@RosjaninBut Z Grenlandią to nie tak hop siup. Ciężko jest wydobyć te minerały spod wiecznej zmarzliny. Ten wpis dobrze to tłumaczy:
Ppl r hallucinating on Greenland’s mineral wealth. Exploring and mining in the Arctic is a literal hellscape. The constraints r insane and the costs to overcome 'em r mooning way past imagination.
@karci0 Dopiero 25 grudnia jest świętem. Wigilia tak jak koleżanka niżej napisała nim nie jest. To jest oczekiwanie na jedno z najważniejszych świąt w kościele. Po wigilii katolicy idą na pasterkę która jest w nocy (22 lub 24) i już łączy się ze świętowaniem
@karci0 Dzisiaj jest Święto Objawienia Pańskiego, czyli święto nakazane. Upamiętnia ono przybycie mędrców do Jezusa, którzy oddali mu hołd godny króla ukazując jego wielkość/potęgę. Dzień wolny 6 stycznia jest nie tylko w Polsce np. w Bawarii ten dzień jest hucznie obchodzony. Włosi też mają wolne. W Polsce organizowane są orszaki 3 króli. Święci się też domy wypisując symbole na drzwiach
Myślicie, że USA pójdą za ciosem i uprowadzą Gustavo Petro prezydenta Kolumbii? Trump już mu groził. Wenezuelę jeszcze można zrozumieć z punktu interesów, bo Rosja i Chiny dobrały się do tamtejszej ropy a Maduro im sprzyjał i nie był zwolennikiem Stanów. Edit Kolumbia też ma ropę no i dobrą kokę oraz kawę.
Nie chcecie pograć na Gibraltarze? Lincoln szuka skrzydłowego. Warunki opisane w nagraniu. Jak dobrze pójdzie to za rok możecie zagrać w europejskich pucharach.
0
@Eklerek To może on byłby dobrą 9-tką dla Barcelony. Choć kluby z PL mocno się cenią :)
0
Jeszcze sześć! :)
1
@PanMietek Ja, a o co chodzi?
4
https://x.com/mati586386/status/2008637344182620622
Z Choroszczy uciekł kolejny pacjent XD
2
@Kgorecki2500 Życzę mu kariery takiej jaką miał Młynarczyk pod wzlędem trofeów z Porto :)
1
@July_6_BcN Niech żyje bal!
0
@RosjaninBut Z Grenlandią to nie tak hop siup. Ciężko jest wydobyć te minerały spod wiecznej zmarzliny. Ten wpis dobrze to tłumaczy:
0
@TridenteMSN W Goleniowie lądują takie samoloty:
https://www.lotniskogoleniow.pl/rozklad-lotow/samoloty/#b767
Dadzą sobie radę
0
@PawkoFCB Na szczęście mam tyle. Nie zmienia to jednak faktu, że przegięli a grafika wcale tyłka nie urywa
0
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Death+of+Robin+Hood%22+%E2%80%93%C2%A0zwiastun.+Hugh+Jackman+i+Jodie+Comer+w+filmie+A24-164603
Robią kolejny film o Robin Hoodzie. Tym razem Hugh Jackman zagra Robina z PTSD ;)
0
@karci0 Dopiero 25 grudnia jest świętem. Wigilia tak jak koleżanka niżej napisała nim nie jest. To jest oczekiwanie na jedno z najważniejszych świąt w kościele. Po wigilii katolicy idą na pasterkę która jest w nocy (22 lub 24) i już łączy się ze świętowaniem
2
@Kgorecki2500 A nie mogą powiedzieć Lecim na Szczecin? Fajnie byłoby zobaczyć Barcę na Krygiera ;) Zostaliby przyjęci paprykarzem i frytkokebabem
2
@karci0 Dzisiaj jest Święto Objawienia Pańskiego, czyli święto nakazane. Upamiętnia ono przybycie mędrców do Jezusa, którzy oddali mu hołd godny króla ukazując jego wielkość/potęgę. Dzień wolny 6 stycznia jest nie tylko w Polsce np. w Bawarii ten dzień jest hucznie obchodzony. Włosi też mają wolne. W Polsce organizowane są orszaki 3 króli. Święci się też domy wypisując symbole na drzwiach
1
@MessiForeverTheBest Czy ta konkretna to nie wiem, ale od kilku lat trwają obiecujące badania nad inną działającą na karfentanyl.
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acschembio.1c00026
1
@Bolton Tylko, że po szczepionce nie odczuwasz też haju :)
2
https://cyfrowa.rp.pl/technologie/art43591831-to-ma-byc-przelom-w-walce-z-fentanylem-ruszaja-testy-szczepionki
W Holandii rozpoczynają się testy szczepionki na fentanyl. Dzięki niej cząsteczki fentanylu wywołują reakcję układu odpornościowego, są wyłapywane i nie przekraczają bariery krew-mózg.
3
Myślicie, że USA pójdą za ciosem i uprowadzą Gustavo Petro prezydenta Kolumbii? Trump już mu groził. Wenezuelę jeszcze można zrozumieć z punktu interesów, bo Rosja i Chiny dobrały się do tamtejszej ropy a Maduro im sprzyjał i nie był zwolennikiem Stanów. Edit Kolumbia też ma ropę no i dobrą kokę oraz kawę.
0
@FcPortoFan1999 Dziwne mając taką wojowniczą flagę :)
1
@FcPortoFan1999 Ptaszyska są przebrzydłe. Ziejące ogniem Smoki są o niebo lepsze!
1
@ZwyklyCuler48 BVB, Liverpool, Tottenham i Pogoń Szczecin. Ale i tak Barcę głównie oglądam bo nie chce mi się tyle piłki oglądać.
1
@FcPortoFan1999 Pewnie wypili za dużo porto
1
@FcPortoFan1999 Na razie Święta Klara dzielnie się broni :)
1
@michal26 A to tego nie wiem, bo już dawno skoków nie oglądałem. Odkąd Polacy słabo skaczą to raz na ruski rok włączę jakieś zawody
3
Fajnie, że Domen jest w takiej formie. Pamiętam jak zaczynał karierę i latał z głową poniżej nart :)
5
DJ Maduro :)
0
@skubi99 A co było złego z Obamacare? Wyższe składki i podatki?
0
@PeRRy Już poprawiłem. Coś mi się pomieszało.
2
@KamQiX @APTAPT Jak na piłkarskie zarobki :) Poza tym nie pisałem na poważnie
8
Szukacie roboty? Niby tylko 4k £ miesięcznie, ale zakwaterowanie, wyżywienie i ciepełko są zagwarantowane :)
2
@Rewolucja123 Tutaj macie filmik i fotki
Nawet zapłacili za bilet parkingowy :)