1

@tbas Tym samym autem jego zespołowy kolega ledwo co dojechał w punktach ;)

2

Dopiero nadrobiłem wyścig i musze stwierdzić, że Verstappen to maszyna.
Zarwał nockę dla gierki, spał tylko 7 godzin bo miał wyścig w iRacing, który jego ekipa wygrała. Potem wstał, walnął Redbulla i wygrał wyścig F1.

0

Szkoda, że nie włączyłem na drugim ekranie Realu, ale z tego co słyszę, wszystkie bramki na konto Najlepszego Obrońcy Świata Militao?

0

Ogólnie, że mamy cyrk w klubie to bies to jeb... Z doświadczenia pracy w i z dużymi organizacjami wiem, że tak jest dosłownie wszędzie.
Ale coś co mnie martwi i niepokoi od lat w przypadku Barcy to to, że tu jak Laporta na schodach pierdnie to po 17 sekundach jest o tym wpis na Twitterze.
To jak się wylewają strumieniami informacje z klubu to niepojęte. Oczywiście, potem robi się chaos, część osób zaczyna własne historie zmyślać albo spekulować, ale zawsze przy takich strumieniach świadomości wychodzi, że jest coś na rzeczy. Czy to biurofax czy teraz zwolnienie Xaviego, czasami mam wrażenie, że my na La Rambli wiemy szybciej niż główni zainteresowani, bo zanim dotrze do nich informacja gdy np. są na treningu albo w samolocie, to już pół internetu huczy.
Taka transparentność nie jest dobra dla atmosfery w drużynie.

0

@Lucerfi Ale o czym teraz mówisz? Jak na razie nie ma żadnej obsuwy, urealniony termin wyznaczony na 2035 jest jak był.

1

@ViscaelBarca2007 Czekaj, jeżeli wygrał PK to nie ma automatycznie awansu do LM?

0

@Lucerfi Elektrownie jądrowe średnio buduje się 8 lat, z czego u nas bliżej 10 lat. Potem jeszcze wdrożenie i testy przed uzyskaniem pozwolenia na sprzedaż prądu czyli przy dobrych wiatrach dodatkowy rok.
Tylko nie wiem o co pytasz, bo jakbyś zauważył, na elektrownie jądrową nawet projektu nie i nie jest to przypadek, bo wbrew kłamstwom jakie produkują, to PiS uwalił energię jądrową i przez 6 lat dosłownie nie dotknął projektu.
Z CPK tak samo, chaos w mediach, jakby Tusk zburzył już gotowy projekt, a nawet nie ma projektu terminala i się przedłuża projektowanie zapewne z powodu tego, że pierwotne plany były przewymiarowane i obecnie CPK musiało być skurczone do rozmiaru Okęcia+Modlina.

2


Gość robi ciekawe zestawienie stanu polskich inwestycji podpierając się źródłami.
Fajnie to kontrastuje z chaosem informacyjnym jaki robi PiS i Konfa, gdzie według nich już każda inwestycja jest uwalona.
Tymczasem jak się poczyta co się dzieje, to się okazuje, że praktycznie nic nie zostało przez PiS zrobione.
CPK już się miało budować, nawet planów nie ma.
Elektrownia też już się miała budować (a nawet powinna się budować od zeszłego roku, jeżeli mieli się wyrobić do 2032 roku) i co? Nie ma badań, nie ma nawet planu budowy i ten powstanie do przyszłego roku.
Terminal w Świnoujściu który ponoć został uwalony przez Tuska - nawet studium wykonalności nie zostało zrobione co oznacza, że nawet nie było decyzji czy będzie budowany w ogóle, bo to studium jest właśnie oceną czy projekt ma w ogóle sens i da się go wykonać.
Intel? Miał nie istnieć, a tymczasem działka jest przygotowywana i trwają negocjacje do przyspieszenia inwestycji na szczeblu unijnym.
Izera? Po 8 latach projektu dopiero pozwolenie na budowę uzyskano.

Ale ile w necie (i nawet na tym portalu) chłopków roztropków co łykają propagandę, nawet nie sprawdzą czy nie zweryfikują o czym gadają.

2

@bart_azz Zapomniałeś tylko dodać, że te 12 meczów to było łącznie niecałe 300 minut, czyli jakby zagrał tylko 3 spotkania i grał ogony, a w takim wypadku 2 bramki to nie jest zły wynik.
Co do żółtych, to gość nie zdążył się zaadaptować do warunków LaLiga i tutejszych sędziów i po prostu wykonywał intensywne ataki a i tak 2 żółte kartki dostał w jednym meczu, obie były przypadkowe z czego jedna była kuriozalnym błędem sędziego a drugia (czyli pierwsza w kolejności) mocno naciągana - co jest fajnym kontrastem dla tego jak wczoraj Yamal dostał w ryj w gorszej sytuacji i sędzia to olał, a Roque w swoim meczu wyłapał kartkę.

0

@Losiex Jak donosza media chodzi o to, że Xavi co innego opowiadał Laporcie w kwietniu, gdy ustalali, że jednak zostanie a teraz wyszedł na konferencję i zaczął opowiadać, jak to Barcelona nie ma na nic pieniędzy i nic nie może poza próbą rywalizacji.
To wkurzyło grubasa i zarząd, bo im ponoć naopowiadał, że z tą ekipą da się wygrywać i druga kwestia taka, że dostał klasowych zawodników i nie potrafił ich wykorzystać a potem się spłakał, że nie może transferów robić.

19

Wypowiedź Xaviego i Koemana to dwa zupełnie inne zagadnienia.
Koeman na dzień dobry musiał wywalać ludzi z klubu, nie mógł dostać kadry jakiej chciał bo jego możliwości transferowe były minimalne a klub na skraju bankructwa.
Xavi miał dużo lepsze warunki, dostał wielu zawodników i to nie byle kogo jak Luuk co kosztował paczkę fajek. Dostał Lewandowskiego, Kounde, Christensena, Felixa, Cancelo, Gundogana. Xavi miał nawet ten przywilej, że dostał zawodnika za 50 milionów i mógł go nie wpuszczać na boisko.
Więc gdzie tu porównywać, skoro z jednej strony Koeman w ogóle nie mógł sobie układać kadry i grał tym co się w klubie ostało a z drugiej Xavi dostał światowe nazwiska.

0

@Cvzx Tak tak, wszystkich sprzedać, w jego miejsce na pewno kupimy kogoś lepszego. Bo to nie ma co się bawić w odbudowywanie młodego chłopaka, zwiększyć jakość treningów, polepszyć pion fizjo, po co to komu.
Ściągajmy w nieskończoność piłkarzy, zajedźmy ich fizycznie a jak zaczną łapać kontuzje to zamiast porządnie wyleczyć, wywalmy z klubu, póki coś warci.

1

@Cvzx Nie wiem czy Koeman wkalkulował w jego rozwój siedzenie przez rok w szpitalu.

0

@KacperVEB Ciekawe, bo jak ostatnio grali z Almerią, to też grali na 3:0 tylko na korzyść Almerii.

3

Nie rozumiem czemu sędzia olał tą sytuację. Jak mnie wkur... ta liga, że jak graliśmy o mistrza z prześcieradłami to muśnięcie Vasqueza było karniakiem, tutaj olanie uderzenia w ryj łokciem, sędzia nawet w dupie miał, że piłkarz dostał w głowe co według nowych zasad powinno być kategorycznym zatrzymaniem gry i sprawdzeniem stanu piłkarza.

0

To co powiedział to prawda, ale też mu zalecam odejść.
Nic lepszego go nie czeka, jest legendą tego klubu, po co kończyć przygodę wyrzuceniem w środku sezonu?

2

@Lucerfi No wysłali dużo sprzętu i co to zmienia?
Macierewicz, gość który w swojej karierze tyle razy zrobił przysługę Moskwie. W jego komisji ds. likwidacji WSI wsadził ruskiego szpiega.
Teraz kolejny ruski szpieg uciekł na Białoruś, oczywiście kolega Ziobry, którego PiS wciągnął na wysokie stanowiska i dał dostęp do informacji niejawnych.
PiS stworzył także program dla białoruskich informatyków w który ktoś potem włączył też ruskich i jeszcze przez wiele miesięcy po wybuchu wojny go utrzymywał, program nie weryfikował kto w ogóle dostaje polskie wizy, choć nawet służby ostrzegały, że to kanał przerzutu agentury.
Inny minister PiSu załatwił wizę i ominięcie sankcji ruskiemu oligarsze.
Inni ministrowie współpracowali z tą samą firmą, która ściagała do Białorusi imigrantów, żeby użyć ich na granicy - tak, za ruską kasę nasi ministrowie legalizowali w Polsce imigrantów używanych do wojny hybrydowej.
Grzmieli na ruskich i wyzywali każdego od ruskiego agenta a kto importował najwięcej ruskiego węgla? PiS.
Kojarzysz organizacje Ordo Iuris? Taka organizacja o której nie wolno mówić, że jest finansowana z Kremla (bo sąd zabronił, choć nie zaprzeczył, że jest finansowana z Kremla), to zaskakujące, że i PiS bardzo hojnie ich dotował oraz organizował im państwowe fuchy.
A kojarzysz aferę podsłuchową u Sowy? No to się ciekawie składa, że pan Falenta współpracował z ruskimi służabami i z PiSem, do czego się przyznał i co ma podparcie w dowodach sprawy.

PiS ma bardzo długą historię robienia rzeczy "dobrze" dla Moskwy, tylko PiS to też nie jest monolit a wiele frakcji, gdzie jedna robi lachę USA a druga lachę Moskwie.

2

@Radioactive9705 Do nazwisk mam słabą pamięć. Wiem, że był tam Boruc, Bąk, Krzynówek, Smolarek i Żurawski.
Za to pamiętam, że Janasa popieprzyło na tym mundialu, jak eliminacje przeszedł świetnie i odważnie, tak pojechał na ten mundial obsrany po pachy, nawet bał się zmian robić.

0

@draxidox Sąd mu raczej 30k nie przywali, ale 5k też nie zapłaci.
Bo nawet jak sąd podtrzyma karę z mandatu, to jeszcze doliczy minimum 500 zł kosztów sądowych (dokładniej mówiąc, mniej niż 500 nie dostanie, za to może więcej do 1500 zł nawet).
CHYBA, że jakimś cudem uda mu się udowodnić, że narzędzie pomiarowe policji nie jest legalne.

2

@negreanu Tak, a najgorszej jak nie potrafią powiedzieć co robią.
Dlatego satysfakcjonujące jest, gdy uda ci się pomyśleć jak zwykła osoba nietechniczna i dostrzec problem, który dla osoby technicznej byłby kompletnie niezrozumiały.

0

@negreanu Część moich obowiązków to właśnie wsparcie pracowników firmy, ale zasadniczo zajmuje się dużo szerszym zakresem.

4

@mielniczas Nie trybikiem tylko podstawą, reszta to było polityczne lanie wody, bo jak mnie pamięć nie myli a czytałem jego program, nigdy nie powiedział JAK zamierza osiągnąć efekty.
To jak u nas w kampanii wyborczej, każdy przychodzi o obiecuje wszystko, że bezrobocie będzie niższe, płace wyższe, paliwo tańsze, prawo sprawiedliwsze, i nigdy nie powiedzą, jak to chcą osiągnąć.
Potem przychodzą realia i nawet jakbyś chciał, to nie zrealizujesz bo nie masz jak.
Powiedzieć, że się utrzyma Messiego w klubie może każdy, tylko teraz z perspektywy czasu powiedz jak miałby tego dokonać? Cudownie zwiększyć przychody budżetowe i 300% czy wyprzedać całą drużynę i niech Messi gram sam?
Modernizacja na płaszczyźnie ekonomiczno-sportowej - super brzmi, jak to zrobisz gdy w szafie masz masę trupów, sprawy sądowe i górę długów? Gdy nie możesz nawet przedłużyć kontraktów z piłkarzami, bo brakuje kasy?
Jeszcze raz powtórzę, że łatwo jest szczekać, nie mając żadnej odpowiedzialności. Rzucać pomysłami i lotnymi hasłami potrafi dosłownie każdy na ziemi, tylko potem trzeba to wykonać i tu w większości przypadków dochodzi do porażki.

8

Font to akurat mógłby ryj stulić.
Jego całym planem na rzadzenie było: Siłowe utrzymanie Messiego, co wiązałoby się z koniecznością wywalenia bardzo dużej ilości piłkarzy, żeby zmieścić się w limitach płacowych.
Zatrudnienia Xaviego jako trenera.
Koniec pomysłu.
Laporcie można zarzucić wiele, jednak informacje o całej instytucji są pozytywne, niemal mieścimy się w limitach płacowych, wizja bankructwa już nad nami nie wisi a to są ważniejsze sprawy, niż obecne sukcesy sportowe.
I pewnie dałoby się wiele zrobić znacznie lepiej, to kim jest Font, żeby szczekać?
Właśnie, nikim, tylko ujadającym pieskiem, który jest taki mądry, bo za nic nie odpowiada.
Praktycznie cały jego pomysł na rządzenie został zweryfikowany przez Laportę i jak się okazuje, nie przyniósłby absolutnie żadnych rezultatów, tylko pogrążył nas w większych problemach.

2

Mój ulubiony rodzaj "problemów technicznych" z komputerem.
Użytkownik dopiero co przesiadł się z Windowsa 8 na Windowsa 11, przy okazji wymiany kompa zmieniona została też klawiatura.
I doszło do nawiedzenia, komputer robi rzeczy niestworzone.
Jak np. sam zaczyna nagrywać ekran - czy to urządzenie szpiegowskie?
Nie, po prostu na nowej klawiaturze przycisk "Windows" jest większy, przez co często nie trafiają w CTRL tylko właśnie w niego, co w połączeniu z dalszą kombinacją klawiszy uruchamia Windows Game Bar.
Drugi objaw opętania: Po każdy logowaniu z ekranu blokady otwiera się przeglądarka internetowa.
Demony? Nie, po prostu Microsoft wciska na tapetę ekranu blokady takie mini przyciski, jakby ktoś się zainteresował, gdzie to miejsce z tapety jest.
A użytkownik przy logowaniu klikał myszką na środek ekranu, gdzie akurat była informacja o jakiejś tam pustyni, co powodowało otwarciem Edge po zalogowaniu się do systemu.

Dla postronnego obserwatora wydaje się to błahostką i niczym ciekawym, ale dla kogoś, kto zajmuje się wsparciem użytkowników rozwiązanie takich problemów zawsze przynosi odrobinę satysfakcji, bo choć problemy są banalne, to diagnoza tego o czym mówi użytkownik już banalna nie jest, zwłaszcza gdy się to robi zdalnie.

0

@Zoker Czyli porada konsumencka dla reszty ekip: Kupujcie więcej zawodników zamiast kupować drogich zawodników.
Swoją drogą dla mnie dalej zaskoczeniem jest, że ich najdroższy piłkarz był tańszy od takiego Felixa, Coutinho czy Dembele a City obecnie nawet na podium nie jest w kwestii wydatków transferowych.

7

Brednie. Nie będzie żadnej złotej piłki za 2020 a Lewandowskiemu się ona nie należy, bo nie wygrał konkursu (bo konkurs się nie odbył).
To, że Lewy był najpoważniejszym kandydatem nie zmienia faktu, że to jest plebiscyt a nie jakaś obiektywna nagroda za dokonania, nie ma 100% szansy, że Lewy by ją dostał, bo to zależy od głosów.
A skoro głosów nie było, to Lewy niczego nie wygrał i nic mu się nie należy za 2020, FF musiałaby zrobić cały proces głosowania, ale po 4 latach to już nie ma pewności jaki byłby wynik.

1

@AFA Aston Villa musi przegrać mecz. Ewentualnie zremisować, ale nie wiem jak jest z kolejnością, czy najpierw liczą się bezpośrednie starcia a potem bilans czy nie.
Bo jeżeli bilans będzie ważniejszy, to Totki muszą wygrać te 2 mecze strzelając łącznie 8 bramek.
Czyli szansa na awans do LM to takie mocne 15%, może AV przegra z Crystal Palace, bo są obecnie w gazie, ale dalej Tottki muszą wygrać dwa mecze.

2

@MesQueUnClub_87 Ja nie mam cierpliwości na to, jak muszę 20 minut czekać w kolejce do lekarza to mnie już zalewa a w szpitalach to jest taka marnacja czasu... Straciłem dzisiaj 6 godzin zmarnowane dla wizyt, które łącznie trwały nie więcej niż 10 minut. Czekanie GODZINĘ na wypis, który mogli od ręki wydać, to patologia.
U mnie w robocie by kierownika logistyki wywalili, gdyby zarządził procedury przez które magazynier robi puste przeloty.
A tu pacjent czeka w poczekalni, idzie do gabinetu, potem wychodzi, czeka bezsensu w poczekalni aż go znowu zawołają, żeby odebrać świstek papieru.

6

Córka mi o 8 rano przypieprzyła nosem w stół z dużą siłą. Krew się z niej lała jak z wieprza.
Nie wiedzieliśmy, czy złamała nos, czy uszkodziła coś czy tylko rozcięcie, więc zaczynamy obdzwaniać lekarzy.
No i pierwsze gówno, nigdzie nie da się dostać. Na NFZ brak numerków 3 minuty po otwarciu rejestracji. Prywatnie wszystkie terminy zajęte, zapis na za 2 dni.
No to na SOR. Po 20 minutach czekania się dostaliśmy, lekarz tylko spojrzał, stwierdził że nie będzie grzebał głębiej bo nie jest pediatrą. Wypisał skierowanie do dziecięcego i jedźcie sobie, tylko niech dziecko nic nie je, bo może będzie szycie.
Najbliższy dziecięcy w Warszawie, 40 km ode mnie. No to pojechałem, tam też na SOR, najpierw 30 minut czekania do "oględzin" kwalifikujących.
Priorytet ustalono na niski, ale proszę nie jeść bo może trzeba będzie szyć.
Niski priorytet to przynajmniej 3 godziny w kolejce, choć były tylko 4 osoby przed nami, bo wyższy priorytet wypycha niższy, więc każdy kto dochodził z wyższym priorytetem nas spychał.
Na tym etapie dziecko już 5 godzin bez jedzenia, bo jadło o 7 rano śniadanie.
O 12 udało się wejść, wizyta ze 4 minuty trwała, ustalono że nic nie złamano, nie trzeba zszywać ale obserwować i za 5 dni pójść na kontrolę do laryngologa.
No i wszystko super, ale jeszcze trzeba poczekać na wypis z SOR. A kiedy wypis? Jak wypiszą resztę pacjentów, w międzyczasie przyjmując kolejnych, czyli kolejna godzina w poczekalni, na szczęście dziecko już nakarmione.

Nie wiem czy to tak musi działać, że wszystko jest maksymalnie powolne.
Bardziej natomiast przeraża, że w razie nagłej potrzeby medycznej, trzeba lecieć do Warszawy, bo tylko tam mają SOR dla dzieci, w innych szpitalach sprawdzą temperaturę i każą jechać gdzieś indziej.
Całe szczęście, że na ten mój lokalny SOR nie było kolejki, bo jakbym trafił na "typowy" tryb pracy i posiedział kilka godzin w kolejce, by się dowiedzieć, że mam jechać do innego szpitala postać w kolejce, to bym tam kogoś zatłukł.

1

@HighestInTheRoom Bo? Bo rozwiązanie jakie zaoferował nie jest cudem nad Wisłą?
Z dnia na dzień kilka tysięcy osób straciło pracę, tyle osób nie znajdzie nowej roboty od ręki i jedyną szansą na dostanie pieniędzy jest właśnie rejestracja jako bezrobotny, a jak ci się rzuci kilka tysięcy osób naraz, to będą kilka dni koczować pod urzędem.
Poza tym jak zwykle łykacie manipulacje, bo zwiększenie dostępności urzędu pracy to tylko to, co był w stanie zrobić od ręki, co nie oznacza, że nie robi innych rzeczy, choćby poszukiwania dodatkowych miejsc na miejskich targowiskach, żeby choć część przedsiębiorców mogła się tam przenieść. Do tego współpracują z wojewodą i szukają możliwości wsparcia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?