1

Inna sprawa to pokazuje jak bardzo u nas brakuje kreacji w grze i stwarzania takich okzji (jak np. Cesc w meczu z Deportivo). Kiedy ostatnim razem Messi dostal takie podanie jak Cr7 od Benzemy. Crackitic sobie srednio radzi - nawet w ostantim meczu z Atleti spartolil wydawalo sie podanie nie do spartolenia.

0

Co za roznica, przede wszystkim ciezko bedzie Barcy dogonic Real

0

dokladnie, jak np. z Amleria - po co te spiny po 30 -40 minutach meczu. Dzieci sie nie naucza.

1

CR7 zawalił wiećej waznych karnych, wiec nie wypominalbym meczu z Chelsea Messiemu.

CR7 spudlowane mega wazne karne:

1) Barcelona - 1/2 LM 2008 rok
2) 1/2 LM Bayern 2012 - spudlowana pierwsza jedenastka w serii rzutow karnych
3) Final LM 2008 - spudlpownay karny przeciwko Chelsea, pozniej Terry sie posliznal i tylko dzieki temu ze reszta graczy Manchesteru sie nie pomylila zawdziecza tamto zwyciestwo
4) Finaly mś / lub Euro pudlo z karnego przeciwko Anglii.

Natomiast co do najazdu na CR7 za slabe 45 min z jednym zespolem to jest smieszne - niepotrzebna napinka. CR7 to prawdziwa maszynka do strzelania bramek.

Pamietaj tez ze CR7 strzelil 17 bramek - rewelacja, ale w finale byl nieobecny poza zenujaca cieszynka po strzelonym nic nie znaczacym karnym - wiec tak jak Messi nei pomogl Barcy w 1/4 finalu LM, tak CR7 przeciwko Atletico tez kompletnie zawalil.

Nie rozmawiajmy o swietnyhc wystepach CR7 z Schalke, gdzie Real zmiazdzyl i robil co chcial z niemiecka druzyna czy to z Crisem czy bez niego.

0

Jeszcze mecz się nie skończył wiec nie ma co się napinac

4

Kolejnymi zestawieniami z czapy ostatnio jest to, ze za w nominacjach La Liga (ostatnich) Messiego w ogole nie bylo, a byl Bacca, Vela. Messi jakby nie patrzec byl 2 strzelcem la Liga (zepsolu wicemistrza), do tego w decydujacym meczu o mistrzostwo mial asyste i bramke (ktora nie wiadomo dlaczego nie zostala uznana). W ogole dla mnie to jest tak slabe ze w mediach tak malo mowilo sie o tej sytuacji (a to byla sytuacja byc moze na wage mistrzostwa). Taki zawodnik przegrywa w plebiscycie z Bacca - to czlowiek nie rozumie do czego zmierza taki plebiscyt...

4

Wybranie najlepszym piłkarzem La Liga sezonu 2012/2013 CR7 to byla kradziez wszech czasów. Messi zrobil neisamowity wynik 46 goli w 31 meczach ( w tym ostatnie mecze opuscil z kontuzja) - Ronaldo mial bodajze 12-14 goli mniej.

Messi w tamtym sezonie z najlepszeymi zespolami:

-z Atletico na Camp Nou 2 bramki
z Realem na Camp Nou 2 bramki
z Realem na Bernabeu (gdzei Barca byla tak slaba), a mimo to kolejny gol
strzelec regularny - 21 meczów la liga ze strzelona bramka (19 granych pod rzad)

A co do tamtej ZP , to na pewno kontrowersyjna (zwlaszcza w stosunku do tej tegorocznej), bo w 2013

Ronaldo byl najlepszym strzelcem LM, ale tez skonczyl finał PK z czerwoną kartka (co jednak jest duzym minusem), do tego nie wygral ZADNEGO trofeum druzynowego (TAKIEGO faktu nie bylo od lat)

Jego najwiekszy konkurent Messi z Barcą :

rowniez doszedl do 1/2 LM (co wiecej Messi niemal w pojedynek wprowadzil nas tam: mecz z Milanem, oraz dwumecz z PSG - gdzie gral jedynie 60 minut - 45 minut w pierwszym skonczyl z bramka, a w drugim wpol kontuzjowany zrobil decydujaca akcje meczu i na wage awansu). Real gral wtedy coz za niespodzianka ze slabym Galatasaray.

- wygral La Liga
- wygral SPH

Ronaldo na przestrzeni roku mial wiecej bramek, ale jednak w tym roku statystytki juz tak bardzo sie nie liczyly, bo przeciez Messi mial zblizone do Cr7.

Zreszta roznica w tamtej ZP pomiedzy Messi, CR7 a Riberym to bylo tlyko kilka p.p. - wiec to przedluzenie glosowania faktycznie bylo conajmniej dziwne i kontrowersyjne.

0

W 2013 - CR7 dostal za swietna jesien i kontuzje Leo - mimo ze druzynowo wygrał okrągłe 0.

W tym roku zdecydowanie zasluzenie - tak wiele wygral, ze mimo wszystko (mega slaby mundial) zasluzyl.

Zwroci uwage ze CR7 genialnie opanowal swietne granie na jesienie - wtedy kiedy glosowanie sie decyduje.

0

W 2013 - CR7 dostal za swietna jesien i kontuzje Leo - mimo ze druzynowo wygrał okrągłe 0.

W tym roku zdecydowanie zasluzenie - tak wiele wygral, ze mimo wszystko (mega slaby mundial) zasluzyl.

0

W tym roku zdecydowanie należało się CR7, ale brak tutaj konsekwencji w stosunku do ubiegłego roku. Wtedy to była nagroda jednak na wyrost.

0

Z tymi statystykami tez trzeba uwazac - bo w taki sposob obronca czy pomocnik wlasciwie nie mialby szans na wygranie.

Kwestia ZP zostala odmieniona w momencie kiedy do gry weszli CR7 i Messi. Ich gra jest taka, że ludzie sie nie zastanawiaja czy ten wygral to czy ten tamto. Teraz to jest porownywanie CR7 do Leo. Jezeli jeden wypadl lepiej od drugiego - to temu sie nalezy ZP.

0

i król strzelców LM + 1/2 LM oraz najlepszy strzelc w rundzie jesiennej 2010/2011 - ZP jest za rok kalnedarzowy.

0

W 2013 ZP dla CR7 z czapy - w tym roku zasluzona, mimo wtopy na mś i slabych decydujacych meczów w LM (przede wszystkim finalu)

1

Ronaldo nic nie wygrał w 2013 - do tego skonczyl final PK z czerwoną kartką i czy w takim razie zasluzenie wygral ZP?

0

Kiedys ZP nie byla przyznawana graczom spoza Europy - dlatego Maradona nigdy nie dostal tej oficjlanej ZP.

9

"JEstem 1,2 i 3 najlepszym piłkarzem na świecie" taki pierwszy z brzegu

1

Najlżejsze przewinienia są na CR7 - wystarczy dotknąć, żeby się zwijał :)Obejrzyj powtórkę - jak kolega wyżej pisał - to nie jest sytuacja na karnego. W momencie gdy Messi cofa stope, to zawodnik Atleti podkula kolana.

1

Oraz to, że wygrali z Atletico (z którym nie dawali rady w ostatnich 7 spotkaniach bodajże).

Inna sprawa, że kiedy Messi w koncu strzelil z Atletico to i Barca z nimi wygrala. Taka prawidłowość.

4

Nie dość, że my nie dostajemy karnych, to jeszcze zaczynają gwizdać przeciwko nam z czapy karne.

0

Raczej mimo wszystko Leo - mimo "sprokurowania :) rzutu karnego" to wypracowal dwie pierwsze bramki i dolozyl trzecią. Do tego te jego dryblinig po ktroych gracze Atleti musieli sie uciekac do fauli.

0

Widza ze Atletico jest do ugryzienia i maja spore szanse odrobic swoje straty. Niestety nad nami wciaz maja 4 pkt przewagi.

2

Nie dość, że nie dostajemy karnych - to jeszcze gwizdza przeciwko nam karne z czapy.

0

Raczej nie...

1) Brutalny faul na Neymarze ( rzut wolny z 16 metrów i czerwona kartka) - korysc Atletico

2) Reka Messiego - korzysc Bareclony

3) Karny z czapy - korzysc Atletico.

Inna sprawa ze zagranie reka Messiego mialo miejsce niemal na srodku boiska - karny to jednak karny.

Swoja droga Barca nie dosc ze nie dostaje karnych to jeszcze gwizdza przeciwko nam karne z czapy.

0

Nie wiem czy to taki dobry zart - zwazywszy, ze kadencja Lucho moze naprawde dlugo nie potrwac.

1

Od początku mowilem, ze Real zrobil interes zycia sprzedajac Di Marie za taka kase. Di Maria to pilkarz bardzo nieregularny. Dostac tyle kasy za Di Marie to bylo kolejny w ostatnich latach swietny interes Bialych.

0

Busquets mial 2-3 nurki w karierze - pokaz wiecej. Mial nurka z Interem oraz jednego z Realem. Koniec. Nie przerwaca sie tyle razy w polu karnym ile superheros Diver7

0

Bale mial sam na sam pomylił sie - fakt powinien podac - ale bez przesady z najazdem na niego, Tu jest bardzo dobra sytuacja ilustrujaca egozim Ronaldo. Chyba kibice Realu tego nie pamietaja?

0

Po pierwsze wielu osobom nie podoba sie zachowanie CR7 - szczegolnie w polu karnym. Jaka on ma tendencje do nurkowania - to moze wkurzac. Mecze z Celta, Barcelona, kilka innych gdzie CR7 pada na murawe jak razony piorunem i blaga o karnego jest denerwujace.

Dodatkowo z tego wszystkiego w tym sezonie Real ma srednio w co drugim meczu rzut karny - (fakt niektore sluszne), ale ile dosc kontrowersyjnych (kojarze przynajmniej 3).

Według mnie CR7 jest niesamowitym goleadorem - inna sprawa, ze Real jest bardzo mocny. Dzis rozstrzelal Espanyol i nawet grajac w 10 mieli swietne okazje ( 1 zakonczona bramka). Niektorzy wysuwaja sensowne kontrargumenty jesli chodzi o ZP dla CR7 gdyz w finale kompletnie zawiodl.

Do tego pisanie, ze CR7 wygral LM to powinien dostac ZP jest co najmniej nie na miejscy, gdyz w 2013 roku CR7 wygral z Realem okragle 0, a do tego w finale PK zszedl z czeronwa kartka - mimo to dostal ZP za gole strzelane Szwedom (po przedluzonym glosowaniu). W tatym roku Ribery wygral wszystko z Bayernem. Messi z Barca Lige i SPH oraz byl krolem strzelcow LM - wiec dlaczego CR7 zdobyl wtedy?

Jak dla mnie mimo tego ze Real wygral trofea mimo CR7 ( zwod w finale LM) oraz wygral PK (bez CR7 w finale przeciwko Blaugranie), to CR7 w tym roku zasluguje na ZP. Aha i mimo tego ze kompletnie zawiodl na mundialu. Ale w takim razie w poprzednim roku ta ZP byla kompletnie z czapy.

TAK BTW co do tych 17 goli w LM, to bylo w sezonie 2013/2014 - ZP jest za ROK KALENDARZOWY.

2

Inna sprawa ze smieszy mnie atak Bialych na Bale za to ze nie podal do swietego CR& na pusta. Pisza ze przez to CR7 nie bedzie kontynuowal swojej passy. A czemu to CR7 moze nie strzelic na pusta lub z karnego?

Nie rozumiem jak SB moglo gwizdac na zawodnika ktory im wygral PK oraz wraz z Ramosem i Di Maria wygrali im polfinal i przede wszystkim final LM.

0

To dotyczy meczow na wlasnym stadionie. Messi jest rekordzista jesli chodiz o kolejne spotkania. - rekord wynosi 21. Dodatkowo jest tez rekordzista jesli chodzi o kolejne mecze wyjazdowe z bramką - 13.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?