Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VegetaPolska Mógł mu nawet wsadzić parówkę w majtki, szturchanie to faul a nie spalony, a odgwizdano spalonego.
5
Jak mógł przeszkadzać bramkarzowi, który nawet nie był w stanie dojść do piłki bo był po drugiej stronie bramki xD Wał śmierdzący
0
@draxidox No właśnie, kancelaria premiera a nie sam premier.
Tusk powiedział coś, co znaczy zupełnie coś innego a typ od profilu na X ubrał to we własne słowa czym rozwalił znaczenie tego co Tusk powiedział.
Widocznie tak się kończy zatrudnianie stażystów.
0
@FcPortoFan1999 To ja jestem autkiem i przewożę ludzi.
A jakbyś pytał pasażerów trzymam gdzie.
A w dupie
A poważnie mówiąc, ot po prostu dużo spraw do załatwienia miałem w odległych od siebie miejscach, więc większość dnia spędziłem jeżdżąc z miejsca na miejsce.
0
@FcPortoFan1999 Jazdą samochodem, która skutecznie uniemożliwia przeglądanie La Rambli :(
1
Pewnie już był poruszony ten temat, ale zajęty byłem i nie widziałem.
Proszę więc o wsparcie i podpowiedzenie, jak i tym razem świetny polityczny plan stoi za tym, że Konfa weszła w koalicję z PiSem i będą startować ze wspólnej listy do wyborów samorządowych w Bydgoszczy a ich kandydatem na prezydenta miasta został mąż sławnej Marianny, w niektórych kręgach znany tez jako prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości?
1
@escarabajo Jest to zabawne i w przypadku takiego Kłeczka ma ogromne znaczenie. Jest ze środowiska które stworzyło "Resortowe dzieci", jest ze środowiska, które wytknęło Tuskowi, że jego dziadek był w Wermachcie.
Z resztą akurat w tym przypadku dość spore znaczenie ma ojciec pana Kłeczka, bo to ten konfident a w wolnej Polsce biznesmen umoczony w sprawy kryminalne wykreował karierę medialną syna.
0
@partymaker Kłeczek, ten syn SBeckiego konfidenta, który chciał szpiegować NATO nawet po upadku komuny?
0
@catalanian09 Leverkusen to za krótka kołdra dla niego. Teraz idzie świetnie, ale to nie jest klub zdolny do długiej perspektywy, po sezonie zapewne część piłkarzy odejdzie, zwłaszcza jak Bayern przegra ligę i zrobi to co najlepiej potrafi: pozbędzie się piłkarzy konkurencji w lidze.
2
Gaviemu często można zrzucić braki techniczne, ale to jest człowiek, którego ta drużyna potrzebuje. Mocny charakter na boisku i poza nim.
12
Nie wiem po co Laporta czeka.
Wziąć Xaviego, dogadać się, że sam rezygnuje już teraz, żeby nie robić brzydkiego PRu zwolnienia.
W jego miejsce zatrudnić do końca sezonu Marqueza, bo co może się stać? Jakość tej ekipy powinna sama wygrywać mecze jak z żałośnie słabą Granadą a jak byśmy dalej przegrywali, to co za różnica kto na ławce będzie siedział?
Straciliśmy 12 punktów w 10 ostatnich kolejkach, to jest nieakceptowalne ale wszyscy dobrze wiemy, że Xavi nic z tym już nie jest w stanie zrobić.
Nie da się niżej upaść po prostu, niż mając taki skład tracić tyle punktów.
Tu trzeba zmiany, może świeże podejście coś zmieni, może efekt nowej miotły, ciężko sobie wyobrazić, żeby ktoś mógł mieć mniej kontroli nad zespołem.
0
@AxelF Prawo widza jest takie, że ocenia post factum.
Czym innym jest widzieć problem a czym innym sprawić, żeby nie powstał.
A po drugiej stronie zawsze jest człowiek, który też myśli, też analizuje i też działa, więc to nie są tyczki by wystarczyło powiedzieć "nie chowaj się za obrońcą", bo ten obrońca biega i robi wszystko, żeby zasłaniać przeciwnika.
Dlatego istotny jest trener z umiejętnościami, bo piłkarze sami wiedzą czemu gra jest zła i do tego porad nie potrzebują, natomiast potrzebują się dowiedzieć co zrobić, żeby źle nie grać.
0
Piłkarze bardzo się starali, niestety mimo strzeleniu 3 bramek nie udało się wywieźć kompletu punktów.
Mimo wszystko, dalej ten jeden punkt jest ważny dla zespołu faworytów, wobec porażki bezpośredniego rywala, zbliżenie się na 5 punktów jest na wagę złota.
Na szczęście dla Granady, Cadiz swoje spotkanie przegrał i Andaluzyjczycy zbliżyli się do granicy strefy spadkowej.
Mimo wszystko duży zwód, wygraną mieli na wyciągnięcie ręki.
0
To musi być klątwa. Xavi sprzedał dusze diabłu za obronę bramki w zeszłym sezonie. Ceną była szmata a nie defensywa w tym. To niemożliwe, żeby rok temu jak profesjonał iść po rekord czystych kont a w tym stracić 33 bramki w 24 meczach i tylko 11 razy nie stracić bramki na 36 rozegranych spotkań...
0
@szymonekk Skracał kąt.
0
@FcPortoFan1999 Wypisuje co znajdę, nie myślałem o numerowaniu
1
Kolejny odcinek tego, jak PiS szkodzi Polsce, byle wrócić do koryta.
Dziś w europarlamencie przedłużono o rok liberalizacje handlu z Ukrainą, czyli Ukraina dalej może zalewać nas swoimi produktami.
Jak głosowali przedstawiciele koalicji rządzącej? Byli przeciw.
Jak głosowali przedstawiciele PiSu? Byli za...
Ale pewnie zaraz ruszą ze spinem, że Tusk i Bruksela chcą zniszczyć Polskę...
Tak samo jak z resztą już próbują podpiąć się pod protest rolników, choć to oni są odpowiedzialni za 100% problemów rolnictwa w Polsce.
To oni wpuścili ukraińskie zborze i jeszcze ich ludzie byli głównymi dystrybutorami tego w Polsce, na czym zarobili miliony (a Tuska nazywali podnóżkiem Putina, gdy ostrzegał o tym).
To Morawiecki zrezygnował z weta w kwestii Zielonego Ładu.
To działacz PiSu został europejskim Komisarzem ds. rolnictwa.
1
Na razie bez większych kontrowersji sędziowskich, ale że to sędziuje ten sam typ co wywalił Roque to uważnie obserwuje jego boiskowe interpretacje.
I oczywiście niesmak jak zawsze jest.
Najpierw Bellingham biegł i chciał się gwałtownie zatrzymać ale się poślizgnął co spowodowało wlecenie korkami w kostkę/achillesa obrońcy Girony.
Skoro według wyznacznika tego sędziego lekkie zahaczenie korkiem przy próbie uniknięcia nóg rywala robiącego sanki to faul na drugą żółtą, to czy przypadkowy i dość mocny wjazd w kostkę nie powinien być traktowany tak samo?
Druga sprawa, Camavinga zdzielił kogoś w mordę podczas walki bark w bark, przepisy są jasne w tej sprawie, sędzia uznaje te przepisy i traktuje bardzo poważnie, co też było widać na przykładzie Roque.
No ale Camavinga widać może dawać po mordzie.
0
@nowy19pl Mbappe ma zastąpić Rodrygo? Przecież Mbappe gra na pozycji Viniciusa i nawet nie będzie rozmowy, żeby zmienił stronę. To Vinicius będzie musiał iść gdzieś indziej albo będzie grał Rodrygo. I podejrzewam to drugie, bo Vini nie umie nigdzie indziej.
0
Czyli jak unikasz nogi rywala i ją lekko zahaczysz to zasługujesz na drugą żółtą i wylot z boiska.
Ale jak jesteś pierdołą, poślizgniesz się i wlecisz korkami w achillesa to nieszczęśliwy przypadek
1
@ObiwanKenobi Alkohol ma jeden cel - zatruć organizm. To powoduje uzależnienie, upośledza rozwój a jedynym skutkiem zażywania alkoholu jest uszkodzenie organizmu. No zgadnij czemu nie można go sprzedawac.
Energetyki podobnie, choć to akurat już większy wymysł władzy która go wprowadziła.
A tabletka ma jeden cel i tylko MOŻLIWE skutki uboczne. Dwa powyższe jedyne co robią to szkodzą, tableta ma inny cel i nie gwarantuje problemów.
Co mnie obchodzi ile razy 15-latka współżyje? To jest antykoncepcja awaryjna, jej zastosowanie jest tylko w przypadku - jak nazwa wskazuje - awarii, gdy z jakiegoś powodu innej nie użyto bądź nie zadziałała (np. pęknięty kondon).
Jak wspomniałem, nie wiem jak ty widzisz, by regularnie stosować tak drogą tabletkę.
Tak, cena jest różna, są dwa środki i jeden jest tańszy a drugi zależnie od apteki może kosztować od 100 do nawet 150 złotych, w sieci aptek DOZ kosztuje 120.
To jest zależne od czasu, droższą można stosować do 5 dni od stosunku, tańszą do 3 dni.
Tylko ustawa zakłada dopuszczenie do obrotu bez recepty tego droższego, więc nie wiem po cholerę sprawdzasz ceny czegoś o czym nie rozmawiamy.
Ale przecież czytałeś, to wiesz.
A jak nie wie czy jest w ciąży, to jak już ci tłumaczyłem, nie będzie wiedziała dopóki się nie dowie a przez ten czas będzie stosować masę rzeczy, których kobieta w ciąży nie może stosować.
I tak, to jest katozamordyzm, czemu sprzeciwia się temu tylko prawa strona? Bo w ich pustych łbach to jest tożsame ze środkiem poronnym czyli aborcją.
Masz to w wypowiedziach Mentzena czy wszystkich wystąpieniach w sejmie.
Nie istnieje inny powód, bo jak ci tłumaczę od kilku godzin: Na rynku jest masa środków szkodliwych, które można kupić w każdym wieku i sobie zaszkodzić.
I nikt nie płacze, że nieświadoma dziewczyna w ciąży może zaszkodzić płodowi jedząc niewłaściwy ser na kanapkach.
0
@RomanHoffer Ale jaka logika? Rok temu były cyrki z pisowskim bezładem. Zwrot podatkowy to jest twoja własna kasa z twojej pensji, jeżeli pracodawca rozlicza cię na zero, to nie dostaniesz zwrotu podatkowego, bo wszystko dostałeś w pensji.
1
@ObiwanKenobi No właśnie, na ciąże źle działa bardzo wiele środków, zarówno medycznych jak i nawet zwykłego jedzenia, co nie jest żadnym powodem zakazywania tych produktów czy wydawania Ibupromu na receptę, bo ktoś "może" być w ciąży.
Tabletka dzień po jest do stosowania tylko PO STOSUNKU. Memcen rzucił też gdzieś argumentem, że 15-latka może nie wiedzieć, że jest w ciąży, i bardzo dobrze, że może nie wiedzieć, bo środek stosuje się przed zajściem w ewentualną ciąże, a - nie wiem jakie ma Mentzen doświadczenia - ludzie w zdecydowanej większości przypadków doskonale wiedzą kiedy odbyli stosunek.
Dlatego zerowym argumentem jest "dbanie o zdrowie młodych ludzi", bo to zwykły fikoł maskujący katozamordyzm albo zwykłą ignorancję i nieodróżnianie środków poronnych od środków stosowanych przeciwko zapłodnieniu.
Podobne fikoły wczoraj robił PiS w sejmie, padały nawet argumenty, że dzieciaki będą łykać to hurtowo i wtedy będzie zagrożenie - łykać hurtowo tabletki, które kosztują 150 złotych od sztuki...
3
@ObiwanKenobi Zdajesz sobie sprawę, że w ciąży nie można stosować praktycznie większości środków medycznych?
Nie zasłaniajcie się takimi głupotami bo to tylko idiotyczny fikołek maskujący zwyczajnie ideologiczne pierdololo.
Jeżeli tabletka dzień po ma nie być dostępna dla młodych dziewczyn to i Ibuprom trzeba na receptę sprzedawać. Tabletki na gardło, syropy na kaszel i wiele innych też.
Więcej ci powiem, nie można kobiecie sprzedawać także jajek, surowego mięsa, sera feta, camemberta, sushi ani żadnych z owoców morza. Także niemytych warzyw i owoców nie wolno sprzedawać, bo co jak kobieta zje przed umyciem?
Kto dopuszcza sprzedawanie jabłek na wagę bez recepty? Przecież kobieta może być w ciąży i zagrozić płodowi!
A, no i nie możemy się ograniczać tylko do niepełnoletnich, przecież 30-letnia kobieta też nie będzie wiedziała, że jest w pierwszym miesiącu ciąży, bo to tak niestety działa, że na początku ciąża nie daje żadnych objawów.
No ale jakoś jeszcze przedwczoraj nikogo nie obchodził problem setek dostępnych substancji i środków szkodliwych dla płodu. I pewnie by się dalej nikt się tym nie interesował, gdyby do sejmu nie wjechał temat tabletki dzień po, która jest niemniej szkodliwa dla płodu niż choćby pseudoefedryna, którą bez recepty kupić można w każdym wieku, nawet na poczcie.
0
@RomanHoffer No to się ciesz, znaczy że w pensji dostawałeś tyle ile powinieneś. Prawidłowo rozliczany pracownik mający zakład pracy w miejscowości zamieszkania powinien dostawać właśnie taki zwrot (a czasem może być nawet -1 zł).
Sam tak przez wiele lat miałem, z tym że pracowałem poza miejscem zamieszkania, więc doliczano mi kilka kilka stówek za dojazdy.
0
@Kgorecki2500 Oczywiście, że kultura. Zgodna z poziomem odbiorcy tych słów.
Wczoraj kilkadziesiąt razy tłumaczono czym jest tabletka dzień po, jak działa i kiedy się ją stosuje.
Po czym wyskakuje Sławek, który miał temat w dupie, nie był na sali podczas pytań i wyskakuje z tezami o braniu tabletek będąc w ciąży czy po miesiącu.
0
@maroon To miałem na myśli, ostatnie wybory prezydenckie.
Ale co tu w ogóle porównujemy? Cała administracja prezydencka z Dudą na czele oraz rząd był niezadowolony z wyboru Bidena, podważając legalność jego wyboru.
Jak to się ma do oceny konkretnego działania politycznego? W ogóle się nie ma. Tusk skrytykował decyzje senatu, która jest szkodliwa dla interesu Polski, to samo robił rząd USA gdy role były odwrócone i to nasz rząd działał przeciwko interesom USA.
Tak wielka kompromitacja Tuska, że praktycznie każdy rząd na świecie tak robi, przecież to jest zwykła propaganda PiSu, wyciąganie wypowiedzi jakichś losowych osób, jakby wyciągnięcie wypowiedzi posła Brauna o Żydach było stanowiskiem całej Polski.
2
@Iniesta997 Sądzę, że na działalność twoich sklepów nie patrzy i nie komentuje kilkaset milionów osób, więc chyba słabo się porównywać do trenera jednej z największych drużyn piłkarskich świata.
A płaczą ci, którym się nie udało.
0
@maroon O widzę, że moderacje uwierało nazwanie kogoś głupcem bo nie zna historii xD
To nie jest to samo co gratulowanie Trumpowi, PiS mieszał się w wybory, opowiedział się za konkretnym kandydatem i wyraził niezadowolenie, że wybrano kogoś innego. To też było mieszanie się w sam proces wyborczy, bo w USA jest ogromna polonia (z resztą głównie dlatego Trump słodził Polsce).
Tusk natomiast zwrócił się bezpośrednio do senatu i senatorów republikańskich i skrytykował ich decyzje. Nie wiem czy jest w tym coś dziwnego, gdy władze USA wiele razy (i słusznie) krytykowały nasze prawodawstwo, gdy PiS chciał likwidować TVN czy wprowadzili sąd kapturowy.
0
@bartekvisca Przecież to może bo router z odbiornikiem światłowodu, wtedy nie wykorzystujesz WANu.