0

xD Spalony w meczu RBL z Celtą, gość kładł się przed piłką, czyściutka sytuacja a sędzia uznał spalonego bo "rozpraszanie bramkarza", ciekawe co by powiedział o bramce Realu z Osasuną.
Dobrze, że Joe Hart to uczciwy gość i oddał Lipskowi co jego.

0

Absolutnie nie zgadzam się z opisem sytuacji z ręką Fatiego. Oczywiście jest to sprawa do interpretacji i sędzia mógł z tego wyjść suchą stopą, ale sytuacja nie była jednoznaczna.
Nowe przepisy dozwalają na dotknięcie ręką przez zawodnika który nie strzela i nie można się zgodzić na jakąkolwiek intencje zagrania ręką przez Fatiego.
On miał już podniesione ręce bo skakał na kursie kolizyjnym z bramkarzem, takie ułożenie rąk jest naturalne związane z ruchem w danej sytuacji, bo bez niego zderzyliby się głowami.
I to jest coś, na co przepisy pozwalają, nie jest jednoznacznie nielegalne więc nie można powiedzieć, że to była jednorazowa dobra decyzja.
W kontekście meczu powinni tą bramkę wpuścić, dla jakości widowiska zmuszając Inter do otwartej gry a nie tylko gnicia we własnym polu karnym, a do tego piłka z ręką czy bez i tak wylądowałaby pod nogami naszego zawodnika bo w okolicy nie było nikogo inngo.

3

@LambiPL Ja o tym mówię od dawna, że trzeba się pozbyć DNA Barcelony, inaczej tak będą wyglądać mecze z autobusami. Jak rywal się dobrze zastawi to będziemy kopać się w czoło. Robimy to już niemal 10 lat bo taka propozycja gry przestawała działać już za czasów Guardioli a my klepiemy bo wierzymy w powtórkę 2015, gdzie sezon nie był piękny poza końcówką, która nie wynikała z naszego stylu gry tylko indywidualnych wejść w najwyższe obroty NSM.
A my do dzisiaj tak klepiemy i mamy te same rezultaty czyli wysokie posiadanie i brak bramek z autobusem który wygrywa mecz jednym strzałem.

3

@Pilka_jest_okragla Tyle, że prawdę mówiąc co mogli zrobić przy takiej niedokładności gry? Zapomniał kazać Dembele celnie zagrywać w pole karne i przez to ten źle zagrywał? Czy Roberto miał polecenie bezjajecznego zagrywania do najbliższego zawodnika?
Zmierzyliśmy się z typowym autobusem, Inter nie grał kompletnie niczego, oddali jeden dobry strzał z 40 metrów i udało się trafić, nam takie strzały nie wyszły, bramkę nam zabrano i nie odgwizdano karnego. Rozbijać łbem mur takich antypiłkarzy miał problem nawet Enrique z Messim, Neymarem, Suarezem i Iniestą w składzie.

0

@caspian44 No wystarczył, tylko anulowali bramkę. Mieliśmy drugą okazję to nie odgwizdano karnego. Czyli stracilismy potencjalne 2 bramki które dałyby wygraną.
Błędy sędziowskie NIE SĄ wkalkulowane w ryzyko, nie ma żadnego przepisu pozwalającego sędziom się mylić a zwłaszcza gdy masz VAR i wszystko nagrane.

2

@caspian44 Najdurniejsza i notorycznie powtarzana brednia... A jakbyśmy strzelili 5 bramek a sędzia by je wszystkie niesłusznie anulował to co byś powiedział, że było strzelić 10 bramek? Sędziowanie ma być uczciwe bez znaczenia od formy piłkarskiej, jeżeli należał nam się karny to powinniśmy dostać karnego i zremisować brzydki z obu stron mecz bo tak się należało (albo nawet wygrać, bo anulowano bramkę którą od zeszłego roku można było uznać).

1

@kynio302 Fajnie się bawią, że dwa mecze z rzędu tej samej drużyny sędziuje ten sam sędzia

7

Ja nie rozumiem, czemu was to jeszcze rusza i oburza. Kibicujemy temu klubowi od dawna, cała epoka Messiego to był jeden wielki przewał sędziowski, bo co mecz Messi miał rajd za który połowa obrony powinna obejrzeć żółte kartki a w 80% przypadków nawet gwizdka nie użyto. Takich przewałów jak dziś to z głowy można wymienić bezmiar.

Z drugiej strony nie rozumiem a nawet gardzę tymi, którzy uważają, że nie ma co patrzeć na sędziów bo nie zagraliśmy dobrze... Co znaczy dobrze? Pełna kontrola, wszystkie statystyki po naszej stronie z tą różnicą, że Inter jeden szczęśliwy strzał wpadł a nam nie uznano bramki i nie przyznano karnego. To kto bardziej zasłużył? Barcelona która próbowała grać w piłkę, czy makaroniarze którzy cały mecz robili anty-futbol z autobusem?

0

@Tomason Jak miałoby się tak zdarzyć? Nie może się tak zdarzyć, Maxowi zagraża już tylko on sam, nie ma możliwości go pokonać w inny sposób, niż sprawić, żeby Max do końca sezonu nie dojeżdżałby w punktach i to przy uwzględnieniu, że albo Perez albo Leclerc wygrają absolutnie wszystko razem z punktami za najszybsze okrążenia.
Max natomiast może sobie na 7. pozycji dojeżdżać do końca sezonu i nawet nie musi brać udziału w sprincie a i tak zdobędzie mistrzostwo, czego by nie zrobiła reszta kierowców.

0

@Tomason Ale co wiadomo? Myślisz, że Red Bullowi zależałoby na utracie punktów do WCC, żeby Verstappen szybciej wygrał mistrzostwo którego już przegrać nie może?

2

@acab123 Nie, żyjemy w XXI wieku. Poznawać ich nie trzeba, ale warto.

1

@Dieselzor Istnieją, choćby Żywiec ma w ofercie.

11

Lubię oglądać te "motywacyjne" shorty na Facebooku czy Youtube, gdzie różne gadające głowy wygadują jakieś pierdolety.
Z moich ulubionych to Kuba Midel opowiadający, że jak masz dwie ręce to nie ma problemu zarobić 10 tysięcy złotych, idź po pracy dorabiaj kosząc trawniki i ci wpadnie a za zaoszczędzoną kasę kup sobie 50 mieszkań i je wynajmuj, bogactwo na wyciągnięcie ręki.
Lubię też Pudziana, który w jednym filmiku mówi, że trzeba harować, on haruje o 5 do 20 by w następnym zarzucić, że ludzie nie potrafią gniazdka w domu wymienić i to przez złe wychowanie bo ojcowie nie zajmowali się dzieciakami przez ciągłą pracę i pogoń za pieniądzem.
Ostatnio do listy dołączyły jeszcze moralizatorskie przemowy Matiego Borka, znanego medialnego celebryty i współwłaściciela kanału na Youtube który mówi o małolatach oglądających życie na kolorowych okładkach (jakby sam nie był taką kolorową okładką tylko w innej formie) czy o ludziach żyjących ciągle w internecie.

1

@Krystian1588 Mówi rzecz prawdziwą z jednym zastrzeżeniem: on jest takim samym reprezentantem "kolorowych okładek" tylko w innej formie. Przecież on na każdym kroku próbuje pokazać gdzie on to nie był, czego nie robił, kogo nie poznał.

0

@Rhaan Wiesz, że jak powiesz, że coś nie ma znaczenia to nie sprawi to, że to nie ma znaczenia?
Ja sobie mogę mówić, że nie ma połączenia między dojściem do władzy Hitlera a czystkami etnicznymi na terenie III Rzeszy...
Braun wyskoczył z "plandemią" powielając kropka w kropkę ruską propagandę którą rozsiewano po całym świecie o pandemii? Robił to.
Jak wybuchła wojna to czy Braun coś powiedział o Rosji czy z miejsca naskoczył na Ukraińców dokładnie w taki sam sposób jak ruskie farmy trolli?
A powiem ci ciekawszą rzecz, bo jeszcze w 2014 roku pan Braun był za tym, że nie powinno być wiz, że jesteśmy z Ukraińcami braćmi tej samej cywilizacji, że powinniśmy odstąpić od integracji z zachodem i zintegrować się ze wschodem. To było w czasie, kiedy na Ukrainie trwała rewolucja i zdejmowanie ruskiego jarzma, wtedy pan Braun popierał integrację i otwarte granicę z Ukrainą ale negował "europeizację" Ukrainy czyli był za pozostaniem pod butem ruskich. To był 2014, w 2018 już w wolnej Ukrainie zmienił zdanie i nazywał ich fikcyjnym państwem z którym nie można nawiązać relacji sąsiedzkich a nawet posunął się do insynuowania, że na pewno dojdzie do kolejnych ludobójstw jak w Wołyniu.
W styczniu 2022 czyli jeszcze przed wojną nie poparł solidarności z Ukrainą w świetle możliwej wojny a teraz straszy i napuszcza ludzi na Ukraińców.
Ten typ robi 100% tego co robi ruska propaganda a ty będziesz mi wmawiał, że to przypadek, że to tylko jego poglądy, przypadkiem poglądy gorliwego katolika, patrioty, narodowca zawsze idealnie podążają za ruską propagandą. Ot zbieg okoliczności, że jak ruscy się bratają z Ukraińcami to trzeba się bratać z Ukraińcami, zdejmować obowiązek wizowy i otwierać granice, jak ruscy mówią, że Ukraina to fikcyjny twór to Ukraina jest fikcyjnym tworem i nie można ich do kraju wpuszczać

I nie wiem co cie bawi z tym placem czerwonym, sugerujesz że to fotomontaż? Grzegorz Braun nie spotkał się w Moskwie z ruskiem wydalonym z Polski za szpiegostwo? Jeżeli twoim jedynym argumentem jest to, że jakby był onucą to by się ze szpiegami nie spotykał to symbol największej naiwności.
Przypomnę, że kumpel Brauna, niejaki Korwin również spotykał się w rosji z tym szpiegiem, robił sobie też objazdy z kumplami Putina a teraz nie usłyszysz z jego ust złego słowa o ruskich, zaneguje nawet nagrania w którym ruscy strzelają do cywilów i oskarży Ukrainę o ludobójstwo na własnych obywatelach. Też przypadek, co nie? Dwie największe onuce które od dawna nie powiedziały nic co nie byłoby zgodne z linią Kremla, spotykają się z dygnitarzami i ruską agenturą tylko i wyłącznie przypadkiem mają takie poglądy i to nic nie znaczy.

12

@jeyx77x Zrobił źle: należał do komunistycznego aparatu represji, manipulował mediami, siał propagandę i dezinformację na korzyść PRL i Kremla, pośrednio przyczyniał się do umacniania opresyjnej władzy i tuszowania zbrodni tamtego rządu.
Co zrobił dobrze: w obecnych czasach cisnął po niekompetentnych i szkodliwych politykach.

0

@Rhaan Co? Braun nie bratałby się z ruskimi? xD
Typie, gość zaczął szczuć z miejsca na Ukraińców, dokładnie tak jak ruskie trolle w mediach społecznościowych. Te same trolle zaczęły szczuć na Ukraińców koło grudnia 2021 czyli chwilę przed wojną, większość z nich - i to powtwierdziło wiele dziennikarskich śledztw - zanim przesiedli się na jazdę po Ukraińcach zajmowało się negowaniem pandemii. Zgadnij co stanowiło 90% aktywności posła Brauna między marcem 2020 a grudniem 2021? Ciekawe zbiegi okoliczności xD
A co do bratania się z ruskimi, to takie debilizmy idź swoim kumplom poopowiadaj.
Patrz jak spędził katolickie święta w 2018 roku, spędził je w prawosławnej Moskwie z gościem, który został wydalony z Polski za szpiegostwo xD
https://bi.im-g.pl/im/0a/39/17/z24353802AMP,Grzegorz-Braun-z-Leonidem-Swiridowem-w-Moskwie-na-.jpg
Pewnie to kolejny przypadkowy zbieg okoliczności, Braun po prostu spacerował sobie po Placu Czerwonym i całkowicie przypadkiem podszedł do niego ruski szpieg cyknąć fotkę

0

@maroon Ale jaką różnicę i co ma do tego Sikorski? Ktoś bronił Sikorskiego, że on tak nie napisał? Bo Braun całą swoją aktywność prowadzi pod sianie ruskiej propagandy a ktoś próbuje tuszować sprawę i odwracać kota ogonem, że on nie wystąpił w ruskich mediach, jakby była różnica wystąpisz w ruskiej propagandzie czy ruska propaganda wystąpi ciebie.
Różnica między Sikorskim i Braunem jest taka, że jeden zrobił to z głupoty, drugi robi to celowo.

2

@FC1899Barca
-Od lat działa idealnie zgodnie z linią kremlowskiej propagandy
-Twoje wystąpienie pasujące do ruskiej propagandy pokazują w ruskiej propagandzie
-Następuje oburzenie, że ktoś nazywa pokazywanie cię w ruskiej propagandzie "wystąpieniem".

Wbrew temu co gada ten typ z twittera (swoją drogą też odklejeniec) to nie jest duża różnica, czy powiesz to co ruscy chcą na żywo czy z nagrania.

0

@koksik2700 Ale kto mu wybaczył i zapomniał? Urban był pariasem, wyrzutem przeszłości. Ludzie śmiali się z tego jak punktuje i wyśmiewa obecny rząd na co ten rząd całkowicie zasłużył, ale ten człowiek nie był nikim więcej.

1

@MESSIah16 Nie sukcesy tylko nazwiska. Klub bez nazwisk fanów mieć nie będzie, nawet jeżeli jest jakoś rozpoznawalny i ma jakieś sukcesy a często nazwiska odchodzą a kibice pozostają, tak wygląda naturalny rozwój fanbase klubów.
Taki Liverpool miał sporo znanych nazwisk i 30 lat porażek a jednak fani byli na całym świecie bo wychowali się na takich nazwiskach jak Owen czy Gerrard.
Ja Barcelonie zacząłem kibicować przez Ronaldinho, PSG też ma bardzo wielu fanów a przecież oni nie wygrali niczego (bo nikogo poza Paryżem nie obchodzi mistrzostwo Francji).
To od nazwisk bierze się fanbase a nie sukcesów, są drużyny które ich nie odnoszą a mają sporą rzeszę fanów jak Arsenal.

0

@Mathoue Usunąć szkodliwy rząd ze wszystkich stołków.
Podnoszenie stóp procentowych nie daje kompletnie nic gdy dalej kreowany jest pusty pieniądz, czy to poprzez podnoszenie minimalnej pensji, czy rozdawanie "socjalu" na który nas nie stać.

I należy też rozwiązać problemy poza-monetarne, bo inflacja nie zależy tylko od dodruku bezwartościowego pieniądza ale i od sytuacji światowej.
Całej inflacji zlikwidować się nie da, ale powinniśmy wzmocnić złotówkę bo tracimy miliardy na przewalutowaniu importu, należy wypieprzyć i zamknąć w więzieniu wszystkich pasożytów i złodziei jak zarząd Orlenu, bo ten generuje potężny udział w inflacji wysokimi cenami paliw gdy cena ropy ciągle spada i obecnie jest na poziomie ze stycznia a ceny paliw dalej cholernie wysokie przy ogromnych marżach rafinerii.
Do tego to samo zrobić z całym rządem, który nałożył embargo na ruski węgiel, nie odbierając nawet ostatnich dostaw za które zapłaciliśmy, jednocześnie olewając zabezpieczenie innych dostaw i wyprzedanie naszych zapasów, które do stycznia jeszcze leżały na hałdach by w momencie kryzysu zostać sprzedane na eksport, przez co cena węgla urosła o 300%.

Zwalczenie inflacji wymaga kompleksowych działań w każdej dziedzinie, samym zwiększaniem stóp procentowych ograniczamy jedynie inflacje związana z kreowaniem pieniądza przez banki co i tak kompensujemy masowym dodrukiem na kiełbasy wyborcze.

24

Zachowanie Viniciusa czysto frajerskie, a potem będzie płacz że go z trybun obrażają, to pewnie przez rasizm, jakby pół tej ligi nie była czarnoskóra... A wszystko jeszcze podkręca sędzia, bo jak to w Realu bywa, jeżeli masz irytującą twarz to masz immunitet na kartki. Wymuszenia, nurkowanie, dyskusje z sędzią, pyskowanie w każdej możliwej okazji, nawet gdy próbuje wymusić faul i sam się przewróci to leci z pyskiem do sędziego i macha łapami jak - niedozwolone określenie zwierzęcia, bo przypiszą to kolorowi skóry a nie zachowaniu.
Alba za to co ten pajac dzisiaj robił dostałby 3 żółte kartki tylko w pierwszej połowie a jak pamięcią sięgam to nie mogę sobie przypomnieć nawet jednej sytuacji w której za taki samo zachowanie Vinicius poniósłby karę.

1

@Gandalf55 Ja to wiem, ty to wiesz i co z tego? Trzeba nauczyć się nie wk**wiać na sędziów bo to nic nie daje poza tym, że skracasz sobie życie nerwami i tyle, miało nie być karniątek, więc można zrobić zapasy z Lewandowskim, ale na Benzemie nawet dłoni położyć nie można - nowe nie znałem.

0

@Emhyr Ale jak nie było kartki? Jeżeli już w swoim pijackim widzie sędzia widział faul, to była to obligatoryjna czerwona kartka, to było zatrzymanie akcji sam na sam z bramkarzem, a że w sposób niesportowy to zamiast żółtej i karnego była czerwona i karny.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Emhyr Za faul bez walki o piłkę. Nie możesz popychać ani szarpać zawodnika w polu karnym bo wtedy nie chroni cie przepis o podwójnym karaniu.

0

@AlphaNumeric NIe, w przypadku popchnięcia. Przepis o podwójnym karaniu dotyczy tylko sytuacji w której walczysz o piłkę i kogoś faulujesz, w przypadku faulu nie fairplay dostajesz czerwoną.

0

@AlphaNumeric Za popchnięcie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?