2

@Pilka_jest_okragla Duma kroczy przed upadkiem. Kolejnym krokiem będzie to, że nie muszą wygrywać żeby być wygranymi.
Byli mi obojętni z nutką sympatii ale teraz ich nie znoszę, właśnie przez takie obrastanie w piórami, zarówno kibiców jak i graczy.
Raz udało im się wygrać LM, teraz wielkie wow bo wygrają ligę po 30 latach przewalania jej a czują się jakby szli po trzeci tryple z rzędu.
I jeszcze takie docinki jak ta, czy ciągłe jaranie się błędem Barcelony przy rzucie rożnym, a ciekawe ile razy sami przez te 30 lat popełniali głupie błędy eliminujące ich z gry.

0

Lahoz musiał się pokazać kim to to on nie jest. Verratti nie zagra przez głupią kartkę gdzie nawet nie rzucał się do sędziego tylko się tłumaczył...

0

@Cwaniak4 Real to sie z dużymi w tym sezonie osrywa jak na razie, wiec może być różnie. A Barcy bym nie skreślał, w końcu Real 3 razy zdobywał LM grając lipę.

0

@tomFCB Zobaczymy w następnym sezonie. Już był taki jeden w zeszłym roku co też dreptał po boisku a jak dostał piłkę to strzelał bramkę.

4

Wchodzi Costa, 15 minut, może nie zdąży wyłapać czerwonej.

0

@Katalonbar Dokładnie tak samo było z remontadą. Gdyby PSG wtedy w ogóle wyszło na boisko to by wygrało. Tak samo Atletico z Juventusem w zeszłym roku, nie wyszli na boisko to przegrali.

12

@Katalonbar Nie jest. To że z nami odrobili to tylko nasza gówniana postawa. Gdybyśmy grali choćby na takiej intensywności i ze skupieniem jak po stracie 4 bramki na Anfield to my bylibyśmy w finale.
Ale utworzył się jakiś mit, że jakby mieli to by 10 wbili. Gówno prawda.

0

@Mateusz981 Spokojnie, za godzine zacznie działać.

6

30 minut i zero strzałów. Dobry ten Liverpurz.

4

@TheMugShot A ja kibicuje Atleti bo puchar musi coming home jak to na wyspach się mawia. Pobawili się, ale oddawać puchar do Hiszpanii.

1

@BarcaInfo Jara ich bo to w końcu ktoś inny niż oni się sfrajerzył.

0

Pięknie, 5 minuta, 1:0 teraz czas na murowanie bramki, nie ma co ryzykować.

2

@robsesh Piszesz, że każdy podnieca się jednym podaniem Mesjasza a sam podniecasz się jednym podaniem Denisa, który poza tą jedną sytuacją kompletnie nic więcej nie zrobił na boisku jak i w całym sezonie jest bezużyteczny, że aż trafił na ławę.

1

@tristan87 I tak to się pomalutku żyje. Gdyby w drugą stronę takie coś było, to skowyt przez 5 lat jak to Real okradany brutalnie i to przez sędziów stracili punkty.

1

@Cobra303 Dokładnie, "możliwym". Kontuzja Alby na początku spotkania, brak Suareza, brak Dembele, Umtiti z problemami ledwo na mecz się wyrobił, Pique też dopiero co kontuzjowany był, Messi ponoć też biega z bólem mięśnia.

1

@Rakitovic00 Jakie PSG jest to każdy wie. Nie jest żadnym wyznacznikiem ich przegrana bo z nami przegrali mecz którego przegrać się nie dało i z United dokładnie to samo z tą różnicą, że Manchester to tam już woźnego co sprząta stadion musiał wystawić, bo nie mieli kim grać.
Z Bayernem by przegrali, gdyby istniał VAR. Niemcy grali też w osłabieniu, 5 zawodników rezerwowych było u nich, bramki po akcji Realu nie stracili bo każda wynikała z głupich błędów rezerwistów właśnie.
A do tego przewał sędziów, gdzie powinny być bez żadnej kontrowersji przynajmniej 2 karne, za faul na Lewym i rękę Marcelo, a mogło być ich więcej, bo Lewy to ze 3 razy był faulowany w polu karnym, a wystarczyłby 1 i Real byłby poza LM. Z VAR takie akcje już nie przejdą.

0

@MrCule_X Na moje oko to Real tak na prawdę nie ma dobrej obrony co ma dobrą taktykę do obrony. Jako zespół dobrze bronią bramki ale indywidualnie to ser. Tyle że ta taktyka ma taki minus, że u nich nie ma praktycznie napadu. Trudno znaleźć moment w którym prowadzą atak pozycyjny a w polu karnym rywala mają więcej niż 2 zawodników, reszta trzyma się z tyłu i zabezpiecza się przed kontrą a to skutkuje tym, że nie ma kto zdobywać bramek.
Ostatnio Ćwiąkała chwalił Zidana, że udało mu się sprawić, że prawie cała drużyna ma bramki na koncie a jest to zła interpretacja, bo to wynika z tego, że ci którzy powinni strzelać tego nie robią.

2

@NGTRX Jakby nie patrzeć, my wygraliśmy z 3. drużyną ligi mając mocno osłabiony skład, Real zremisował z drużyną która 10 minut temu była w strefie spadkowej i to dysponując pełnym składem.

0

@MrCule_X Kamień, papier, nożyce. Real gra dobrze w defensywie a City słabo, z tym że różnica jest nieduża. Za to w ataku Real to wydmuszka, jedyny Benzema nastrzelał bramek ogórkom i znowu się zaciął a reszta napastników nie istnieje a bramki zdobywają obrońcy czy pomocnicy. City natomiast ma już 100 bramek na koncie.

0

Minimalizm pokarał Real. Jak w 80 minucie nikt już za kontrami nie biegł to mają wynik na jaki zapracowali.
I bardzo dobrze.

19

Viniciusz 18/19 > Vinicius 19/20.
Teraz nawet te jego dryblingi wyglądają, jakby nie wiedział jak się nogami steruje.

2

@Orlik1lm Tak jak ostatnie?

2

@kejdzi Słabo Vidala to dalej wyższy poziom niż to co robi na boisku Rakitić, który w tym samym czasie dostał 360 minut. Poza tym Vidal jak wchodzi na boisko to z lepszym czy gorszym skutkiem ale się stara, Rakitić to nawet nie wie co ma robić, włóczy się bez sensu po boisku, podejmuje cholernie głupie decyzje a częściej niż przewagę w ataku to stwarza zagrożenie pod własną bramką (zarówno z Getafe jak i z Betisem już przy jednym z pierwszych kontaktów z piłką zaczął się głupio bawić i stracił piłkę po czym padł strzał na naszą bramkę).

2

Albo gościowi odcina prąd w trakcie meczu i mu się film rwie, albo nie ma kręgosłupa moralnego i kłamie w żywe oczy. "Poczuł kontakt", to chyba jego mózg stracił kontakt z rzeczywistością, dziesiątki powtórek + VAR i na każdej jednej widać, że on przy rzucie rożnym nawet na piłkę nie patrzył tylko na Umtitiego i żadnego kontaktu nie poczuł bo gdyby stał tam gdzie stał to Umtiti nawet by go nie dotknął a to ten bandyta, żeby nie dopuścić Sama pod bramkę skoczył na niego. I to nie było przypadkowe zagranie, oni musieli to trenować. Typ już za to powinien minimum żółtą obejrzeć a w mojej ocenie i czerwoną, bo to było bardzo niebezpieczne zagranie z pełną premedytacją uderzając w szczękę, mógł mu złamać nos, szczękę, wybić zęby albo sprawić, że sam by sobie język odgryzł bądź wszystko na raz a tymczasem nie dostał żadnej kary i dalej kontynuował... to co robił, bo grać w piłkę nie potrafi, skoro musiał też tłuc 17-latka bo nie potrafił mu piłki zabrać.

0

@ALDON84 Po pierwsze, to kartki były bezsensowne i stronnicze.
Nyom na początku meczu atakuje Umtitiego w twarz, był sprawdzany VAR i sędzia widział na powtórkach, że Nyom nie patrzył na piłkę tylko na Sama, i w odpowiednim momencie po prostu rzucił się na niego barkiem noukautując naszego zawodnika a potem jeszcze pyskując do sędziego.
Za to mógłby nawet czerwoną dostać i nie byłoby kontrowersji bo widać gołym okiem celowe uderzenie w ryj a nie dostał nawet żółtej.
Później zrobił coś podobnego i też nic (choć De Jong w poprzednim spotkaniu zaliczył kartkę z urzędu za mniej oczywiste przewinienie), nie mówiąc o stercie innych fauli, gdzie większość z nich to były zagrania na kartkę bo atakował nogi nie mając żadnej szansy na odbiór piłki (po jednym takim faulu Lenglet wyleciał w poprzednim meczu), zakończył mecz z czystym kontem.
Umtiti raz wyskoczył do piłki i otarł ręką o głowę rywala - żółta kartka a "ofiara" tego faulu nawet nie wiedziała gdzie dostała, trzymał się za tył głowy a dostał w polik.
Z resztą kartki nie są tylko za brutalne czy taktyczne faule ale także za ogólny rozrachunek a statystyki jasno mówią, że średnio każdy z zawodników z pola wykonał po 3 faule, tylko dwóch dostało kartki bo już przegięli, a doliczyć można by było też faule, których sędzia nie gwizdał, jak walka "bark w bark" która kończyła się użyciem rąk.
Więc sorry, waga faulu to jedno, ale jeżeli jedna drużyna ma statystycznie 1 kartkę na 4 faule a druga dostaje 1 kartkę na 15 fauli to coś tu śmierdzi.

0

@Esio Problem w tym, że USA nie ma, dlatego importuje. 1/5 ich gospodarki to rzeczy sprowadzane z Chin a jakby prześledzić to może wyjść, że kolejna 1/5 to rzeczy importowane z innych krajów, które i tak pochodzą a Chin.
Poza tym przy takiej globalizacji, prędkościach podróży i charakterze tego wirusa atak przy jego użyciu byłby bezsensowny bo chcąc nie chcąc samych Chin by nie zaatakował a rozlał się po Azji i w końcu trafił do USA.
Jest cała masa innych, bezpieczniejszych i skuteczniejszych narzędzi.

1

@Esio Szalona teoria, a to dlatego, że atak na gospodarkę Chin to atak na gospodarkę USA. Oni mimo zatargów politycznych są swoimi kluczowymi ogniwami gospodarczymi, zarówno USA jak i Chiny mają ogromny import i eksport z drugim krajem. Chiny są dla USA 3 największym partnerem przy eksporcie i największym partnerem przy imporcie, co oznacza, że USA sprzedaje masę rzeczy do Chin a jeszcze więcej kupuje.
A to tylko mówimy o bezpośrednim połączeniu, bo samo USA ma w Chinach swoje fabryki z których sprzedają na resztę świata towary a do tego importują od innych krajów masę rzeczy, które pochodzą z Chin.
Gospodarka Chin jest ściśle powiązana z gospodarką całego świata i krach u nich oznaczałby ogólnoświatowy krach + wirusa który szybko się rozprzestrzenia.

12

Griezmann ciśnięty jest za popsucie kontrataków. A spójrzcie na powtórki, Griezmann dobiega do pola karnego, zatrzymuje się i dopiero widać dobiegającego Messiego który ustawia się w linii z obrońcami, potem 20 metrów przerwy i nasza linią pomocy, która nawet nie próbuje podejść do pola karnego. Jak ma tutaj jakaś kontra wyjść? Sam ma się pchać 1 na 5 zawodników obrońców?

0

Mata to jest ten mielibyśmy kupić? Gość co go Pique dogonił? A Rakitić miał do kogo podać to się kiwa i traci... Po co ten człowiek w ogóle na ławkę jest brany

0

Leci górna piłka, Pique pokazuje do Roberto że ma na plecach napastnika i biegnie do przodu zamiast się cofnąć i zabezpieczyć w razie gdyby Roberto przegrał główkę...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?