1

@macio_944 Praga to fajne miasto, więc nie dziwię się że chciałby tam wrócić :)

5

@tbas To pewnie jakiś czujnik do monitorowania poziomu glukozy

1

@NeroTFP1 Guardiola ma słabość do takich egzotycznych zawodników :)

0

@ProMILs Tylko uprzedzam, że woda jest zimna.

6


Podpis jest błędny. W rzeczywistości jest to wschodnia tradycja upamiętnienia chrztu Jezusa w Jordanie. Ładna tradycja ;)

1

@Kgorecki2500 @partymaker
Podobno śląska kaszanka z bułką zamiast kaszy. Ale wcześniej o tym nie słyszałem.

3


100 najgorszych dań świata wg. Taste Atlas. Na liście jest Żymlok i Czernina. Jedliście kiedyś?

1

@clyde Dlatego ja doceniam to, że ich jeszcze mam i tym razem zabieram ich do fajnej kawiarni z okazji ich dni :)

4


Teraz Trump chyba powraca do tematu Kanady... Przypomina mi się mapa przedwojennego USA z uniwersum gier Fallout.

4


Ćpuny z morskich głębin :)

6

@BojanKriKicz Ja tak zrobiłem, bo mnie babka zirytowała. Wysadziłem ją w powietrze :)

1

@Vurt Z komputerem na Playstation

0


Nie ma to jak indyjska służba zdrowia :)

5


Ten chłop jest niemożliwy...

2

@michaleu BAGUVIX jeszcze pamiętam :)

1

@kubix05 @Safrani Polecam film Żegnaj Christopher Robin o autorze tej bajki i jego synu Christopherze z Margot Robbie.
https://www.filmweb.pl/film/%C5%BBegnaj+Christopher+Robin-2017-715674

6


Kiedyś taki widok był dosyć częsty w Szczecinie. Teraz tylko od święta można taki statek zobaczyć.

3

A gdzie są wyniki tej Złotej Piłki? Wszędzie cisza jakby nic się nie stało :)

6


Premier Japonii zaśpiewała happy birthday po włosku i zorganizowała tort dla Giorgi Meloni. Fajna z niej babka :)

8


Chcecie trochę sera? Ja uwielbiam parmezan :)

2

https://www.nytimes.com/2026/01/15/us/politics/trump-iran-israel-us.html
Izrael i państwa arabskie proszą Trumpa o wstrzymanie się z atakiem na Iran.
Obawiają się irańskiego odwetu, który może być skierowany również na nich i zaognić sytuację na Bliskim Wschodzie.

1

@Popitek12 Nie wiedziałem, że Prada jest jadalna :)
@Fc112 Ja tam od dziecka lubiłem anyżowe landrynki.

1

Jeśli jesteście fanami lukrecji polecam włoską markę Amarelli. To czysta lukrecja bez cukru. Są też wersje z miętą, czy anyżem. Dla mnie najlepsza.

1

@JanuszKorwinMikke O dziwo trochę racji ma. Trochę jest za bardzo zakręcony na punkcie światła słonecznego, ale z unikaniem ultraprzetworzonego żarcia i świała niebieskiego wieczorem jest ok.

0

@ranger3120 W sumie niektórzy mówią, że Holandia to Jamajka Europy

5

Ciekawe Klasyki #2

Dzisiaj zajmiemy się Amphicarem 770. Samej nazwy specjalnie nie trzeba tłumaczyć. Samochód ten mógł pływać. Liczba 770 wzięła się od jego osiągów: 7 węzłów w wodzie i 70 mil/h na lądzie (ok. 13 km/h i 112 km/h). Była to pierwsza seryjna amfibia dla cywilów. Napędzała go rzędowa czwórka o pojemności 1,1 litra z Triumpha Heralda o mocy 43 KM. Nie była to mocarna jednostka, ale była bardzo niezawodna.

Stworzyła go niemiecka firma Quandt Group. Jej założyciel Harald Quandt miał dość oryginalny życiorys. Rodzice rozwiedli się. Matka wyszła za Goebbelsa. Potem służył w Luftwaffe. Pod koniec wojny król propagandy popełnił samobójstwo wraz ze swoją małżonką po tym jak uśmiercili 6 swoich dzieci...

W latach 1961-1968 zakłady pod Berlinem i w Lubece wyprodukowały około 4 tys. sztuk. Zdecydowana większość trafiła do USA. Jeździł nim nawet prezydent Lyndon Johnson (czarnobiałe zdjęcie). Co ciekawe jako łódź spisywał się bardzo dobrze. Przed wjechaniem do wody ryglowało się drzwi. Potem wystarczyło włączyć odpowiedni tryb i wio. Jeden egzemplarz przepłynął nawet kanał La Manche.
https://ibb.co/3mh2WTd7
https://ibb.co/hFBhdyH3
https://ibb.co/3y3CMMMP
https://ibb.co/m5hL2GrB
https://ibb.co/8LyrRHSf
@misterio @Kessie @fart @lucas/catalan @Ojciec5tkidzieci

1

@paweldunajecfcb Że skacze z kwiatka na kwiatek :)

1

@tbas Może być tam nie ciekawie. USA ciągle grozi interwencją, a Izrael jest w stanie gotowości. Słyszałem też, że izraelskie służby podburzają też opozycjonistów.

5


Premier Japonii zagrała z prezydentem Koreii Południowej na perkusji. Taka muzyczna dyplomacja :)

3

@JimMorrisonFCB Oby tylko nie bił już więcej kobiet ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?