0

@Ptasior właśnie widać jak go kontrolowali. Mieli by wyścig pod kontrolą gdyby mieli właśnie to okno darmowego pitstopu w stosunku do Maxa. Niesamowicie kluczowym momentem było wyprzedzanie Pereza przez Hamiltona. I to Hamilton się nie popisał, stracił całą przewagę nad Maxem. Drugim kluczowym momentem były pierwsze pitstopy i kompletnie bzdurna i niezrozumiała decyzja Mercedesa o ściągnięciu Hamiltona, który miał opony w bardzo dobrym stanie.
Przecież dzwony, wypadki, neutralizacje to nieodłączna część świata F1, zawsze trzeba się ich spodziewać. W tym wypadku kraksa Lafitiego nie miała by pewnie żadnego znaczenia gdyby Mercedes miałby wypracowaną wystarczającą przewagę. Ale nie miał bo i Hamilton i Mercedes koncertowo spartolili w kluczowych momentach. Więc nie, nie mieli tego wyścigu pod kontrolą.

2



Z dedykacją dla @DaPidejpi i @NismoFCB , największych fanów talentu Maxa.

Wracając jeszcze do wczorajszego wyścigu- oponiarze z wielką ulgą i chęcią zrzucają całą winę za przegraną Hamiltona na sędziów. Jednocześnie bardzo niechętnie rozmawiają o tym, jak to Mercedes i Hamilton przegrali ten wyścig na własne życzenie. Ta wielka, brytyjska KOZA straciła całą przewagę nad Maxem podczas prób wyprzedzenia jadącego na zajechanych, miękkich oponach Pereza. Gdyby Hamilton zrobił to dużo sprawniej zbudował by sobie nad Maxem taką przewagę, że miałby okno darmowego pitstopu. A wtedy już by było pozamiatane, żadne SC, neutralizacje nie miały by znaczenia. A Max mógłby by zmieniać opony i siedemnaście razy, nawet przejściówki mógłby założyć, Mercedes po prostu opowiadał by pitstopem na ich pitstop. Jednocześnie, ta wielka koza jadąc za Meksykaninem i oglądając jego dyfuzor nie za bardzo nauczyła się jak powinno się bronić przed szybszym kierowcą (na świeższych oponach) na tym torze. Więc na ostatnim okrążeniu zostawiła Maxowi hektar miejsca po wewnętrznej i pozwoliła się wyprzedzić przy pierwszej możliwej okazji.
W tym wyścigu ani Hamilton, ani Mercedes nie dali nic ekstra od siebie. Myśleli, że samym lepszym tempem i szybszym samochodem wygrają ten wyścig. Otóż nie i Max im to zwycięstwo wyszarpał. Mercedes jechał ultra bezpiecznie, nie podejmowali żadnego ryzyka co im się kompletnie nie opłaciło. Przykładem na to było to jak ściągnęli Hamiltona do boxu tuż po pierwszym zjeździe Maxa. Koszmarnie bali się podcięcia, przez co stracili całą przewagę strategiczną posiadania przez Hamiltona twardych opon na początku wyścigu. I ściągnęli go, mimo że na tych oponach mogły jeszcze przejechać kilkadziesiąt okrążeń. A już co najmniej kilkanaście.

0

@NismoFCB oj jak boli, oj jak boli. Ależ pyszny ból tyłka, aż miło poczytać. Mercedes mógł przecież jeszcze bardziej dać ciała strategicznie, widać jak ta ultra bojaźliwa taktyka im się wspaniale opłaciła. Bali się podjąć jakiekolwiek ryzyko i przegrali.

0

@NismoFCB widzę, za nastał kolejny dzień, a tu kogoś porażka Mercedesa dalej niemiłosiernie piecze.

1

@NismoFCB "hehe". Ty za to raczej średnio bystry, ale w sumie się od razu tego spodziewałem jak tylko spojrzałem na avatar.

0

@NismoFCB to mieli naprawiać bandy przy jadących w koło bolidach orle? Maxiu na tym skorzystał, bo Mercedes dał tyłka strategicznie, tłumaczyć jak komuś mądremu, ale ty nie potrafisz pojąć tak prostych kwestii chłopcze. Przerastają cię tak mało skomplikowane strategiczne zagrywki, że nie potrafisz tego zrozumieć?

2

@NismoFCB " w dodatku skręcił kierownica w lewo i prawo. "
Warto dodać, że zrobił to jednoczesne, i w lewo, i w prawo na raz. Ty to masz łeb gościu.

3

@NismoFCB no zobacz, a jakoś Red Bull potrafił podzielić strategię. Jak Mercedes nie mógł przewidzieć, że będzie czerwona flaga to wystarczyło się zabezpieczyć i zatrzymać jednego kierowcę przed Maxem, ale koncertowo to spartolili. Kompromitujesz to się ty gościu, zresztą czerwona flaga po wypadku na torze ulicznym? Cóż za zaskoczenie chłopcze, prawda?

0

@NismoFCB a to Maxa wina, że te orły z Mercedesa nie potrafiły podzielić strategii na kierowców? Wystarczyło zatrzymać chociaż jest jednego na torze i już Verstappren nie miałby P1. Próbowali wstrzymać Verstapprena przy użyciu Bottassa, ale im się nie udało. Więc o jakim prezencie tu mowa jak to Mercedes po prostu strategiczne spartolił?

3

0

@Ptasior like a Boss.


0

@DSDaniels topowy kierowca zapomniał na czym polegają wyścigi oraz, że wolniej jadących kierowców trzeba próbować wyprzedzać. A nie wjeżdżać w tył ich bolidu. "KOZA".

2

Komentarz usunięty

2

@MarioVeB! Cóż za riposta, na twoim poziomie. Ale widzę, że przyjąłeś nową taktykę, im mniej słów tym mniej błędów? Całkiem słusznie, a najlepiej jakbyś się w ogóle zamknął i sobie wstydu nie robił.

0

@MarioVeB!
Ja się z ciebie pośmieję, bo tyle jesteś "wart".


Poprawiłem za ciebie, 3 błędy w takim krótkim i prostym zdaniu. I z kogo tu się można pośmiać?
Edit: nawet pięć.

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

2

Komentarz usunięty

1

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

4

Komentarz usunięty

4

@Djzordon ten już jaki obsrany i wycofuje się okrakiem. Typowy przykład dotrzymania słowa i "honoru" kibica Barcelony. Gorzej niż pewien nauczyciel, bo on chociaż miał tyle jaj, żeby usunąć konto.

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@DonMajkeL lepiej nie, bo popłyniesz razem z nią.

0

@DonMajkeL ciężko będzie, bo Benfica nie ma po co do Kijowa jechać. Gra u siebie, orle.

1

@Sensible a gdzie najlepsze?


0

@arasz1819 "ligowi rywale........"
No i? Aktualnie to ty się Araszku kompromitujesz.
Pozwól, że ci to rozpiszę. Dwa remisy i zwycięstwo. Więc 1+1+3=5. Jak byk 5. Już rozumiesz, bo ja już nie mam pojęcia jak ci to chłopcze lepiej wytłumaczyć?

1

@arasz1819 " ligowi rywale w tych meczach Sergiego i Xaviego to Alaves (14 miejsce) , Celta (15 miejsce) i Espanol (11 miejsce). Na możliwe 9 punktów zdobyta nawet nie połowa, bo 4."

Tak ostatnio cisnąłeś po kimś, że ma problemy z matematyką, a sam nie potrafisz dodawać do 5 hipokrytku? Musisz to przećwiczyć i powtórzyć z opiekunką, dodawanie liczb do 10 to nawet taki "wyjątkowy" chłopiec jak ty powinien ogarnąć.

0

@zadafcb fajne, tylko bzdura, po wyprzedził go np. podczas GP Holandii 2021.

0

@kamyk_23 to twoje zapewnienia wiesz gdzie można wsadzić? Oczywiście, że próbowałem i to z sukcesem, ja i tysiące innych osób.


0

@kamilos1214 Metalista jest na Amazonie, który kosztuje oszałamiające 49 PLN na rok, a w tej cenie masz jeszcze darmowe dostawy też przez rok oczywiście. Chyba, że wolisz się katować zacinającymi gówno-strimami pełnymi reklam, co kto lubi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?