0

Najlepsze jest to że tam nawet blisko wyjścia nie było xD

5

@NeroTFP1 Makelele 96 występów 1 gol 5 asyst, Busquets 127 występów 4 gole 7 asyst, Kante 31 występó 0 goli 2 asysty.

Faktycznie klasę pomocnika można poznać po G/A w LM.

1

Przestałem czytać po "Flick ma samograja" xD

2

@Katalonik97 no tak, wystarczy wygrać 5:0 xD

3

@Comentateiro bzdura, liczą się jeszcze drużyny za nami, np City

0

@Bernard777 to jeszcze nie jest pewne, za nami są zespoły które mogą nas przeskoczyć bilansem. Trzeba wysoko wygrać z Kopenhagą

0

Jak mnie ten komentarz wkurza. Slavia 2 bramki na farcie, my 4 bramki ( jedna niesłusznie nieuznana) plus jeszcze 2 setki mielismy a komentator pieprzy że Slavia czuje sie dobrze i może nam punkty urwać… no może i będzie to czysty fart a nie dobra dyspozycja.

2

Oni nam muszą te prawidłowe bramki zabierać bo za dużo byśmy strzelali.

0

Cała linia ataku dzisiaj jest do zmiany

0

Bez jaj tam nie było spalonego…

0

Dla Brazola i Pedriego dzisiaj za zimno

0

Slavia 1 celny strzał i dwie bramki…

0

@Faro A tego to nie wiem, nie mam pojęcia jak to działa. Czy rozmowa telefoniczna a spotkanie face to face to to samo, nie wiemy też kiedy takie rozmowy były po prostu się zastanawiam czy tak można. Wiem że jak zawodnik ma 6 miesięcy do końca kontraktu to może negocjować z kim chce.

0

@Kgorecki2500 Nie chce mi się z Tobą rozmawiać bo Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, dosłownie Twój stan wiedzy o armii Kanadyjskiej jest zerowy. Proszę, daje Ci wycinek artykułu z zeszłego roku w którym autorzy podkreślą fakt potrzeby modernizacji i w jak fatalnej kondycji się znajdują.

One of the most important issues on Carney’s plate today is national defence. The Canadian Armed Forces (CAF) have suffered from decades of chronic underfunding and the past half decade witnessed a veritable avalanche of searing critiques about its lamentable state due to the failure of successive governments to provide adequate funding. Indeed, Canada was widely perceived as a rich G7 economy failing, year after year, to honour its defence commitments.

The Russian invasion of Ukraine in February 2022 provided further proof of how far Canada’s defence capabilities had fallen. When the CAF looked at its inventory to see what it could contribute to Ukraine’s defence the cupboard was almost bare. Of 88 tanks, only two dozen were fit for service. Four howitzers were sent to the Ukraine but Canada’s stock of artillery ammunition was discovered to be woefully inadequate. In the final analysis Canada provided other supplies to help the Ukrainians but the failures of relying overly on soft power strategies to advance Canada’s national interests were laid bare. Today, hard power is the new currency of great power relations.

0

@seicel No zwykle to są negocjacje między agentami, tego nie da się zabronić ale jak mieliśmy kontakty personalne z Griezmanem to była wielka wojna o to.

1

@Kgorecki2500 A to że jesteś ignorantem i nie rozmawiasz na takie tematy to już Twoja indywidualna sprawa tylko nie mierz wszystkich swoją miarą.

0

@Kgorecki2500 pracuję dla firm głównie z Kanady, mam tam znajomych i latam czasami do Toronto. Wiem na pewno więcej od Ciebie.

1

@Kgorecki2500 Kanada w obliczu inwazji USA poddałaby się w mniej niż 24h. Oczywiście żadnej inwazji nie będzie ale bawi sam fakt że oni próbują się na coś przygotować. Oni mają mniej niż 70k żołnierzy a połowa z nich jest otyła albo ma grupę inwalidzką.

1

@draxidox No i zajebiście no i elegancko a wy tam płaczcie w komentarzach. Widzę rusofile narzekają bo jak to tak interesować się bezpieczeństwem strategicznym. Liczy się socjal i rozdawnictwo, 90% podatki i wincyj migracji wincyj zielonego ładu. Mniej produkcji, mniej dzieci mniej krajów narodowych! Jakoś nie pamiętam solidarności Duńczyków z Polakami jak budowaliśmy baltic pipe. Przypomnę również że Dania nie przeznacza nawet 2% pkb na zbrojenia a aktualny cel wynosi 5%.

Dodajmy do tego że Niemcy spakowali się i uciekli z Grenlandii w kilka godzin po tym jak Trump im powiedział że cła dowali xD Niekótrzy naprawdę mają jakiś sprany mózg czymś takim jak "wspólna Europa", zabawne bo chyba tylko w Polsce debile w to wierzą. Liczą się tylko i interesy narodowe a my nie mamy żadnego interesy w granie pod Danie ani Niemcy.

Mi tam osobiście Grenlandia zwisa i powiewa, dokładnie tak samo jak Duńczykom aż do momentu zainteresowania się nią USA.

0

Czy to jest w ogóle legalne żeby obcy trener sobie negocjował z zawodnikiem na kontrakcie?

0

@Cules69 oni powiedzieli że 5cm jest w Anglii

10

Laporta to jest w ogóle jakiś fenomen bo bądźmy obiektywni. Klub za jego kadencji to organizacyjny mem zbudowany na trytytki. Ciągłe opóźnienia, problemy z rejestracją, mityczna zasada 1:1. No ale potem człowiek patrzy w jakiej sytuacji ten klub był kiedy Wujaszek Lapcio go przejmował, patrzy gdzie jesteśmy dzisiaj. No i jednak piłkarsko top, brak wielomilionowych transferowych wtop, trener chyba najlepszy z możliwych, zawodnicy ze szkołki wchodzą do pierwszego zespołu, sytuacja kontraktowa ogarnięta. Jak na sytuację finansową klubu to wyniki sportowe są po prostu rewelacyjne a ten nieszczęsny powrót na Camp Nou powoli staje się prawdą. Nie widzę tutaj scenariusza w którym ktoś lepiej ogarnąłby ten burdel, pomimo tego że bardzo krytycznie podchodzę do kolesiostwa Laporty.

3

@arasz1819 NATO to USA, bez USA Europa nie ma żadnych zdolności obronnych a europa nie jest, nie była i nigdy nie będzie jednością. Nie czuje absolutnie żadnej wspólnoty ani z Niemcami ani z Francuzami, Hiszpanami czy Grekami.

Rozumiem że jak Niemcy dogadywali się z Ruskimi na gaz to trzymałeś kciuki za Niemców, jak Francuzi romantyzowali Ruskich i chcieli robić z nimi interesy to też trzymałeś kciuki za Francuzów a kiedy Niemcy czekali z pomocą Ukrainie bo obstawiali że nie wytrzymają miesiąca to mówiłeś jaki super sojusznik.

Ale mnie wkurza ta obłuda, jakieś sentymentalne bzdury bez pokrycia w rzeczywistości a prawda jest taka że to co Trump mówi a robi to dwie różne rzeczy. Jakoś nie pamiętam żeby Ukraina za Bidena roznosiła Ruskich raz za razem. Pamiętam za to że Europa nie chciała się zbroić bo po co? Przyjdzie Ameryka i pomoże a my sobie na socjal wydamy.

1

@RosjaninBut A ja trzymam kciuki żeby Trump przywrócił normalność w USA. Fakt że trzeba się kłócić o deportowanie nielegalnych imigrantów albo o to że przy głosowaniu powinno się okazać ID pokazuje jedynie że na tak zaawansowaną odklejkę potrzeba radykalnych środków.

0

Perez za godzinę, Słuchaj Xabi, głupia sprawa z tym zwolnieniem nie? XD

2

@Pressinho to było jakieś 5 lat temu i przypominam jak się skończył pojedynek z Bayrnem

7

Oczywiście że Makembe ratował Xabiego, dlatego jest najmniej pressującym napastnikiem w lidzę. Tak bardzo skupiał się na ratowaniu jego posady że zapomniał o wykonywaniu poleceń trenera na boisku.

0

@Gaz Kouman wystawiał Pedriego, Moribe, Gaviego, Nico i Balde. Każdy z nich na kluczowych pozycjach.

Ja tam nie chce za bardzo krytykować Xaviego, twierdzę jedynie że nie zbudował żadnego fundamentu. Jeśli mam wskazać jedną rzecz przy której faktycznie pokazał klasę to transfer Raphinhi, pomimo że nie potrafił wykrzesać z niego 100%.

Napisałeś że Fermin, Casado, Lamine Yamal i Cubarsi to fundament drużyny. No ja bym polemizował z tym stwierdzeniem. Po pierwsze Casado nigdy nie był odkryciem Xaviego, wręcz przeciwnie, wszyscy się dziwili że nie daje mu szans. Lamine Yamal to był taki poziom talentu że przypisywanie mu odkrycia jego talentu to jak przypisywać odkrycie talentu Messiego Rijkardowi. No nie, tutaj każdy wiedział że Yamal dostanie zaraz szanse i każdy trener by mu ją dał (pamiętajmy że Yamal wywalczył miejsce w składzie przez kontuzję i kartki innych). Zostaje Fermin i Cubarsi. No i jestem w stanie przyznać że Cubarsi to faktycznie kapitalna decyzja chociaż dzisiaj to nasz najsłabszy element obrony ( oczywiście to normalne dla stopera w tym wieku, na tym etapie ), Fermin natomiast to cały czas nie jest piłkarz z mojej bajki i nie uważam go za fundament i chyba nigdy nie będę. Czasem zagra kapitalny mecz a czasem kilka meczy kopie się po czole, jak nie strzela bramek to nie wnosi innej wartości oprócz intensywności. Nie jest to typowa 10tka, nie jest to rozgrywający, mam z nim problem bo nie mam pojęcia jak go zaklasyfikować.

Gdybym miał wymienić aktualny fundament drużyny to moim zdaniem są to:
- Pedri ( w sumie to mógłbym zamknąć listę na nim, tak wielką różnice robi )
- Raphinha ( który za Xaviego grał tak że prawie odszedł z klubu i to Flick sprawił że został )
- Yamal ( tutaj chyba nie trzeba wyjaśniać, brakuje mu jeszcze tylko trochę ogłady i stabilizacji formy)
- Kounde ( ten sezon troszkę słabszy ale to co wyprawiał w zeszłym sezonie to był absolutny światowy top topów )
- Joan Garcia ( co to jest za kot w bramce )
- Frienkie ( kontrowersyjne, owszem, ale uważam że jak Holender ma swój dzień to gramy 2 poziomy wyżej i nie mamy żadnej realnej alternatywy dla niego )

Zobaczymy jak rozwimie się Cubarsi, jeśli wróci na odpowiedni poziom to z przyjemnością dodam go do listy.

0

@Gaz Tzn którzy to Ci młodzi których Xavi wprowadził? Yamal to była taka perła że każdy by mu dał szansę. Oprócz tego Balde i Cubarsi? Koniec listy. Nie wiem czy można to nazwać fundamentem.

EDIT: tak jeszcze w kwestii zawodników ściągniętych za Xaviego. Xavi to jedyny trener od czasów Enrique który dostał prawdziwą kasę na transfery. Ferran 55mln euro, Raphinha ponad 65mln euro, Lewy 40mln+ a było jeszcze kilku po drodze. Inni trenerzy zwyczajnie nawet nie mieli za co ściągać. Jedyny wyjątek to był Olmo.

0

@szymon6847 Zapomniałeś dodać że przed swoją pierwszą kontuzją ponad 2 lata temu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?