Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty
9
@tbas Mamy to! A PIS a KONFA a a a GÓWNO. Tyle mam do powiedzenia w kwestii tych tekstów. Gdzie są te rozliczenia pisiorów? No przecież wał na wale i teraz miało być odpolitycznienie, nie wyszło prawda? Więc trzeba pisać o Pisie który od 3 lat nie rządzi, Konfa nigdy nie rządziła. Fundusz rodzinny to legalna instytucja którą popierał obecny rząd.
W ogóle co to za komiczne teksty, co to ma do tego co wyczynia KO? Jesteś zwyczajnie obrzydliwy, moralne dno.
@Bobo25 Brawo xD Jestem konfederatą bo mówię o tym że upolityczniona prokuratura nie zajmuje się zbadaniem sprawy tylko próbuje uwalić sygnalistę xD No brawo, nie wiem co w ogóle konfederacja ma do tego, mam ich w dupie jak łamią prawo to niech ich skażą, póki co widzę że rządzi KO i jak widać kolesiostwo, złodziejstwo i upolitycznienie przebija nawet rządy Pisu a poprzeczka wisi wysoko.
Swoją drogą brawo panowie, bierzecie udział w konkursie na silniczka roku? Powiedzcie mi tak szczerze, wam za to płacą czy to tak sami z siebie z miłosci do Giertycha?
25
@Kinginiesta Zabrał się od dupy strony? Poszedł do dyrektora szpitala, poszedł do rady nadzorczej, poszedł do prezydenta miasta ale wiadomo, TO ZA MAŁO. Powinien iść od razu do kolegi pana Kierwińskiego. Oczywistym jest że skoro kolesie z KO zwolnili go dyscyplinarnie za próbę donosu to prukuratura załatwi sprawę!
2
Komentarz usunięty
17
Komentarz usunięty
2
@don'T.R.I.P.e Nie no pewnie, dajmy Amerykanom palme pierwszeństwa we wszystkich kluczowych technologiach a potem dziwmy się że Europa się nie rozwija i jesteśmy od nich zależni. Póki co Europa jest bogata zgromadzonym kapitałem, ale to się powoli kończy. Jak tak dalej pójdzie za 50 lat będziemy skansenem turystycznym w wersji optymistycznej i trzecim światem w tej skrajnie złej. Oczywiście nie twierdzę że we wszystkim trzeba jechać po bandzie ale bez jaj, czasem niestety trzeba być gotowym na pewne poświęcenia.
3
Niektórzy to widzę już dawno odlecieli... Jak wygląda Raphinha w kadrze? Dokładnie tak samo jak wyglądał u nas przez pierwsze 2 lata gry, zanim trafił pod skrzydła Flicka. Po co ściągnęliśmy Gordona? Bo ma nam dawać intensywność a nie drybling. Jak gra kadra Anglii? Zero pressingu, zero kontrpressingu, bardzo mała intensywność i szukanie przewagi 1 na 1. My gramy inaczej, jestem całkowicie spokojny o transfer Gordona, jeśli bierzesz takiego zawodnika to znaczy że dokładnie takiego chcesz. Gdyby chodziło o czystą jakość piłkarską to wykupilibyśmy Rashorda, tylko każdy kto oglądał mecze a nie patrzył na flashscora wie że Rashord pasował do tej drużyny jak pięść do nosa. Zero pressingu, fatalne czytanie gry i beznadziejna skuteczność.
6
@Kgorecki2500 Nie no pewnie, najlepiej ich poinformować przed nagłośnieniem sprawy żeby mieli czas na mateczenie, pozbycie się dowodów i ustalenie wspólnej lini postępowania. Genialne rozwiązanie. To właśnie przez taką naiwność mamy problem z seryjnymi samobójcami, ile to już mieliśmy przypadków gdzie ktoś dzień przed złożenem zeznać został znaleziony martwy, w celi, ze współwięźniami którzy nic nie widzieli bo spali a wszystko miało miejsce jak akurat nie działał monitoring...
5
@Kgorecki2500 w przypadkach politycznych? Oczywiście że tak, proszę Cię to nie jest nawet kwestia tego kto rządzi. Jeśli dajmy na to nie lubisz Pisu to dam Ci odpowiedni przykład. Czy jakby prokuratorem generalnym był Ziobro to myślisz że rozliczyłby kolegów z partii? Otóż nie, jedyna szansa załatwienia spraw politycznych to ich nagłośnienie, przypomnę że mieliśmy ostatnio przypadki kiedy odwoływano prokuratorów którzy chcieli się zabrać za niewygodne sprawy.
13
@Kgorecki2500 Koleś złożył skargę do dyrektora szpitala ( KO ), rady nadzorczej ( KO ), Prezydenta miasta (KO), no to wiadomo że jakby poszedł do prokuratury (KO) to oczywiście że udałoby się sprawe załatwić.
3
@xvcWinterSoldier Ilość antypolaków w tym kraju jest przerażająca. Nie wiem czemu Ci ludzie po prostu nie wyjadą, czemu tak bardzo im zależy żeby Polski po prostu nie było.
0
@BORO_12 no póki co to City sprzedaje piłkarzy w rozsądnych kwotach. Alvareza kiedy był na topie sprzedali za 75mln, Atletico po 2 słabych sezonach chce 2x tyle. Patologia.
3
130 mln za Alvareza... Nie rozumiem tego, chcąc wydać taką kasę powinniśmy się bić o Haalanda a nie chłopaka który nigdy w karierze nie strzelił 20 bramek w sezonie ligowym...
0
@Roobo jak dobrze że mamy deklarację Toruńską :)
3
@AmigoBlancos bardziej 15zł = 0 zł ale co tam
0
@Bobo25 No nie, dlaczego lekarz ma dostawać procent od zabiegu, przecież to jest patologia. W prywatnej służbie zdrowia niech sobie robią co chcą, ale tutaj lekarz pracuje na sprzęcie publicznym, w szpitalu publicznym za publiczne pieniądze i warto też dodać że został wykształcony również za publiczne pieniądze. Jak ma być hulaj dusza piekła nie ma to niech sami sobie płacą za studia paredziesiąt tysięcy rocznie. Z kontraktami natomiast jest taki problem że płacą śmiesznie niskie podatki od absurdalnie wysokich zarobków.
W jaki sposób wysokie zarobki lekarzy przekładają się na większą dostępność lekarzy? Ty chyba nie rozumiesz jak działa NFZ. Otóż jeżeli lekarze zarabiają po 2-3 mln rocznie to zwyczajnie brakuje środków na finansowanie świadczeń bo kasa leci na pensje... W NFZ nie ma żadnego problemu z dostępnością lekarzy, problem jest z tym że nie ma kasy na opłacenie świadczeń, są limity i dlatego na NFZ dostajesz termin za rok a prywatnie jutro.
Zwróć uwagę że mamy masę zadłużonych szpitali którym grozi bankructwo gdzie jednocześnie ordynator i specjaliści wyciągają po kilka milionów.
0
@Bobo25 Wystarczy zrobić kilka rzeczy, limit godzin które lekarz może wypracować w miesiącu, koniec z kontraktami i zapisami % od zabiegu, koniec z zatrudnianiem lekarzy na B2B, zwiększenie nakładów na kształcenie lekarzy plus odblokowanie specjalizacji.
Bardzo szybko wszystko się unormuje. Ja tam nie mam wielkiego problemu z tym że lekarz będzie zarabiał 50-60k miesięcznie ale nie rozumiem dlaczego ma płacić od tego 14% podatku i 1500zł miesięcznie składki.
0
@Cules69 no a co miał biegać jak debil skoro nikt inny nie biegał i w założeniach mieli nie pressować mocno? Rapha w kadrze też wygląda jak 5 koło u wozu, zwyczajnie nie pasuje do stylu grania. Niektórzy zawodnicy potrzebują systemu żeby błyszczeć.
5
Powiem tak, Raphinha też się kopie po czole na kadrze a potem przychodzi do maszyny Flicka i wymiata, ja po 15 minutach meczu wiedziałem że Gordon pasuje do tej kadry jak pięść do nosa. Zero pressingu zero kontrpressingu, dynamizowanie gry jedynie długimi podaniami i całkowity brak pomysłu przy ataku pozycyjnym. Zawdonik taki jak Rapha i Gordon musi biegać i pressować ale jak nikt inny tego nie robi to traci to jakikolwiek sens. Widać było że on zwyczajnie nie do końca wie co robić i jak się zachować w sytutacji w której ma stać pasywnie 10 metrów od obrońcy.
2
@Marcelinho99 oszczedza sie na sezon u nas
0
Gordon to ewidentnie zawodnik systemowy, nie wiem jaki pomysł na niego ma Tuchel, chyba wystawił go za transfer do Barcelony. Na litość boską Anglicy nawet nie udają że presują.
2
@Zoker Żeby być precyzyjnym, okienko transforwe w hiszpanii otwiera się 01.07.2026 czyli za 2 tygodnie
3
@Karol145 Tylko wolny rynek nie oznacza braku regulacji... Ten mityczny wolny rynek nie istnieje od końca XIX wieku, dopuszczenie konkurencji na rynku przecież nie oznacza hulaj dusza piekła niema. Niemcy mają wiele podmiotów na rynku. Problemem jest to że u nas nie ma żadnej odpowiedzialności za nic, ba nie ma żadnej równości. Są za to uprzywilejowane kasty, lekarze i prawnicy mają niższe podatki, sędziowie, prokuratorzy i policjanci są wyciągnięci poza powszechny system emerytalny i do nich dopłacamy. Tylko ten "wolny rynek" jest dymany na każdym kroku, no chyba że kogoś stać na księgowych i prawników za kilka baniek.
1
@CLS63AMG U nas jest jakiś chory fetysz twierdzenia że każde środowisko samo się będzie regulować, samo się będzie kontrolować i samo rozliczać. Wprawdzie nie udało się z sędziami, prawnikami, prokuratorami, politykami, dziennikarzami, deweloperami, urzędnikami, policjantami ale z lekarzami na pewno się uda prawda?
1
@draxidox Nie no faktycznie bardzo skuteczna jak na polityka koalicji rządzącej. Wprawdzie nic nie może i nic nie udaje się wprowadzić ale za to skutecznie krytykuje rząd który tworzy.
0
@draxidox To oni się dopiero teraz zorientowali jaki z niego snajper?
2
@APTAPT Bernardo Silva - ekskluzywny rezerwowy z wysoką pensją.
Rashford - ciało obce w drużynie z zerowym pressingiem
Alvarez - to były tylko plotki, ja osobiście nigdy nie wierzyłem w jego transfer, trzeba szukać innego napastnika a nie takiego który ma 5 lat kontraktu z Atletico. On nie jest wart +120mln euro.
Okienko się jeszcze nawet nie zaczęło. Może poczekajmy na jego koniec zanim zaczniemy narzekać.
3
@draxidox Idiotyczne przepisy to jedno, rozliczanie US z wystawionych mandatów to drugie.
4
@KrychaFCB Nie mogą jej dymisjonować bo ten rząd jest skonstruowany o stołki. Bez jednej z frakcji braknie większości więc będą trwać do końca kadencji byle się nachapać jak najwięcej.
2
@lajcior może dlatego że nie ma nas na nich xD