mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Szkoda, ,ze nie mial szansy wykonywac dodatkowcyh 8 karnych :) Ale coz, wg mnie jednak ciezko bedzie dogonic Real mimo te wygranej.
1
w sumie taka jak z Atletico :)
0
Moze zapisza to Suarezowi, ale moze tez byc bez asysty.
1
i to hat trickiem bez karnych :)
0
Jak nie strzela lub nie jest kluczowy w decydujacych akcjach (np. mecze z Villareal i Valencią)
Jedyny mecz w ostatnim czasie kiedy Barca wygrala wazny mecz bez Leo (jego bramek, asyst) to mecz z Almeria, co wygralismy 2-1.
0
Messi wyrównał rekord 22 hat tricków (lub wiecej bramek) Alfredo di Stefano i Telmo Zarry.
o 1 hat trick lepszy jest juz tylko CR11
0
No i skonczyl z dwiema bramkami - jak zywkle, a Real znowu wchodzi na wysokie obroty.
0
a jak ma sytuacje jak z RSSS to po prostu je marnuje...
0
I jeszcze pilki Messiemu zabiera
0
Wlasnie i tu jest problem, bo to nie jest tak ze jeden Ronaldo gra w Realu, a reszta lezy i nic nie robi - tam Kroos gra tkaie pily, Benzema potrafi tak ograc pol defensywy GEtafe. U nas to jest wlasnie ten problem.
Te goel Ronaldo sa rowniez wypadkowa tego jak Real gra - to powoduje, ze doscigniecie Realu w La Liga moze sie okazac niemozliwe w tym sezonie. Zreszta w koncu Real w ostatnich 5-6 latach tlyko raz wygrali Lige, a jednak Perez nakupowal im niezlą pakę. Do tego u nas w tym sezonie brakuje regularnosci, wiec bedzie ciezko. Tym razem nawet ewentualna wygrana na Camp Nou z Białymi moze nic nie dac (jak w zeszlym sezonie ten slynny mecz 4-3.
1
Ten mecz jak Real z Almeria - i na tej stronie tez daj vu. Najazd na CR7 caly mecz, a pozniej Cris 2 brameczki i po temacie.
1
To akurat fakt i Barca nie moze liczyc na taka liczbe karnych (Real dostla juz chyba 8 w tym sezonie w La Liga/ albo 9) - ale jednak strzela - a na koncu pozostana tylko fakty.
0
Ronaldo ma de facto 28 w 17 meczach - jedyne co faktycznie moze powstrzymac t0 kontuzja. Real rozegral mecz wiecej, ale CR7 strzelal z lepsza skutecznoscia na mecz, co oznacza, ze ma sporo wieksze szanse. Do tego Real dostaje sporo karnych, to automatycznie przeklada sie na gole.Do tego to jest CR7 - jak strzelil z Bayernem to pokazal na palach ze zrobil rekord - wiec bedzie sie mega spinal na ten rekord. Do tego Real juz nie gra w PK, wiec bedzie mial wiecej odpoczynku.
0
Mnie martwi, to ze Barca z
Malaga remisuje i nie oddaje celnego strzalu, Real tam wygral w sumie dosc pewnie
z Getafe tez bylo u nas kurcho, Real pewnie 3-0, a moze jeszcze ukasza
0
28 goli w lidze w 17 meczach (srednia 1,65) - ciagle idzie na ponad 60 goli. 50 to raczej z latwoscia zrobi. Messi byl zrobil ten wynik, ale w sezonie 2012/2013 kontuzja mu przeszkodzila. Pewnie mialby wtedy cos kolo 55, moze ciut wiecej.
0
28 goli w lidze w 17 meczach (srednia 1,65) - ciagle idzie na ponad 60 goli. 50 to raczej z latwoscia zrobi.
1
Inna sprawa to pokazuje jak bardzo u nas brakuje kreacji w grze i stwarzania takich okzji (jak np. Cesc w meczu z Deportivo). Kiedy ostatnim razem Messi dostal takie podanie jak Cr7 od Benzemy. Crackitic sobie srednio radzi - nawet w ostantim meczu z Atleti spartolil wydawalo sie podanie nie do spartolenia.
0
Co za roznica, przede wszystkim ciezko bedzie Barcy dogonic Real
0
dokladnie, jak np. z Amleria - po co te spiny po 30 -40 minutach meczu. Dzieci sie nie naucza.
1
CR7 zawalił wiećej waznych karnych, wiec nie wypominalbym meczu z Chelsea Messiemu.
CR7 spudlowane mega wazne karne:
1) Barcelona - 1/2 LM 2008 rok
2) 1/2 LM Bayern 2012 - spudlowana pierwsza jedenastka w serii rzutow karnych
3) Final LM 2008 - spudlpownay karny przeciwko Chelsea, pozniej Terry sie posliznal i tylko dzieki temu ze reszta graczy Manchesteru sie nie pomylila zawdziecza tamto zwyciestwo
4) Finaly mś / lub Euro pudlo z karnego przeciwko Anglii.
Natomiast co do najazdu na CR7 za slabe 45 min z jednym zespolem to jest smieszne - niepotrzebna napinka. CR7 to prawdziwa maszynka do strzelania bramek.
Pamietaj tez ze CR7 strzelil 17 bramek - rewelacja, ale w finale byl nieobecny poza zenujaca cieszynka po strzelonym nic nie znaczacym karnym - wiec tak jak Messi nei pomogl Barcy w 1/4 finalu LM, tak CR7 przeciwko Atletico tez kompletnie zawalil.
Nie rozmawiajmy o swietnyhc wystepach CR7 z Schalke, gdzie Real zmiazdzyl i robil co chcial z niemiecka druzyna czy to z Crisem czy bez niego.
0
Jeszcze mecz się nie skończył wiec nie ma co się napinac
4
Kolejnymi zestawieniami z czapy ostatnio jest to, ze za w nominacjach La Liga (ostatnich) Messiego w ogole nie bylo, a byl Bacca, Vela. Messi jakby nie patrzec byl 2 strzelcem la Liga (zepsolu wicemistrza), do tego w decydujacym meczu o mistrzostwo mial asyste i bramke (ktora nie wiadomo dlaczego nie zostala uznana). W ogole dla mnie to jest tak slabe ze w mediach tak malo mowilo sie o tej sytuacji (a to byla sytuacja byc moze na wage mistrzostwa). Taki zawodnik przegrywa w plebiscycie z Bacca - to czlowiek nie rozumie do czego zmierza taki plebiscyt...
4
Wybranie najlepszym piłkarzem La Liga sezonu 2012/2013 CR7 to byla kradziez wszech czasów. Messi zrobil neisamowity wynik 46 goli w 31 meczach ( w tym ostatnie mecze opuscil z kontuzja) - Ronaldo mial bodajze 12-14 goli mniej.
Messi w tamtym sezonie z najlepszeymi zespolami:
-z Atletico na Camp Nou 2 bramki
z Realem na Camp Nou 2 bramki
z Realem na Bernabeu (gdzei Barca byla tak slaba), a mimo to kolejny gol
strzelec regularny - 21 meczów la liga ze strzelona bramka (19 granych pod rzad)
A co do tamtej ZP , to na pewno kontrowersyjna (zwlaszcza w stosunku do tej tegorocznej), bo w 2013
Ronaldo byl najlepszym strzelcem LM, ale tez skonczyl finał PK z czerwoną kartka (co jednak jest duzym minusem), do tego nie wygral ZADNEGO trofeum druzynowego (TAKIEGO faktu nie bylo od lat)
Jego najwiekszy konkurent Messi z Barcą :
rowniez doszedl do 1/2 LM (co wiecej Messi niemal w pojedynek wprowadzil nas tam: mecz z Milanem, oraz dwumecz z PSG - gdzie gral jedynie 60 minut - 45 minut w pierwszym skonczyl z bramka, a w drugim wpol kontuzjowany zrobil decydujaca akcje meczu i na wage awansu). Real gral wtedy coz za niespodzianka ze slabym Galatasaray.
- wygral La Liga
- wygral SPH
Ronaldo na przestrzeni roku mial wiecej bramek, ale jednak w tym roku statystytki juz tak bardzo sie nie liczyly, bo przeciez Messi mial zblizone do Cr7.
Zreszta roznica w tamtej ZP pomiedzy Messi, CR7 a Riberym to bylo tlyko kilka p.p. - wiec to przedluzenie glosowania faktycznie bylo conajmniej dziwne i kontrowersyjne.
0
W 2013 - CR7 dostal za swietna jesien i kontuzje Leo - mimo ze druzynowo wygrał okrągłe 0.
W tym roku zdecydowanie zasluzenie - tak wiele wygral, ze mimo wszystko (mega slaby mundial) zasluzyl.
Zwroci uwage ze CR7 genialnie opanowal swietne granie na jesienie - wtedy kiedy glosowanie sie decyduje.
0
W 2013 - CR7 dostal za swietna jesien i kontuzje Leo - mimo ze druzynowo wygrał okrągłe 0.
W tym roku zdecydowanie zasluzenie - tak wiele wygral, ze mimo wszystko (mega slaby mundial) zasluzyl.
0
W tym roku zdecydowanie należało się CR7, ale brak tutaj konsekwencji w stosunku do ubiegłego roku. Wtedy to była nagroda jednak na wyrost.
0
Z tymi statystykami tez trzeba uwazac - bo w taki sposob obronca czy pomocnik wlasciwie nie mialby szans na wygranie.
Kwestia ZP zostala odmieniona w momencie kiedy do gry weszli CR7 i Messi. Ich gra jest taka, że ludzie sie nie zastanawiaja czy ten wygral to czy ten tamto. Teraz to jest porownywanie CR7 do Leo. Jezeli jeden wypadl lepiej od drugiego - to temu sie nalezy ZP.
0
i król strzelców LM + 1/2 LM oraz najlepszy strzelc w rundzie jesiennej 2010/2011 - ZP jest za rok kalnedarzowy.
0
W 2013 ZP dla CR7 z czapy - w tym roku zasluzona, mimo wtopy na mś i slabych decydujacych meczów w LM (przede wszystkim finalu)
1
Ronaldo nic nie wygrał w 2013 - do tego skonczyl final PK z czerwoną kartką i czy w takim razie zasluzenie wygral ZP?