Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pride1899 a skąd Ty wiesz że ktoś dalej jest singlem albo będzie w dniu ślubu? Zaproszenia na ślub daje się z wyprzedzeniem
0
@JoeBlack Jaki topowy zespół zmienia system w trakcie sezonu? Czy Guardiola jak mu wypadł Rodri i dostawał w dupę przez 2 miesiące to zmienił system w City? No nie, czy Klopp by zmienił system bo mu wypadł obrońca? No nie, nikt tak nie robi. To są bzdury, co to znaczy że mamy nie grać TAK WYSOKĄ OBRONĄ, tzn jaką mamy grać? Mamy przestać pressować przeciwnika czy mamy zostawiać przestrzenie między formacjami? Przejście do średniego pressingu odpada bo my zwyczajnie nie mamy do tego zawodników. Popatrz na naszych zawodników, połowa zawodników nigdy nie grała w innym systemie, mamy bardzo niski i nie atletyczny skład. Właśnie wysoki pressing ma zamaskować te braki. To że Araujo nie potrafi trzymać lini spalonego ani dyrygować obroną nie znaczy że nagle mamy wymyślać cuda wianki na kiju. Rok temu ten styl przyniósł nam tone radości i duże sukcesy.
Jak chcesz zobaczyć jak wyglądał Barca w tych Twoich elastycznych systemach to odwiń sobie mecze za Xaviego albo Valverde, 1:0 i liczymy na cuda w bramkarza albo przebłyski największej gwiazdy.
0
@JoeBlack Bzdura, jeśli myślisz że zmienisz filozofie zespołu która funkcjonuje paredziesiąt lat bo mamy kryzys finansowy i nie możemy sobie pozwolić na wydanie kasy na wzmocnienia to zwyczajnie nie rozumiesz tego klubu i chyba mylisz fife z prawdziwym życiem. My nie mamy kadry gotowej pod stawianie autobusu w polu karnym, przecież każdy przeciwnik zniszczy nas jeśli ustawimy się w polu karnym i będziemy kontrować. Piłkarze ćwiczą pewne schematy x czasu, nie można nagle im powiedzieć zapomnijcie, jesteście za słabi. Trzeba robić korekty i szukać wzmocnień ale nie zmieniać system. Jeśli chcesz zespołu który dostosowuje się pod rywala to polecam poszukać w Madrycie.
Real wydaje grubę miliony rok w rok i rok temu wygrali całe nic, grając totalną padake. My rok temu wygraliśmy prawie wszystko, brakło tylko LM ale 1/2 to i tak dobry wynik, tez sezon jest słabszy, zdarza się. Liverpool wydał ponad 442ml funtów a zobacz jaki dołek w lidze złapał. System nie jest problemem.
0
@adambijax No tak bo Barcelona to jest klub który szuka elastyczności, wiadomo, jak trzeba to stawiamy autobus, posiadanie piłki? Trzeba być elastycznym 20% jest ok jeśli wygrywamy xD
Nie no człowieku serio? Ja przypomnę że tutaj jak wygrasz 1:0 to albo Cię zwolnią albo sam odejdziesz bo prasa Cie będzie niszczyć dzień po dniu. Tutaj trzeba wygrywać w odpowiednim stylu i chwała za to Flickowi że to rozumiem. W tym sezonie nam nie idzie to prawda ale czego ludzie oczekiwali? Kontuzje kluczowych zawodników (Pedri, Raphinha, Fermin, Olmo, Lewy, Yamal - dodam tylko że liczę ogólnie a nie na tą chwilę ), odejście lidera obrony (Martinez), brak topowego napastnika ( Lewy i Ferran to nie poziom Barcy, Lewy ma już 37 lat, to wybitny zawodnik ale my chcemy być najlepszym klubem w europie a nie dobrym klubem w europie ). No i najważniejsze, brak odpowiednich wzmocnień. Ja bardzo lubię Rashforda ale to jest za mało, przy odejściu Martineza i spadku formy / kontuzjach Fermina, Olmo i Kounde ( swoją drogą, moim zdaniem Kounde po prostu jest zajechany jeszcze z zeszłego sezonu, Pedri po swoim maratonie potrzebował ponad roku żeby wrócić do formy ) my naprawdę potrzebujemy solidnych wzmocnień albo musimy zaakceptować fakt że ten sezon będzie gorszy.
3
Rok temu zachwyty, dzisiaj malkontenci mogą sobie krzyczeć a prawda jest taka że problemem nie jest system a piłkarze. To jakim kotem był Martinez to głowa mała.
0
@RanDiFCB Nawet jeżeli przyjmiemy to za prawdę, to porównywanie chłopaka który daje wartość będąc na boisku do Douglasa czy innych wynalazków czysto biznesowych jest nie na miejscu.
0
@RanDiFCB Nie no szanujmy się, Roony ma naprawdę talent i pokazał już że sporo potrafi. Douglas to było jakieś kompletne nieporozumienie.
0
@heniusss nasza linia ataku wczoraj wyglądała fatalnie, czasem ciężko pchać piłkę do przodu jak nie ma ruchu i ciągle ją tracą.
0
@culedawid To Ty nie słyszałeś? Bernal i Gavi to odpowiednio nowy Busquets i Iniesta, tylko oczywiście lepsi i mieliby już 3 złote piłki i 2 mistrzostwa świata na koncie gdyby tylko nie ten zły zarząd który przedłuża tego nieroba i pasożyta Frenkiego!
0
@ShawnC Lewy i Olmo grają piach i są pod formą tak jak reszta drużyny. Gavi od dawna nie jest liczącym się piłkarzem, Christensen również rozgrywa bardzo mało minut i nigdy nie był dla nas kluczowym piłkarzem. Garcia to prze kot ale Szczęsny był w tym meczu naszym najlepszym piłkarzem więc nie ma co tutaj się czarować że zrobiłby coś lepiej. Brakuje Raphinhi to fakt ale to jedyny zawodnik którego naprawdę brakuje. Przypomnę również że Real też ma kontuzjowanych zawodników.
0
@ShawnC jakich 6 xD o czym Ty mówisz? Lewy i Olmo są bez formy, nie wiem kto jeszcze by miał nam pomóc oprocz Raphinhi
1
Te przepisy są idiotyczne… sedzia może każdą decyzję podjąć.
0
Już po transferach wiedziałem że nie mamy co liczyć na jakieś wielkie sukcesy w tym sezonie I raczej będzie ciężko ale to jak wyglądaliśmy w 1 połowie to był dramat.
1
Ktoś im powie że wyniki z poprzedniego sezonu się nie liczą?
0
Nikt nie wchodzi w pojedynki, to wygląda jakbyśmy wygrywali 6:0 i było ostatnie 10 minut… zero pressingu, wyjścia na pozycję, czegokolwiek… oby skończyło się na mniej niż 4 bramkach.
1
@misterio poparcie przejdzie na PiS i Konfe więc co za różnica.
0
@MessiForeverTheBest no ale o co ma chodzić w polityce? Bo ja nie rozumiem, będziemy udawać że któraś ze stron tak nie robi?
@tbas a no widzisz bo ja to myślałem że jednak jesteś fanem czerpania wzorców z zachodu ;)
0
@tbas Chłopie, były kanclerz niemiec pracował w spółkach zależnych od Gazpromu xD Zwróć uwagę że w sumie to możemy ocenić 2 prezydentów Polski, Kwaśniewskiego i Komorowskiego. Komorowski jak kończył prezydenturę miał już 63 lata ( 10 lata mniej niż Duduś ), ponadto bądźmy szczerzy, co by Bronek mógł robić :) Natomiast Kwachu przez pierwsze kilka lat po prezydenturze był chyba jeszcze nawalony i do końca nie wiedział co się dzieje.
Tak serio to trzeba tutaj uwzględnić inną rzecz. Zarówno kiedy Kwaśniewski kończył kadencje jak i Komorowski to ich formacje polityczne były bardzo słabe. Absolutny upadek SLD po 2005 roku i kryzys PO po 2014. Duda się może układać bo jego zaplecze polityczne jest zwyczajnie o wiele silniejsze.
1
@Gregor1899 Sędzia hiszpański, ponieść konsekwencje xD On by mógł mu wjebać 3 czerwone kartki za to że jest niemcem i jeszcze by nagrodę dostał za bycie stanowczym.
8
@zadafcb równie dobrze można całkowicie usunąć spalone, w 90% sytuacji kiedy napastnik wybiega wychylony zza obrońcy który musi być ustawiony twarzą do piłki, obrońca nie ma szans dogonić napastnika.
1
Ten spalony to tak idiotyczny pomysł że aż brakuje mi słów, to jest dosłownie pogrzebanie ofensywnej gry, wysokiego pressingu przy jednoczesnym braku rozwiązania problemów minimalnych spalonych bo
0
@BezglutenowyPedri bardzo dobra decyzja. Niemcy pluły w twarz całej europie środkowo-wschodniej dogadując się z ruskimi a teraz my mamy im wydawać podejrzanych w sprawie wysadzenia nordstreamu? Niedoczekanie. Przypomnijmy wszystkim że były kanclerz niemiec który negocjował budowę NS został chwilę później zatrudniony w gaspromie.
0
@MesQueUnClub_87 owszem ale Wenger i Ferguson to melodia przeszłości a Guardiola i Simeone to wyjątki.
@Gall a kogo byś w takim razie widział w miejsce Flicka?
0
@Gall Wiesz to jest gdybanie zwłaszcza że jaki trener gdzieś pracuje 10 lat.
@mekston zgoda z tym że to wielki talent, po prostu patrząc na jego zachowanie obawiam się że to może być zawodnik który będzie generował masę problemów, natomiast kwestia trenera jest dla mnie kluczowa. Jest niewielu trenerów na świecie którzy potrafią odcisnąć takie piętno na drużynie i tak efektownie i efektywnie grać. Dla mnie to jest poziom zbliżony do Guardioli. Uważam że gdyby Flick dostał kasę na prawdziwe wzmocnienia to stworzyłby taką pakę że o Yamalu nikt by nie myślał.
1
Ciekaw jestem opinii rambli, gdybyście mieli wybierać Flick czy Yamal na 10 lat, kogo byście wybrali? Ja bym wybrał Flicka.
0
@draxidox a. to finalnie nie ma być zwolnienie na rok?
0
@Gacu95 Tak bo oni też kasy potrzebują co nie zmienia faktu że dla nas to będzie łatwiejszy mecz, bo przeciwnik zagra na neutralnym terenie. Teraz wyobraźmy sobie inną sytuację. Wygrywamy ligę jednym punktem, my graliśmy mecz z Villarealem w Miami a Real na La Ceramica i traci tam punkty. Czy to jest sprawiedliwe? Nie, nie jest, to jest ingerowanie w integralność rozgrywek. Zauważ że np w NBA mecze PO nie są rozgrywane w Europie, tylko mecze sezonu zasadniczego które finalnie nie są aż tak istotne jak punkty w ligowej tabeli.
5
@ifoa Ta wzrosła, chyba w snach i analizach z tyłka. Był tymczasowy wystrzał w momencie wprowadzenia programu po czym był gwałtowny spadek w kolejnych latach. 800 plus to program socjalny a nie pro demograficzny i patrząc na porównania z innymi krajami, jest za wysoki.
W ogóle porównywanie zatrudnienia w gospodarce przed i po wprowadzeniu programu, nie uwzględniając innych czynników i struktury tegoż zatrudnienia to czysta manipulacja. Tak samo jak podawanie zapomóg z innych krajów nie uwzględniając zarobków, ulg podatkowych czy kosztów życia. Wszystko co napisałeś nadaje się jedynie do kosza delikatnie mówiąc.
I nie mam zamiaru dyskutować czy to dobry czy zły program bo jak mam być szczery to nie wiem, wiem natomiast że równie dobrze mogłeś podać wyniki reprezentacji Polski w piłkę nożną przed i po, efekt byłby taki sam.
2
Fakt jest taki że rozgrywanie meczu w Miami sprawi że Villareal będzie miał jeden domowy mniej. Dla tych którzy to popierają pytanie, jak zareagowalibyście na sytuacje w której mecz z Realem zamiast na Camp Nou miał odbyć się w Miami a mecz na Bernabeu normalnie? Idźmy krok dalej, co gdybyśmy w takim meczu przegrali a finalnie przegrali ligę dwoma punktami?
1
@fcbarcafan19 Mhm i kto za to zapłaci? Miasta w Polsce są bardzo często zadłużone i o ile rozumiem inwestycje w transport miejski itd, to wysiedlanie rodzin w imię ładniejszego widoku to absurd. Jak miasto chce to niech zmieni elewację ale wysiedlanie to przesada jeżeli budynki nie stanowią zagrożenia.