1

@Cryptolis Sorry, ale Polska powoli wymiera i chcąc czy nie chcąc jesteśmy zmuszeni przyjmować migrantów, a póki co robimy to z głową. Więc kompletnie pomijasz tutaj fakt, że absurdalne straszenie prawicy spełzło na niczym i spowodowało więcej szkód niż pożytku. Wiem, że dla osoby o Twoich poglądach jest to niewygodne, ale zupełnie nie sprawdziło się nic z tego o czym wiele osób z tej grupy społecznej mówiło. A kwestia większej ilości przestępstw jest dość logiczna - więcej osób, większa szansa na przestępstwo. A póki co jesteśmy w kompletnie innym miejscu niż Francja, czy Niemcy, gdzie nieporównywalnie większą ilość przestępstw popełniają Polacy, a nie migranci i miną bardzo długie lata zanim to się zmieni. A jeśli będziemy to robić z głową, to istnieje szansa, że pójdziemy zupełnie inną, mądrzejszą drogą niż Francja czy Niemcy i jak na razie - idziemy w dobrym kierunku.

https://notesfrompoland.com/2025/04/16/polands-government-blames-immigrants-for-importing-crime-but-the-truth-is-not-so-simple/?utm_source=chatgpt.com

https://oko.press/demagogia-czy-realne-zagrozenie-jak-wyglada-przestepczosc-cudzoziemcow-w-polsce?utm_source=chatgpt.com

"Niski odsetek przestępczości


Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2024 roku policja zatrzymała 16 437 obcokrajowców, którzy złamali w Polsce prawo. To o 857 przypadków mniej w porównaniu z poprzednim rokiem. Patrząc nominalnie na liczbę przestępstw, faktycznie rosła ona w czasie. W 2015 roku policja zatrzymała 2 530 osób, w 2019 – 7 774, najwięcej w 2023 – 17 294.

W tym czasie liczba cudzoziemców w Polsce również wzrosła, co najmniej 10-krotnie. Pod koniec 2015 roku liczba obcokrajowców zgłoszonych do ZUS wynosiła 184,2 tys., w 2024 – już 1,2 mln. Efektywną liczbę migrantów w Polsce szacuje się dziś na 2,5 mln. A to oznacza, że odsetek osób popełniających przestępstwa w tej grupie nie przekracza procenta (wynosi ok. 0,65 proc.).

Dla porównania: w 2015 NBP efektywną liczbę migrantów w Polsce szacował na 220 tys., wskaźnik przestępczości w tej grupie był wyższy niż dziś i wynosił 1,15 proc. W 2019 roku efektywna liczba migrantów wynosiła 1,2 mln osób, a wskaźnik przestępczości był zbliżony do dzisiejszego (0,64 proc.).

„Udział cudzoziemców w ogólnej liczbie przestępstw rósł powoli od roku 1990, gdy mieliśmy ok. 0,3 proc., do 5 proc. dziś” – mówi OKO.press prof. Irena Rzeplińska, prawniczka i kryminolożka Centrum Badań nad Prawem Migracyjnym INP PAN.

„Ale nie ma się, co dziwić. Żyjemy w coraz bardziej wielokulturowym społeczeństwie, wśród obcokrajowców także znajdą się osoby, które łamią prawo. Musimy jednak pamiętać, że ten odsetek przestępczości jest niski, zarówno w porównaniu do obywateli Polski, jak i na tle Europy” – dodaje ekspertka."

@Ojciec5tkidzieci Okej, chętnie tutaj wrócę w 2035 jeśli będę o tym pamiętam, a jak nie to mnie oznacz ;)

Jednak znowu: trochę nie o o to chodzi. Prawica zaznaczała, że gdy Tusk i/lub Trzaskowski dojdą do władzy to zacznie się zalewanie Polski imigrantami. Więc kompletnie nie chodzi o długoterminowość, bo prawicy chodziło o aktualne rządy. Długoterminowość to inny temat. Chodzi o rządy tu i teraz, bo to nimi straszyła prawica. A rzeczywistość pokazała, że pakt migracyjny został odsunięty, a migranci przyjeżdżający do kraju normalnie pracują i są po prostu potrzebni. Więc nic czym prawica straszyła się nie wydarzyło. I do tego najbardziej piję.

2

@LAMC_10 Nie rozumiem dlaczego zadajesz mi pytanie o Berlin jak mówimy tutaj o Polsce, ale okej: tym wytłumaczę, że Niemcy, Francja czy Anglia kompletnie nie zapanowały nad sytuacją związaną z imigrantami i teraz po prostu mają problem. Zupełnie im ta polityka odjechała. A my nie chcąc popełnić tego błędu staramy się zoptymalizować politykę migracyjną co nam się aktualnie udaje, wbrew idiotycznej propagandzie prawicy, która miała miejsce podczas wyborów parlamentarnych czy prezydenckich.

1

@Hasszz Pizza mrożona lub tosty + Tortex Pikantny to najbardziej sentymentalne i najlepsze połączenie. I nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

8

@Cryptolis Bardzo pozytywne informacje, bo rąk do pracy zdecydowanie potrzebujemy. Ale jak to się ma do straszenia imigrantami przez prawicę, że będzie tutaj drugi Berlin, czy druga Francja? Jak to się ma do straszenia, że nie będą pracować co właśnie udowodniłeś, że jeśli przyjmujemy imigrantów, to nie robią tych strasznych rzeczy o których wiele osób z prawicy mówiło, a jednak pracują i zachowują się w większości godnie?

Gdzie są Ci wszyscy źli imigranci, którzy wg. propagandy prawicy mieli przyjechać za sprawą polityki Tuska?

@LAMC_10 I to by było na tyle z tego Waszego paktu:
https://www.gov.pl/web/mswia/polska-zwolniona-z-mechanizmu-relokacji-migrantow#:~:text=Rada%20Unii%20Europejskiej%20potwierdzi%C5%82a%20zwolnienie,jakichkolwiek%20koszt%C3%B3w%20z%20tym%20zwi%C4%85zanych.

2

@TR3YWAY Super, jednak większość to są Ukraińcy co jest czymś absolutnie naturalnym patrząc co się dzieje od 2022-go roku, ale czy jest to właśnie kwestia polityki Tuska i aktualnego rządu i jego światopoglądu o które pytam w moim komentarzu?

15

Podczas wyborów 2023, czy wyborów prezydenckich przez wiele osób na tej stronie podnoszony był temat imigrantów, którzy mieli zacząć zalewać ten kraj i robić złe rzeczy gdy do władzy dojdzie Tusk lub Trzaskowski.

Dlatego też nawiązując do paradoksu Fermiego stawiam pytanie: skoro rząd Tuska rządzi już 2.5 roku, to gdzie oni są?

12

@Luciano99 w nastoletnim życiu też nie gdy chciał przywołać demona pieniędzy i do jego piwnicy wszedłeś Ty

2

@MessiForeverTheBest No ta, ale potem R.I.P. toalety

3

Piękne :v


1

@Mow_mi_Douglas #teamżeliwo

3

@Kgorecki2500 Uja prawda, patelnia patelni nierówna. Zgłoszone.

7

Ale trafiłem content dla Ciebie @Popitek12


0

@saczers438 Myślę, że na spokojnie ogarniemy Villarreal i w następnych tygodniach oglądać będziemy zwyżkę formy.

2

@saczers438 Mój pierwszy (i niestety na razie jedyny) mecz Barcelony w życiu również był z Villarrealem w sezonie 22/23. 3:0, dwie bramki Lewego i naprawdę wieloma momentami śliczna gra, szczególnie w pierwszej połowie.

Oby i tak było i tym razem, powodzenia!

PS. A jak przyniesiesz szczęście to weź zostań jeszcze na Atletico :v

3

@Lionel_Messi10 @Starrk To jest największa rysa na całej prezydenturze Laporty włączając wszystkie jego kadencje.

3

@July_6_BcN Nie psuj mi mojego światopoglądu, nie wierzę w to

6

@July_6_BcN Ciekawe czy @jowita by miała jakby jakimś cudem się zalogowała i przejrzała te milion oznaczeń :v

9

@July_6_BcN macie podobną figure

3

@ViscaelBarca2007 @Kessie hehehehe no i okej

2

@ViscaelBarca2007 brzmi 1 do 1 jak @Luciano99 gdyby miał bombelka, to jest jednak dowód, że Bóg gdzieś tam robi ctrl c ctrl v i elo

1

@Aragorn33 Do tego kraj w którym na sport, gdzie gra się głównie rękami mówi się "football", a na sport, gdzie gra się głównie nogami mówi się "soccer". Kraj, który zniechęcił do siebie większość poważnych państw. Kraj, który ma za rządzących, a szczególnie prezydenta kompletnie niekompetentne, idiotyczne i śmieszne osoby. Kraj, który w MLS ma przedziwny system. Kraj, w którym przeciętny obywatel musi mieć zapewnione "szoł". Kraj, w którym "soccer" rozpoczyna się z 2,3, a czasem i 10 minutowym opóźnieniem.

Będzie fajnie! W sumie to nie mogę się doczekać tego prawdopodobnego mema :)

W finale pewnie Trump wyjdzie i powie, że jemu należy się ten puchar :v

2

@blakkudium Takie siedzenie świetnie sprawdziłoby się tylko na Bernabeu.

1

@Mario96w dzieki
@Popitek12 jesteś bezużyteczny jednak

4

@Popitek12 jeśli na opakowaniu jest napisane "spożyć w przeciągu 48h" to można daną rzecz spożyć po 8 miesiącach?

13

Z propagandą Realu Fermin byłby w topce wszelkich indywidualnych nagród :v


2

Ciekawostka:
Real Madryt był liderem La Liga dłużej niż Rafał Trzaskowski prezydentem Polski.

2

@Popitek12 Zdecydowanie za mało oliwy, takie 2 litry byłyby w sam raz i nic by się nie stało

0

Z tego co widziałem po powtórkach, to dzisiaj świetne szanse mieli Lewandowski, czy Olmo, a czasem ostatnia decyzja była parokrotnie zła.

Uważam, że w rewanżu z Atletico jesteśmy w stanie sobie stworzyć sytuacje na 4-5 bramek. Ale właśnie pytanie czy będziemy skuteczni, bo dzisiaj przy większej pewności pod bramką Levante i lepszych decyzjach powinniśmy strzelić przynajmniej 2 bramki więcej.

Z Atletico trzeba być ultra skutecznym, szczególnie przy takiej defensywie. I o ile jestem pewien, że możemy stworzyć sytuacje na sporo goli, to nie wiem czy jesteśmy w stanie je z zimną krwią wykorzystać. Ale tak czy siak będzie to bardzo fascynujący mecz :)

0

@VamoSBarca88 Dokładnie tak!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?