0

@maroon Państwo PiSu na telefon potrafiło załatwić wszystko a urzędnicy i służby potrafiły działać na podstawie wpisu premiera z Twittera, jakoś trudno mi jest mi przyjąć, że długo im zajęło zbieranie papierów, żeby wybudować najzwyklejszą fabrykę na terenie parku przemysłowego, gdzie o takie pozwolenia jest dużo prościej.
Zwłaszcza mając na uwadze, że praktycznie od ręki załatwili sobie pozwolenie na budowę przekopu mierzei, co jest znacznie większym i trudniejszym projektem, wymagającym poza pozwoleniem na budowę również decyzji środowiskowych i innych.

1

@maroon Na ukończeniu? Brak wykonawcy platformy, brak technologii. Zostają podejrzewane parametry techniczne, które może ktoś dostarczy i buda, nie wiem która bo już jedną Włosi zaprojektowali a z artykułu który wstawiłeś, wynika że ktoś inny znowu ją projektuje.
Biurokracja może i spowalnia, ale tego nie robił Janek co się musi z Krysią z okienka pokłócić i tłumaczyć każdy dokument na mongolski w 3 kopiach tylko państwo.
Nie jest to też budowa elektrowni jądrowej, że proces wyboru lokalizacji to poważna sprawa. To jest zwykła fabryka, wyrobienie pozwolenia na budowę fabryki nie zajmuje 10 lat nawet zwykłemu Kowalskiemu, a mówimy o państwie które chce budować w strefie przemysłowej.

1

@maroon Chłopie, Ten projekt stał w miejscu a nie "szedł wolno". Nie zrobiono NIC, chcieli budować własne, potem montować chińskie a w rezultacie na gadaniu i pensjach zarządu się skończyło.
Tesla w 5 lat przeszła od pomysłu do seryjnej produkcji - mając mniejszy budżet i zerowe know-how.
Izera najpierw 6 lat zmarnowała na "planowaniu własnej produkcji". Potem podpisała umowę z Chinami, i owszem, było to na jesieni, ale 2022 roku, i nie rozmowy tylko podpisana umowa.
Co się wydarzyło od jesieni 2022 do zimy 2023 z projektem? Nic, dlatego już w listopadzie 2023 była informacja, że Chińczycy stracili cierpliwość i szukają nowej inwestycji.
Przerzucanie się czyja to wina nie ma sensu? Ma, bo należy wyciągnąć konsekwencje zmarnowania kilkudziesięciu milionów złotych.
I tylko tyle zostaje, bo poza tym pustym polem w Jaworznie, w tym projekcie nie powstało nic innego, żeby tu się w ogóle dało coś kontynuować.

0

@maroon Podziękować należy Beacie Szydło, Mateuszowi Morawieckiemu i reszcie tej hołoty, która od 2016 roku jedyne co zrobiła, to wykarczowała kawałek pola pod Jaworznem.

0

@fotohobby Tak, podpisał cyrograf, każda umowa piłkarska zawiera obowiązkowe klauzule przepisów FIFA, bez nich nie można podpisać profesjonalnego kontraktu w żadnej zrzeszonej federacji.
Odmowa udziału w kadrze bez powodu nie jest usankcjonowana w przepisach, jednak domyślnie piłkarz ma obowiązek wyrażenia zgody na udział w zgrupowaniu.
Oczywiście mówimy o oficjalnych terminach FIFA.
Więc piłkarz może zrezygnować z IO bo nie jest to termin FIFA, natomiast z Euro już tak przyjemnie nie jest.
Sytuacja Kroosa nie ma znaczenia, bo to jest jedynie uznaniowa wola związku, że nie wyda powołania, jednak aktualne przepisy FIFA nie określają możliwości odmowy (choć jak wspomniałem, też wprost nie nakazuje udziału, ale to już jest sprawa sądowa).

0

@Viscael11Barca Razy 10000 miliardów od razu. Chłop ma 27 lat, grał w finale mundialu, grał w finale ligi mistrzów. Nie da się mieć wyższej presji niż to, co ten człowiek ma już na koncie. Od lat gra na najwyższym poziomie i ze stresem jest obyty. A wy tłumaczycie go, jakby to był jego debiut... Nie, przed nim 8 innych osób oddawało strzały, ilu minęło się z bramką w ten sposób?
Strzelić źle, strzelić minimalne obok bramki to zupełnie inna kategoria niż wywalił stojącą piłkę w trybunę.
Zwłaszcza, że mówimy o napastniku.

0

@Sheva77 Otóż grałem w klubie, jako bramkarz nie wykonywałem karnych ale jakoś nie przypominam sobie, by któryś z moich rywali walnął karnego kilkadziesiąt metrów obok bramki.

0

@kacper_fcb Tak tak, chłopak pierwszy raz na stadion wyszedł. Nie to, że od lat gra na najwyższym poziomie i nie raz strzelał karne.

0

@LaLigaPD Źle wykonać, trafić w bramkarza, albo nawet gdzieś koło słupka. Ale wypieprzyć piłkę w kosmos?

0

Dalej dla mnie jest fenomenem.
Jesteś profesjonalnym piłkarzem, całe życie kopiesz piłkę, zarabiasz na tym miliony.
Przychodzi ważny dzień, stajesz 11 metrów od prostokąta, którego pole powierzchni wynosi 18 metrów kwadratowych.
Oddajesz strzał z miejsca a piłka leci gdzieś poza stadion.

0

Oblak jak trzeba wywalić Real, to by nawet niecelny strzał obronił tak, że by do siatki wpadło. A jak teraz mógłby przewalić, to nagle umie bronić karne.

0

@zadafcb Nie, nie mogę.

0

Kurw... Tylko u mnie na C+ Online mecz Interu z ATM się wywalił? Po odświeżeniu strony cofnąłem się w czasie do 24 minuty...

2

@MarioVeB! W sumie ma to sens. Niech państwo przestanie się mieszać w sprawy rolników i górników a więc i skończy z dotacjami o dopłatami, dzięki czemu rodziny przestaną być fiskalnie ciemiężone.
Pytanie tylko, czy górnikom i rolnikom spodoba się zakręcenie kraniku z kasą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

Romeu nie wie gdzie jest i co robi.

1

Dobra, fajnie było wyjść z grupy, żegnamy się w 1/8... Oriol i Roberto, dwóch piłkarzy którzy nie powinni już nigdy wejść na murawę.

0

Fermin świetne wejścia, dobre czucie, dobra orientacja, tylko wykończenia kompletnie brak.

0

@JanneAhonen Dlatego powinni mieć narzucone, że mają szybko przerywać tylko niekwestionowane spalone. Teraz z Osimhenem to było dosłownie 5 metrów.

1

Ja bym jednak kazał liniowym interweniować szybciej, gdy spalony jest na 5 metrów. Po co to ciągnąć, męczyć piłkarzy szarżami, skoro przekroczenie jest oczywiste?

1

@Kibic_83 Jak oceniam faul taktyczny? Na żółtą kartkę.
Atak na piłkarza bez piłki w trakcie przerwy w grze to jest po prostu atak.
I tylko nie pieprzcie o jakimś odepchnięciu, bo odepchnąć to można kogoś, kto koło ciebie stoi. Lecenie kilku metrów żeby popchnąć gościa to jest po prostu akt agresji.

12

Zabrakło informacji, że Vinicius znowu z immunitetem, nie wyleciał z boiska za bicie rywali.

4

Teraz komentatorzy się zesrali, że ten faul to musiała być kartka.
Szkoda, że się tak nie srali o Camavinge, który - według tego standardu - powinien mieć dwie czerwone w 2 minuty

2

Chłop powinien dostać czerwoną w ciągu 2 minut, ale im wolno więcej

2

@ShawnC Raphinha to ogór ale tych "momentów" to on ma więcej co mecz niż Malcom przez całą karierę u nas.
Chłop był tak marny, że ludzie kojarzą go tylko z 2-3 spotkań a chłop wyszedł w 24 meczach i rozegrał ponad 1000 minut, co jest dobrym wynikiem jak na rezerwowego za Messiego.

2

Nie wiem czemu Roque nie gra. Jedynym wyjaśnieniem byłyby problemy z formą, ale jest tu od 3 miesięcy i nie wygląda na leszcza co nie może biegać przez 90 minut a Xavi mu nawet 60 minut nie chce dać.
A robi świetną robotę choćby agresją i parciem na ofensywe.

0

Oczywisty faul i tu nawet na kartkę można było się pokusić bo gość korkami mu przez kolano przejechał, potencjalnie niebezpieczne.

7

Tragiczny strzał, prawie w środek bramki...

0

Smyrniesz gościa korkiem żeby uniknąć kontaktu - brutalne, czerwona kartka.
Wjedziesz wślizgiem w nogi - no faul, proszę uważać następnym razem.

1

Verstappen 0,3s przewagi nad drugim kierowcą.
Taka różnica między P1 a P2 to przepaść, ale jeszcze nie gwałt.
Jednak gwałt zaczyna się w momencie, jak się sprawdzi, że Verstappen zrobił tylko jeden przejazd.

2

@kuz Łatwo to zauważyć, pomijam wszystko co pisze, ale ten tweet mnie urzekł xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?