ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Starrk nie. To 199 naszej ery.
@Comentateiro odbierał narodziny Jezusa.
0
@NeroTFP1 też mam ciekawostkę. Julian Alvarez zdobył 8 bramek ligowych( z czego 4 z gry) w sezonie ligowym 2025/26.
Taki żarcik hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
@Bolton nadchodzi czas zmian. Enzo powita go jak swojego.
2
@heniusss najlepsi piłkarze muszą grać w sektorach gdzie najczęściej będą mieć piłkę i będą najbardziej decyzyjni. Teraz sobie nie wyobrażają bo nie mamy drugiego zawodnika o jego profilu w drużynie, ale na dłuższą metę to konieczność jak kiedyś z Messim. Z resztą Yamal w zespołach młodzieżowych dużo też grywał jako ofensywny pomocnik czy fałszywa dziewiątka.
2
Oczywiste. Pytanie tylko kiedy, ale myślę, że jak Barcelona będzie miała więcej zawodników robiących różnicę w pojedynkach to dojdzie do tego. Narazie potrzebujemy go na skrzydle.
20
Generalnie czego by nie sądzić o Holendrze to ma tutaj rację.
2
@NeroTFP1 generalnie od +5 lat się dusimy w FFP i musimy działać ostrożnie na rynku, a ostatnio zamiast nas wyprzedzać to jeszcze się oddalają gdzie jeszcze nie wróciliśmy w pełni na Camp Nou co poprawi znacząco naszą sytuację. Do tego ich największa gwiazda woli grać dla nas.
4
Przegrywy i „wiecznie pokrzywdzeni” bez projektu sportowego, kupujący każdą dostępną gwiazdę na rynku niezależnie czy pasuje do zespołu i realnie poprawi jego problemy. We’ll see.
0
@doc Gabriel Jesus już raczej kolejny raz nie zmartwychwstanie xD
0
@Kibol_83 oh no! Anyway…
4
@marcin62 nie mówię, że jestem jakimś gigantycznym fanem jego talentu, ale rozumiem ideę jaka się kryła za zainteresowaniem akurat tym zawodnikiem Barcy Flicka oraz Bayernu Kompany’ego i próbuje to wyjaśnić. Nadal mam znaki zapytania jak piłkarsko sobie poradzi na takim poziomie, ale z czysto taktycznego punktu widzenia jest to bardzo logiczny fit do naszego zespołu i nie wykluczam, że przykładowo odpali w drugim sezonie jak się zaadaptuje do nowego zespołu i ligi. W każdym razie profilowo ma to być następca Raphinhi długoterminowo, który też w zależności od kontekstu może błyszczeć lub dusić się piłkarsko obsadzony w nieodpowiedniej roli. Zwyczajnie jest to zawodnik, który zamiast wielu cech na wysokim poziomie ma te kilka na wybitnym i rola trenera jest je maksymalnie wykorzystać.
5
Film znanego hiszpańskiego analityka piłkarskiego i twórcy internetowego na temat „paradoksu Gordona”(tytuł filmu) czyli jego ostatniego występu na Mundialu i dlaczego rozczarowuje w Anglii, a mimo to zdaniem autora ze swoimi cechami będzie błyszczał w zespole Flicka. Film ma opcję tłumaczenia audio na angielski.
@BORO_12
@blakkudium
0
@Faro śledziłem jego początek sezonu tylko więc nie jestem pewien. Mam tylko nadzieję, że w defensywie jest bardziej odpowiedzialny. Nie sądzę też, że teraz byśmy za niego jakąś astronomiczną ofertę otrzymali więc nie zaszkodzi go przetestować. To dalej też mega młody chłopak więc nie ma co skreślać.
1
@Faro jak chce niech próbuje. Przy dyspozycji Kounde aktualnej lepszej okazji mieć nie będzie żeby przekonać do siebie Flicka.
0
@Gaucho jest niesamowicie utalentowany atletycznie, ale jeśli o same jego zachowania w defensywie…i prefer not to speak
1
@Gall słowo przeciw słowu. Pójdźmy krok dalej jeszcze i najlepiej stwierdźmy, że słaba ta Barca bo bez Yamala, Pedriego, Raphy i kolejnych ważnych zawodników wygląda dużo gorzej…Jakość zawodników robi różnicę. No shit.
1
@Faro miałeś na jesień kilka spotkań bez niego i pod koniec sezonu(do zapewnienia mistrzostwa bo po ofc bez sensu oceniać jak drużyna się rozluźniła). Łatwo sprawdzić jak kreacja poszła w dół i czy był taki dramat. Zawsze będzie dużo lepiej z Yamalem co jest oczywiste, ale wyolbrzymiasz strasznie.
4
@Faro drużyna bez najlepszego zawodnika jest gorsza niż z nim. Ostatni raz w takim szoki byłem jak po wczoraj przyszło dzisiaj. Wyrzuć Olise z Bayernu i zobacz co się stanie.
8
@ViscaelBarca2007 od siebie dodam, że opinie kształtują często dziennikarze, którzy od lat debatują czy Polska powinna grać na trójkę czy czwórkę z tyłu jakby to był główny problem tej kadry xD
10
Amen.
@BORO_12
@blakkudium
0
@Faro Lucho i Kompany też sobie „uroili” ;)
0
@Gall odnosiłem się raczej do futbolu jako całości, ale nie zgodzę się. Większość topowych zespołów to aktualnie mix, a nie typowo techniczne czy fizyczne zespoły. Oczywiście każdy zespół ma jakieś tendencje np. Arsenal poszedł w bardzo oparty na fizyczności futbol, ale nie powiedziałbym, że odstajemy negatywnie, a wręcz pozytywnie szczególnie w środku pola co przekłada się na większą kontrolę(wystarczy przypomnieć co gracze NU mówili o starciu z nami gdzie regularnie mierzą się w kraju z City, Arsenalem, Liverpoolem). Może w ataku można dorzucić trochę więcej tego błysku, ale to kwestia dosłownie może jednego transferu. Tak naprawdę jeden zespół bardziej techniczny od nas, który mi przychodzi na myśl to PSG, ale oni paradoksalnie nie ograli nas techniką, a bardziej fizycznością gdzie po 60 minucie byliśmy już całkiem wypompowani.
1
@Gall z kierunkiem nic nie zrobimy bo piłkarsko oraz taktycznie dotarliśmy już praktycznie do sufitu więc głównie możemy intensywność próbować podnosić. Co do Gordona będzie polaryzował bo ma cechy cenione przez trenerów, a szczególnie pod styl w jakim chcemy grać z tym bardzo agresywnym pressingiem przez większość meczu, a jednocześnie nie zapewnia tej magii z piłką przy nodze jakiej oczekują kibice od atakujących w takim klubie jak Barca czyli nie da Ci przykładowo tyle błysków co np. Marcus, ale jednocześnie dużo bardziej pomoże zespołowi realizować jego założenia taktyczne.
1
@derus Nie twierdzę, że Gordon jest większym talentem od Rashforda. Twierdzę tylko, że jeśli dwóch trenerów grających bardzo podobny futbol uznało go za lepszy fit do swoich zespołów, to może jednak coś więcej stoi za tym wyborem niż moje czy Twoje wrażenia z oglądania meczów. Piłka w 2026 roku to nie tylko gole i dryblingi, ale też pressing, powroty, intensywność i wykonywanie planu przez 90 minut. W tych aspektach Gordon jest po prostu bliżej ideału Flicka i Kompany’ego oraz innych topowych trenerów lubujących się w tak wysokim podejściu czyli np. Lucho.
Ps. Myślę, że dyrekcje tych klubów też już mogą trochę lat piłkę oglądać i nawet odrobinę ją rozumieć ;)
14
Dyrekcje Bayernu i Barcelony wyżej ceniły Gordona, ale La Bamba wie kto lepszy. Powiem więcej jeśli podoba wam się sposób w jaki grają te zespoły to jest to dużo bardziej możliwe do wykonania dzięki takim graczom jak Gordon niż Rashford.
1
@BORO_12 to niestety lub stety też są zawodnicy, których bardzo mocno determinuje rola i system w którym grają(jak większość zawodników poza tą garstką najbardziej utalentowanych). To nie Yamal, że wszędzie będzie wyglądał genialnie bo ma dużo więcej skilli natomiast w odpowiednim kontekście może być zabójczy, a przy swojej charakterystyce bez piłki zawsze będzie użyteczny.
3
Nie lękajcie się. Pan Trener Hans Dieter Flick tak ustawi Gordona, że jeszcze będzie fruwał po boisku. Taki profil ma, że magikiem nigdy nie będzie, ale przy tym co gramy pasuje bardzo(dlatego bardzo podobny taktycznie Bayern też go bardzo długo monitorował).
0
Ten Leao też udany co sam sobie już transfer ogłosił. Żeby się chłop nie przeliczył z tą Premier League xD
0
@Kessie Haircut d’Or co najwyżej dla jego barbera
3
Kolejny z wielu talentów CR’a