0

@Bobo25
to masz dziwną definicję męstwa i honoru, sam nikogo nie uratujesz ale powodzenia Rambo:)

0

@MesQueUnClub_87
no tak wg mnie mamy 4 fajnych zawodników:) + fati jako wielka nadzieja i perez- jako 6 do gry jest bardzo OK
wg mnie w ataku wyglądamy bardzo dobrze - trzeba to jeszcze poukładać, dać sie zgrać griezmannowi z resztą

0

@BartqRKO
dużo kasy w piłce mają tyle tylko najlepsi
ja interesuję się NBA, nie jestem ekspertem ani mega fanem ale co nieco wiem- w sensie śledzę tą ligę ale tego kolesia nie znałem

Kwahi, durant, curry, thompson, green, giannis, rubio, westbrook, harden, cousins, siakam, ibaka, van vleet, lowry, bracia gasol, middleton, irvin, horford, itp. itd. trochę tych zawodników znam ale ale o nim nie słyszałem

podkreślam nie jestem fanem koszykówki, ale co nieco wiem i śledzę NBA, jakieś skróty, sofascore - wydaje mi się że są wiec ogromne pieniądze tam skoro taki wydaje się zwodnik dugiego rzedu tyle zarabia:)

0

@hefaj6
tylko im nic to nie daje:-p

0

@Danny Gaucho
poza tym gdzie im do naszego poziomu:)

0

@takisobiektos
ja jestem ciekaw czy by się zapełnił. wg mnie jest duża szansa że tak bo kibiców obu zespołów u nas jest mnóstwo, a i dla VIPów bilety 2,5 tys. PLN i więcej tez by nie odstarszyly

1

@MesQueUnClub_87
nie przesadzajmy aż takiego bałaganu nie ma
dembele(fati)-suarez-messi (c.perez) - jest całkiem dobrze tylko Griezmann jeszcze nie ma zdefiniowanej pozycji - w zasadzie może chyba grać na każdej pozycji w ataku, oby się wydeklarował jego pozycja do wiosny:)

0

@marcin000019
pytanie a ile bylibyście w stanie przeznaczyć wtedy na bilety - to jest ciekawe:) czy jakby rzucili bilety od 500 - 2500 PLN czy cały by się zapełnił narodowy:)

0

@NeroTFP
NBA lekko się interesuje ale co to za koleś jest w ogóle? to oni aż tyle tam zabijają by byle jakiś koleś zarabiał 20+ mln na sezon? wow

1

@Danny Gaucho
zgadza się, na szczęście u nas wreszcie coś ruszyło w tym temacie tez:)

0

@Colon
kolega wyżej chyba pisze o czymś co już jest czyli UE:) można sobie mówić że jest się Ziemianinem:-p ale w kwestiach politycznych itp. dobrze że są granice bo każdy kraj ma odrębne interesy, poglądy, tożsamość - i w ten sposób bardzo dobrze to funkcjonuje

0

@Bobo25
tylko zauważ że jak nie zdążysz uciec i nie obronisz kraju to i tak ani im ani sobie nie pomożesz, po drugie jakby tak każdy myślał to dziś pewnie bylibyśmy częścią Niemiec albo Rosji
dla mnie taka postawa to tchórzostwo, ale każdy ma inna mentalność
pozdro i tyle

1

@Bobo25
zgadza się że rodzina najważniejsza - ty tylko nie rozumiesz że nie obronienie ojczyzny może się równać utrata bliskich, jeśli myślisz że Niemcy po zdobyciu Polski przechadzali się spokojnie po naszym kraju i oszczędzali tzw. cywilów to grubo się mylisz, Rosjanie byli z opowiadań jeszcze gorsi
dla mnie więc w takim wypadku obrona kraju = obrona mojej rodziny

1

@Bykunn
w którym momencie przyszłość unika błędów przeszłości? serio? ataki na tle religijnym islamistów nie przypominają ci inkwizycji chrześcijan? przykłady łączenia się państw już ci pisałem jak kończyły się ostatnio - np. jugosławia
ja mam zdanie że odrębne państwa to nic złego bo rzadko kiedy ludzie się dogadują w ramach jednego Państwa a co dopiero jak jeszcze to pomnożyć - jeśli to jak nazywasz myślenie I poł. XX wieku to pisz sobie tak - ja nie kategoryzuje to po prostu taki pogląd

1

@Bobo25
no to mykaj, tylko Szwajcaria kosztuje nie wiem czy cię na to stać to pierwsza kwestia
druga sprawa to nie kwestia że każdy by tak myślał, zawsze znajdzie się ktoś kto chce więcej, a jedno Państwo jak napisałeś to jakaś twoja chyba chora utopia - kolega wyżej już podał ci przykłady jak to się kończyło

1

@Bykunn
brawo ty - pisanie bo ktoś ma inne zdanie ż ktoś ma myślenie z pierwszej połowy XX wieku - bardzo twórcze, próba obrażania kogoś bo ma inne zdanie

0

@Bykunn
zresztą już teraz widzisz jak jest w kwestii "wybrane grono" stanowi o wielu kwestiach wspólnych
UE chciało nam na siłę wrzucić uchodźców - na szczęście my nie byliśmy tak głupi jak oni

5

@Bykunn
a ty nie rozumiesz że takiej koncepcje umierają - jugosławia, czechosłowacja, czy nawet nasze jedne królestwo kiedyś z Litwą - na dłuższą metę każdy ma inną mentalność, inne interesy i tyle i wg mnie nie ma w tym nic złego

1

@Bobo25
to nie chodzi o poglądy - bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce więcej - hitler czy ktoś inny,
słabo świadczy bo jak nie obronisz ojczyzny to sam nie będziesz miał potem jak bronić swojej rodziny jak ojczyzna zostanie zdobyta przez wroga
mężczyźni którzy zostawiają rodziny by bronic ojczyzny to jest właśnie bronienie swojej rodziny - to jest męstwo, myślenie o rodzinie, myślisz że jakby każdy tak myślał jak ty to np, jakiś wróg ulitowałby się nad tobą? - raczej uznałby cię za tchórza a co dalej by zrobił możesz sobie dopowiedzieć

2

@Bykunn
z takiego łączenia się nic dobrego nie wynika - co też historia już pokazał nie raz;
każdy powninien mieć prawo czuć przynależność do określonej odrębnej grupy i się z nią utożsamiać - patrz np. niedawna jugosławia, nie oznacza to braku poszanowania i rozumienia że są też inni gdzieś indziej i tyle, czasy się nie zmieniły- tylko niektórzy ludzie się zmienili,

0

@pax
szkoda z Tobą pisać i tyle, ja ci piszę swoje ty dalej swoje - piszę ci że "konstytucja" to tylko hasło dla ludzi nie mających w ogóle pojęcia o konstytucji i dla opozycji

to co wskazałem była mowa o tym że prof. Grabowska uważa że opozycja łamie konstytucje działając w taki sposób - koniec kropka jeśli nie umiesz czytać to masz z tym problem, powiedziała też że trzeba by udowodnić łamanie konstytucji przez rząd

to pokaż mi gdzie pisała o łamaniu konstytucji przez rząd - zresztą lepiej nic nie wysyłaj bo ta rozmowa jest jałowa i szkoda czasu na Ciebie

prof. Grabowska w wypowiedzi tej twierdzi jedynie że opozycja łamie wielokrotnie Konstytucje a sama rzuca buńczuczne hasła o jej łamaniu, tu choćby o sądach za opozycji:" Oczywiście kontrargumentem tych, którzy w taki oryginalny sposób chcą "naprawiać demokrację", jest to że "PiS łamie konstytucję". Jednak jeszcze przed utratą władzy, dzisiejsza opozycja próbowała naruszyć równowagę władz, przejąć Trybunał Konstytucyjny i uczynić z niego oraz z sądów bastion oporu przeciwko władzy PiS, czym naruszyła Art 10 Konstytucji ust. 1"
itp itd. - poczytaj dokałdnie artykuł

a skoro nie wiesz jakie konwencje naruszyła Rosja nie wydając wraku no to musisz się dokształcić - aj ci takiej lekcji nie udzielę - nie za darmo, a nie wiem czy masz kasę by mi za to zapłacić

bez dobioru

1

@Bobo25
dla bardzo młodych ludzi może, ja tego nie rozumiem bo takie rzeczy wynosi się od dziadków, wujków - wszystkich starszych ludzi, co wiedzą co to jest walka o ojczyznę
a jeśli ktoś tak uważa no to bardzo słabo o nim świadczy

0

czytając niektóre komentarze (zaznaczam niektóre tylko komentarze przed wyborami) na La Rambli w ostatnich tygodniach smutne jest że tak a przynajmniej mi tak się wydaje wśród młodych ludzi jest patriotów, a już najbardziej smutne było szydzenie w ostatnich tygodniach z hasła Bóg-Honor-Ojczyzna,
mam nadzieję jedynie że nie będzie dane naszemu pokoleniu zaznać co to jest bronienie swojej ojczyzny

1

@Avada Kedavra
a co to jest karakan- ta postać z Piratów z Karaibów:)

0

@pax
koleś podałem ci nazwisko prof. Grabowskiej i łamaniu konstytucji przez opozycję a ty piszesz abym podał ci nazwiska, więcej pytań nie mam bo szkoda czasu na takich ludzi co myślą że wszystko wiedzą

na temat prawa pewnie wiem więcej niż Ty ponieważ na co dzień mam styczność

pytałem się jak często czytasz tą konstytucję że tak ja zaciekle bronisz, ile artykułów znasz, nie widząc przy tym że opozycja też ma na pieńku

pięknie wyjaśniła Twoje podejście profesor Grabowska - ale skoro jesteś mądrzejszy od konstytucjonalistki to gratuluję

a to ma Hiszpania że tam są łamane prawa człowieka (czytaj też prawa zapisane w ich konstytucji) - tu jakoś UE nie interweniuje, Rosja złamała konwencje nie wydając nam wraku gdzie wtedy była UE?

bez odbioru

0

@pax
sąd najwyższy to NSA, ja szybko czytając zrozumiałem WSA
a ja widziałem dużo wypowiedzi w TV osób - prawników, które mówiły że jest ok
to co patrzymy wybiórczo? czy tylko na swoją prawdę
czemu sądzę że nie jesteś prawnikiem bo widać to wypowiedziach, poczytałeś sobie jakieś opinie w gazetkach, TVN-ie i myślisz już że masz wiedzę

dla mnie to sprawa polityczna i jedni najeżdżają na drugich - stosując ten sam trik, w różny sposób interpretując pewne przepisy, pod swoją mogiłę, a prawda jest pewnie gdzieś po środku

także tak uważam że UE wpierdziela się bezpodstawnie w nasze sprawy - patrząc na obecny przykład Hiszpanii- gdzie łamane są prawa człowieka- zapisane w konstytucji, czy jak Rosjanie jeszcze kilka lat temu nie wydając nam wraku, gdzie wtedy była unia? no właśnie odpowiedz sobie na to pytanie sam

0

@Mike74
większośc dróg w Polsce jest ciągle dziurawych:-p

0

@MarioVeB!
a Hiszpania to co święta teraz jest? są równi i równiejsi.
tam nie ma łamanych teraz praw człowieka wpisanych do ich konstytucji?
pierdzielisz jak połamany
ale widzę niektórzy bardziej popierają samą UE niż Polskę co jest bardzo smutne

0

@pax
po pierwsze piszesz sad najwyższy a nie piszesz w którym mieście.
jedyni mówią że wszystko odbyło się oki, drudzy że nie - i tyle jest prawdy w tym wszystkim
nie jestem prawnikiem aby mieć pełną wiedzę na ten temat ale widzę że ty też bo nie powołujesz się na legislację, a może to nawet i lepiej bo czytając ton wypowiedzi robiłbyś to wybiórczo

4

@masq
dokładnie - dwa standardy mają - w zależności do kogo stosują różne:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?