7

@Starrk @Luciano99 Pracowałem w wulkanizacji jako osiemnastolatek, więc mam już doświadczenie ;)

10

Ciekawe czy firma, w której pracuję przetrwa tę wojnę w Iranie. Cały nasz zarobek opiera się o dostawy towarów z Pakistanu. Od kilku tygodni cały transport lotniczy tam stoi w miejscu i nie wiadomo kiedy ruszy ponownie. Ani Covid, ani wojna na Ukrainie tak się nie odbiła na nas jak teraz się odbija ta wojna w Iranie.

1

@Sinirsey Mogę Cię oznaczać w serii filmowej xd

2

@Safrani Ja ostatnio zrobiłem tyle, że jeszcze mam kilka pudełek zamrożonych.

4

@Safrani Turystyki paliwowej czyli to co uprawiają u nas Niemcy? To też powinni mieć droższe.

2

@norbi77 Ja nie mam żadnej wtyczki. Mam po prostu Opere, która blokuje wszystkie okna i jednym suwakiem wymuszam ciemny motyw na dowolnej stronie w necie. Najlepsza przeglądarka.

0

@Kacper1432 Może nie jest to piłkarz, od którego każdy trener zaczynałby skład, ale warto pamiętać, że to nadal bardzo młody zawodnik (22 lata). Bardzo dobrze się rozwija i mimo, że dzisiaj ciężko powiedzieć, że jest "elitarny" to idzie bardzo dobrą drogą by kiedyś takim być. W tym momencie jest bardzo ważnym ogniwem kadry.

2

@lajcior Kupiłem wczoraj zacny stek z tuńczyka i będzie dzisiaj robiony na klarowanym maśle w towarzystwie pieczonych warzyw i cytryny.

3

@Encore Właśnie chodziło o to by się przełamał i tu już nie ma znaczenia czy to był strzał z połowy boiska czy Tap In, czy bramka, która otwiera wynik spotkania czy ta, która zamyka. Miał ostatnio słabszy okres, gdzie mało co mu wychodziło i potrzebował takiego meczu by się odblokować.

0

@Safrani Też lubię głównie "drobną" typu jaglana lub jęczmienna, a mniej te grube. Pod jakimś fajnym sosem całkiem spoko to wchodzi, ale ja też na pewno mam inną percepcję bo w przeciwieństwie do Ciebie lubię ryż, zarówno w Risotto jak i w sosie słodko-kwaśnym i kurczakiem. Golonko to też jak zjem raz na rok to jest wszystko i też zawsze wybieram samo mięso bo nie lubię jeść tych płatów tłuszczu ze skórą. Wieprzowina to tylko jak raz na jakiś czas wjadę do rodziców na obiad i już ich nie zmuszam, żeby się podporządkowywali pod moją dietę, więc zjem z grzeczności.

0

@MichalZZZ Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

0

@Azi No ja wiem ogólnie, gdzie kierować pretensje bo śledzę codziennie co się dzieje w tym klubie tylko piszę, że mogli dać mu dłuższy.

@Ziemny A nie lepiej było po prostu dojechać do końca umowy i rozwiązać kontrakt odciążając budżet MASAKRYCZNĄ pensją? Co on myślał, że jak gość pójdzie do Monaco to tam się rozwinie do poziomu Złotej Piłki i go sprzeda za 200mln? W ogóle po co oni mu dali w kontrakcie 1 MILIARD odstępnego? Żeby się zabezpieczyć przed odkupieniem go przez inny klub? :D

Edit. A nie przepraszam, to stara klauzula. Teraz ma chyba 11 xd

2

@gumaz Ogólnie kasza jest bardzo wartościowa dla organizmu. Obniża zły cholesterol, jest dobra na redukcję masy bo syci, poprawia pracę jelit dzięki błonnikowi, ma też witaminy z grupy B oraz cynk, magnez czy żelazo. Bardzo dobry produkt odżywczy. Ja akurat nie jestem zwolennikiem tych KETO diet bo uważam, że najlepsza dieta to dieta zbilansowana, gdzie dostarcza się zarówno tłuszcz, białko jak i węglowodany tylko w odpowiednich ilościach.

2

@Safrani A tak z ciekawości, bo o ile rozumiem pieczywo i makarony to czemu też kasze? Chodziło o to by ograniczyć do minimum węglowodany?

0

@Azi Szkoda, że mu nie dali kontraktu wsparcia do 2035

2

@gumaz @Safrani Wyeliminował. Ja to się przerzuciłem po prostu na pieczywo ciemne.

9

@Ziemny No w domu to można sobie rozważyć nawet Wojtka Szczęsnego na 9 ;D

2

@Ilka To w przerwach między pracą, gdy będziesz siadać z kubkiem FCB na werandzie.

0

@Ilka Informuj na bieżąco ;)

14

SERIA FILMOWA #47

Ze względu na ograniczenia dotyczące oznaczania większej ilości użytkowników, niż 10 pozostałe osoby, które są zainteresowane i chcą otrzymywać powiadomienia dostaną je w formie wiadomości prywatnych. Można też obserwować mój profil i tam sobie śledzić tę serię.

Poprzednia część #46
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16667002#comment-16667002

(Thriller, Dramat, Horror, Komedia, Sci-Fi, Film polski, Biograficzny, Wojenny)
_______________________________________________________________________________
Kategoria Thriller - "Zbrodnie pamięci"
https://www.filmweb.pl/film/Zbrodnie+pami%C4%99ci-2023-10013139

Zabójca na zlecenie zaczyna cierpieć na szybko rozwijającą się formę demencji, pojawia się szansa na odkupienie jego winy.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Dramat - "Samotny mężczyzna"
https://www.filmweb.pl/film/Samotny+m%C4%99%C5%BCczyzna-2009-493189

Historia Brytyjczyka George'a Falconera, profesora uniwersyteckiego i homoseksualisty, który właśnie stracił swoją wielką miłość.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Horror - "Rytuał"
https://www.filmweb.pl/film/Rytua%C5%82-2017-796602

Czwórka dawnych przyjaciół, którzy ostatnio rzadko się widują, wybiera się do Szwecji na wędrówkę po górach - być może ich ostatnią.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Komedia - "Pół na pół"
https://www.filmweb.pl/film/P%C3%B3%C5%82+na+p%C3%B3%C5%82-2011-537177

Adam to porządny chłopak, który ma wszystko - pracę, dziewczynę i dobrego przyjaciela. Choroba jednak sprawia, że jego świat ulega przewartościowaniu.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Sci-fi - "Ludzkie dzieci"
https://www.filmweb.pl/film/Ludzkie+dzieci-2006-136704

Ponura wizja przyszłości, w której ludzie utracili zdolność reprodukcji.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Film polski - "Konwój"
https://www.filmweb.pl/film/Konw%C3%B3j-2016-754545

Dyrektor więzienia ściąga doświadczonego strażnika do transportu groźnego więźnia. Wkrótce dowiaduje się, że nieoczekiwanie w skład ekipy konwojentów wszedł też jego zięć.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Biograficzny - "Patch Adams"
https://www.filmweb.pl/film/Patch+Adams-1998-143

Po nieudanej próbie samobójczej zakończonej pobytem w szpitalu psychiatrycznym Patch postanawia zostać lekarzem. Niekonwencjonalne podejście do zawodu przysparza mu tyluż przyjaciół, co wrogów.
_______________________________________________________________________________
Kategoria Wojenny - "W pułapce wojny"
https://www.filmweb.pl/film/The+Hurt+Locker.+W+pu%C5%82apce+wojny-2008-416984

Elitarna jednostka saperów odbywa misję w Iraku. Nigdy nie wiadomo, kto okaże się wrogiem i gdzie ukryta jest kolejna bomba.
_______________________________________________________________________________
@shinthps @Bocheno1 @Stinger_ @Gary @Walker @lajcior @Kinginiesta @JimMorrisonFCB @damianex10 @Lionel_Messi10

2

@Cochise Za hipokryzję, pazerność i niewdzięczność.

1

@michal26 Z porównaniem do Atletico się nie zgodzę. Natomiast mogę się zgodzić z przykładami, które podałeś dalej. Tyle tylko, że ani Milan, ani Juve, ani Borussia to nie są obecnie drużyny z topu.

1

@Cochise No wiem ziomek jaki by zamysł tylko, że ciężko mi coś znaleźć prócz wkładu w naukę. Ponad 20% Noblistów to Żydzi, więc tym pozytywnym akcentem mogę zwieńczyć.

6

@Cochise Myślę, że mógłbym trochę więcej napisać, gdyby przed słowem "lubicie" było jeszcze "nie".

1

@michal26 @TridenteMSN Nie mówię, że nie robi wrażenia, ale na pewno nie uruchomiło to w mojej głowie jakiejś wielkiej euforii, że po takim wyniku na Newcastle to idziemy prosto do finału bo nie jest to drużyna z TOPU i wyżej czekają nas bardziej wymagający rywale, którzy potrafią bezlitośnie wykorzystywać luki w obronie. Ładnie się ten dzień dla nas ułożył, ale to kompletnie nic nie znaczy w kontekście dalszej drogi w LM bo w końcu mój komentarz był odniesieniem do tego co zostało napisane w głównym poście.

0

@Kgorecki2500 No ja jestem graczem konsol, więc nie martwię się o optymalizację. To czy akurat na dany tytuł wystarczy mocy obliczeniowej i karty graficznej to są już głównie rozterki Pecetowców. Na konsolę jest to zawsze tak okrojone by chodziło bez zacinania się (nie liczę tu Cyberpunka bo ta gra nigdy nie powinna być wydana pod specyfikację PS4).

Ja osobiście nie mam nic przeciwko by np. trawa w Elden Ring i Kingdome Come II wyglądała tak samo. Trawa u mnie pod domem i za oknem w pracy też wygląda tak samo. Ważne, że środowisko i scenografia gry będzie inna bo w Henryczku będzie wystrój i przedmioty z 1400 roku, a w Cyberpunkt będzie klimat futurystyczny z 2077 roku. Będą one po prostu bardziej wiernie odwzorowane wizualnie.

No ja odkąd grałem w FIFE 98 to marzyłem by kwadratowe głowy kiedyś stały się okrągłe. Potem marzyłem, żeby twarze piłkarzy przypominały ich w rzeczywistości, a teraz marzę by mieć ich 1:1 jakbym sterował nimi na żywo.

7

@prokofiew 7-2, ale zawsze z tyłu głowy trzeba mieć, że to był Newcastle, a nie PSG.

0

@Kgorecki2500 No jeżeli ktoś się będzie starał, a i tak nie osiągnie takiego poziomu + dodatkowo będzie trwało to dłużej to jaki sens tych jego starań? Mamy coś dzięki czemu będą mogli pracować szybciej z lepszym efektem wizualnym, więc na co tutaj właściwie spływa cała krytyka? Bo staram się zrozumieć od kliku dni. Chodzi o to, żeby gracze mieli poczucie, że całą grę robiła istota żywa? Przecież już od wielu lat tak nie jest i cały czas się podpierają technologią.

1

@Kgorecki2500 Mnie jako gracza interesuje efekt końcowy. Czy to będzie robił grafik czy AI to szczerze małe ma to dla mnie znaczenie. Przede wszystkim przyspieszy to proces tworzenia gier. A czy chodzi w grach o to czy o tamto to już jest kwestia indywidualnego podejście do tematu. Dla mnie im bliżej rzeczywistości w grach, tym lepiej. Piszesz, że jakbyś chciał żywe tekstury to byś z domu wyszedł, ale na dworze nie zastrzelisz policjanta, ani nie wyskoczysz samochodem z mostu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?