Kuchar
Dołączył/a: listopad 2025
Cieszyn
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Niech Ci mama przeczyta na głos tę złotą myśl coś ją wyżej napisał. Jak zmądrzejesz to wróć i przeproś...
1
Szczegółowo ocenić umiejętności zawodnika po 2-3 meczach faktycznie się nie da. Ale można z grubsza określić jego poziom. Douglas JEST za słaby na Barcę. Dodatkowo ma już 24 lata, więc oszałamiającego skoku jakościowego na 95% NIE zrobi. Myślę, że Brazylijczyk miałby problem łapać się do podstawowego składu w hiszpańskim średniaku.
Przypomnę tylko wszystkim, którzy zapomnieli jakie cyrki się działy na boisku kiedy na prawej stronie grał Oleguer... Co akcja prawą stroną to miałem stan przedzawałowy. Douglas to mniej więcej ten sam poziom - jeśli miałby grać czeka nas powtórka z rozrywki. Montoya okazał się jednak średnim zawodnikiem, ale na pewno lepszym niż Douglas.
0
OK ja rozumiem, że zarząd sprowadził wiele rzeczy do roli zwykłego towaru. Ja rozumiem, że musi się to sprzedać bo taki jest tego cel - jakby badania rynku pokazały, że się sprzedadzą sraczkowate koszulki w zielone groszki to w takich byśmy grali w przyszłym roku. I nagle znalazłoby się milion powodów, żeby takie koszulki usprawiedliwić.
Ja się dziwię ludziom. Popatrzcie na tegoroczne stroje. Gdyby usunąć herb i napis na przodzie koszulki z czym by się wam kojarzyły? Z Barcą oczywiście - pierwsze i naturalne skojarzenie. A teraz zróbcie to samo z przyszłoroczną... Mi się kojarzy z jakimś klubem z polskiej okręgówki. Dlatego ja dziękuję i postoję w którymś ze starych trykotów.
0
Musiałem poszukać, bo nie pamiętałem akurat tej sytuacji. MŚ w Korei i Japonii niestety budzą niemiłe wspomnienia związane z Polska kadrą i ŻENUJĄCYM oszustwami mającymi na celu przepchnięcie tragicznie słabej Korei aż do półfinału. Heh, że za to ustawianie meczy pod Koreę nie zamknęli pół FIFY to aż dziwne było, pamiętacie?
Wracając do tematu - znalazłem to był İlhan Mansız. Piękny trik i chyba nawet Carlos dostał za to żółtą. Wczoraj też bezsprzecznie powinien być wolny dla nas, może już bez żółtej ale rzut wolny bezapelacyjnie. Sędzia znowu się zbłaźnił w kolejnym meczu, zupełnie nie panował nad wydarzeniami na boisku. Żenada, dno i metr mułu - to jest moja ocena dla "pracy" Velasco Carballo.
3
Stanowczo nie zgodzę się z opinią o "popisowości" Neymara. Straszna burza się zrobiła o to w necie, a tak naprawdę jest to jeden z lepszych elementów piłki nożnej. To co, będziemy żółte kartki dawać za popisy indywidualne? Bo przeciwnik jest na tyle toporny, że tak nie potrafi? Zajmijmy się może w pierwszej kolejności symulowaniem, brutalnymi faulami, żenującym poziomem sędziowania, powtórkami na życzenie, sensownym sposobem wyznaczania spalonego a nie czymś dla piłki naturalnym.
No chyba że zgodnie z ogólnoeuropejskim trendem powrotu do socjalizmu uznamy, że STANOWCZO NIE WOLNO wykonywać sztuczek technicznych i można grać tylko i wyłącznie podaniami POD KARĄ WALKOWERA w ramach "Programu równych szans na boisku". Aha dla Iniesty, Xaviego, Koke i Modrica stosować będziemy dodatkowy zapis, mówiący o tym że powyżsi STANOWCZO NIE MAJĄ PRAWA grać z pierwszej piłki - pod groźbą kary finansowej i walkowera dla klubu MUSZĄ grać przyjął-podał. Trzeba ukrócić nierówności w piłce nożnej! Tak dalej być nie może!
Pomożecie?!
0
No to jak jeszcze będziemy mieli czerwone spodenki to będziemy wyglądali całkiem jak zespół z B klasy...
0
Całkiem ciekawe. Mogłoby być więcej pasów, ale podobają mi się. Nowoczesny wygląd, ale nie przesadzone. Brak niepotrzebnych wstawek i kolorów. Kupiłbym na pewno.
0
Dziadowskie. Zagłosuje portfelem i nie kupię niestety. Tragiczne już były te z gradientem z sezonu 12/13, miałem nadzieję że nie zrobią podobnej głupoty w przyszłości. Po pierwsze poziome pasy, po drugie za dużo kolorów na kupie (po cholerę te żółte paski po bokach?), po trzecie czerwone paski tylko na środku a z dołu i góry tylko granat... Zdecydowanie nie kupuję.
2
Komentarz usunięty
0
Z Rafinhą jest ciekawa sprawa, bo chłopak gra z meczu na mecz coraz lepiej. Zaczął słabo, potem było niepewnie, potem przeciętnie ale cały czas widać u niego tendencję wzrostową. Rafael ma tylko 22 lata, więc sporo gry jeszcze przed nim. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pogra więcej bo tak od połowy sezonu rozpalił promyczek nadziei na jego progres.
2
Eriksena bardzo lubię jako piłkarza, ale nie jest to niestety zawodnik o profilu pasującym do Barcelony. Często oglądam Tottenham właśnie dla dwójki Eriksen-Kane, ale szczerze trzeba powiedzieć że do Barcy by nie pasował. Podobnie z resztą jak Kane.
P.S. Ale w FIFIE sobie go nie odmówiłem ;)
0
Większość nie tyle narzeka co otwarcie wyśmiewa taka ilość karnych dla Realu i cieszynkę Ronaldo jakby pół boiska przedryblował :D
0
Po pierwsze nie można wyjść z nastawieniem, że "już awansowaliśmy". Trzeba wykorzystać okazję, bo Bayern prędzej czy później się otworzy. Presing od początku spotkania, kontrowanie kiedy tylko można, pewna gra w obronie i chłodne głowy. Im prędzej strzelimy bramkę tym szybciej zabijemy mecz.
1
Kilku by się znalazło. Na pewno Casillas, jak grał jeszcze to Raul, nawet Ramos, Kroos, Özil, Arbeloa. Tak naprawdę to nie lubię może 2-3 piłkarzy (C. Ronaldo, Benzema, Coentrao), tylko jeden wywołuje u mnie skrajnie negatywne emocje - Pepe. Uważam, że gość ma problemy z psychiką i nie powinien grać między normalnymi zawodnikami (patrz: bestialskie skopanie leżącego piłkarza Getafe). Po tym wybryku gość nie miał prawa pojawić się więcej na hiszpańskich boiskach.
1
Np. socjalizm - idealne odniesienie, dotyka wszystkich dziedzin życia. Co to za system w którym każdemu się należy tyle samo bez względu na to co się robi / jak się robi?
0
Jestem za. Najlepiej byłoby go wykupić (nawet wpłacając klauzulę) i wypożyczyć z powrotem do Sociedad na kilka lat. Albo załatwić sobie opcje pierwokupu u Basków.
0
Jakby za coś takiego jak na Bale'u mieli dyktować karne, to mecze kończyłyby się wynikami 20-27. Przyaktorzył i to fest (w końcu może uczyć się od najlepszego ;)), Gaya ledwie go dotknął a Gareth poleciał jakby go TIR staranował. A z drugiej strony Pepe powinien wylecieć za (który to już...) brutalny faul na Alcacerze (albo Javim Fuego poprawcie mnie jak pomyliłem)) i nic. Sędzia ewidentnie bał się "zabić" walkę o mistrzostwo.
0
Przecież to zwierzę powinno wylecieć... Sędzia boi się podjąć męska decyzję.
0
"...albo przemarsz wojska." :D
2
Następny który pieprzy głupoty o "sprawiedliwym podziale". Nie, jeśli Eibar czy Cordoba dostaną tyle samo co Real czy Barca to nie będzie sprawiedliwe. Bo w tym momencie zabiera się pieniądze drużynom, które "generują" więcej zysku a daje się drużynom które tego "zysku" wypracowały mniej. Wtedy to będzie RÓWNOMIERNY podział, a nie sprawiedliwy. Sprawiedliwy podział to taki, gdzie każdy dostaje tyle ile "wypracował", tylko wtedy nie jest oczywiście równomierny.
Słabszym klubom oczywiście można pomagać, ale jest na to masa innych sposobów - można pomyśleć nad ulgami podatkowymi, promocją klubów w innych rejonach Hiszpanii/Europy, zaoferowaniem pomocy przy szkoleniu młodych piłkarzy / scoutingu itp.
Co do samego meczu - koncentracja na 100%, szybko strzelić bramkę i ustawić mecz, żeby się nie męczyć niepotrzebnie. Dać pograć niektórym rezerwowym, dać odpocząć niektórym zawodnikom z 1 składu i grać swoje. Gramy u siebie, to kolejny atut. Wyjazdy na Anoeta są ciężkie, ale na Camp Nou nie powinno być problemów.
0
Nie musi grać (min.) 2 razy z Barcą w sezonie to mu się od razu humor poprawił ;)
0
Dokładnie. Zwykły straszak - jak kasa ucieka to zaraz zaczyna się panika i strajki. Mnie ciekawi tylko czy prawdą jest, że to LFP a nie RFEF jest organizatorem rozgrywek w Hiszpanii. Jeśli faktycznie tak jest, to strajkować to se mogą a ligę i CdR i tak dogra się do końca.
0
Racja, pominąłem z automatu rewanż w LM, jakiś taki odruch ;)
0
Jak strajk się utrzyma to tak. Po jednym w lidze, CdR, Lidze Mistrzów. Jak się nie utrzyma to 5.
0
Trafił z dwóch metrów na pustą :D
0
A jak Ronaldo go dosłownie mieszał z błotem to go nie wkurza? Czy Portugalczyk dostał jakąś karę? Nawet żółtej nie dostał. Po prostu sam wiedział że go poniosło i próbował się Messiemu wytłumaczyć, no przecież się nie przyzna że zawalił.
1
Za nic mu czerwonej nie dał. Alba dał dupy, nie wiadomo co mu powiedział.
0
Vermaelen powinien do końca seoznu pograć w Barsie B. Jeśli faktycznie wyleczył wszystkie kontuzje to potrzebuje ogromnej ilości inut na boisku. W pierwszej drużynie nie ma na to szans, w każdym meczu do końca musimy mieć pewną jedenastkę. Najlepiej i dla niego i dla klubu byłoby pograć w rezerwach, solidnie przepracować pretemporadę przed sezonem 15/16 i na poważnie walczyć o miejsce w składzie od lipca 2015.
0
Jaja se robisz? Wylosowali dwa równe półfinały - z całej czwórki to Barca i Bayern są najmocniejsze i grają ze sobą, zostają dwie słabsze. Półfinały wyrównane i WSZYSTKIE pozostałe drużyny mają 50% na przejście do finału.
Juve będzie grało niesamowicie defensywnie, a Real ma olbrzymie problemy z atakiem pozycyjnym. Z kontry to oni nie pograją - taką taktykę będzie stosowało Juve.
7
Według Twojej głupiej (to trzeba podkreślić!) teorii, każdy z nas nie powinien się nazywać kibicami Barcy, bo cieszy się ze zwycięstwa klubu prowadzonego przez eks-zawodnika Realu Madryt...
Ludzie, pomyślcie trochę zanim coś napiszecie.