5

Tak teraz sobie przeanalizowałem ten świstek Nawrockiego z badań moczu, że jest czysty.
Sam osobiście nie zakładam, że ćpał tylko jest tak uzależniony od nikotyny, że 30 minut nie potrafi bez niej wytrzymać.
Ale jak chciał coś tym badaniem udowodnić, to tego nie zrobił bo prawie wszystkie substancje wykrywane są tylko w ciągu 1-3 dni a on testy zrobił 4 dni po debacie.

0

@Ryoumen Ale dowody czego i na co? Kryminału za to nie dostanie, to kwestia posiadania informacji.

0

@Yoshi94 Ale o co miałby zostać pozwany? Z mieszkaniem sprawa ma trafić (albo trafiła) do prokuratury, sutenerstwo przedawnia się po 5 latach.

4

@Ryoumen Tego co służby robią to nie wiesz, ale co nie zrobią to też nie bardzo mogą o tym informować.
Tusk zapewne wie, skoro tak na przypał wyskoczył z oskarżeniem o sutenerstwo zanim jeszcze Onet o tym napisał (choć GW pisała już w zeszłym roku).

15

@Ryoumen Jest prześwietlony ale wątpliwości jak to zrobiono są.
Właśnie wyszło, że Nawrocki został negatywnie oceniony przez agentów ABW w 2021 roku a mimo to, personalną decyzją obecnego doradcy Dudy, Nawrocki dostał poświadczenie bezpieczeństwa.

1

@arasz1819 Zaraz będzie, że przecież za Tuska też dostał poświadczenie.
No, tylko to było w 2008 czyli przed ukradzeniem kawalerki i nawet przed tą słynną ustawką.
Przy okazji pomijając, że poświadczenie bezpieczeństwa jest stopniowane i to od zastosowania zależy jak bardzo służby będą trzepać.

3

@Uukasz_93 Jakiego systemu, co wy powtarzacie za brednie

1

@CLS63AMG
Po pierwsze, wczoraj tłumaczył to Sikorski - to jak jesteś prześwietlany zależy od poziomu niejawności do jakiego masz dostęp.
Nawrocki od 2009 był szeregowym pracownikiem IPN, to nie jest poziom Jamesa Bonda a raczej minimum poufności. W takich wypadkach ABW sprawdza pierdoły jak karalność, uzależnienia czy historię leczenia psychiatrycznego oraz kontakty z obcokrajowcami.
Przy tak mało istotnych stanowiskach nawet nie robią wywiadu w miejscu zamieszkania.
Dopiero jak zostawał szefem IPNu to został wrzucony na bęben, choć nie wiemy ile rzeczy "umknęło" bo rządzili jego koledzy, którzy też nie zauważyli nic niezwykłego wokół sędziego Szmydta.
Ale tu masz fajną podpowiedź jak to działa: Kilka dni po powołaniu podpisał z Jerzym umowę o opiece, choć ponoć zajmował się nim od lat. Najpewniej służby mu podpowiedziały, żeby sobie dorobił legendę do tego wałka.

Po drugie, obecność Murańskiego jest śmieszna, ale nie jest sednem materii a sprawy są grubsze i on nie jest świadkiem.

Po trzecie, Sikorski nie powiedział, że Tusk jest najwspanialszym Polakiem w 1000 letniej historii. Przeinaczasz albo nie zrozumiałeś co Sikorski powiedział.

Po czwarte, tak, reparacje prawnie nie są do wyciągnięcia. Nie odcięliśmy się od polityki PRL, o tym że nie ma możliwości prawnej reparacji mówił już rząd PiSu 20 lat temu.
I bezsprzecznym faktem jest, że mogliśmy nie dostać niczego, przegraliśmy wojnę a jednak dostaliśmy bardzo cenne terytoria niemieckie.

0

@gumaz Gówniane, zielone oliwki to królowe oliwek

0

@Mixtape Może mieć dowolną wizję, ale jeszcze musi przyjść i zmusić gwiazdeczki by ją realizowały.
Ancelotti to jeden z najlepszych trenerów a jakoś nic nie działało, teraz na głęboką wodę wchodzi ktoś z niewielkim doświadczeniem i ogromną presją, bo w Niemczech sukcesem było wygranie meczu, w Realu wygranie meczu to plan minimum.
Pytanie czy on to uniesie

0

@Mokaczino Ale to świadczy tylko o tym, że ludzie nie uwierzą bo nie będą chcieli, choćby Nawrocki sam nagrał jak rozjeżdża ciężarną zakonnicę.
Przecież z mieszkaniem to sam Nawrocki dostarczył na siebie dowodów, mówiąc o tym, że nie zapłacił za mieszkanie gdy w tym samym czasie Czarnek machał aktem notarialnym w którym poświadczono, że zapłacił.

0

@Mokaczino A jak się skończylo z kawalerką?

0

Żeby nie było, że Onet wylatuje na 5 dni przed wyborami i Nawrocki nie ma się jak bronić...
Otóż już w 2024 roku Gazeta Wyborcza o tym pisała, łącząc przy okazji Nawrockiego z ludźmi półświatka.
Wtedy też do sądu nie poszedł a co więcej, w trakcie kampanii potwierdziły się donosy o dziwnych powiązaniach.

3

@michal26 Kluczowym wydaje mi się to, że opierasz pytanie o stwierdzenie "że się nie da" wystosowane przez nadwornego prawniczyne PiSowskich chachmęciarzy, który wielokrotnie udowadniał, że jego rozumienie prawa jest takie, jak Kaczyński chce żeby było.
Nie tylko Zajączkowska wygrywała, Konfa w 2019 roku też pozwała TVP, wygrała a potem pozwała drugi raz (bo TVP nie zrealizowała wyroku) i znowu wygrali.
Czyli jednak się da.

0

@Alex1995 Może i miał byś rację, gdyby nie to, że jej nie masz.
Raptem kadencję temu elektorat KO nie chciał głosować na byle kogo i Kidawa miała poparcie w sondażach rzędu 6-7%
Przy czym Kiadawa to i tak jest Mount Everest kompetencji w porównaniu z Nawrockim

4

@Uukasz_93 To nie słabość Trzaskowskiego tylko głupota wyborców.
Trzaskowski jest bardzo miernym kandydatem na prezydenta ale ma doświadczenie, wiedzę i kompetencje do piastowania tego stanowiska.
Kim są ludzie, którzy wolą oddawać głos na człowieka z ulicy, bez wiedzy, bez doświadczenia, z kompromitacją czy skandalem w każdej szafie?
To już nie jest walka o dobro narodowe tylko wojna plemienna i Kaczyński wystawiłby Tadeusza Grzesika a i tak biłby się o prezydenturę.

0

Jeszcze 4 bramki Robercika

1

Kanał Zero świetną popisówkę walnął.
Mieli standardowo ankietę jak wypadł Trzaskowski u Mentzena w której były odpowiedzi: Bardzo dobrze, dobrze, średnio, źle.
Ale chyba wydźwięk tej ankiety nie był zgodny z oczekiwaniami, więc zmienili na: Bardzo dobrze, dobrze, źle, fatalnie.

0

@Encore Co znaczy dużo? Jak ma wytatuowane rękawy czy nogi to bez problemu, dekolt, szyja, dłonie czy szczególnie ryj to "za dużo" by był nawet jeden tatuaż.

3

@Ojciec5tkidzieci Niestety Rewiński nie żyje, ale przynajmniej Ibisz jest młodszy niż nigdy.

2

@AlexDark00 Pozwól, że zapytam ile masz lat? Zdajesz sobie sprawę, że bezwładność państwa jest tak duża, że w 1,5 roku nie odczujesz żadnych większych skutków ekonomicznych? Umiesz w ogóle powiedzieć co się zmieniło winą obecnego rządu, że jest ci tak gorzej?

4

@AlexDark00 Za dużo pisowskiej propagandy kolego

7

@AlexDark00 Cóż, wybierzesz gangusa z ramienia najbardziej socjalistycznej partii jaka w Polsce była po '89 roku, ale to twój wolny wybór.
Pytanie jest wazniejsze: czy masz ból dupy o to piwo.

7

I tu można użyć tego trochę żenującego ale popularnego określenia w tych wyborach "gamechanger".
Te 15% Mentzena to nie jest beton. Przynajmniej połowa jak nie więcej to ludzie środka. To nie jest elektorat który zagłosuje na Nawrockiego tylko dlatego, że ten jest prawicowy, tak jak w 2020 połowa elektoratu Bosaka nie zagłosowała na Dudę.

I to piwo może być bardzo ważnym elementem kampanii, bo tutaj Mentzen zachował się po ludzku za co teraz jest ostro atakowany przez całe środowisko.
Pytanie czy ten elektorat środka, który nie patrzy na wojenkę ideologiczną prawica - lewica, będzie chciał się opowiedzieć i utożsamić po stronie zwierzyńca

3

@OBSERWATOR2021 Myślisz, że Nawrocki skrytykował PiS bo jest niezależny? Skrytykował bo Mentzen postawił go przed takim zagadnieniem a Nawrocki zgadzał się praktycznie ze wszystkim.
Trzaskowski jest częścią PO, musiałby krytykować sam siebie.
I tak, Trzaskowski ma niepomiernie większą niezależność, sam fakt że nie jest "wyborem" Tuska tylko został wyłoniony w prawyborach już świadczy o tym, że nie jest na pasku decyzji wodza i ma mandat całej partii.
Porównaj sobie to do Nawrockiego, który całą karierę zawdzięcza PiSowi - bo i sam fakt, że te 15 lat temu znalazł zatrudnienie w IPN to kwestia tego, że IPN cały czas jest mocnym bastionem PiSu.

3

@vangoor No właśnie rzecz w tym, że to u Nawrockiego wystąpiło "cóż szkodzi obiecać" zgadzając się na wszystko co mu Sławek podstawił mimo że jest na pasku partii, która złamała prawie wszystkie (a może nawet wszystkie) punkty tej deklaracji.
Bo i też tu ciekawostka, ze znaczących polityków jedynie Kaczyński chciał wysyłać naszych żołnierzy na Ukrainę.
Jaka jest wiarygodność gościa, którego całe życie wisi na palcu Kaczyńskiego? Trzaskowski jest zdecydowanie bardziej niezależny, choćby z samego faktu, że jego kandydatura na prezydenta nie jest indywidualną decyzją tylko wyborem całej partii.

4

@Encore Podpowiem ci, że w gronie tych 3 panów siedziało 3 kłamców.
Tak wygląda polityka niestety.

37

Pomijając samą merytorykę obu wystąpień u Mentzena, duża różnica postawy obu panów.
Trzaskowski był stanowczy, bronił swojej pozycji, nawet skrajnie niepopularnej wśród elektoratu do którego uderza.
Nawrocki całkowita odwrotność. Miekki, uległy, jakby go Sławek zapytał czy szczy przez zapięty rozporek to by przytaknął a i pewnie by mu nawet kredyt podżyrował jakby podsunął umowę.
Wyglądało to trochę tak jakby Trzaskowski chciał zapisać Sławka do KO a Nawrocki chciał się zapisać do Konfederacji.

1

@mekston To dobrze, bo kara tutaj byłaby idiotyczna, choć Kolapindol mógł trochę szybciej zareagować bo tablica się zmieniła jak wyjeżdżał z szykany, ale też trudno oczekiwać, żeby kierowca jadący przez szykanę cały czas patrzył się na tablice świetlną i w 0,2s zauważył zmianę koloru.
Tylko taka decyzja to dalej kwestia uznaniowa, sędziowie już wielokrotnie po aptekarsku stosowali ten przepis jak w Kanadzie rok temu gdy Hulkenberg dostał karę bo nie dał rady na mokrym torze wystarczająco zwolnić.

1

@takisobiektos Przecież Bosak od lat ciągnie PiSowi i sabotuje całą robotę Mentzena z przekonywaniem, że wywrócą stolik.
Chłop nawet na potrzebę chwili nie umiał powiedzieć, że nie wejdzie w koalicję z PiSem

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?