Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@draxidox tylko to nie jest problem z ludźmi, a z systemem edukacji.
Jeżeli widzisz, że nie ma zapotrzebowania na studentów przykładowego zarządzania, to zmniejszasz liczbę dostępnych miejsc. Gdy takie zapotrzebowanie się pojawi, to ją zwiększasz.
Bo co jest w tym dziwnego, że ktoś kto poświęcił 5 lat swojego życia, by zostać specjalistą w jakiejś dziedzinie, szuka pracy z tym związanej?
Ale uczelnie wyższe to specyficzny "Model Biznesowy". Rekrutujesz jak najwięcej studentów, a potem zbierasz od nich opłaty.
0
@Herato 3 kandydatów:
- Jonathan Burkardt
- Igor Thiago
- Jean-Phillipe Mateta
5
To jest to legendarne danie z wątroby, o którym tyle Hajto mówił.
1
@Arkon Haaland też nie wygrał nic, a Kane tylko Bundesligę. Skoro umieściłem Mbappe, to nie ma miejsca dla żadnego z nich.
Jeśli chodzi o ŚO, to szukałem kogoś prawonożnego, a nie chciałem dawać Marquinhosa. Z tego powodu odpadł Bastoni, no i Gabriel też. A co do Gabriela to jednak był kontuzjowany pod koniec poprzedniego sezonu. Pewnie można by jeszcze rozważyć wrzucenie tam Julesa Kounde.
Za Rice'a też ciężko kogoś znaleźć. Można by myśleć nad Barellą lub Nevesem, ale tu znowu cały skład z piłkarzy PSG.
1
@Arkon
Donnarumma
Hakimi-Saliba-Pacho-Mendes
Vitinha-Rice
Salah(Yamal)-Palmer(Pedri)-Mbappe(Raphinha)
Dembele
W nawiasach piłkarze Barcelony, których dałbym w takiej 11
1
@tomek8756 Materiał na questa w nowym GTA.
0
@Kgorecki2500 i między innymi dlatego ta transakcja nie przejdzie. Netflix uzyskałby w zasadzie monopol w branży filmowej, i chyba tylko przejęcie Disneya przez Apple/Amazona mogłoby im zagrozić.
@Tasde to się będzie jeszcze toczyć kilka lat. Na ten moment oferta Netflix została zaakceptowana przez zarząd WB, ale Paramount złożył kontrpropozycję, która najpewniej zostanie odrzucona. Choć to zapewne nie wyczerpie tematu i Paramount, mający wsparcie Trumpa będzie jeszcze negocjował.
Dodajmy jeszcze do tego ustawy antymonopolowe i wszelkie inne zabezpieczenia prawne. Myślę, że do 2028 roku ta sprawa się nie zamknie.
23
Jest jakiś sędzia nieatakowany przez RM TV? Pewnie nawet Manzano się oberwało.
1
@Comentateiro Salah ewidentnie był hamulcowym. Odkąd pojechał na AFCON, Wirtz od razu zaczął robić liczby.
1
@ranger3120 to zacznij oglądać jakieś podstawowe filmiki na YT, naucz się kilku debiutów i zacznij grać, a także robić zadania. Na chess.com jest chyba limit 5 dziennie, na lichess jest bez limitu.
Jak to przestanie Ci wystarczać, to wtedy możesz myśleć co dalej. Ale nie ma sensu rzucać się na wszystko od razu, bo szachy są na tyle złożone, że 99.9% graczy i tak wszystkiego nie opanuje.
5
@ranger3120 jak chcesz się uczyć, to najlepiej na darmowych tutorialach na YT.
Opanuj jak się figury ruszają, a potem obejrzyj kilka/kilkanaście analiz partii.
Te wszystkie konta premium to już raczej dla bardziej zaawansowanych graczy.
2
@macio_944 tak samo jak nagroda dla najlepszego napastnika na gali France Football.
Stworzona tylko po to, by Lewandowski przyjechał na galę.
Rozumiem nagrodę dla najlepszego bramkarza, bo to jednak trochę inny sport. Ale skoro jest nagroda dla najlepszego napastnika, to dlaczego nie ma nagród dla najlepszego obrońcy czy pomocnika?
1
Ależ spekatkularna zmiana frontu ze strony Laporty.
Wiadomo, trzeba się przymilać do Tebasa, żeby dał większy budżet w FFP i zamiótł sprawę Negreiry pod dywan.
0
@ViscaelBarca2007 Joshua w umowie ma, że musi przewalczyć odpowiednio dużo rund.
6
@derus Eduardo Camavinga
0
@AmigoBlancos w takiej sytuacji, jakby gwizdnęli karnego to Mbappe by nie trafił.
1
Jeśli będzie nas latem stać na napastnika z absolutnego Topu pokroju Alvareza, czy Martineza to nie ma sensu przedłużać kontraktu z Lewandowskim.
Ale jeśli mamy podpisywać za darmo Vlahovicia czy Gnabryego, to dużo lepiej trzymać nawet 40-letniego Lewandowskiego.
0
@tomek8756 oczywiście, że 1 mln na teraz. Możesz na wiele sposobów zainwestować te pieniądze, mieć podobny dochód pasywny i aktywa.
Przenosząc to na nasz rynek, masz jakieś 2.5-3 miliony PLN na czysto.
Możesz zainwestować w nieruchomości i je wynająć. Potrzebujesz 2 by wyjść na 0, a za taką kwotę kupisz 4-5.
Mozesz zainwestować w akcje i zbierać dywidendy. Czy w ETFy i inne fundusze.
Jeśli założymy 1% w skali roku, to po 20 latach zyskasz 20% od wpłaty, a przy 2% będzie to już prawie 50%. Magia procentu składanego.
Dodajmy do tego inflację, bo inwestując pieniądze, masz nad tym jakąkolwiek kontrolę. A 1 000 USD za 20 lat, przy założeniu inflacji na poziomie 2% rocznie to będzie już jakieś 700 USD.
I oczywiście, na inwestycjach możesz też wiele stracić. Stąd, najlepiej zdywersyfikować źródła inwestycji by minimalizować ryzyko.
0
@Janas11224 to tak jak z ostatnimi sezonami Gry o Tron.
Wszyscy, włącznie z aktorami, wiedzą że były beznadziejne. Ale hype sprawił, że i tak ten serial dostawał nagrody.
I tu jest podobnie. Dwie gry, obie wybitne. Pierwszy sezon - równie dobry. Serial tworzony przez tych samych ludzi. A sam hype został jeszcze podbity przez remastery i koniec końców udany początek 2 sezonu (drugi odcinek ma 8.3 na Filmwebie i 9.2 na IMDB). Może właśnie dlatego, że wtedy jeszcze kto inny grał główną postać.
I nawet jesli po drodze wszystko się posypało, tak sam marketing wystarczy by wygrać różne nagrody i dostać nominacje.
4
Lincoln na 2-1 z Sigmą i to sprawia, że Legia na ten moment nie ma już nawet matematycznych szans na awans.
0
@Eto'o9 R10 Olmo ma DNA Barcelony, a Schlotterbeck?
1
@Toretto no ale teraz gramy ze Slavią i Kopenhagą. Jedni mają bramki -9, inni -7. Wygrywając oba mecze 3-0 mamy bilans bramek 20-11, lepszy bilans niż jakakolwiek drużyna w zeszłym sezonie.
Chelsea ma Napoli, BVB ma Inter. Bramki to raczej nasze najmniejsze zmartwienie w kontekście sytuacji w tabeli. Bo 16 punktów może nie dać top 8
0
@kuz typowy Eintracht. Wygrali 5-1 z Galatasaray, po czym przegrali 1-5 z Liverpoolem, który wcześniej przegrał z Galatasaray...
0
@Ignareks ale to nie ten gol Ramosa z 2014 był strzelony ze spalonego, tylko ten z 2016
1
@europejczyk prawie setka, ale z drugiej strony to tylko 5-6%.
Każdy klub ma takich odklejeńców, a Barcelona i Real będą mieć najwięcej.
1
Chyba mam to, dlaczego Uzbekistan trafił do Portugalii.
Mamy baraże Boliwia, Surinam, DR Kongo.
W każdej z grup poza I jest drużyna z CONCACAF/CONMEBOL/CAF.
Gdyby trafił tam Uzbekistan, to nie dałoby się przydzielić tych baraży bo w grupie K jest Kolumbia
0
@barteq PSG ma Pacho, Inter Bastoniego, Arsenal Gabriela, BVB Schlotterbecka, a City Gvardiola.
1
@FcPortoFan1999 Legia w łeb, Raków w łeb, Lech remis, Jaga z wygraną.
Michał Żewłakow to tak naprawdę grecki agent. Sabotuje 2 nasze kluby, byśmy nie wyprzedzili Greków w rankingu.
0
@vangoor teraz, po tej motywującej rozmowie to już Gerard Maldini.
1
@Frimpong Z Arsenalem jest prosta taktyka. Trzeba nie dawać im rożnych.