ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Aragorn33 i zaczyna sie odwracanie kota ogonem...aby rozmydlic glowny watek... To jak znalazles chociaz jeden dowod popierajacy twoje opinie, golebiu?
Robisz z siebie nie wiadomo kogo... Ale nie potrzafisz poprzez zadnej opinii dowodem. Nikt nie traktuje cie powaznie ale to ja mam znikac?
Insynuujesz, manipulujesz a ide tez o zaklad ze klamiesz i tak naprawde po co? Przwciez widac z daleka ze uprawiasz tania propagande, obrazajac wielu ludzi... Ale jak ktos powie stop internwtowy napinaczu to... Kolega cie juz podumowal... Wiec ja sobie oszczedze.
Skup sie na temacie dyskuji, sam o to wczoraj z uporem maniaka zabiegales.
1
@Aragorn33 ja nie bronie Slawka, tylko twierdze, ze ty piszesz bzdury xD wyciagasz zle wnioski i opinie nazywasz faktami, kyore slowa odebrales jako obrone Slawka? :)
15 sierpnia WSJ opublikowalo artykul na temat udzialu Ukrainy w zamachu... To ze czegos nie slyszales nie oznacza ze obeszlo sie bez echa. Po prostu za duzo vzasu spedzasz na prawicowych kontach na twiterze a warto patrzec szerzej xD
Ja wiem ze najlepiej dla Ciebie by bylo abym sie ewakulowal, wtedy bys dalej pisal swoje bzdury i nazywal je faktami xD
Ale ja sobie tutaj zostane, posmieje sie z tych twoich wywodow, bo zaczely mnie bawic.
0
@Aragorn33 w ostatnich 3 dniach, swiat obiegly 3 istotne informacje.
1- wall street journal opublikowal wyniki 2 letniego sledztwa dotyczacego wysadzenia NS,wskazano winnych, niw Rosjan!
2 - 14 sierpnia wydano europejski nakaz aresztowania za ukrainskim nurkiem oskarzonym o wysadzenie gazociagu, nie Rosja.
3 - byly szef wywiadu Niemiec oskarzyl Dude i Zelenskiego... Nie Pitina...
Wiec lbie skad masz pewnosc ze wszyascy odnosili sie TYLKO do pkt 3!!!! Skoro w ostatnich 3dniach udzial ukrainy i niewinnosc Rosji jest potwierdzane z WIELU zrodel.
Co do paradoksu klamcy, przeciez ty nawet nie wiesz o co mi chodzilo, podales niepelna definicje i oglosiles triumfalnie, wygralem! XD gratuluje.
Szkoda tylko ze inni z Ciebie dra lacha :)
Ps. Mozgu nigdy ale to nigdy nie glosowalem na Konfe ani nic pokrewnego z Korwinem xD znowu pudlo. Ktore to juz w tej dyakusji....
1
@Aragorn33 skompromitowal xD kazdy Twoj post w ktorym twierdzisz ze faktem jest opinia, dowodzi ze o logiki to nawet nie stales.
Ty nawet cytujac wypowiedzi nie potrafisz tych cytatow poprawnie zinterpretowac tylko non stop sprowadzasz rozmowe do grotestki.
Ja o wypowiedzi tego Niemca dowiedzialem sie z tego watku, wielu ludzi pewnie do tej pory nie wie o niej nic, ale ty akurat wiesz ze Slawek wiedzial xD Slawek odniosl sie do slow Niemca a widac wyraznie ze odnosi sie do tweeta WolnoscSlowa...i nawet ten tweet odnosi sie do slow Mentzena na tematy ogolne, a nie do slow Niemca.
A wiesz ze 3 dni temu wydano nakaz aresztowania za ukrainskim nurkiem ktory byl zamieszany w wysadzenie NS. Ale ty znowu powiesz ze nieee bo na twiterze bylo cos innego napisane i na pewno Slawek to czytal i tylko to!
0
@Aragorn33 wczytaj sie... Ja nigdzie nie napisalem, ze Slawek cos napisal nie tak. Ja napisalem ze ty probujesz dowieac czegos sprzecznego co samo w sobie jest sprzwczne i nie na poziomie jezykowym ...
2
@Aragorn33 paradoks klamcy to zbior dosc szeroki, odnoszacy sie nie tylko do sprzecznosci jezykowych. Twoje uproszczenie, nie jest definicja paradoksu klamcy, stad twierdze ze nie jest prawda.
Dyskutuje z twoimi opiniami a nie faktami... Wczoraj dyskutowano duzo szerzej niz sie tobie wydawalo.
@marcjanna to na Slasku on ma racje ;)
0
@Aragorn33 "To, że Mentzen wczoraj odnosił się do wypowiedzi niemieckiego urzędnika również jest faktem." - jakim faktem? Faktem jest, że głosy mówiące o braku udziału Rosji w zniszczeniu NS2 pojawiają się co jakiś czas i są coraz poważniejsze. Nie można załozyć, że to odnosiło się tylko do słów niemca...
"To, że w zestawieniu poglądów Mentzena nie ma żadnego paradoksu kłamcy jest faktem" - ale to ty sformułowałeś ten paradoks, gdzie ja pisałem, że jest on w poglądach Mentzena.
"no nie, o faktach nie decyduje głos ludu" - głos ludu nie osądza o faktach, ty też nie. Lud jedynie może dojść do wniosku, że ktoś jest wariatem.
""koło jest rowerem" nie jest ani prawdą ani częścią prawdy tylko jest nieprawdą." - dokładnie, ale znowu nakreśliłeś problem który triumfalnie rozwiązałeś! Ja napisałem: "koło jest częścią roweru, czy koło to rower" - wracamy do problemów z czytaniem ze zrozumieniem. Narysowałbym Ci, ale La Rambla nie pozwala.
"nie mogę wrzucić takiego cytatu z wczorajszego programu bo wczoraj nie było żadnego programu." - wrzuć skąd tylko chcesz. Ale wskaż, że Menzten wierzy w słowa Niemca i dowiedzie tego co napisałeś :"No chyba, że akurat niemiecki wojskowy z czasów Schrodera (rusofila) oskarża Polskę o wysadzenie NS2 i kwestionuje, by zrobiła to sama Rosja - wtedy taki generał z automatu jest wiarygodny, a Sławek może świętować, że Rosja znów jest niewinna;"
"czyli kluczysz zamiast przyznać się do napisania głupoty" - w poglądach Mentzena nie ma pradoksu kłamcy, przyznają, napiszę raz jeszcze, abyś zrozumiał. Ty formułujesz ten paradoks, a nie Mentzen.
"nie, wczoraj dyskutowano o tej wypowiedzi niemieckiego urzędnika i w jej kontekście pisał Mentzen" - wczoraj dyskutowano o wszystkim co związane z NS2, wypowiedź urzędnika to kolejny głos w tej sprawie... odebrałeś słowa Sławka, jak ci było wygodnie.
3
@Aragorn33"odnosząc się do dyskusji opartej na jego wypowiedzi" - nie, wczoraj dyskutowano w szerszym kontekście niż ta wypowiedź. I wypowiedź Mentzena nijak się nie odnosiła do konkretnej wypowiedzi, tylko tak jak większość jego wypowiedzi - nie tylko z wczoraj - do całości. To, że ty sobie tak połączyłeś kropki, to już Twoja sprawa. Nie widzisz tego, jak i nie widzisz, tego, że w sposób pośredni sformułowałeś pewien paradoks.
"Mentzen na podstawie jego wypowiedzi stwierdził tylko winę Ukrainy" - i znowu błąd, a raczej kilka. W wypowiedzi którą przedstawiłeś, Mentzen wskazał, że możliwymi zamachowcami są MMM :-) natomiast większość jego wypowiedzi miała charakter ogólny i wyraźnie powtarzał, że jest wiele hipotez ale ta z Rosją wydaję mu się nieprawdopodobna. Możesz skończyć tę dyskusję JEDNYM CYTATEM Mentzena z wczorajszego programu, który potwierdzi to co napisałeś. Czekam już parę godzin.
" jest jeszcze opcja, iż uznaje za wiarygodne jego stwierdzenie o winie Polski, chociaż tego już nie odważył się napisać" - napisać? A to on w tym programie pisał, czy mówił, czy znowu do jednego worka wrzuciłeś - bo ci pasuję - to co pisał wcześniej z tym co mówił wczoraj? Czy teraz ty piszesz/mówisz nie na temat...
"a jak coś jest częścią prawdy to nie jest nieprawdą " - wiesz, że to zdanie jest fałszywe xD wyjaśnię jak dziecku... koło jest częścią roweru, czy koło to rower? :-)
"dlaczego masz taki problem z przyznaniem się do błędu" - ale rozumiesz, że postawiłeś się w roli mentora, decydującego o tym, że ty masz rację a ja jestem w błedzie. Ja np: nie oczekuję od Ciebie, że się przyznasz. To ocenią ludzie czytający to co piszesz :-) a jak widać ktoś to czyta i ocenia. Stawiasz wymyślone tezy, budujesz swoją logikę, słyszysz rzeczy niewypowiedziane, słowa nienapisane... i jasnym jest, że w tym świecie nie mam szans na wygraną ;-) ale na szczęście żyjemy w świecie gdzie jest więcej osób niż tylko ty... :-)
2
@Aragorn33 Wiesz jaki jest Twój problem... gubisz się już we własnych wpisach.
"Mentzen nie ma problemu językowego czy logicznego tylko co do faktów i wiarygodności bo musiałby wykazać dlaczego akurat temu urzędnikowi wierzy i tylko w zakresie usprawiedliwienia Rosji" - gdzie Mentzen powiedział, że wierzy temu jednemu urzędnikowi i tylko w określonym zakresie. Chcesz dyskutować o logice a już w pierwszym kroku masz fałsz :-)dalej to już jest klasyczne odwracanie kota ogonem. To jest Twoje założenie xD nie poparte niczym. I na tej fałszywej tezie, budujesz kolejne definicję. Póki nie udowodnisz, że Mentzen opiera się TYLKO na słowach tego urzędnika, po prostu piszesz nieprawdę.
"paradoks kłamcy sprowadza się do sprzeczności językowej w ocenie samego języka" - to akurat nieprawda, a dokładnie część prawdy. Zostaw to - przerasta Cię.
0
@Dari0G ja Ci pisałem, że nie popieram takiego zachowania, ja nawet nie lubię Legii, ale chłop ma charakter i to już pokazywał wcześniej. Więc ja uważam, że jego deklaracja nie była 'pusta'. Mogła być głupia, ale to inna sprawa.
0
@NeroTFP1 ale podparte działaniem... trochę chamskim, ale jednak działaniem. O ile gestu nie popieram, o tyle tęsknię za czasami gdzie piłka to było coś więcej niż kasa.
1
@Aragorn33 Czyli jednak wiedza tajemna :-)
ps. proponuje używać opcji edytuj. Bo mnie śmiecisz tymi powiadomieniami .
1
@Aragorn33 powodem dla którego nie możesz nauczyć czytania ze zrozumieniem należy raczej szukać w tym, że nie posiadasz takiej umiejętności. Zawód jakiego nie wykonujesz, jest tu co najmniej drugorzędny.
To, że w tv odgrzali temat o którym się mówi od 2 lat, nie jest wystarczający, aby oprzeć swoje zarzuty do Mentzena o powoływanie się akurat o tę wypowiedź ponieważ...
Mentzen mówił tak na długo przed tą 'szokującą' informacją jaka obiegła Polskę 2 dni temu. Właściwie jego retoryka się nie zmieniła i to co się wydarzyło niedawno, nie wpłynęło na nią praktycznie wcale.
Ty natomiast nie masz żadnego argumentu, oprócz Twoich przypuszczeń potocznie nazywanych 'widzimisię', które potwierdzają twoje wywody z pierwszego postu. To że ty nie słyszałeś/czytałeś o oskarżeniach w sprawie wybuchu NS2, wymusza na Tobie powoływanie się na dość nierzetelnego oskarżyciela, jedynego jakiego znasz... albo po prostu palisz głupa
"Nie da się logicznie wytłumaczyć, że Niemcy co prawda z reguły kłamią i manipulują, ale tutaj akurat manipulowali tylko trochę " - natomiast to co próbujesz tutaj dowieść, to rozwiązanie pewnego paradoksu, który nazywa się 'paradoksem' kłamcy. Akurat logicznie się ten paradoks da wytłumaczyć, ale niestety ta wiedza na razie jest dla Ciebie tajemnicą.
3
@Aragorn33 przecież to Ty w 1 poście zaczynasz pisać o tym niemieckim urzędniku i twierdzisz, że jego narodowość decyduję o hipokryzji Sławka. Ale teraz to już nie na temat, tak? :-)
Piszesz o zrozumieniu, ale nie potrafisz przytoczyć ani jednej wypowiedzi Sławka, która by była na temat dyskusji którą zacząłeś ;-)
Ty z góry zakładasz, że skoro już jakiś Niemiec powiedział coś co jest zgodne z retoryką Konfederacja ta powinna zaprzestać swoich twierdzeń bo to hipokryzja, mimo, że to nie jedyny głos w tej sprawie?
Zdajesz sobie sprawę, że prowadzisz tę rozmowę w sposób groteskowy i wymagasz, aby rozmówcy używali argumentów, które pasują tylko jednej ze stron?
2
@Aragorn33 ale pierwszy - bo już w czerwcu - był Washington Post, na podstawie dokumentów... chcesz rozmawiać poważnie, a pomijasz ten fakt. Wypowiedź tego urzędnika podgrzała temat, ale nie jest to jedyne oskarżenie jakie pada w tej sprawie. Chyba poważna dyskusja powinna założyć, że badamy wszystkie ślady w tej sprawie.
A nie podchodzić do sprawy w sposób wybiórczy... bo to co teraz próbujesz osiągnąć to już manipulacja i to gruba.
'i Sławek z marszu uznaje jego wiarygodność i cieszy się jak głupi, że to jednak nie Rosja ;p" - przytocz, choć jedno zdanie Sławka, które jest zgodne z tym co napisałeś. Bo na razie to sobie wymyślasz :-)
2
@Aragorn33 ale o tym, że to UA wysadziła NS2 piszę nawet Washington Post na podstawie dokumentów opublikowanych przez żołnierza Gwardii Narodowej Jacka Teixeirę.
Więc niestety to nie żaden "wojskowy z czasów Schrodera" oskarża Ukrainę, a żołnierz USA oraz jedna z największych gazet na świecie.
Do tego Mentzen używa stwierdzenia, o stawianiu hipotez...znasz znaczenie tego słowa? :-)
Czy Mentzen twierdzi, że to my? Chyba słyszysz to co chcesz usłyszeć.
ps. ten co wysadził NS2 powinien się przyznać i powinien dostać medal... powinien być bohaterem! Tu się nie ma czego wstydzić.
@JarekS ja osobiście nie zdziwię się, jak za jakiś czas wyjdzie że to Polska maczała w tej eksplozji palce ;-) i jak tak wyjdzie to ja będę happy :-) i chciałbym zobaczyc mordy Putina i Scholza jak się o tym dowiadują ;-)
0
@Zoker a u mnie stoją puste... zapraszam do Warszawy, prawie 1.5 mln ludzi i nikt - prawie nikt nie gra w piłkę.
I właśnie dlatego Państwo nie powinno budować takich orlikow, bo stawie je bez pomyslu. U was jest ich za mało a gdzie indziej za dużo.
0
@BorzyKrzys czyli zaczyna się xD Polska znowu orlikami będzie stała. Paliwo po 7 zeta, ale pusty orlik powstać musi! :-)
1
@D10SLEO Ostatnio czytałem, że jakiś prywaciarz, Lubiński się nazwa, kupił zrujnowany zakład zbrojeniowy, państwowy, kupił armatę 155mm i będzie produkował ok 180 ty sztuk amunicji rocznie - zysk 7 mld rocznie. Za dostosowanie zakładu do produkcji zapłaci 1 mld... czyli matematyka jest dość prosta...
Zakład upadł w 2011, za rządów Tuska... wiec ogólnie Tuska nie stać na budowanie przemysłu, ale stać go na wydawanie kasy na cyrk - pisząc tak na serio, to na to go też nie stać, ale kto go rozliczy xD ja też moge obiecać, że chętnie zorganizuję olimpiadę u mnie na podwórku.
Igrzysk i chleba... tego chcę lud... dlatego nam się obiecuję takie występy... masakra
0
@Alvarinho Laporta skończył dominację Galacticos, jako kandydat na prezydenta obiecywał transfer Bekchama... przegrał walkę i na otarcie łez kupił Ronniego... trenera bez doświadczenia i zgarnął masę emerytów takich jak Davids, Thuram, Albertini, Larsson. Brał też piłkarzy którzy nie byli tez jakimiś super crackami: Marquez, Gio van Bronkhorst, Beletti, Silvinho... ogólnie transferowo... wyglądało to nieciekawie. Ale - nie od razu zaczęło działać. I zacznie działać teraz, tylko pozbądźmy się smyczy w postaci FPP.
5
@judaszowe_srebrniki bo rezerwami przegraliśmy sparing? xD
3
@Michael24 Mam wrażenie, że jesteś efektem tego piku. Ja pierdziele. Xavi był jaki był, w czasach gdzie było równie słabo a jednak wygraliśmy Mistrza. Więc co to za pierdzielenie.
W 1992 roku Barcelona była potworem, później stoczyliśmy się do poziomu obecnej Barcy, a może i niżej? Transfery Rochembacków, Christanvalów, Geovannich. A póżniej przyszedł Laporta, wziął Ronniego i Barca znowu stała się potworem, chyba nawet większym niż 10 lat wcześniej. Więc jak czytam te wypociny, że nas czeka koniec świata i poziom Segunda, to mam ochote odinstalować internet.
Barca wróci na poziom top, mamy takich młodziaków jakich ciężko by zebrać z topowych szkółek na świecie. Hiszpania, gdzie trzon to piłkarze Barcelony, albo wychowankowie Barcelony wygrała Olimpiadę, ME. Gdyby nie to pieprzone FFP...
Barcelona ma płynność, ale FFP, które wybiórczo traktuję zespoły dusi nas w zarodku. Barcelona od dziesiątek lat ma długi jak większość przedsiębiorstw i sytuacja nie jest tak dramatyczna jak wielu malkontentów chcę to przedstawić.
1
@YeastMoss niech zrobia we wszystkich... A my jak dojdzieny do ich poziomu, zrobimy podobnie.
2
@malicinho prowadze firme :) i zarabiam tyle ile przepracuje, robie sobie urlop jak potrzebuje i mam w dupie kodeks pracy :)
2
@malicinho Od 2004 nasze PKB wzrosło dwukrotnie, jesteśmy krajem który oprócz Malty i Irlandii(krajów z mega niskimi podatkami) 3 najszybciej rozwijającym się krajem UE. To co teraz mamy zawdzięczamy ciężkiej pracy. Europa pracuję mniej... i dlatego czołowe gospodarki (Niemcy, Francja itd) w tym samym czasie urosły o 20-30%... my o 100%.
Czy Polska jest już czołową gospodarką Europy, że chcę przyjąć takie regulacje jak czołówka? W ogóle może wyrównamy socjal nominalnie do socjalu z Niemczech, damy sobie nie 30 a 40 dni urlopu i płatne wakacje ma malediwy dla każdego? Jak się bawić to się bawić. 4 dni pracy... dajmy 3.
My gonimy czołowkę, jesteśmy w peletonie co goni liderów. Tylko d3bil zwalnia bo czołówka zwalnia... wtedy się powinno nadepnąć na pedał a nie odpuszczać.
1
@Hasszz rozumiem, że przyjmujesz na klatę, że urzędy pracują o godzinę krócej, sklepy, restaurację, banki, kina, każdy chcę mieć tę 1 godzinę dziennie dla siebie! Czy jesteś taki gość, że ty chcesz pracować 7h, ale inni, mają Ci usługiwać i zapieprzać po 12 :-) bo w tej Europie na którą się powołuje tutaj większość, nie zdaję sobie sprawy, że wiele branż jest z tego przywileju wykluczona...
1
@malicinho https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/czas-pracy-35-godzinny-tydzien-pracy-we-francji-to-mit-st7980735
Szkoda tylko ze to mit :)
I w Polsce za nadgodziny masz 50% i 100%, we Francji 25/50... Gdzie na zachodzie jest te 35 h tugodniowo, chetnie poszukam szvzegolow
0
@escarabajo ok:) ale ja ja jako ciekawostke przyjalem, ale nie jako eksperyment :)
2
@Rhaan ale ja sie z Toba zgadzam! Wprowadzając 4 dniowy dzien pracy bez porozumienia z innymi, sami siebie wykluczamy z grona gospodarek konkurencyjnych.
I tak jak ty uwazam, że sam pomysl kiedys moze sie okazac sensowny! :-) ale za jakis czas i to chciałem podkreslic
2
@escarabajo ""Od 1 lipca 2024 r. urzędnicy miejscy pracują 35 godzin tygodniowo" - no właśnie, zrobili pilotaż na urzędnikach :-) gdzie pracodawcą jest suweren i kasa leci z budżetu... tylko, ze lokalnie to w pewnym sensie moze zadziałać, ale globalnie.... to kolosalna zmiana. Wyobraz sobie, ze dzisiaj wielu spraw w sobotę nie załatwisz... np: oddajac sprzet na gwarancje masz np: 14 dni roboczych na naprawę, czyli mniej niż 3 tygodni kalendarzowo. Przy 4 dniowym tygodniu pracy, robi się już prawie 4 tygodnie. A to tylko pierdoła.
Np Giełda Papierów WArtosciowych - wiele instrytucji finansowych jest mocno przywiązana do jej pracy i na odwrót. Skracając dzien pracy do 7 h, caly sektor finansowy ma do wyboru - albo skracamy sesje i tracimy miliony, albo trzymamy ludzi po 8h, wariant trzeci przez godzine mamy w dupie co sie dzieje.
Chaos :-)