PeRRy
Patron FCBarca.com 2025
Dołączył/a: październik 2025
2 obserwujących
0 obserwowanych
Patron FCBarca.com 2025
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@Rastafarnianin Czyli nie można korzystać z urządzeń elektrycznych, jeśli broni się ropy i węgla. Ok, zanotowałem na przyszłość.
5
@clyde Zapytaj się go, czy nie chce się z Tobą przespać i zobaczysz, ile jest warta ta przyjaźń z jego strony.
0
@Aragorn33 Pomarańczowy cały czas nie odpuszcza? Myślałem, że Grenlandia mu się znudziła.
4
Przyszedł i swoje zrobił. Biorąc pod uwagę w jakim wieku przybył i co miał wnieść do drużyny, to absolutnie nie można się go o to czepiać. Spełnił wszystkie oczekiwania w 100%.
0
OOOHHHHHHHh Hypex co to bylooooooo
1
@Kozinho. Halo Adolf.
0
4 Polaków w półfinałowym meczu kwalifikacyjnym do Tier 1 turnieju. Dawno w CS-ie nie było tak biało-czerwono na wysokim poziomie.
0
@LukaszFan Chodziło bardziej o usunięcie reklam na przeglądarce w telefonie.
1
@gumaz Chciałem tylko, żeby mi usunęli reklamy, bo to w pakiecie jest, a przypięli mi plakietę.
2
Nie panikujcie z tym Canal+ i La Liga, za rok będzie ktoś inny. Nie będzie oglądalności, bo kto normalny wytrzyma słuchanie tych komentatorów dłużej niż 15 minut?
0
@Karol145
"Ale ja mówię że to jest coś nowego?"
"Widzę że Usa metoda III Rzeszy zaczęło atakować kulturę"
zacząć się — zaczynać się
1. «pojawić się lub powstać w jakimś momencie»
2. «wziąć gdzieś lub od czegoś swój początek»
https://sjp.pwn.pl/slowniki/zacz%C4%85%C4%87.html
"Chodzi o to jakie stany najczęściej banują i odziwo są to stany republikanskie I teraz to też manipulacja"
https://www.wusf.org/education/2024-11-12/florida-department-of-education-releases-list-over-700-banned-books-k-12-schools
"Starting in 2023, a law required every school district in Florida to have a policy in place for challenging books that include content that “depicts or describes sexual conduct, is not suited to student needs and their ability to comprehend the material presented, or is inappropriate for the grade level and age group for which the material is used.”
https://www.flsenate.gov/Session/Bill/2023/1069
Thousands of books were challenged, including the Bible, dictionaries and literary classics. "
Stan nie banuje żadnych książek. Wprowadził prawo, które pozwala rodzicom na „challenge” danych książek, by te były usunięte ze szkół. Większość z nich to biblioteki ze szkół K-12, czyli wczesna podstawówka. To rodzice i zarząd szkół usuwają dane książki z bibliotek, a nie stan.
Także owszem, cały Twój post jest bezczelną manipulacją, niczym więcej, bo odnosi się do rzekomego rządu federalnego banującego książki, a to jest kłamstwem. Do tego jesteś takim ignorantem, że nie chce Ci się poczytać na ten temat, tylko sugerujesz się nagłówkami, bo w każdym, ale to każdym artykule na ten temat masz dokładnie opisane, co się dzieje i z czego usunięcie książek wynika. Jakbyś którykolwiek z tych artykułów przeczytał, nie napisałbyś pierwszego posta.
0
@Karol145 To jest artykuł z 2012 roku pokazujący, gdzie na świecie dane książki są zakazywane, żeby pokazać Ci, że Twój tępy, manipulujący argument w postaci „USA to III Rzesza” jest niczym innym jak emocjonalną manipulacją.
Z tego samego powodu podałem Ci właśnie ten artykuł, do którego Ty się odnosiłeś, na którym jak wół masz podane dane z ostatnich lat, podzielone na wszystkie stany, żebyś, geniuszu, zobaczył, że to, że sobie w tym roku Floryda i Teksas banowały książki z bibliotek szkolnych, nie jest również niczym nowym.
Ty masz takie problemy czytania ze zrozumieniem, że to jest głowa mała. Już Ci mówiłem wcześniej i się powtórzę — weryfikuj informacje, które dostarczają Ci Twoi genialni, manipulujący influencerzy polityczni, zanim pójdziesz dalej przekazywać te bzdury, bo robisz z siebie pośmiewisko.
8
@Karol145 Co ma usuwanie książek z bibliotek szkolnych z zakazem ich czytania?
Btw:
https://kultura.wp.pl/nie-wolno-ci-tego-czytac-25-zakazanych-ksiazek-6145576583637121g
Pomijam już fakt, że w Stanach to żadna nowa procedura, jeśli chodzi o usuwanie książek z bibliotek szkolnych.
Tu masz listę ze wszystkimi stanami:
https://www.ala.org/bbooks/book-ban-data
Teraz rodzi się pytanie. Świadomie manipulujesz czy jesteś ignorantem, który łyknął jak pelikan jakiś nagłówek i podał dalej?
0
@Karol145 Której książki nie wolno czytać we Florydzie?
0
@michal26 Na taki kicz właśnie liczę :D
0
@michal26 Widziałem właśnie recenzję też Critical Drinkera, który też się wypowiadał pozytywnie. Myślę, że w przyszłym tygodniu też się wybiorę obejrzeć.
2
@Tasde „Nie obejrzę filmiku, wejdę na La Bambę i rzucę standardowym tekstem, który moja strona polityczna powtarza w kółko o danych osobach, by ich zdyskredytować. Na pewno dostanę herby od kółka wspólnej adoracji, po czym będę szedł dalej przez świat w przeświadczeniu, jaki to ja jestem super.” — Tsade AD 2026
„Do kompletu brakuje jeszcze tylko prawych, co powiedzą, że Rymanowski to świetny dziennikarz, bo daje powiedzieć gościom co tylko zechcą, nawet jeżeli to skrajny i szkodliwy społecznie farmazon.”
Mentzen gada swoją bzdurę na temat kosztu państwa co do rzekomego utrzymania Ukraińców w poprawczaku, a na to Rymanowski i to dosłownie w tym twicie:
„A ilu, przepraszam, Ukraińców jest w polskich poprawczakach? (...), bo to jest jakaś niewiarygodnie wysoka kwota.”
Nie mam pytań. Do wora ignorowanych — już się naczytałem na tej stronce wystarczającą ilość Twoich bzdur.
1
@Cochise Moja Rivaldo. Taka piękna, z ruskiego rynku podróbka.
0
@Aragorn33 Ten ciągnący się ser. Aż się głodny zrobiłem.
2
@Cochise Zdecydowanie ciarki za kazdym razem:
Oraz:
Do tego Wiedźmin 3, Herosi 3 i 2, FIFA 2001 i kilka innych.
1
@Bobo25 Takie myślenie mają chłopcy, dziewczyny grają w inny rodzaj gier generalnie. Mój chrześniak mając 12 lat kupił sobie za pieniądze uzbierane Nintendo Switch, bo pokemony, wiec myślę, że 9 latka też by się ucieszyła.
Najlepiej wypytaj się jakie gry lubi i będzie Ci łatwiej podjąć decyzję .
0
@Kgorecki2500 Teraz mamy paradoks kłamcy. Czy jak Sawicki mówi, że nie jest godny zaufania, to w tym momencie możemy mu ufać, że mówi prawdę, czy skoro nie można żadnemu politykowi ufać, to w takim razie jemu w tej kwestii też nie, bo kłamie?
1
@Aragorn33 Jak to pięknie natura jest w stanie sama usunąć problem.
0
@Bobo25 Nie lepiej Nintendo Switch?
0
@draxidox Zostanie usunięta tydzień po wyborach. Na pewno dziwnym trafem cała procedura likwidacji akurat się wtedy zakończy.
1
@Luciano99 https://chromewebstore.google.com/detail/la-rambla-cleaner/fhkgjjgjcpcmldbjckkhoglkooojdfao
Klikasz na ikonke -> Wybierasz polityka - Taaaadaaaaam.
1
@kubix05 Kuminiarz z Sandomierza.
0
@Karol145 „Jeśli liczby, opinie publiczne mówią o tym, że większość żałuje wyjścia i wyniki.”
Liczby w postaci ankietowej 2250 osób? Aha.
Walia liczby 2026:
Total votes:
Plaid Cymru: 444,665
Labour: 139,203
Green: 84,608
Lib Dem: 56,012
Pro Remain: 724,488
Reform: 367,985
Conservative: 134,926
Pro Brexit: 502,911
Walia liczby 2021:
Labour: 443,047
Plaid Cymru: 225,376
Liberal Democrats: 54,202
Green: 17,817
Pro Remain: 740,442
Spadek w 2026 roku o prawie 16k głosów.
Conservative: 289,802
Reform UK: 17,405
UKIP: 8,586
Pro Brexit: 315,793
Wzrost w 2026 o prawie 200k głosów.
Więc co tam mówiłeś na temat Walii?
Czekaj, podsumuję Twój tok myślenia, żeby nie było nieporozumień.
„Brytyjczycy żałują wyjścia z Unii Europejskiej, dlatego 6 lat po wyjściu w wyborach wygrała partia, której liderem jest twarz Brexitu. Głos na Farage’a nie ma nic wspólnego z opinią publiczną na temat żałowania wyjścia z Unii Europejskiej, po prostu pomimo tego, że bardzo żałujemy wyjścia, zagłosujemy na typa, który do tego doprowadził, bo nabrał nas na hasła populistyczne w 2016 roku, ale w tym roku na pewno będzie inaczej.”
Zwracam honor, absolutnie ten ciąg przyczynowo-skutkowy ma sens.
0
@Karol145 „nie oglądam brytyjskich mediów, ale skoro ma takie poparcie, to jego przekaz trafia do mas.”
Zdajesz sobie sprawę, jaką właśnie ignorancją poleciałeś? Nie oglądasz, nie interesujesz się, a wykłócasz się w tej sprawie.
Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie oglądam brytyjskie media. Mój ośrodek życia jest cały czas powiązany z Anglią, bo mam tam rodzinę, znajomych, latam tam regularnie i pracuję dla angielskiej firmy, więc mam do czynienia z Angolami na porządku dziennym, a uwierz mi — w tak spolaryzowanym społeczeństwie jak brytyjskie polityka jest częstym tematem.
„Dalej to są dowody na to, że ludzie żałują wyjścia z Unii Europejskiej, liczby też to pokazują, więc no to ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i zresztą jak powtarzam, UK to nie tylko Anglia.”
Ty tak poważnie?
Ostatnie wybory, nawet pomijając jednomandatowe wyniki, bo te Nigel zdeklasował i razem z konserwatystami i niezależnymi będą mieli większość, czyli głosy na partie, które doprowadziły do Brexitu.
Party — Estimated national local-election vote share
Reform UK — ~26–29%
Conservatives — ~20–24%
Labour — ~17–21%
Liberal Democrats — ~15–18%
Greens — ~11–14%
Prawica zgarnia między 46%–53%, gdzie lewica zgarnia 43%–53%. Gdzie Ty masz te liczby? A no tak, ankieta jest dużo bardziej miarodajna aniżeli wyniki wyborów, no tak.
„słucham? Do niedawna Farage miał bardzo niskie poparcie, ale polityka partii konserwatywnej, później partii labour doprowadziły do kolejnej zmiany opinii publicznej.”
I tu kolejny raz piszesz taką bzdurę, że głowa mała. Farage bezpośrednio po referendum miał wysokie poparcie, nawet na ostatnich wyborach przed samym Brexitem wygrałby kolosalną różnicą, bo tak sondaże pokazywały, ale przed samymi wyborami dogadał się z BoJo i powiedział swoim wyborcom, że mają głosować na konserwatystów, bo BoJo ma gotowy Brexit plan, który on popiera i ludzie poszli głosować na Boryska. Dlatego konserwatyści zdeklasowali wszystkich i mieli samodzielną większość. Po czym Farage wycofał się z polityki kompletnie, bo powiedział, że swoją robotę zrobił i zniknął, więc nie było żadnego, ale to żadnego spadku poparcia, bo nie można było go zmierzyć.
Wygrane wyniki Labour w następnych wyborach to też była wyjątkowa sytuacja, bo głosy konserwatystów przejął Reform i przez ten podział głosów okręgi wygrywał Labour, bo pro-Brexitierzy się podzielili.
„Labour secured 411 seats and a 174-seat majority, the third-best showing in the party's history and its best since 2001. The party's vote share was 33.7%, the lowest of any governing party on record, making this THE LEAST PROPORTIONAL GENERAL ELECTION IN BRITISH HISTORY. They became the largest party in England, Scotland and Wales. The Conservatives suffered their worst-ever defeat, winning 121 seats with 23.7% of the vote and losing 251 seats, including those of the former prime minister Liz Truss and 12 Cabinet ministers. A total of 335 new MPs entered the House of Commons.
Smaller parties saw record support, with 42.6% of the total vote. The Liberal Democrats, led by Ed Davey, became the third-largest party with 72 seats, their best result ever and better than any Liberal Party result since 1923. Reform UK, led by Nigel Farage, won five seats and 14.3% of the vote, THE THIRD-HIGHEST VOTE SHARE, and the Green Party won four seats. For both parties this was their best parliamentary result to date.”
Farage wrócił do polityki 3 czerwca, czyli miesiąc przed wyborami, a mimo to Reform zgarnął taką ilość głosów.
„Jezu gościu weź się nie ośmieszaj i trzeba naprawdę być osobą o niezbyt lotnym rozumieniu opinii publicznej, jeśli się mówi, że to świetny przykład tego, że Brytyjczycy nie żałują wyjścia z UK.”
Mistrzem w ośmieszaniu się to jesteś Ty, bo jesteś ignorantem i bazujesz cały swój argument na śmiesznej jednej ankiecie, pomijając wszystkie inne niuanse.
„a jeszcze coś, że UK to nie tylko Anglia.
https://www.facebook.com/share/p/14baqq67i1q/
I co mi jeszcze powiesz oczywistego, że w Szkocji wygrał SNP? Kto by się spodziewał.
Myślę, że nic więcej nie mam do powiedzenia, bo jaki jest sens, jak twierdzisz, że ankiety są dużo bardziej miarodajne aniżeli wyniki wyborów. Do tego wymyślasz teorie, które nie mają nic wspólnego z prawdą, by potwierdzić swoje założenie, więc nie ma sensu debatować z ignorantem, bo to jak uderzanie głową w mur.
0
@Karol145 "Bo partia Faragea najwidoczniej ma przekaz który trafia do mas i tyle."
Widzisz i tu wiem, że zakończę dyskusje z Tobą, bo zakrawa tu deluzją. Nie masz zielonego pojęcia, jaki przekaz ma partia Farage, bo mediach polskie w ogóle o nim nie pisze, a brytyjskie robią tylko nagonkę. By posłuchać jaki mają przekaz musiałbyś dosłownie iść na GbNews albo na ich kanały na mediach społecznościowych, a na pewno tego nie robisz. Zawaliłeś typową formułkę, bez chwili zastanowienia się.
Te twoje badania, do których się odnosisz nie są "badaniami" tylko ankietami, a te mogą być bardzo, ale to bardzo mylne co pokazały nawet wybory prezydenckie w Polsce. Artykuły prasowe, które były robione na temat tych ankiet są niczym innym aniżeli opiniami postawionymi pod daną tazę, które pominęły masę istotnych niuansów, który mogły mieć duże znaczenie na wyniki ankiety, a jak się teraz okazuje miały.
Wybory są świetnym wyznacznikiem opinii publicznej, a głosowanie na typa, który dopiero co wyprowadził ich z Uni, pomimo dalszego spadku poziomu życia, jest świetnym dowodem na to, że Angole nie żałują wyjścia.
Pomijam całe twoje inne wróżenie co teraz będzie, bo prawica doszła do władzy. Nie taki był sens mojej oryginalnej wypowiedzi, tam chodziło czysto i wyłącznie o te ankiety.
Także pozdrawiam serdecznie, możesz iść dalej przez świat z przekonaniem, że nie miałem racji mimo tego, że czarno na białym masz dowód, że się nie myliłem .