Matheu12
Dołączył/a: wrzesień 2021
Małe
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Mi się trochę wydaje, że trochę posmakowania ławki Gaviemu nie zaszkodzi. Od dawna gówno gra i tylko kartki zbiera.
1
@BordowyPtak ja spróbowałem, czułem się jak szmata przez to. Ale no musisz zobaczyć sam jak zareagujesz.
Jeszcze ja trafiłem tak, że osoba z którą się spotykałem mi bardzo pasowała i ja jej też co być może bardziej wpłynęło na to, że źle się czułem
2
@Barcasub czy ja gdziekolwiek powiedziałem, że 500+ jest dobry czy złe? Po prostu wskazuje, że to jest jeden z powodów do ataków na ludzi przez liberalne media i polityków
@Sysia11 rozumiem tą perspektywę, ale mam problem do tego, że ludzie nie potrafią tak szczekać do firm, które dymają ich na kasę i nie płacą w Polsce podatków.
6
Ostatnio pomyślałem sobie, czy ta nagonka na "nierobów żyjących z 500+" czy jest sensowna.
Uważam, że nie jest. Mamy najmniejsze bezrobocie w historii, mamy najmniej niepracujacych rodziców w historii, a nam media i politycy wciskają kit, że to wina rodzin wielodzietnych, bo biorą 500+, że mamy inflację i nam się żyje gorzej. Przy okazji te same media lubią narzekać, że mamy niski przyrost naturalny.
Domyślam się, że atakowanie najsłabszych jest najprostsze, bo atakowanie wielkich korpo na przykład jest po prostu trudne i ryzykowne, ale że my szarzy ludzie nie umiemy się zjednoczyć w słusznej sprawie mnie ogromnie smuci.
P.S A to czy 500+ jest słuszne czy nie to inna sprawa.
2
@Herato nie jestem za prywatyzacją. Bo moim zdaniem obecnie może taki młody człowiek nie potrzebuje NFZ i jego małe ubezpieczenie prywatne uciągnie jego problemy zdrowotne to już starsza osoba wymaga dużej liczby wizyt i badań, które na wolnym rynku kosztują bardzo dużo.
U nas nie ma winy w tym, że NFZ istnieje tylko jest on źle prowadzony. Samo stworzenie systemu drobnych oplat (maksymalnie kilkunastozlotowych) by spowodowało, że ludzie by zaczęli traktować swoje wizyty poważniej.
Dodatkowo według mnie są pewne rzeczy o które państwo powinno dbać dla spokoju i równowagi społecznej. Nie bądźmy zaslepieni tylko kasą, bo samo to, że w skrajnych przypadkach nam państwo pomoże jest czymś dobrym i daje spokój i komfort społeczny.
0
@Tabaluga37 racja, ale też czasami przykład musi iść z góry. Więc ani samorząd ani rząd nie jest zainteresowany rozwiązaniem problemu niestety. Dużo gadamy o ekologii, ale nikt nie pomaga ludziom w tym aby ten transport był na lepszym poziomie.
@Allbi no PiSowi to nie wyszło. Poszła kasa, ale właśnie problemem było to, że raz dali kasę i myśleli, że będzie po problemie. Potrzeba tutaj jakiegoś uniwersalnego pomysłu.
1
Teraz w moich rodzinnych stronach przestał kompletnie jeździć PKS. Sama firma obecnie realizuje kilka kursów, gdzie w przeszłości było ich z tego co czytałem ze sto. Polska powiatowa jest kompletnie odcieta od PKSów, nawet dzieciaki co mają do szkoły średniej 15 km będą musiały siedzieć w bursach lub jeździć autami. Ale 500+ czy 800+ dadzą, ale o elementarne sprawy nikt nie zadba.
5
Jak mi nie jest za bardzo po drodze do prawicowych partii, to kompletnie się nie dziwię, że ludzie obecnie chcą na nich głosować.
Emigranci po prostu częściej wchodzą w jakąś gangesterke niż przeciętny obywatel. Odwiedzam nieraz rodzinę w Niemczech to właśnie w takim Hamburgu, jest pełno ćpunów na dworcach w nocy. Oczywiście w wiekszosci to nie byli rodowici Niemcy.
U nas naprawdę jak się spotka kogoś takiego to jest święto a tam niby możesz wyjść na zewnątrz i nic się raczej nie stanie, ale sama nocna atmosfera jest dość niebezpieczna.
Zresztą w takich Niemczech policjantów nazywają nazistami, jak próbują zatrzymać jakiegoś kolorowego. Nawet sami Niemcy temu przyklaskują i przez to w Niemczech mają za mało policji, bo nikt nie chce w tym robić.
5
Ludzie chyba nawet nie wiedzą jakiemu klubowi kibicują, że się czepiają o tą flagę. Barcelona to był klub praktycznie od zawsze wspierający lewicę, ponieważ sama Katalonia jest lewicowa. Stąd nie wywołują we mnie zdziwienia, takie działania klubu. Można się oczywiście z tym nie zgadzać, ale na pewno klub nie zmieni swojej polityki, która właśnie jest związana z Katalonią.
0
@Zoker a potem będzie płacz, że musimy brać uchodzców, bo nie ma rąk do pracy. Zresztą już teraz zaczyna być problem z ludźmi do pracy w dużych miastach i muszą brać masowo Ukraincow, a jak wojna się skończy to wrócą i będzie potrzeba ludzi z Afryki i Azji. I nie twierdzę, że 500+ jest rozwiązaniem, ale coś trzeba próbować robić, bo inaczej nasz rozwój gospodarczy spotkać może sufit.
1
@Explode @molibden @arasz1819 ale czy muszą realizować w pełni? Chyba o to chodzi w koalicjach, że się dogadują i dzielą się władzą. Danie na przykład ministerstwa finansów Mentzenowi jest czymś realnym, zwłaszcza z punktu widzenia PO, które tak naprawdę ma dość mocne związki wewnętrzne z liberałami gospodarczymi.
Zresztą też trochę się dziwię wyborcom, że by uważali taki ruch Konfederacji za kompletnie zły. Politycy Konfederacji wiedza, że nie ma szans na samodzielną władze, więc chcą próbować coś zmieniać będąc w koalicji.
4
Ten Parejo chyba jest jednym z najbardziej przereklamowanych Hiszpanów. Już od kilku ładnych lat było gadanie, że będzie grać w dużym klubie i w sumie nikt jakoś nie chciał się na niego nabrać.
Na pewno też to pomysł Xaviego, bo on ma jakieś zboczenie z tymi Hiszpanami w składzie.
0
@Death_voice kim jest ten Tate? Kolejny samozwańczy Kołcz życia, co stał się bogaczem po sprzedaży swoich książek i gadaniu niepoprawnych politycznie tekstów?
6
@Xpert77 rzeczywiście kolejny troll, to aż usunę odpowiedź.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@wasacz prawda, jest walka o władzę, Putin musiał się dogadać, a Prigozyn zrobił to być może mając nadzieje, ze cudem mu się uda. Ja tam się cieszę, że się skompromitowali
0
@wasacz być może, ale już w oczach opinii publicznej Putin zbudował mu opinie zdrajcy, więc nikt nie będzie za nim płakał w Rosii
@KlonaZepan ilu on ma żołnierzy? Przecież to kropla w morzu, jego armia miała być po prostu na użytek Putina do robienia porządku nie korzystając z normalnej armii
0
@wasacz wątpię, że Putin da władze Progizonowi. Przecież to jest człowiek do odstrzału, bo gadał już wcześniej na Putina, więc kwestia czasu jest jego zniknięcie, albo jego nowa praca w łagrze.
Putin mu pewnie naobiecywał, a to czy się wywiąże to inna sprawa.
0
@Azi Chodorkowski, największy oligarcha sprzed 2010 roku. Miał telewizję opozycyjną i gadał na Putina, więc Putin powoli zwinął jego majątek (Gazprom) i wysłał go do łagru za "niepłacenie podatków". Po prostu Prigozyn już wcześniej pokazywał, że ma jakiś problem, więc Putin teraz wszystkich nakręcił przeciw niemu a jak nie będzie potrzebny to się go tak ustawi, że już będzie nikim.
I byc może wykorzystają to do usunięcia Szojgu i innych generałów. Jednym słowem głowy polecą, bo już powód jest sfabrykowany.
10
No i po fakcie, teraz Prigozyn wyszedł na idiote, co jest na rękę Putinowi. Kwestia czasu, że go osłabi i go zlikwiduje. Prigozyn naprawdę musi być naiwny, żeby wierzyć, że nic mu się nie stanie. Już wielu podnosiło rękę na Putina i konsekwecje ich spotykały prędzej czy później.
0
@Derean ja jestem sceptyczny, bo zajęcie Moskwy nie musi być takie istotne. Hitler też miał obsesję na punkcie Moskwy. Władze trzeba zdobyć wszędzie a nie tylko w jednym miejscu.
Chociaż też być może to zrobił, bo wiedział, że jest na celowniku i tylko to go mogło uratować przed śmiercią
1
@Pawci023x wiele rzeczy można zrobić, lekarzem nie jestem, więc cudow polecać nie będę, ale sam pamiętam jak ograniczyłem słodycze i tłuste jedzenie to trądzik był słabszy.
0
Co jak co, ale ten Prigozyn to na moje większy powaleniec niż Putin. Mało kto go popiera w Rosji, nawet w Rostowie są jakieś sprzeczki i popychanki, więc on jest skazany na porażkę. Zresztą przejęcie Moskwy nie znaczy nic, jeżeli nie pójdą za nim ludzie. Obstawiam, że dostanie kulkę albo wyląduje w więzieniu.
3
@kamyk_23 ja nie wiem co się odwalilo z nim, dzisiaj jak rozmawiał z Rymanowskim taka sama lipa, nie było czuć tej kontroli co wcześniej. Nie wiem czemu on zmienia narrację w takim momencie. Ja rozumiem, że można zmienić poglądy, ale żeby aż w tylu kwestiach? Przecież on może tylko w sondażach stracić, tym bardziej przegrywanie z tak memicznym człowiekiem jak Petru to totalna lipa. Jakby kompletnie zlekceważył Petru, bo on widać, że się przygotował a Sławek przyszedł w ciemno i myślał, że będzie łatwo.
9
@LaRoja a potem by stękali, że gramy starym chłopem co gra w 3 lidze włoskiej. Na każdego przychodzi czas, ale u nas niektórzy dziennikarze dalej by Grosickiego powołali czy nawet Peszko.
1
Hahaha, gdzie nasz wielki kapitano? Chyba wakacje w Barcelonie już ułożone.
1
Więcej stadiów budujmy dla tych patałachów za nasze pieniądze
0
Ten mecz jak w Benny Hillu, ta kamera dodaje jakości tej komedii
2
@michal26 obejrzałem całą rozmowę i na moje nikt nikogo nie zaorał. A ta wypowiedź Petru pokazała, że nie będzie wielkim politykiem w tym kraju, z racji, że gada niepopularne rzeczy w naszym kraju. Przecież podwyższać wiek emerytalny trzeba, bo cóż trochę dłużej żyjemy, a ZUS nie da rady. Ale Mentzen nie powie, niczego co może mu zaszkodzić w słupkach, a Petru chociaż wywalone ma i według mnie tak wielka do niego niechęć, wzięła się tylko z wpadek które za dużo nie znaczyły i mówił niepopularne postulaty. Mentzen taki sam populista jak reszta bandy.
A co do ZUSu, według mnie jest jeszcze drugie rozwiązanie, ale również bardzo niepopularne, tzn. zwiększyć podatki ;)
0
Santos wywalone jajca na bramkę xD