA szybko skończy swój żywot a na jej miejsce powstanie organizacja bez imbecyli i półgłówków u sterów. Kluby i zawodnicy powinni im przypomnieć, że FIFA bez klubów i zawodników jest gówno warta, a osoby decydujące to zwykłe przydupasy bez jakiegokolwiek wpływu.
4
Powiedziane przy udziale silnych emocji. Z jednej strony kara powinna być dla niego i to dotkliwa - 4 mecze akurat bym tutaj widział. Nie ma co go bronić, po prostu tak się nie robi. Dziwi mnie tylko skrupulatność sędziów przy przewinieniach Barcy czy Atletico, as dziwna powściągliwość przy podobnych zachowaniach graczy Realu - pamiętne słowa Ronaldo do Lahoza. Ile "gwiazdka" wtedy dostała kary? Zaprotokołowali to w ogóle? No właśnie, jestem jak najbardziej za karaniem za takie zachowania, ale na równych zasadach dla wszystkich...
Z drugiej strony Hiszpanie powinni na serio zająć się arbitrami w lidze, bo prezentują chyba NAJNIŻSZY poziom wśród czołowych lig, i pokusiłbym się o stwierdzenie, że są w ogonie jeśli idzie o całą Europę.
0
Ehh, jest dokładnie na odwrót niż bym sobie tego życzył. Przy domowych strojach mogliby mniej zmieniać i kombinować, za to przy trzecich kompletach dałbym wolną rękę projektantom. Podobnie z chęcią zobaczyłbym powrót do ciemniejszych odcieni bordowo-granatowej koszulki - strasznie podobają mi się jubileuszowe stroje z sezonu 99/00, pomimo tylko dwóch pionowych pasów.
0
Och, odsuwanie rozprawy aż sprawa przestępstwa ucichnie jest bardzo powszechną i często stosowaną "linią obrony". W sytuacji Barcy zamiast "rozprawy" podstaw sobie "wybory", a zamiast "przestępstwa" podstaw "afery zarządu". Musze pogratulować Rosellowi i Bartomeu tej zagrywki - poszli va banque, gdyby drużyna nie wygrała na pewno by w wyborach polegli. Uwierz, żaden z nich nie miał na celu dobra klubu, czysta kalkulacja.
0
1
Hej. Bardzo prosto w myśl zasady "tak krawiec kraje jak mu materiału staje". Analizując wszystkie podejmowane decyzje. Analizując to, co się dzieje dookoła klubu (pozwy sądowe, działania prokuratury wobec klubu, doniesienia medialne itd.).
@rdam Gratuluję głupoty. Będę codziennie latał na El Prat i Bartomeu będzie mi się spowiadał ze swoich poczynań. Przesiewając informacje z telewizji i internetu oraz kojarząc fakty można dochodzić do całkiem ciekawych i co ważniejsze trafnych wniosków. I bez takiej ironii proszę - uważam, że ze względu na swój staż i to co przeszedłem (zwłaszcza jak Barcelonie nie szło) z tym klubem mam pełne prawo do wypowiadania się i wyrażania troski o przyszłość klubu.
20
Cóż, socios wybrali... Decyzję trzeba uszanować, ale na szczęście nie trzeba popierać. W końcu Bartomeu będzie mógł mówić, że jest prezydentem z wyboru socios. Swoją drogą nieźle to rozegrali, pod płaszczykiem troski o sytuację w klubie nie zorganizowali wyborów zaraz po dymisji Rosella i wybuchu największych afer, tylko poczekali aż wszystko "przyschnie" i mało kto będzie pamiętał szczegóły.
W każdym razie ja mam zamiar patrzeć jeszcze uważniej "na ręce" nowemu-staremu zarządowi. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie, ale nastawienie mam sceptyczne. Dla dobra Barcy - obym się mylił...
3
Ręce opadają... Za co wy chcecie chwalić Bartomeu? Za wałki przy Neymarze? Który rok się sprawa nie może zakończyć a my DALEJ nie wiemy ile Ney kosztował a kwota dochodzi już do astronomicznych wartości! Za wałek nazywany Douglasem? Afera praktycznie goniła aferę, co jakiś czas coś wypływało na światło dzienne (choćby sprawa Abidala, nawet Puyol wycofał się od tej ekipy). Bartomeu kurczowo trzymał się stołka i nie miał nawet ODWAGI żeby zorganizować wybory po dymisji Rosella... Jedyny prezydent, który odbywał kadencję nie będąc wybrany w wyborach. Poczekali z wyborami aż afery przyschną i uda im się oszukać wyborców. No i jak widać udało się im.
Moja niechęć do Bartomeu nie jest bezpodstawna, nikt tego nie może powiedzieć. Dlatego uważam, że bardzo źle się stało.
0
Ja się obawiam, że skończy jak większość Brazylijczyków w Europie - 2,3 świetne sezony i nagły spadek formy. Przykładów jest multum i wliczają się do nich nawet największe gwiazdy - Ronaldo i Ronaldinho. Dlatego nie uważam, żeby na Neymarze można było opierać drużynę na lata. Oczywiście, robi się z niego fenomenalny zawodnik, ale boję się że pewnego dnia zgaśnie nagle i bez widocznej przyczyny.
0
"Ale takiego osła, który by pozwolił na aż taką zmianę, na szczęście nie ma... :)"
Nie bądź naiwny. Jeśli badania rynku wykazałyby, że sprzedadzą się koszulki żółto-zielone w sraczkowate groszki to takie by były. Tutaj już nikomu nie chodzi o tradycję, historię i przywiązanie do barw tylko o kasę. Niektóre rzeczy nie powinny być na sprzedaż i nie podlegać zmianom. Do tych właśnie rzeczy zaliczam wygląd i wzór domowych koszulek Barcy. Te z sezonu 15/16 będą pierwszymi których nie kupię od długiego czasu...
0
Nie, po prostu gada pod publiczkę. Zachwalanie i popieranie oczywistych, naturalnych zachowań (trzeba kupić piłkarza, którego chce trener) to czystej wody populizm. A tekst, że zarządy są od słuchania sztabu szkoleniowego to jest populizm do kwadratu. Gada to, co ludzie chcą usłyszeć.
4
Niech Ci mama przeczyta na głos tę złotą myśl coś ją wyżej napisał. Jak zmądrzejesz to wróć i przeproś...