PatrykBarca
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Olsztyn
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Regularnie to on może na skrzypcach u nas pograć . W środku pola się nie sprawdził a żaden z trójki nie lubi za bardzo odpoczywać
1
Niech biorą póki czas bo za rok/dwa siedzenia na ławie pójdzie do jakiegoś Galatasaray za 10mln. A tak to z korzyścią dla obu stron . Z wypożyczenia wróci Munir i sobie pogra na skrzydle od czasu do czasu
0
Środkowy pomocnik klasy światowej jest nam potrzebny jak tlen! Ale Rabiot takim nie jest , to samo Gomes czy inny jakiś Tielemans , Eriksen , Soler i takie tam "wynalazki" , nam jest potrzebny gość który pociągnie naszą grę od zaraz - czyli Thiago , Verratti , Isco ewentualnie Coutinho - nie ma innych kandydatów . Tu nie ma miejsca na eksperymenty i czekanie czy ktoś zacznie grać czy nie
14
Zlatan był i jest za statyczny na taki zespół jak Barcelona ! Wymienić Eto'o na Ibre to była masakra . Gość albo nie nadążał za atakami albo zero ruchu z jego strony , czesto też źle się ustawiał przez co blokował ataki skrzydłami i wyglądał strasznie irytująco na boisku . Pewnie założenie było takie że wysoki ,silny będzie dobrym rozwiązaniem do gry na "ścianę" w tłumie oraz będzie robił miejsce pozostałym gdy obrońcy musieliby go szczelnie kryć - cóż nie pykło ( nie wszyscy się nadają żeby grać w Barcelonie)
0
Owszem , tylko że nie na prawym
0
Do najgorszego bym dodał kolejny najsłabszy w drużynie występ Rafinhy
1
Właśnie po takim meczu widać , że Rafinha się nie nadaje do gry w pierwszej 11-stce . Zero wykreowanych szans , zero udanych dryblingów , jedyne co na plus to rozciąganie gry i absorbowanie uwagi obrońców. Skoro mamy grać w takim systemie to trzeba ściągnąć kogoś kto będzie stwarzał zagrożenie z prawej strony , bo ani Denis ani Rafinha tego nie pociągną
7
Messiemu brakuje już tylko 1 bramki do prowadzącego w klasyfikacji wszechczasów . Ma na koncie już 94 bramki ogółem, o tym powinien być jakiś artykuł ;)
3
Thiago w Bayernie często gra wyżej pod Lewandowskim , cofa się do rozegrania , umie się utrzymać przy piłce w gąszczu i uspokoić grę w odpowiednim momencie. Taki ktoś jest nam niezbędny ! Niestety Rafa nie jest w stanie nam tego dać ( ma inne walory ) i nigdy nie będzie grał w środku pola Barcy w pierwszej 11-stce, albo się z tym pogodzi albo niech idzie grać pierwsze skrzypce w pomocy Granady czy Gijon. Po drugie po co nam zawodnicy którzy nic nie wnoszą przez cały sezon ( Gomes , Paco ) można mieć słabszy mecz ale nie każdy, bramki z jakimiś ogórkami gdy mecz jest rozstrzygnięty to i Munir by ładował ( i to więcej )
0
Dokładnie ! Jest słabszym z braci - i tak jak Thiago jest nam niezbędny , tak Rafinha nadaje się tylko na ławkę
10
Myślę że jest już wystarczająco dużo Portugalczyków w naszym zespole :)
0
Fakt w lidze zdobyliśmy historyczne 100pkt ale na innych frontach polegliśmy - poza tym wygranie Ligi w tamtym okresie ( wiem jak to brzmi) to nie było nic trudnego/nadzwyczajnego . Ale patrząc na drużynę widać było brak pomysłu , z lepszymi zespołami graliśmy słabo - nie wprowadzi też nic nowego przez co staliśmy się przewidywalni , do tego byliśmy "uzależnieni" od Messiego bo cała taktyka była pod niego.
9
Tak jak Tito nic nie wniósł po odejściu Pepa i skończyło się jak się kończyło tak teraz też nie widzę aby coś poszło do przodu. Potrzebny nowy pomysł i ktoś z większą wiedzą taktyczną popartą doświadczeniem
0
Szczerze to przy obecnej formie i tym jaką mamy kreatywność w pomocy to taki Thiago albo Verratti są nam niezbędni. Nawet za cenę w granicach 70mln. A swoją drogą gdyby został w Barcy to by się tak nie rozwinął
0
To chyba inny mecz oglądaliśmy z PSG . Bo w tym meczu Rafa nie pokazał nic poza zwodami w kierunki swojej bramki , nie decydował się na żadne dryblingi - a jak już to kończyły się stratą . Gdyby w tym meczu na jego pozycji wystąpił by taki Draxler czy Di Maria w naszej ekipie to by nie było czego zbierać. A tak to przeciwnicy zostawiali tam miejsca i dawali mu nawet przyjąć piłkę bo i tak nie było zagrożenia . Co do jego gry w pomocy to fakt że od Gomesa jest lepszy ale taki Rakitic zjada go inteligencja i spokojem. Na ławkę spoko ale zabić naszej pomocy nie zbawi bo nie ma umiejętności potrzebnych do gry na tej pozycji
1
za 30 to bym się nie zastanawiał , tyle to Gomes kosztował
8
Rafa nigdy nie zagrzeje miejsca w pierwszym składzie Barcy bo jest zwyczajnie za słaby
0
Albo on Albo Verratti bo Isco nie do wyciągnięcia. Nie ma innych opcji , bo wszyscy inni to "półśrodki" . Po jakiego kupować za grube pieniądze jakichś Gomesów albo inne wynalazki. Oprócz Umtitiego wszystkie pieniądze wyrzucone w błoto. Kupiliśmy Paco żeby strzelił w sezonie 5 bramek ( jeżeli strzeli ) na 5-1 z jakimś Betisem itp. Digne nie jest i nie będzie zawodnikiem na miarę Barcy bo brakuje mu techniki - on jest dobry tylko piłka mu przeszkadza ,bo w destrukcji jest ok no ale w Barcy nie ma miejsca na coś takiego.
4
Nie brakuje Neymara , tylko brakuję setny mecz w tym sezonie środka pola . Busi musi rozgrywać do boków bo Denis i Gomes nie radzą sobie w tłoku i nie potrafią wziąć ciężaru na siebie . Messi cofa się do środka i szuka Suareza którego pilnuje 2 obrońców
0
Zmiana wyszła na dobre , ale jak zaczniemy grac 3-4-3 caly czas , to zaraz jakis dobry trener to wykorzysta i znowu bylo by biadolenie. To rywal dostosowuje taktykę do nas a nie odwrotnie więc nie mozemy byc tak przewidywalni
0
To jest futbol !!! Przyznam że po pierwszym meczu zwątpiłem , po bramce na 1:3 również i jeszcze dochodzę do siebie. Moja reakcja niczym się nie różniła od tej po bramce Iniesty na Stamford i od razu wróciły wspomnienia.
Na chłodno po analizie : Rafinha najsłabszy z naszego zespołu co bardzo było widać jakie przestrzenie mu zostawiali a jak on je wykorzystywał, Wszyscy zachwycają się Neymarem ( i słusznie ) ale Messi nie był taki widoczny przez to że był odpowiedzialny za rozegranie i miał plaster w postaci Matuidiego który patrzył tylko na to aby go nie minął itp itd.
0
Szczerze to ani Denis ani Gomes na ten mecz się nie przydadzą . Pierwszy zamiast pomagać przeszkadza , a Denis jest zbyt "elektryczny" i nie gra nic w trudnych meczach - często zalicza straty a w tym przypadku był by to gwóźdź do trumny. Potrzebny jest Arda oraz jego waleczność i to że nie czuje on presji CL.
0
/wierzyć trzeba bo nadzieje umiera ostatnia . Ale boje się że ten mecz przegramy w środku pola -czyt. mimo zmiany ustawienia i chęci do dominacji w tej strefie to nie mamy wykonawców do tego. Rakitic zbyt elektryczny , Iniesta bez formy , Busi również mimo dobrego ostatnio meczu. To nie te czasy gdzie nasz środek tak swobodnie czuł się z piłką przy nodze. Boje się że będziemy walić głową w mur jak z Atletico w półfinale LM . Rywale poczekają na okazję do pressingu i bramka sama się strzeli
0
Taki Matuidi by nam się przydał , gość wykonuje kawał czarnej roboty w środkowej strefie i daje spokój . Poza tym umie rozegrać piłkę i ma ciąg na bramkę czego brakuje zwykłym "przecinakom" typu Casemiro. Jak już szukać zmiennika dla Busiego , to kogoś kto może zagrać za niego czy obok niego dając kilka wariantów - albo swoją drogą Yaya Toure jest do wzięcie za darmo bo kończy mu się kontrakt
2
Szczerze , to Bayern grał słabo bo Ancelotti chciał zburzyć układankę jaką stworzył Pepi odcisnąć swoje piętno. A teraz wróciła wymienność pozycji , klepanie piłką w środkowej strefie po czym otwarcie skrzydeł itp itd. Jedyną zmianą jest to że Bayern więcej razy próbuje kontr czy grać szybciej. Szczerze to jakby tam teraz trenował Franek Smuda to by nikt nie zauważył
5
Rafinha ma lepsze umiejętności od Thiago ? Chyba sam w to nie wierzysz . On będąc na boisku nie daje zespołowi tego czego oczekuje się od środkowego w Barcelonie - czyli bycie ciągle pod grą , umiejętności utrzymania się przy piłce i uspokojenia gry oraz kluczowych podań , natomiast Thiago to wszystko ma!
0
A do tego wszystkiego Real ma dużo kreatywniejszy środek pola od naszego - trzeba zareagować na rynku zanim znowu nas uprzedzą i sprzątną Verratiego albo Pjanica i będzie sytuacja jak z Isco .
0
Samo posiadanie piłki niczego nie daje ale fakt jest taki że to iż mieliśmy je na takim poziomie to zasługa całego zespołu a głownie środkowych pomocników. Jak osiągnąć posiadanie piłki bez środka pola , do tego z słabym pressingiem i zatraceniem wychodzenia spod niego , kiedyś jak nikt umieliśmy operować piłką i radzić sobie z pressingiem rywala a teraz każdy potrafi nas " zamknąć" pod naszą bramką
2
Tak naprawdę na rynku nie ma obrońcy który z miejsca stałby się następcą Alvesa - z wymienianych Semedo , Cancelo , Soares-a czy innych wynalazków nikt nie zostanie nowym Alvesem. Nam potrzebny jest ktoś kto będzie potrafił się podłączyć i grać na wysokości Messie-go aby dać mu kilka wariantów rozegrania a nie być ciągle spóźnionym w ofensywie a słabym w defensywie ( Roberto ) , lepszy Bellerin który ma żelazne płuca i daje dużo w ofensywie niż ktoś kto gra aby grać . Alves też miał braki w obronie jednak nadrabiał je zadziornością i nie przez przypadek był wymieniany przez większość najlepszym obrońcą na świecie. Mimo iż powrót Bellerina oznacza wydanie sporej sumy i trochę nas ośmiesza to TRZEBA spróbować bo na półśrodki czas się skończył. Bez reanimacji prawej obrony i środka pola nie wróżę nam kolorowej przyszłości ( choć wróżbitą nie jestem )
0
Dokładnie tak jak mówi wygląda nasz taktyka ( wszystko zależy od napastników ) nawet sami sobie muszą asystować - przykre ale prawdziwe