0

@VegetaPolska Daj artykuł, bo ja widziałem tylko taki w którym mówił, że się pośmiali, że napastnik szukał kontaktu, ale nigdzie nie widziałem by powiedział, że Djené cokolwiek mówił, że nic nie było.
A Carvajalowi wierzyć w cokolwiek to naiwność, przypomnę że to ten człowiek, który z 50 metrów słyszał jak obrońca kopnął Casemiro choć na żadnej powtórce nie widać kopnięcia.

0

@VegetaPolska brałeś udział w tej rozmowie?

2

@Striker masz telebimy

0

@Iniesta8i wuj Leclerca, Jules Bianchi umarł po wypadku na tym torze w 2014 gdy wjechał pod dźwig a oni teraz wypuścili dźwig na tor gdy nie zjechały jeszcze bolidy. O tym jest ten tweet

0

@Iniesta8i na Spa nie oddali kasy, wystarczy że zrobią 2 okrążenia za Safety Carem

4

@Fido66 nudny mecz, kontrowersji żadnych bo chyba nikogo już nie dziwi brak karnego za faul w polu karnym

5

@fart Typowe brednie głupio-mądrego typa z cyklu januszowego "kiedyś to było".
Się składa, że też pamiętam te czasy gdy nie było telefonów a swobodny dostęp do internetu nie istniał więc większość ludzi z niego nie korzystało.
I wiem, że tamte czasy nie były niczym lepszym, a często były gorsze.
Hejt w necie? Dzieciaki były brutalne też na żywo, znam wiele osób wykluczonych, wyszydzanych, bulling, znam ludzi z depresją, znam też przypadek (i to nie jest odosobniony) po prostu samobójstwa przez problemy z rówieśnikami.
Problem w tym, że w necie jednym kliknięciem zmieniasz całe otoczenie, na podwórku nie było żadnego wyboru i dorastało się z tymi samymi osobami. Jak tam się czymś podpadło to się było skończonym.
Takie oto piękne zdrowe życie "na żywo".

A co do tego, że dzieciaki w telefonach siedzą - za dzieciaka na każde boisko mogłem iść i grać bez problemu a miałem 3 w zasięgu, dziś w swoim otoczeniu mam 8 orlików i na żadny dostać się nie można za dnia, bo od rana do wieczora oblegany jest przez dzieciaki. Parki, skwery, place też latem oblegane przez dzieciaki i młodzież, jakoś nie widzę tego życia w necie i klasycznego pierdololo o "pustych boiskach pod blokiem".
Są puste, bo takie hasełka wygłasza właśnie pan Bór który albo ma chatę w bogatej dzielnicy albo apartament w ogrodzonym osiedlu i sam się odgradza od zwykłych ludzi, to skąd on to może wiedzieć? Ja, zwykły człowiek tego nie zauważam.

Inna sprawa, to to, że demografia się zmieniła i jest dużo mniej dzieciaków niż te 30 lat temu jeszcze. Jak zaczynałem szkołę, to każda klasa miała po 35 osób, dziś przed rewolucją gimnazjalną dzieciak znajomego siedział w klasie 15 osób.

0

@jedrek7000 Nic się nie odwala. Kolor księżyca zależy od tego w jaki sposób światło na niego pada. Jeżeli masz słońce które oświetla księżyc przebijając się promieniami przez ziemską atmosferę, to dochodzi do rozproszenia światła i księżyc oświetlany jest czerwoną barwą (z tego samego powodu wschody i zachody są czerwone).

1

@kuz Tu jest masa odklejonych debili, ale dużą masą potrafimy się przyznać do złej gry czy fartownego dla nas sędziowania. Na białej stronie siedzą sami wariaci, z resztą regularnego używania tak źle działającego portalu nie zniósłby nikt normalny.

0

@_Niko_ Dokładnie, to było położenie ręki. Tam nie było żadnego mocnego pchnięcia i Benzema nawet się nie zachwiał tylko mu piłka uciekła.
Miało nie być karniątek a to było dokładnie wpisane w karniątko (dla porównania zobacz sobie zapasy na Lewandowskim z Rayo).

0

@masq Pomyliłeś dni, jutro będzie zaćmienie księżyca, najbardziej widoczne koło 23.

3

Pamiętajcie: położenie ręki na plecach Benzemy to karny i czerwona kartka. Carvajal kopiący napastnika w udo bez kontaktu z piłką to czysta sytuacja.
Co wy, nie czytaliście przepisów?

9

Jaka piłka xD Carvajal kolanem w udo kopnął, piłki to on nawet nie dotkną xD

2

@msmsms Haaland nie jest najlepszy.
W ogólnym obiektywnym ujęcia nawet trudno powiedzieć jaki piłkarz jest najlepszy i czy taki istnieje.
Można nawet filozoficznie dywagować, że Ramos w swoim prime był lepszym piłkarzem od Messiego, bo był najbardziej kompleksowy z żelazną defensywą, całkiem sprawną kreacją i bardzo dobrym wykończeniem (klasowym wręcz jak na obrońcę).
Ale jeżeli o ofensywnego piłkarza chodzi, to nie ma i nie było lepszego niż Messi, który potrafi kreować, asystować i strzelać jak nikt inny i mimo słabszego okresu dalej jest najbardziej kompleksowym zawodnikiem pod tym względem.
Natomiast jeżeli o czysty napad chodzi, to można się zgodzić, że Haaland obecnie jest najlepszy.

1

@Kondziubarca Przecież to są brednie czystej wody i odwracanie kota ogonem od kolejnej kompromitacji rządu... Rezygnacja z ruskiego węgla czy całkowite odejście od węgla nie oznacza w żadnym wypadku tego co odwalił PiS, który bez żadnego przygotowania zatrzymał dostawy z rosji, nie odebrał nawet opłaconych już dostaw a po rezygnacji nie zakontraktowali innych źródeł i jak zerwali z ruskimi w kwietniu tak nad nowymi źródłami zaczęli pracować dopiero w wakacje, przez co jedyne co teraz mamy to jakieś gówno najgorszej jakości i błoto węglowe.
A o przemyśle wydobywczym to już w ogóle mogą zamknąć ryje, dopiero co ustalili kolejne kilkadziesiąt miliardów dotacji jednocześnie zamykając kopalnie i w styczniu wyprzedając za granicę nasze krajowe wydobycie i jak przez 2 lata na hałdach leżały nieruszone tony węgla, tak w momencie kryzysu energetycznego okazało się, że nie ma nic bo tuż przed wojną zniknęło.
A teraz będą gadać, że wina Tuska bo chciał odejścia od węgla.

0

@Kessie To była jedyna rzecz jaką pamiętam z tego treningu. Ze śmiechu straciłem przytomność i obudziłem się dopiero po 9

1

@AmigoBlancos Mówili o kontuzji, jeżeli nie ma kontuzji to plus dla was. Jednak coś mu dolegało jeżeli robili mu okład na nogę.

0

@cules100pro Ale nie teraz, gdy nie ma też Rodrygo. Dla nas to jest szansa, a raczej wyrównanie szans.

0

@Xpert77 Ale nie ma co liczyć rzeczy w podiach. Stroll pierwsze podium zdobył w 2017 roku w ultra chaotycznym wyścigu w Baku gdzie połowa stawki zaliczyła DNF-a, osiągnięcie na miarę punktów na Węgrzech 2021 Williamsa, gdy po wypadku do wali został im tylko słabszy Haas, Alfa Romeo i Verstappen z Riccardo którzy jechali rozpieprzonymi w pół bolidami.
A warto przypomnieć, że w 2017 Williams jeszcze nie był taczką tylko solidnym bolidem środka stawki.
Późniejsze dobre wyniki zaliczył dopiero w 2020, kiedy Racing Point w sposób nielegalny sposób stał się różowym Mercedesem i to dosłownie, bo wykorzystywali od Merca nawet części, których nie wolno im było kupić (za co z resztą wyłapali karę).
Stoll to straszny kiep który ma ten plus, że jego ojciec jest bardzo wpływowy, skumplowany z Mercedesem który ma jeszcze większe wpływy i jako syn właściciela jest priorytetowy dla zespołu i będą pchać jego kosztem drugiego kierowcy (co z resztą robią). Realnie bez pleców Stroll by do F1 się nie dostał a jakby nawet liczyć, że się dostanie to regularnie wyłapywałby kary, ale jemu jakoś dziwnie uchodzi płazem np. nie patrzenie w lusterka czym skasował w tym sezonie już Latifiego czy Albona (gdzie to Albon dostał karę) czy Tsunodę w zeszłym roku (za co Tsunoda dostał karę). A lista jest dłuższa i oczywiście bez większych konsekwencji, jak notoryczne kasowanie bolidów Ferrari.
Stroll to kiep skończony, gdzie za dzieciaka ojciec musiał opłacić Govinazziemu start w wyższej serii, żeby młody Stroll mógł zdobyć mistrzostwo...

1

@Xpert77 Bez przesady. Schumacher zaliczył spory rozwój i miewa swoje momenty ale trudno go ocenić przez pryzmat tego jakim gównem jeździ a jednak przez pół sezonu trzyma wyniki lepsze niż Magnussen. Materiałem na mistrza nie jest i do ojca podjazdu nie ma, ale nie powiedziałbym że jest gorszy od Strolla (zważywszy, że jeden jeździ 6 lat a drugi 2 i dzieli ich tylko 1 punkt w klasyfikacji).

0

@jacobFCB Jakie bzdury? Kapsaicyna trawi się w żołądku, jeżeli pali cie dupa po ostrym znaczy, że nie przetrawiłeś kapsaicyny a tu rozwiązania masz dwa: słabe trawienie albo pestki które po prostu się nie trawią a zawierają kapsaicynę która podrażnia śluzówkę przy wydalaniu powodując efekt "drugiego pieczenia".
Ja jem praktycznie same ostre potrawy i poza okazjonalnymi przypadkami zjedzenia papryki bez wyczyszczenia jej z pestek nie zdarza mi się w ogóle ból dupy.

0

@bartas97 Jeżeli pali cie drugi raz to albo masz problemy z trawieniem albo nażarłeś się samych pestek i to one powodują drugie palenie.

0

@michal26 A co mnie lewacy a tymbardziej pisiory obchodzą? A nawet między nimi różnica jest taka, że działają, nawet jeżeli głupio to zgodnie ze swoim planem. Konfiarze jak trzeba otwierać ryj bez potrzeby to z mównicy ich zdjąć się nie da, a jak prze całą kadencję mieli ze 3 okazje gdy mieli prawo głosu, to za każdym razem biała flaga i wstrzymujemy się.

1

@Vebrol Łez nie ronię a nawet bywa to dość zabawne, ale człowieka sentyment łapie gdy przypomni sobie ponad dekadę zaciętej walki z Messim a teraz widzi wrak piłkarza.

0

@Vampir707 RPP nie jest po myśli Konfederacji bo tam bierzesz realną odpowiedzialność za podjęte decyzje, oni nie lubią gdy mają odpowiedzialność, bardziej się opłaca populizm z mównicy i sprzeciw tylko w głosowaniach w których głos nie ma znaczenia bo PiS ma większość i zagłosuje z klucza.

0

Aż przykro się ogląda grę Ronaldo, jaki to jest zjazd sportowy. Obejrzałem całe to przedstawienie w Lidze Europy i domyślam się, że jutro będzie w gazetach zwycięska asysta i ani słowa o tym, że z każdej setki jaką miał nie oddał bodaj nawet celnego strzału. Nie dziwie się, że siedzi na ławie.

2

@Kondziubarca Już nakręcanie, z Interem był nieobecny jak cała drużyna ale z Bayernem był cały czas pod grą tylko zabrakło mu trafienia, ale to on miał więcej sytuacji niż cały Bayern...

16

Wiele jest teraz dywagacji o tym, że piłka nożna traci widownie, że ludzie przestają się interesować i rzucanie pomysłami jak to rozwiązać. Że trzeba więcej spotkań, że zestawiać duże drużyny, może dodatkowe rozgrywki dodać, to będzie ciekawiej?
NIE. Można rozgrywać i po 5 finałów 5 różnych rozgrywek pucharowych a piłka nożna nie stanie się ciekawsza bo nie tu jest jej problem.

Problemem jest NUDA. Coraz więcej meczów jest nieoglądalnych, tak zwane piłkarskie szachy, gdzie nikt się nie chce odsłonić za bardzo i gramy sobie bezpiecznie albo widzimy jak lepsza drużyna tłucze łbem o autobus gorszej.
Ile to się człowiek nie nasłuchał przez te lata o promowaniu gry ofensywnej, a jaka jest rzeczywistość? Gra ofensywna jest ukrócana a jedyną promowaną rzeczą jest defensywa.
Każdy zna sytuacje w której napastnik ściga się z obrońcą i jest kasowany ostrym wjazdem w plecy przez obrońcę. Prawie nigdy nie jest to faul tylko gra bark w bark (nawet jeżeli barki nie brały udziału w zdarzeniu), natomiast coś co na pewno każdy zna i zapewne czuje irytacje, że w odwrotnej roli gdy to obrońca próbuje odprowadzić piłkę za boisko i tylko poczuje na plecach oddech napastnika, to się kładzie i ma faul.
Czemu tak to działa? Czy zleży nam, żeby w piłce nożnej było mniej bramek czy więcej, bo nie rozumiem?
Ogólnie obrońca zawsze może więcej i uchodzi mu płazem to za co napastnik wyłapałby kartkę - mówił nawet o tym Lewandowski w wywiadzie na kanale sportowym.
Inna sprawa, te pieprzone zagrania ręką. Pomijając kontrowersje, to czemu w przypadku ofensywnej ręki nawet po zmianach z 2021 90% incydentów to przewinienie, nawet jeżeli nie ma żadnego wpływu na grę, natomiast ręka w obronie to miliard wykładni i interpretacji które bardzo często nie są penalizowane, nawet jeżeli miały wpływ na grę? Ręką od rykoszetu - nie liczy się, ręka nabita z bliska - nie liczy się, ręka po zatrzymaniu piłki ale przy robieniu wślizgu - nie liczy się. W ofensywie każda taka ręka byłaby przerwaniem gry.
Spalone to już w ogóle wchodzenie na wyżyny abstrakcji - doskonale wiemy że technologia oparta na kamerach i rysowaniu linii przez VAR to ułomność bo technologicznie nie da się tego ocenić co do milimetra, tymczasem często widzimy gwizdane spalone na długość nosa.

To tak tylko po krótce opisane, bo rzeczy jest więcej, ale one powodują, że coraz więcej spotkań zamienia się w szachy, bo można, bo łatwiej jest się bronić i przetrzymać piłkę niż odsłaniać się na atak.
I tu powinna być interwencja władz, starać się promować grę ofensywną, i nawet to nie muszą być jakieś większe przywileje w ataku co zneutralizowanie przywilejów obronnych.

0

@maniak33333 Niestety nie, pewnie będzie w jakichś highlightach później

1

@MesQueUnClub96 Czeski błąd, myślisz o Osasunie i wpisujesz Celta zamiast Celticu xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?