@Bykunn Zima kat padania promieni oraz krotki dzień sprawia ze ich efektywnosc spada do minimum Nawet gdyby jakims sposobem udalo sie podwoic lub potroic ich efektywnosc to nie ma najmniejszych szans aby panele umozliwily zastapienie jakiejs elektrowni konwencjonalnej
@Borneo A co w takim razie ze składkami z których do tej pory leczono chorych na Covid? Czyli ktoś do tej pory płacił składki z których leczono chorych na Covid, ale jak sam zachoruje to mu odmówią pomocy? Generalnie dobry kierunek ale wątpię aby to zmierzało w kierunku pełnej prywatyzacji służby zdrowia.
@Bykunn Jakie OZE w naszych warunkach jest niezawodne czy raczej najbardziej niezalezne od warunkow atmosferycznych? Chyba tylko elektrownie wodne A miejsca w ktorych moga powstac sa najbardziej ograniczone.
@Sulimo Wytłumacz mi w takim razie logikę która kieruje eurokratami Narzucają u nas różnorakie normy i przepisy i nie wprowadzają blokady importu na kraje które takich norm nie mają. Ba - nasze europejskie firmy przenoszą tam swoje fabryki i robią tam to samo co im w UE zakazali. Tyle
@Sulimo Ogarnij się w takim razie, ale nam daj spokój. OK? Albo szepnij słówko tym pal...om z eurokłochozu, że logiczna walka z ociepleniem nie polega na narzucaniu naszym fabrykom różnorakich norm odnośnie ochrony środowiska,a następnie imporcie produktów z rejonów świata gdzie na myśl o podobnych normach stukają się znacząco w głowę
@puyol_presidend5 Szczerze to nie mam jakichś nasuwających sie na myśl imion których bym nie lubił. Pewnie rzutuje na to postrzeganie imion to, że nie lubimy osób o takich imionach.
@pax Nie jestem alfą i omegą. Mam kilka luźnych domysłów ale najlepiej niech każdy sam sie zastanowi o co może chodzić. A kolejny dziwna rzecz jest taka, że "media opozycyjne" nie wykorzystały tych statystyk aby uderzyć w rząd.
@pax Jeszcze raz powtarzam - nie chodzi mi o sposob postepowania naszego rzadu. A jedynie o media. Sam zastanów się dlaczego piszą o Indiach w takim tonie a równocześnie milczą o sytuacji u nas.
@pax Uważasz że rząd ma wpływ na wolne media? Nie bagatelizuję sytuacji w Indiach, nie oceniam sposobu walki u nas a tam. Liczby ukazują że to my mamy bądź mieliśmy kilka dni temu 7/8 razy większy problem ze zgonami niż Indie. A jakoś nie znalazłem w mediach informacji w podobnym tonie o sytuacji w Polsce.
@Barca1992 Tu nie chodzi przecież o szczep. Absolutnie w to nie wnikam który jest groźniejszy. Jesli media chciałyby wywoływać panikę to przeciez wystarczyloby podawać dane o liczbie zgonów w naszym kraju na tle innych krajów. Niech każdy sam oceni dlaczego media tego nie robią i sami znajdźcie między wierszami o co może chodzić.
@Arkon Nie chce toczyć dyskusji o zasadności kary śmierci zwłaszcza że sie zgadzamy przecież co do istoty I ty i ja jesteśmy w zasadzie przeciwko choć być może z innych powodów.
Uwaga To nie jest post mający wywołać dyskusję o zasadności obostrzeń a o zakłamaniu mediów. Proszę spojrzeć na sam tytuł - "śmierć co 4 minuty" "Nigdzie indziej na świecie COVID-19 nie sieje takiego spustoszenia. Być może w Indiach odbywa się właśnie decydujące starcie ze śmiercionośnym wirusem i nigdy później nie uderzy już on w żaden kraj z tak wielką siłą" A tymczasem liczby - Indie średnia liczba zgonów z ostatnich 7 dni - 2336, liczba ludności - 1,366 mld Polska - średnia liczba zgonów z ostatnich 7 dni - 483, liczba ludności - 37,97 mln Jeśli przełożymy to na liczbę mieszkańców to aby Polska dogoniła Indie w ich katastrofalnej sytuacji musiałaby osiągnąć liczbę w okolicy 65 zgonów.... Pozostawiam pod rozwagę i ocenę skalę manipulacji jaka odbywa się w polskich mediach. https://wiadomosci.wp.pl/zaglosujcie-na-nas-to-was-zaszczepimy-dlaczego-indie-przegrywaja-z-koronawirusem-6633251617217152a
@Arkon Jak dla mnie sama kara śmierci nie jest tak kontrowersyjna. Natomiast dopóki nie wyeliminuje się do minimum przypadków błędów czy wypaczeń w systemie które doprowadzają do skazania niewinnych osób to też jestem zdania że do tej pory kary śmierci nie powinno być.
@Persyfl Jasne Jak pisałem rzecz gustu A że ja praktyczny do bólu jestem to dla mnie akurat kwiaty świata jakoś zbytnio nie upiększają A moi bliscy i znajomi wiedzą że zamiast kupować kiedyś znicze czy kwiaty na mój grób gdyby kiedyś mieli taką okazję to wolałbym aby tą kasę przeznaczyli na cele charytatywne.
@bartekvisca Wczoraj wrzucałem liczby które ukazują że to akurat my mamy większy problem niż Indie bo w przeliczeniu na liczbę mieszkańców mamy 8 razy więcej zgonów niż oni. No ale jak w mediach mówią ze jest inaczej to dalej to łykajcie.
@Persyfl To akurat rzecz gustu Mi jedyne kwiaty jakie sie podobaja i na jakie zwracam uwagę to te z których beda kiedys owoce do zjedzenia lub przyniosą plon do zebrania. Ale jak komuś to pasuje to spoko.
@meteo100 Ale z drugiej strony jesli chodzi o swiatla to liczniki odliczajace czas do zmiany swiatla niesamowicie ulatwilyby zycie kierujacym i pozwolilyby zaplanowac manewry z wyprzedzeniem.
@EleanoR Na początek mandaty tylko i wyłącznie proporcjonalne do dochodów. Oczywiście z jakimiś sprytnymi zapisami aby wykluczyć cwaniaków którzy ukrywają bądź zaniżają dochody. Jak ktoś nie zarabia bądź poniżej określonego progu to zamiast mandatu przymusowe prace publiczne.
@Mario96w Czyli Puchar UEFA nadal będzie rozgrywany? Wychodzi na to że jest to szansa dla polskich zespołów aby uczestniczyć w rozgrywkach europejskich.
@Kgorecki2500 Mówisz o szczepieniach obowiązkowych. Te na Covid na razie takie nie są, a w niedawno rozstrzygniętej rozprawie Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że tylko jeśli jakieś szczepienia są obowiązkowe to można wymagać ich od obywateli i odmawiać im korzystania z różnych usług.
1
@Borneo Irytacja nie upoważnia nikogo do tego aby mógł bezkarnie głosić publicznie podobne bzdury.
0
@Bykunn Zima kat padania promieni oraz krotki dzień sprawia ze ich efektywnosc spada do minimum Nawet gdyby jakims sposobem udalo sie podwoic lub potroic ich efektywnosc to nie ma najmniejszych szans aby panele umozliwily zastapienie jakiejs elektrowni konwencjonalnej
0
@Borneo A co w takim razie ze składkami z których do tej pory leczono chorych na Covid? Czyli ktoś do tej pory płacił składki z których leczono chorych na Covid, ale jak sam zachoruje to mu odmówią pomocy? Generalnie dobry kierunek ale wątpię aby to zmierzało w kierunku pełnej prywatyzacji służby zdrowia.
0
@Bykunn Jakie OZE w naszych warunkach jest niezawodne czy raczej najbardziej niezalezne od warunkow atmosferycznych? Chyba tylko elektrownie wodne A miejsca w ktorych moga powstac sa najbardziej ograniczone.
0
@Sulimo Wytłumacz mi w takim razie logikę która kieruje eurokratami Narzucają u nas różnorakie normy i przepisy i nie wprowadzają blokady importu na kraje które takich norm nie mają. Ba - nasze europejskie firmy przenoszą tam swoje fabryki i robią tam to samo co im w UE zakazali. Tyle
0
@Sulimo Ogarnij się w takim razie, ale nam daj spokój. OK? Albo szepnij słówko tym pal...om z eurokłochozu, że logiczna walka z ociepleniem nie polega na narzucaniu naszym fabrykom różnorakich norm odnośnie ochrony środowiska,a następnie imporcie produktów z rejonów świata gdzie na myśl o podobnych normach stukają się znacząco w głowę
0
@Bykunn Nie mam podobnych rozkmin bo mnie osobiście akurat nie ruszyło to,że są tam jakieś określone rasy. Akurat nie to wzbudziło moje obrzydzenie.
0
@msmsms Mogę się mylić ale chyba nie ma obecnie takiej posłanki.
0
@Bykunn Też tak myślę - dlatego polecam każdemu kto czuje się zniesmaczony tonem tych reklam aby wykonał podobny ruch.
0
@Foton Zalando to syf. Jak zobaczyłem ostatnio jakąś reklamę na yt to od razu zablokowałem i skasowałem tam konto.
1
@puyol_presidend5 Szczerze to nie mam jakichś nasuwających sie na myśl imion których bym nie lubił. Pewnie rzutuje na to postrzeganie imion to, że nie lubimy osób o takich imionach.
0
@pax Nie jestem alfą i omegą. Mam kilka luźnych domysłów ale najlepiej niech każdy sam sie zastanowi o co może chodzić. A kolejny dziwna rzecz jest taka, że "media opozycyjne" nie wykorzystały tych statystyk aby uderzyć w rząd.
0
@pax Jeszcze raz powtarzam - nie chodzi mi o sposob postepowania naszego rzadu. A jedynie o media. Sam zastanów się dlaczego piszą o Indiach w takim tonie a równocześnie milczą o sytuacji u nas.
0
@pax Uważasz że rząd ma wpływ na wolne media? Nie bagatelizuję sytuacji w Indiach, nie oceniam sposobu walki u nas a tam. Liczby ukazują że to my mamy bądź mieliśmy kilka dni temu 7/8 razy większy problem ze zgonami niż Indie. A jakoś nie znalazłem w mediach informacji w podobnym tonie o sytuacji w Polsce.
1
@Barca1992 Tu nie chodzi przecież o szczep. Absolutnie w to nie wnikam który jest groźniejszy. Jesli media chciałyby wywoływać panikę to przeciez wystarczyloby podawać dane o liczbie zgonów w naszym kraju na tle innych krajów. Niech każdy sam oceni dlaczego media tego nie robią i sami znajdźcie między wierszami o co może chodzić.
0
@Arkon Nie chce toczyć dyskusji o zasadności kary śmierci zwłaszcza że sie zgadzamy przecież co do istoty I ty i ja jesteśmy w zasadzie przeciwko choć być może z innych powodów.
0
Uwaga To nie jest post mający wywołać dyskusję o zasadności obostrzeń a o zakłamaniu mediów.
Proszę spojrzeć na sam tytuł - "śmierć co 4 minuty" "Nigdzie indziej na świecie COVID-19 nie sieje takiego spustoszenia. Być może w Indiach odbywa się właśnie decydujące starcie ze śmiercionośnym wirusem i nigdy później nie uderzy już on w żaden kraj z tak wielką siłą"
A tymczasem liczby -
Indie średnia liczba zgonów z ostatnich 7 dni - 2336, liczba ludności - 1,366 mld
Polska - średnia liczba zgonów z ostatnich 7 dni - 483, liczba ludności - 37,97 mln
Jeśli przełożymy to na liczbę mieszkańców to aby Polska dogoniła Indie w ich katastrofalnej sytuacji musiałaby osiągnąć liczbę w okolicy 65 zgonów....
Pozostawiam pod rozwagę i ocenę skalę manipulacji jaka odbywa się w polskich mediach.
https://wiadomosci.wp.pl/zaglosujcie-na-nas-to-was-zaszczepimy-dlaczego-indie-przegrywaja-z-koronawirusem-6633251617217152a
1
@Arkon Jak dla mnie sama kara śmierci nie jest tak kontrowersyjna. Natomiast dopóki nie wyeliminuje się do minimum przypadków błędów czy wypaczeń w systemie które doprowadzają do skazania niewinnych osób to też jestem zdania że do tej pory kary śmierci nie powinno być.
1
@igor69 Jeśli uda mi się to zorganizować to jak najbardziej. Skremowanie to moje życzenie.
0
@Foro Zapodaj kilku autorów i książki które ci się podobały to podrzucę ci kilka tytułów.
1
@Persyfl Jasne Jak pisałem rzecz gustu A że ja praktyczny do bólu jestem to dla mnie akurat kwiaty świata jakoś zbytnio nie upiększają A moi bliscy i znajomi wiedzą że zamiast kupować kiedyś znicze czy kwiaty na mój grób gdyby kiedyś mieli taką okazję to wolałbym aby tą kasę przeznaczyli na cele charytatywne.
0
@bartekvisca Wczoraj wrzucałem liczby które ukazują że to akurat my mamy większy problem niż Indie bo w przeliczeniu na liczbę mieszkańców mamy 8 razy więcej zgonów niż oni. No ale jak w mediach mówią ze jest inaczej to dalej to łykajcie.
0
@Persyfl To akurat rzecz gustu Mi jedyne kwiaty jakie sie podobaja i na jakie zwracam uwagę to te z których beda kiedys owoce do zjedzenia lub przyniosą plon do zebrania. Ale jak komuś to pasuje to spoko.
0
@meteo100 Ale z drugiej strony jesli chodzi o swiatla to liczniki odliczajace czas do zmiany swiatla niesamowicie ulatwilyby zycie kierujacym i pozwolilyby zaplanowac manewry z wyprzedzeniem.
0
@saczers438 Ciężko powiedzieć Na papierze wyglada rozsadnie a w praktyce moze okazac sie roznie.
3
@Colon Eleanor Rigby - The Beatles.
8
@JarekS Po tym co odwalił odchodząc z BVB szczytem naiwności byłoby założenie ze tego zawodnika stać na lojalność wobec jakiegoś klubu.
1
@EleanoR Na początek mandaty tylko i wyłącznie proporcjonalne do dochodów. Oczywiście z jakimiś sprytnymi zapisami aby wykluczyć cwaniaków którzy ukrywają bądź zaniżają dochody. Jak ktoś nie zarabia bądź poniżej określonego progu to zamiast mandatu przymusowe prace publiczne.
1
@Mario96w Czyli Puchar UEFA nadal będzie rozgrywany? Wychodzi na to że jest to szansa dla polskich zespołów aby uczestniczyć w rozgrywkach europejskich.
1
@Kgorecki2500 Mówisz o szczepieniach obowiązkowych. Te na Covid na razie takie nie są, a w niedawno rozstrzygniętej rozprawie Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że tylko jeśli jakieś szczepienia są obowiązkowe to można wymagać ich od obywateli i odmawiać im korzystania z różnych usług.