0

Oho, Grzmot już próbował wyżebrać karnego :D

0

Gdyby chodziło tylko o mecz z Sevillą podzielałbym zdanie Luisa. ALE popatrzmy na nasze ostatnie mecze: wymęczony wynik z Las Palmas, szczęśliwe zwycięstwo z Bayerem, katastrofalna porażka z Celtą i porażka z Sevillą po słabym meczu.

Skończył się czas usprawiedliwiania trudnym początkiem sezonu. Sevilla była w tragicznej formie a potrafiła się zmotywować. My nie. Gramy od początku sezonu słabo, źle i bez jaj. Messi ratował sprawę, ale teraz trzeba grać bez niego. A ja na poważnie martwię się o to, czy z taką grą do stycznia nie wylecimy z pierwszej trójki LL.

2

Niestety nie pojechałem za daleko. Przypomnij sobie sytuację, kiedy Suarez przyjmował na klatkę idealną podcinkę od Rakitića - prawie sobie nogi połamał przy próbie strzału, byłaby następną kontuzja. Często przy przyjęciach odskakuje mu piłka, gra nerwowo i chaotycznie. Neymar z kolei przeciwnie. Bez Messiego obok chyba sodówka uderza mu do głowy bo ewidentnie przecenia swoje możliwości i pcha się sam na 2-3 zawodników co w 90% przypadków kończy się stratą.

Oczywiście nie mówię, że tylko napastnicy zawalają. Najgorszą formacją jest teraz obrona, ich wybronić się po prostu już nie da. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że powszechny najazd na pomocników jest nieuzasadniony i błędny. Nie można wszystkiego zrzucać na "pech". Problem jest globalny, ale według mnie najmniej dotyka on właśnie formację pomocy...

3

To teraz mi wytłumaczcie jedno, eksperci z bożej łaski... Co więcej może zrobić pomocnik niż to: 90% celnych podań, 4 kluczowe podania z czego najmniej dwie były setkami spieprzonymi przez nieudolność Suareza, co najmniej 5-6 długich piłek przenoszących ciężar gry na drugą stronę boiska.

Niestety problem nie leży w drugiej linii. Problem leży w ataku - ile my bramek strzelamy? Jedną i to z karnego!! Oddajemy 28 strzałów na bramkę i zdobywamy jedną bramkę, z karnego. To nasze gwiazdeczki z ataku ponoszą winę za porażkę. Po pierwszej połowie spokojnie mogłoby być 3-0, gdyby nie nieudolność Suareza i Neymara.

1

A ja mam do obu pretensje. Od tego mamy gwiazdkę na skrzydle i podobno najlepszą 9 świata, żeby w takim meczu strzelaliśmy 5 bramek. Bo sytuacje przecież były. Niestety wychodzą na jaw dwie rzeczy, których NIE DA SIĘ już ignorować:

- Neymar nigdy nie będzie liderem drużyny, może być gwiazdką - ale nigdy nie będzie tym kim jest dzisiaj Messi

- Suarez zawodzi na całej linii... jak taki zawodnik może się tak gubić w polu karnym? Zamiast strzelać - przyjmuje, zamiast ciągnąć na bramkę szuka faulu... Ile on dzisiaj stówek zmarnował? 4? 5? To na nim i na Neymarze ciąży odpowiedzialność za dzisiejszy wynik.

2

Na pewno Rakitić zasługuje na nazywanie go przeciętniakiem? Gdyby nie nieudolność Suareza, miałby dzisiaj dwie asysty - wtedy byłby zachwyt. Wypracował Suarezowi dwie stówki - za pierwszym razem Luis o mało nóg nie połamał, za drugim zbyt późno się zorientował "o co chodzi". Prawda jest taka, że to atak zawala całą sprawę. Neymar do spółki z Suarezem marnują seryjnie setki (po kilka w każdym meczu!). Sytuację stwarzaliśmy, tylko indolencja naszych napastników przeszkodziła w wygraniu meczu.

Takie zwalanie winy na pomoc, a zwłaszcza na Ivana jest zamiataniem istoty problemu pod dywan i szukaniem najwygodniejszego kozła ofiarnego. Proste pytanie - ile patelni mieli Suarez z Neymarem dzisiaj i ile bramek strzelili?

0

O k****a, karny O.o

0

Bzdura. Pecha można mieć w 2-3 akcjach, więcej to nieudolność.

0

Pomoc? Rakitić dwie setki Suarezowi wypracował a ten co zrobił?

0

Zmarnowane setki teraz się zemszczą. Suarez i Neymar mogli zamknąć mecz, ale jak się takich setek nie wykorzystuje jakie im zprezentował Rakitić to co się dziwimy? Dwie gwiazdki kaleczą co się da a my na Minuta będziemy zwalać? Bądźmy poważni...

0

Co to k***a było?!?!?!

2

Roberto mnie naprawdę zaskakuje. Naprawdę gra z każdym meczem coraz lepiej. Jak będzie dalej taki progres, to spokojnie będzie w pierwszej 11 na następny sezon.

2

Sergi zagra jeszcze 3-4 mecze na tym poziomie to się z nim zgodzę. Faktycznie, zrobił bardzo duży postęp i muszę powiedzieć że się tego po nim nie spodziewałem.

0

Najlepiej byłoby wprowadzić INDYWIDUALNĄ odpowiedzialność majątkową za artykuły. Pismak napisze coś oczerniającego? Płać potem Messiemu 5 mln odszkodowania, ale ZE SWOICH a nie gazecianych pieniędzy. Ciekawe kto by się wtedy odważył pisać takie artykuły jakby wiedział, że do końca życia się nie wypłaci.

1

Ciekawie byłoby zagrać FIFIE na nosie i posłać tam Barcę B. Wiecie jakie mieliby straty finansowe? Przecież cały hype na te KMŚ napędzają europejskie kluby - zwycięzcy LM. Posłać tam Barcę B + kilku starszych juniorów i załatwione.

Tym starym, skorumpowanym matołom ktoś musi uświadomić, że są totalnymi zerami bez klubów i zawodników.

1

Jakbyśmy tak zagrali z Realem, to chyba byśmy dostali trójkę. To jest tragedia, z Las Palmas nie potrafimy kontrolować meczu.

1

Co jest do cholerny z tymi karnymi?! Suarez niech wali i spokój. Jak Leo i Neymar są niepewni to niech Suarez je bije!

0

Ten cały Eleven to amatorszczyzna zupełna. Komentatorzy słabi, jakość transmisji żenująca. NC+ to była jednak profeska.

0

Jak jest ter Sztejgen, to nie powinien być Ajvan Rakitić?

0

*SzteJgena

0

Suarez i Iniesta na boisko, trzeba uspokoić grę!

0

Chodzi mi o to, że było zbyt duże zagęszczenie naszych co w połączeniu z (częstym) zagęszczaniem środka pola przez przeciwników dawało efekt tłoku nie do przejścia. Messi cofnięty (a nie cofający się) da więcej przestrzeni w środku, i da mi szansę na więcej otwierających podań.

0

I wtedy zawsze, hmm, dublował pomocników. W tym przypadku rolę by się powróciły i od czasu do czasu dublowałby napastników. Widziałbym go jako ofensywnego pomocnika, za plecami Suareza. Miałoby na pewno więcej swobody, a z czasem wyciągałby obrońców wyżej i robił miejsce Neymarowi i Luisowi.

4

Ja bym na poważnie rozważył przesunięcie Leo do pomocy. Mógłby rozgrywać piłkę i atakować z głębi pola. Na prawe skrzydło Munir albo Sandro. Ile nowych opcji by się pojawiło, dezorientacja obrony przeciwników byłaby nieziemska, któryś z naszej trójki napastników miałby co chwilę więcej miejsca gdyby obrońcy pochodzili do Messiego. Plus te jego zabójcze podania. Ciekawe czy Lucho się na coś takiego zdecyduje?

2

Zgadzam się. Idealny mecz na wejście do pierwszej drużyny kogoś z rezerw. Przeciwnik niezbyt wymagający, mecz u siebie, wymarzone warunki na start Sampera lub Gumbau.

0

Przypomnij sobie słowa Simeone. Coś mi się wydaje, że Real będzie ciągnięty za uszy tak jak mówił Diego. Zagrali bardzo słabo i tylko dzięki oszukaniu Granady przez sędziego mają 3 punkty.

1

Oho, Śmietankowym już przygwizdują :D

1

Grzmot już walnął w ziemię :D

0

Jeśli nie widzi to jest nieudacznikiem boiskowym, skoro nie chce widzieć bo się boi odpowiedzialności to jest nieudacznikiem życiowym.

0

Chodzi mi o proporcje bardziej. Skoro Gabriel dostał czerwona to Costa powinien dostać 10 meczu zawieszenia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?