0

@BulaKG kusi żeby sprawdzić
Fake...

1

@NGRonnie10 masq to ciekawa persona, jeżeli dobrze pamiętam rok temu ktoś sobie z jego drugiej połówki zażartował i ten się odpiął jak mało. Jeżeli pomyliłem choopa to przepraszam xD
Poza tym, ostatnio jest wodzirejem tej strony xD

0

@sintesox dla mnie Chelsea jak wejdzie na swój poziom to zje wszystko i wszystkich

0

@messi564 Balde zapewne zostałby zjedzony. Tak nie można robić

0

Mussa Wague intensywniej trenuję, czy wiadomo coś o jego powrocie do zdrowia? Pytam gdyż bardzo chciałbym żeby wrócił do gry, już oczywiście nie w Barcy, ale w ogóle. Był o włos od zakończenia kariery a w tej chwili trenuję w centrum treningowym. Życzę mu wszystkiego najlepszego.

2

Odnoszę wrażenie, że spirala błędów w zarządzania kadrą Barcelony zaczęła się dużo wcześniej niż w 2017.
Moim zdaniem przełomowym momentem były slowa Zubizarety:
" Naszym transferem jest Puyol"
Tak na prawdę od 2013 nie potrafiliśmy zastąpić nikogo z pierwszego składu.
Nie mogliśmy płynnie zastąpić kogoś 1-1, zaczęło się od Puyula, którego miał zastąpić Thiago Silva,Javi Martinez, Inigo Martinez, David Luiz i tego typu piłkarze nigdy tu nie przyszli mimo,że kasa była, ale brakło sam nie wiem czego. Oczywiście ostatnia dwójka nie potoczyła swoich karier idealnie to w Barcelonie i momencie potencjalnego transferu wszystko było możliwe.
Dalej był temat powolnego zastąpienia Xaviego i Daniego Alvesa, Cuadrado nie przyszedł, Bellerin tez a lekarstwem na zastąpienie Xaviego był Rakitic i zmiana systemu gry, co nam wyszło na dobre.
Rakitic na dobre jednak nie oddał tego czym był Xavi a Daniego Alvesa nigdy nie zastąpił Roberto, Semedo, Dest a rady kompletnie nie dał Aleix Vidal, Montoya, Mussa Wague ( o niego spytam się zaraz po tym poście).

O ile udało się załatać środek ataku, bramkei lewą obrony ponad pół dekady temu, co też nie było oczywiste ponieważ Suarez przyszedł gdy Barcelona ewulowała i Messi przeszedł z 9 na 10/wolny elektron to reszta składu wypada dramatycznie i właśnie jedynym zawodnikiem którego udało się zastąpić 1-1 i to z korzyścią dla nas jest Alba i Ter Stegen.
W pomocy tuzy w postaciach Gomesa, Vidala, Cou,Arthura, Denisa, Songa i nie tylko nigdy nie oddały połowy tego co dawali Xavi i Iniesta to bardzo boli.

Dalej, bierzemy się za środek obrony po odejściu Masherano i w końcu wygląda to dobrze, przychodzi Umtiti i Langleta i wygląda to znakomicie do pewnego czasu, też wymiana przebiegła katastrofalnie.

W końcu skrzydła i usilne szukanie lewonoznego skrzydłowego, które jest kompletnie bez sensu gdy Messi jest w składzie bo zabiera takiemu zawodnikowi cała swobodę. Gdy już Leo odchodzi to futbolu wygląda inaczej niż w 2010 i piłkarze typu Trincao, Malcom, Demir, Haliliovic są po prostu bezużyteczni. Nikt nie gra fałszywym lewonoznego skrzydłowym który nie jest odbudowany w mięśnie i urodzony z naturalną szybkością. Demir i Trincao mimo że młodzi i z potencjałem to nie chcę ich widzieć w Barcelonie. Skończą prędzej czy później w środku pola,gdzie ich technika przyda się bardziej niż na skrzydle.
Osumane Dembele to skrzydłowy, którego trzeba szukać, szybki, zwinny z genetyką i ci najważniejsze z obiema nogami. Mówię to w 2017 roku, dziś mamy październik 2021 i tego chłopaka nie ma a szkoda bo potencjał zdecydowanie większy od Mbappe na tamten czas. Błędy młodości, metody treningowe i zajęcie się indywidualne tym zawodnikiem przez Ernesto Valverde zniszczyły tęgo chłopaka. Mimo to właśnie takich talentów trzeba szukać na skrzydła. Strzelił parę bramek, które w 100 najładniejszych Barcelony spokojnie się znajdą ( Totenham i Villareal)

Kupiliśmy jeszcze De Jonga, który w domyśle miał zastąpić Xaviego i Busquetsa a w praktyce nie może dać chodźby tyle ile dawał Rakitic w prime. Moim zdaniem będzie pierwszym piłkarzem do sprzedaży jeżeli przyjdzie tu trener z projektem paroletnim,który będzie chciał stworzyć Barcelonę grająca bez takiego pół defensywnego pomocnika,który zajmuję się tylko transportowaniem piłki od swojego pola karnego do 60/70 metra boiska.

Na koniec chciałbym oddać cześć Luisowi Enrique,który miał pomysł jak ewulowac drużyna Barcelony i stworzyć inną drużynę. Jeżeli przyjdzie trener, który będzie chciał grać kontrami i 3-4-3 to to uszanuję i zaufam. Lepsze to niż takie zmierzanie w nie wiadomo jakim kierunku. Robienie z De Jonga Xaviego czy z Desta Alvesa jest bez sensu. Trzeba sposobu gry do piłkarzy jakich masz, zwłaszcza gdy nie możesz mieć innych.

3

@DaPidejpi No te wrzutki to był zawszę zły pomysł, zwłaszcza, że apogeum tego zagrania było gdy na boisku i w polu karnym był Sanchez Neymar i Messi.

0

@NaFazieHitman chodzi o to, że wrzutki Daniego były słabiutkie, za to tutaj był wypychany kosztem Cuadrado.

2

Taki Alves to przede wszystkim ogromny bagażnik Pasata w postaci doświadczeń. Ktoś taki w drużynie to już dużo. Alves nie musi grać w cale, żeby uczyć Desta i Mingueze jak się gra w piłkę. Pamiętam koniny grane na Alvesa gdzie ten w towarzystwie dwóch przeciwników potrafił wychodzić spod pressingu bez większego problemu. Najlepszy piłkarz w historii na prawej obronie, bardzo bym chciał jego powrotu. Jeden z nielicznych Brazylijczyków, którzy mają w głowie ułożone i po karierze dbają o siebie. Pan piłkarz Dani Alves

0

@amanter też życzyłbym sobię, żeby Ci niektórzy piłkarze chociaż w połowie przypominali Adame Traore, może piłkarz klasowy to to nie jest, ale na mięśniach robi już samo zagrożenie.
Fati powinien trochę przybrać na masie, Neymar i Sanchez też opakowanie się w mięśnie i były z tego same plusy dla Barcy.

1

@amanter sancho jest umięśniony jakoś?

0

@Rewolucja123 zgadzam się, prawdziwym fachura w tym aspekcie gry jest Pan Trener Luis Enrique

0

@fortunate_son co rok powstaje nowa bo wirus mutuje

0

@Katalonbar PAN Doktor z HP ostatnio to ładnie wyjaśnił. Ja wierzę takim ludziom a nie tym, którzy nawet nie wiedzą jak działa szczepionka

4

Te Hejt Parki z Doktorem to poezja, słucham z wielką ochotą. Bardzo dużo można z tego wyciągnąć!

0

@mindbender84 fake, gościu po prostu pracował przy remoncie krzyża, który już dawno miał przez proboszcza zostać zmieniony na metalowy. Moment jest fatalny w nagraniu, ale ten krzyż został wyciągnięty i cała kapliczka odrestaurowana

0

@pt9 nie płacze z tego powodu.

1

@Jakchcesz no to było mega, człowiek sam sobie mówił,że dobra odpalę sobie za pół h i będzie już 2-3 do zera i tak było.

0

@NaFazieHitman przecież Alves słynął z pustych przelotów

1

@Matelel luiz Diaz

1

@Mario96w gdzie ty masz nockę w tym zakopcu dziś?

0

Dobrze, żeby Mbappe odpuścił sobie w końcu te SFG. Po prostu nie umie ani we wolne,ani w karne. Im szybciej sobie to uświadomi tym lepiej.

1

Ile to się nasłuchałem o silnym Szachtarze przez ostatni tydzień. Że tam jest projekt, wszystko poukładane,że Srna ogarnia wzorowo,że są lepsi niż rok temu xD

1

@don'T.R.I.P.e znam go dobrze jeszcze z Santosu;)

0

@masq no przecież. Messi to jest inna planeta, ale też bardzo bym chciał przyjść zobaczyć Memphisa i Ansu

1

@DaPidejpi ja miałem teorie,że słynny Mikołaj to Luis. Niestety nigdy jakoś mi nie chciał na to odpowiedzieć i jakoś tak czuję,że to była wykreowana osoba

0

@Janiama ja najbardziej lubię jak piszą że Pedriego i każdego z tych młodych kozaków każdy by odkryl. No ale przecież Mingueza był rezerwowym w Barcie B i Garcia nie widział w nim tego co widział Koeman. Na czymś się ten Holender zna, wybitny nie jest, ale kogoś tam w końcu stworzył. Ide o zaklad,że za Valverde grali by seniorzy, być może z lepszym skutkiem, ale te kilka tysięcy minut a w zasadzie kilkanaście tysięcy minut Ci młodzi zawodnicy u nikogo prawdopodobnie by nie zdobyli. Doświadczenie to w cholerę ważna rzecz .

1

@Gaz akurat wczoraj Cou dużo chciał, fajnie się ustawiał pomiędzy liniami i szarpał ile mógł. Piłkę utrzymać potrafi, dobrze wczoraj wyglądał. Wiadomo,że sprinterem nie jest, ale akurat wczoraj mi się podobał.

1

@Mns21 i było by wszystko cacy

1

@Sulimo idealny materiał na 9, co ma to gol.
Wczoraj ten drugi strzał też był blisko sukcesu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?