Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@fart moja najpiękniejsza przygoda z pandemii to konisja wojskowa.
Byłem badany z odległości kilkunastu metrów. Kazali zdjąć koszulkę, obrócić się i koniec badania...
A jak ktoś kaszlnął to był traktowany jak Antychryst.
0
@PatrykBarca My potrzebujemy lewonożnego stopera. Transfer kogokolwiek z tej czwórki miałby sens, gdyby odeszli Araujo i Christensen/Eric Garcia
1
@Andi18 Do obrony potrzebny jest lewonożny stoper. Idealny byłby Pacho, ale pewnie nie do wyjęcia z PSG, więc stawiam na Schlotterbecka, bo będzie tańszy niż Bastoni.
Jeśli chodzi o napastnika, tak tutaj nie za bardzo jest wybór. Na Alvareza i Haalanda nas nie stać. Trzeba więc spróbować wyrwać Kane'a z Bayernu, szczególnie że jest w podobnej sytuacji jak wcześniej Lewandowski. Jeśli to się nie uda, to potencjalnie można spróbować wyciągnąć Lautaro z Interu, szczególnie gdyby nie dostali się do LM, czego nie można wykluczyć.
1
@directedbyfcb W Portugalii jest godzina do tyłu, więc u nich jeszcze weekend
0
Szczęsny Szczęsnym, ale to co zrobili Balde z Cubarsim w tej akcji to jeszcze większy kryminał.
1
xG:
Sevilla 1.99
Barcelona 0.06
2
@AduŚ07 to jeszcze zależy w jakie gry grasz. Jedne bardziej wykorzystują procesor, inne kartę graficzną.
Jeśli grałbyś głównie w strategie, możliwe że lepszym wyborem byłby jakiś procesor i7 ze słabszą kartą graficzną. Jeśli nie, to RTX 5060 wydaje się być najlepszym wyborem.
Jeśli miałbyś kilka laptopów do wyboru z RTXem 5060, to zwróć uwagę na moc kart graficznych - te które wykorzystują 90W będą dużo wydajniejsze od takich, które mają TDP na poziomie 65W.
1
Legia w ataku pozycyjnym jest dramatyczna. Jedynym pomysł to piłka na skrzydło i wrzutka.
Ale żeby to działało to trzeba łysego, klaskającego trenera na ławce.
0
@Krzywy95 lider ligi austriackiej. Na pewno nie jest to słaba drużyna jak na LK.
1
@Dankho94isback to teraz inne statystyki:
Posiadanie piłki w II połowie:
Barcelona 36% - 64% PSG
By znaleźć inny mecz, w którym rywal tak nas zdominował, że nie mogliśmy utrzymać się przy piłce i wyjść z połowy. Trzeba się cofnąć do poprzedniego meczu z PSG, gdy graliśmy w 10.
To, że nie wygląda to źle patrząc całościowo wynika z tego, że zagraliśmy bardzo dobre pierwsze 30 minut.
Z tym pokrzywdzeniem Barcelony, to owszem Mendes powinien wylecieć. Ale tak samo de Jong. I tak samo powinien być karny na Garcii. Ale nawet 2-0 i gra 10-11 przez 60 minut? Nie sądzę byśmy wytrzymali.
0
@Miszcz Textu FCB mogła być też czerwona dla de Jonga za faul na Mendesu.
0
@Stinger_ PSG w styczniu kupiło sobie Kvarę za 70 milionów... Tymczasem my pozbywamy się najlepszego stopera, bo nie mamy pieniędzy.
0
@sergio5 tylko ta LM w kosza to nikogo nie obchodzi. Kluby muszą zrobić taki strajk w Eurolidze.
A jeszcze wczoraj, Barcelona przegrała z Hapoelem Tel Awiw, z kolei Anadolu Efes wygrało z Maccabi Tel Awiw
1
@F3DO Inzaghiego XD
Zastanawiam się czy więcej goli by mu uznali, czy nie
0
@Encore Na 3 ostatnie sezony, Bundesliga zdobyła więcej punktów w rankingu UEFA od La Ligi w 2.
Przewaga Bayernu nad Unionem wcale nie jest większa niż Realu nad Getafe. Jedyna różnica, że w Hiszpanii są 2-3 drużyny, które walczą o tytuł, a w Niemczech 1-2.
Jak Kane zakręci się koło wyniku Messiego, wygra Złotego Buta o 10 bramek, to nikt nie będzie patrzył na to w jakiej lidze gra.
0
@Encore Kane.
10 meczów
16 goli
3 asysty
A tylko w klubie:
8 meczów
15 goli
3 asysty
0
@F3DO Kane wykręca jeszcze lepsze. 10 goli i 3 asysty w 5 meczach.
0
@RosjaninBut spoko, tylko problem w tym, że my wcale nie mamy wielkiego potencjału. Cokolwiek nie zrobimy, sami nie pokonamy Rosji. Nie pokonamy jej też w sojuszu ze Szwecją czy Turcją. Bo nawet razem, nie mamy wystarczająco zasobów.
Doktryna Rosji polega na sprowadzaniu każdego konfliktu do wojny. Bo jako ogromne państwo, mogą przegrać wojnę tylko z równie potężnym sojuszem. A taki wymaga obecności Francji lub Niemiec - państw, które są mniej ludne niż Rosja, ale za to mają mocniejszą gospodarkę.
Jeśli Rosja uzna, że w obliczu konfliktu nie pomogą nam Francja, Niemcy czy USA, tak mogą śmiało zdecydować się na wojnę. Być może jej nie wygrają, ale też i nie przegrają.
@michal26 ale najpierw należy inwestować w fabryki uzbrojenia w naszym kraju. Dopiero później, gdy potrzeby Wojska Polskiego będą zaspokojone z nawiązką, można zająć się eksportem i inwestycjami w innych państwach. Problem w tym, że znowu - raczej nie chcemy budować fabryk w państwach Bałtyckich, czy Finlandii. Z całego grona państw Europy Środkowej, jako nasi potencjalni partnerzy zostają tak naprawdę Szwecją, Turcja i potencjalnie Czechy.
0
@ProMILs jeśli ktoś opowiada bajki, to Ty. Nie zaniedbaliśmy własnych zbrojeń, po prostu nasza gospodarka nie była w stanie rywalizować z niemiecką. Różnica była znacznie większą niż teraz, szczególnie biorąc pod uwagę zacofanie wschodniej Polski jak i Austrię i Czechy pracujące na rzecz Hitlera
Polska do wiosny 1939 prowadziła samodzielną politykę zagraniczną, nie oglądając się na nic i na nikogo. Wystarczy tylko wspomnieć, że Polska wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji, będącej sojusznikiem Francji.
Dopiero po tym jak Hitler zajął Czechy, nasi politycy obudzili się i uznali, że nie damy rady sami, stąd zostało przyjąć propozycję Brytyjczyków.
@michal26 ścisła współpraca militarna w takim gronie nie ma wielkiego sensu. Bardzo szybko pojawią się konflikty interesow. W dodatku, jeśli faktycznie ma to być poważny sojusz, tak trzeba podejść do niego strategicznie. Żadne przymierze, które nie uwzględni Niemiec/Francji nie pozwoli nam utrzymać państw Bałtyckich, czy Mołdawii.
0
@RosjaninBut już kiedyś było kilku mądrych, którzy uznali, że Polska może prowadzić autonomiczną politykę zagraniczną i mocarstwa będą się z nami liczyć. Skończyło się wrześniem 1939 roku...
Mamy dwukrotnie słabszą gospodarkę niż Rosja, cztery razy mniej ludności, i zerowy dostęp do broni jądrowej.
0
@fart Poznań czy Warszawa to złe przykłady, bo tam dysproporcja kibiców jest zbyt duża.
Natomiast w Krakowie również masz kibicowskie patologie, tylko innego typu. Kibice z Krakowa kojarzą się głównie z maczetami.
Tymczasem Łódź to właśnie napisy na murach. Od tych bardziej kreatywnych, które nawet zyskały sławę na świecie pokroju "Widzew kopie bitcoiny łopatą", czy"ŁKS pije wodę po pierogach" po zwykłe obrażanie się.
No i sama infrastruktura Łodzi sprzyja takim "artystom". Miasto można niemal podzielić na pół pod kątem kibiców - zachód jest za ŁKSem, wschód za Widzewem. A przez lata w Łodzi była masa większych problemów niż pomazane budynki - bo to chociaż znaczyło, że raczej nie grożą zawaleniem.
1
@Azazel_Pazuzu nie oglądałem tego podcastu, ale myślę, że te słowa można zinterpretować też w inny sposób - Real nie potrafi się zmobilizować do meczów z Barceloną i Atletico, tak jak Barca i Atleti do meczów z Realem.
Nie chodzi tu o krytykę rywali Realu, że grają na 100%, a bardziej o krytykę samego Realu, że ich zaangażowanie odstaje od rywali.
0
@Sulimo nie spadliby, bo liga też byłaby dużo słabsza. A wszystkie mniejsze kluby oberwałyby mocniej niż United
3
"On nie najwyżej wyskoczył, ale chyba jako jedyny wyskoczył " ~ L. Orłowski 2025
0
@D10SLEO tak, ale tam Francuzi grali bardzo dobrze. Byli po prostu lepsi.
Tymczasem tutaj przegraliśmy na własne życzenie. W pierwszym secie było +4, w drugim +3, w trzecim nawet +5. Z Francją w tamtym meczu nigdy nie wyszliśmy na wyżej niż 2 punkty przewagi
4
Zagraliśmy najgorszy mecz w zasadzie od 10 lat, od meczu z USA na IO w 2016.
0
Sasak 4 razy z rzędu siatka...
0
@michal26 Włosi też ciągle grają tym samym składem
2
@JanuszKorwinMikke jeden z najgorszych polityków II RP. Nie da się obronić jego działań, bo doprowadziły one do zniewolenia kraju na pół wieku i największych zniszczeń od czasów potopu.
I nie, nie chodzi o to, że nie zawarł sojuszu z Hitlerem. Wprost przeciwnie.
W 1938 roku głównymi sojusznikami Polski były Rumunia i Francja. Te same dwa państwa były głównymi sojusznikami Czechosłowacji, z którą Polska miała wrogie relacje.
Ale mieliśmy strategiczny interes w istnieniu Czechosłowacji. Tak jak sojusz polsko-rumuński mógł stanowić przeciwwagę dla Związku Radzieckiego, tak samo sojusz polsko-czeski byłby kontrą na niemiecki militaryzm.
Po upadku Czechosłowacji, nie mieliśmy już żadnych szans obrony przed Niemcami. Front był zbyt długi, a potencjał gospodarczy obu państw się rozjechał jeszcze mocniej.
Tymczasem Polska wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji, a obywatelom wmówiono, że to dobrze, bo mamy granicę z Węgrami. To pokazuje, jak bardzo nieumiejętna była nasza polityka zagraniczna. Aneksja Zaolzia skompromitowała nas na arenie międzynarodowej i przedstawiła jako sojusznika Niemców.
Nie potrafił też wynegocjować realnej pomocy od Anglii i Francji, tak by Polska armia miała lepsze możliwości obrony. Gdy wybuchła wojna, było już na to za późno. Szlaki komunikacyjne były niedostępne, a sam transport zająłby tyle co Niemcom zdobycie Warszawy.
Beck był jednowymiarowym, naiwnym politykiem, który przeceniał siłę Polski, jak zresztą większość polityków II RP.
5
@kuz w "ważnym momencie sezonu"?
Akurat to stosunkowo mało istotny moment. Nie masz fazy pucharowej LM, a i w Lidze nie grasz co 3 dni. Po drodze jest przerwa na kadrę, a nasi rywale przez najbliższy miesiąc to Sevilla, Sociedad i najgorsza w lidze Girona. Po 6 kolejkach wszystkie te 3 drużyny zdobyły mniej punktów niż my... Raphinha spokojnie wróci na klasyk, a Garcia być może również (choć myślę, że nie ma co ryzykować).
Nawet jak przegramy z PSG, nawet jak stracimy punkty w Lidze to nic złego się nie dzieje. Z żadnych rozgrywek nie odpadniemy w październiku.
W ważnym momencie kontuzje mieliśmy w zeszłym sezonie - Lewandowski, Balde i Kounde wypadli na cały dwumecz z Interem. I to prawdopodobnie zaważyło na tym, że przegraliśmy.
Gdyby taka sytuacja miała miejsce w styczniu, też byłoby znacznie gorzej - w końcu mamy Superpuchar i Puchar gdzie przegrywający odpada, jak również większy natłok meczów