0

@kuz Tak, wypieprzyć gościa który dobył 20 bramek i 12 asyst a przy okazji jednego z dwóch gości w drużynie, którzy są w stanie pracować na całej długości boiska i biegać 90 minut a do tego nie łapiąc kontuzji, niech zrobi miejsce Aguero, który może tym razem nie pominie całego sezonu na kontuzjach.

9

@gumaz Kolega się szczepił. Mówi że całkiem ok tylko cały czas ma jakąś nieodpartą chęć zawarcia niekorzystnej umowy z Unią Europejską.

0

Ciekawostka, sytuację na pierwszą bramkę spowodował Griezmann, który zrykoszetował strzał.

3

@Reiv111 Anglia w finale. He he he

6

@Mat97 Ale ogarniasz rzeczywistość, oraz to że z tym co miał próbował grać w różnych konfiguracjach i najlepiej wyszło z trzema obrońcami?

3

@artur_26 Dokładnie, kolejny plus dla Depaya, że potrafi się prowadzić bo Neymar od sezonu 16/17 nie rozegrał więcej niż 2600 minut przez to, że co chwila się łamie.

6

Alba nie ma prawa iść do żadnego klubu z Hiszpanii. Często irytuje i wysiada w ważnych meczach, ale cały czas jest groźny i gdy wejdzie na odpowiedni poziom, tak jak przed przerwą reprezentacyjną, to trudno go zatrzymać. Nie mamy prawa sprzedawać takich zawodników do naszych bezpośrednich rywali.
A najlepiej nie sprzedawać go w ogóle, bo nie mamy nikogo na tą pozycję i bez wydania majątku nikogo nie dostaniemy.
A Busquets to zależy, bo jeżeli dalej grałby tak jak w tym sezonie, to jest to olbrzymia strata, a Busi był jedynym kreatywnym pomocnikiem na boisku bez którego gra nam się w ogóle nie lepiła i jego odejście będzie bolesne.
No i Griezmann, z jednej strony widać problemy, z drugiej strony liczby go bronią, 20 bramek i 12 asyst w tym sezonie, to wynik dużo lepszy niż ma wychwalany z każdej strony Suarez, do tego jest niemal nieśmiertelny bo praktycznie nie łapie kontuzji i ultra pracowity a nowoczesny futbol wymaga takich piłkarzy i mając jedneg De Jonga, który jako jedyny będzie w stanie biegać 90 minut od bramki do bramki, to my za daleko nie zajedziemy, więc Antułan koniecznie powinien zostać z ewentualnymi negocjacjami o obniżeniu pensji.

0

Ponoć Legia już w 50% ma gotowy transfer, oni chcą żeby przyszedł, tylko on nie chce iść.

1

@marcin62 Chłop nie potrafi połączyć własnych myśli w spójną całość, jak miałby niby zaminować Warszawę? Wysadziłby się konstruując ładunki wybuchowe.

0

@Krystian1588 Bo miał poważne problemy z sercem, więc zapewne jest wyczulony na tym punkcie i przy jakimkolwiek objawie zgłosił się do szpitala

0

@Pressinho Sugerowanie się miejscem w lidze nie ma żadnego sensu. Co z tego, ze Liverpool TOP 3 skoro w momencie jak grał z Realem to ledwo się na Ligę Europy łapał i co drugi mecz tracił punkty? Atalanta to w miarę mocna drużyna na słabą ligę i co z tego, że TOP 3 w tym sezonie, skoro grając z Realem nie pokazali nic? Real ich nie musiał zamykać na ich połowie, żeby oni nie potrafili z niej wyjść, więc co za różnica że są na podium w lidze? Po prostu mieli prostą drabinkę a Chelsea też nie jest jakąś ogromną potęgą (w końcu są niżej od Liverpoolu) a dominowali w każdym aspekcie nad białymi.

2

@Sulimo No sorry, twoja wiarygodność stała się zerowa. Nigdy ci już nie uwierzę w żadną informację o wulkanach.

2

@messi564 Jak mnie irytuje to wychwalanie Realu, że tyle kontuzji a dobry sezon... Wygrali z nami i z Atletico, ale nie mieli dobrego sezonu, półfinał im się trafił tak jak nam, prosta drabina z gównianą Atalantą i jeszcze gorszym Liverpoolem, pierwszy poważny przeciwnik i nic do gadania nie mieli na boisku nawet jakby grali pełnym składem. W lidze to by wylądowali na 3 miejscu gdyby nie frajerstwo Barcelony i masa wykładek Atletico.
A plaga kontuzji to właśnie wina Zidana, więc zamiast wychwalania za nie wygranie niczego w pięknym stylu, powinien być powszechnie krytykowany, bo sam sobie doprowadził kadrę do takiego stanu. Gówniany sztab medyczny, gówniany sztab szkoleniowy który u Zidana zawsze powodował problemy z kontuzjami, zarżnięcie składu kilka poziomów wyższe niż to u Koemana a zarządzanie kadrą podsumować można jednym słowem: Odeegard, którego ściągnął z wypożyczenia, przez pierwszą część sezonu nie dał mu w ogóle grać by potem znowu go oddać na wyożycznie. Tak samo jak wywalił Reguilona, Kubo, Hakimiego, Mayorala, Jovića, Bale, Jamesa, Reinera, Diaza, gdzie żaden z tych piłkarzy nie byłby na gorszym poziomie, niż połamany Hazard, Marcelo, Isco, Asensio, Vasquez czy Mariano. Ale w Realu nie ma tłumaczenia, że Perez mu kadre źle ustawił, bo Perez się na piłce nie zna a Zidane zanim został trenerem był doradcą Pereza w sprawach piłkarskich i od powrotu na ławkę w całości odpowiadał za zestawienie kadry. I jak wywalił z klubu każdego kogo nie lubił albo uważał, że nie potrzebuje a potem emerytom kazał zagrać 50 spotkań to do kogo pretensja, że mu się pół składu połamało?
Przypomnę, że Real jest rekordzistą pod względem kontuzji w całej Europie a przypomnę też, że wszystkie topowe drużyny miały dokładnie tak samo intensywny sezon i jakoś Barcelona nie cierpiała na taką plagę kontuzji gdzie De Jong rozegrał raptem 100 minut mniej od Courtoisa który jest bramkarzem a nie graczem z pola...

1

@Yoshi94 Z Realem też nie zagraliśmy taktycznie źle. W pierwszym spotkaniu było wyrównanie, dopiero strata bramki po wylewie Lengleta sprawiła, że musieliśmy się rzucić do ataku całą drużyną co poskutkowało kolejną stratą bramki w 90 minucie.
W drugim meczu wyraźnie dominowaliśmy my a bramki to wylewy obronne, najpierw Alba poszedł na raz przez co Real podciągnął akcje i padł gol po szmacie puszczonej przez Benzemę piętą, który nawet pewnie nie liczył że doleci do bramki a przeszła koło nogi Araujo i MATSa bo obaj zaliczyli wylew. Druga bramka to już w ogóle xD, wolny kopnięty mocno na pałę odbija się od Desta, leci prosto na głowie Albie który zamiast ją wybić to wbił ją do bramki.
Cały ten sezon był naznaczony wylewami obrony i zezem w ataku, PSG to idealny przykład, gdzie mieliśmy 9 setek, oddaliśmy ponad 20 strzałów, mieliśmy niemal 80% posiadania a skończyliśmy z wynikiem 1:1, pierwszy mecz był tragiczny ale jak się obejrzy powtórki, to praktycznie same wylewy obronne, Mbappe zdobył hattricka nie wypracowując sobie żadnej okazji, bo po prostu dostawał piłkę w naszym polu karnym i obrona mu w niczym nie przeszkadzała. Ile punktów nam Lenglet zmarnował swoimi spalonymi stykami to byśmy mistrza mieli, gdyby miał kto za niego grać... Trudno ocenić pracę Koemana przy takich warunkach, gdzie nasze najlepsze zestawienie obronne zawierało młodzika co dopiero dołączył ze szkółki i pomocnika który przez braki kadrowe grał na obronie.

0

@PieN Tak, tylko że to sztab jest dla piłkarzy a nie odwrotnie. Znaleźć fizjoterapeutę czy lekarza też łatwiej i szybciej niż piłkarza, szczególnie że obecni wybitnymi specami nie są. I to na piłkarzach się zarabia pieniądze a nie na sztabie, więc to oni są ważniejsi i trudniej im obniżyć pensje. Życie nie jest proste ani uczciwe.

0

@VbamboeB I co im to kiedykolwiek dało? Arsenal czy Tottenham mają ogromną kasę i niczego nie wygrali od wielu lat. City z największym budżetem też wypieprzała się o drużyny warte mniej niż ich roczne pensje i pierwszy raz w dotarli do finału. Kasa nic nie znaczy, skoro tak bogate kluby jak ManU czy Arsenal dostają po kasku od biednego Villarrealu.

0

@EdinsonCavani No to masz porównanie, 20 lat, 20 pucharów zdobytych przez 6 drużyn z Hiszpanii. W tym czasie tylko 3 drużyny z Anglii zgarnęły 8 pucharów.
A teraz być może patrzysz na transmisje w której 7. drużyna La Liga pokonała wicelidera Anglii w finale LE. Jak inaczej to porównać?

3

Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości jaka jest najlepsza liga. 6 różnych drużyn zdobyło 20 pucharów europejskich w ciągu ostatnich 20 lat.

0

@Encore Ale co z tego że był pierwszy, jak wleciał nakładką.

2

Jaki karny, jak to zawodnik Junajted wleciał nakładką w wybijającego obrońcę.

4

@DonMatteo901 Pokrętna, ale jest w tym logika. Mecze ogląda się z trybun bo to najlepsze miejsce do oglądania a na trybunach da się rozłożyć sporo ludzi ze sporymi odstępami. Koncertu nie obejrzysz 360 stopni przez to, że połowę placu zajmuje scena, trybuny też nie są dobrymi miejscami do słuchania koncertów, dlatego istnieje coś takiego jak golden circle czyli spore skupisko ludzi pod samą sceną. Ścisk pod sceną jest mniej bezpieczny od siedzenia na trybunach.

1

Taktycznie ManU zjedzone, biegają do pressingu jak najęci a Villarreal sobie nic z tego nie robi, nie męczy się, panuje nad wydarzeniami. Jak to dobrze rozegrają i nie dadzą nikomu indywidualnie błysnąć, to w drugiej połowie ManU będzie rękawami oddychać.

1

@masq Źle to wygląda, ale raczej jako były piłkarz i długoletni trener doskonale radzi sobie z taką świadomością, że gra na szczycie to permanentne bycie na stanowisku z braku laku, bo zawsze może się znaleźć ktoś lepszy, kto wygryzie nas z pozycji.

4

@fcbarcafan19 Nawet nie sezon tylko kwestia ostatnich kilkunastu tygodni, pierwszą połowę grał solidnie i robił to co do niego należy. Pierwsze co wypadałoby wymienić to społeczność kibicowską przynajmniej na tej stronie, bo to przerażające, że gość który w ostatnich latach dał nam więcej punktów niż Messi, nagle jest traktowany jak szmaciarz niegodny noszenia tego trykotu po jednym słabszym okresie.

0

@BorzyKrzys Szybka symulacja, odpal sobie Football Managera, weź sobie jakiś średni klub, zbuduj go tak żeby wygrywał i oddaj zarządzanie transferami w ręce komputera a potem powiedz, że nie czujesz żadnej irytacji w związku z tym, że komputer sprzedaje ci każdego lepszego zawodnika, kluczowego dla twojej kadry.
To chyba normalne, że się obraża, jak zbudował zwycięską kadrę którą długoterminowo mógłby zarobić dużo pieniędzy, a którą mu zarząd zaraz zlikwiduje bo nie ogarnia finansów i potrzebuje kasy na już.

4

@AdamS9882 Idealnie się wpasowujesz w to o czym napisałem. Wszędzie spiski, szczepionki to plan depopulacji a naukowcy kłamią że dla zdrowia, inni naukowcy kłamią o globalnym ociepleniu żeby czerpać zyski, ale Mentzen kompletnie nieprecyzyjnie, bez szczegółów a często przyznając się do jawnego kłamstwa, NIGDY by nie kłamał w sprawie podatków, tak?

4

Zaskakujące jest, że wyborcy Konfederacji którzy bardzo chętnie i często widzą różnego rodzaju spiski, korelacje i zbieżności. I twierdzą, że bardzo łatwo wykrywają nieczyste intencje, nie mają żadnych zastrzeżeń do pana Mentzena, który żyje i zarabia ogromne pieniądze tylko i wyłącznie na tym, że prawo podatkowe jest skomplikowane a daniny wysokie. Czy obniżenie podatków i uproszczenie prawa nie byłoby dla jego biznesu konfliktem interesów?

1

@PatrychoO A to proszę bardzo, nikt nie zabrania. Ja tylko jestem bojownikiem Czystego Składowo Ketchupu i nie pozwolę nazywać ketchupem czegoś, czego skład tylko w 37% to koncentrat pomidorowy.

1

@PatrychoO W kategorii wody z pieprzem barwionej koncentratem to tak, Tortex > reszta. Ale jeżeli mówisz o ketchupie, to ten produkt nawet koło ketchupu nie stał.

0

@Cobra303 Nie wiem czy zauważyłeś, ale futbol trochę przez tą dekadę wyewoluował i ogólny poziom zawodników, nawet w drużynach z dna tabeli to niebo a ziemia z tym co było w tamtych latach szczególnie pod względem atletycznym i taktycznym. Ich już nie zmęczysz i w pełnym skupieniu mogą bronić cały mecz, czekając na jedną okazje do podania na szybkiego napastnika, z którym obrona tak wysoko ustawiona zawsze będzie mieć problemy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?