mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To dotyczy meczow na wlasnym stadionie. Messi jest rekordzista jesli chodiz o kolejne spotkania. - rekord wynosi 21. Dodatkowo jest tez rekordzista jesli chodzi o kolejne mecze wyjazdowe z bramką - 13.
0
Zobaczymy 50 Messiego z sezonu 2011/2012 moze zrobic.
0
Przez to CR7 nie wyrownal niesamowitego Mariano Martina z lat 40 (18 meczow ze strzelona bramka pod rzad u siebie w lidze)
0
Dobra nie ma cos sie spinac narazie. Real jest 4 punkty przed nami, znowu wylosowali Schalke (za darmo beda w 1/4 LM), a my jutro mamy byc moze mecz o zycie w La Liga. Potencjalne 7 pkt do Realu to moze byc za duzo.
Zwlaszcza, ze Real ma juz znacznie wiecej wyjazdow za soba. Ostatnio ciagle mieli mecze wyjazdowe w lidze.
0
Taka ciekawostka.
Ronaldo zabrakło jednego meczu żeby wyrównac niesamowity rekord Mariano Martina z lat 40-tych. Rekord dotyczył liczby kolejnych meczów u siebie w lidze ze strzeloną bramką. CR7 zatrzymał sie na 17. Ostatni raz u siebie nie trafił w meczu Z Atletico w 7 kolejce poprzedniego sezonu. Rekord Martina to 18.
0
Di Maria miał tragiczny mundial.
1) W fazie grupowej grał żenująco. Nie wiem czy zagral jakas kluczowa pilke. Nie strzelil zadnej bramki, nie mial zadnej asysty.
2) W meczu ze Szwajcaria strzelil decydujaca bramke (to na +) - oczywiscie po genialnej akcji Leo. Jednak nie wiem czy pamietasz ale w tym meczu zrobil rekordowa ilsoc strat (nie chce rzucac liczbami, ale to byl chyba najgorszy wynik na mistrzostwach).
3) W meczu z Belgia gra 20-30 min i zszedl z boiska z kontuzja.
Czy to jest dobry mundial? Czy naprawdę to jest dobry mundial na zawodnika ofensywnego?
Na sile oceniajac - jeden dobry mecz na 4, a w piatym zszedl z kontuzja po 20 minutach??
Jakby Di Maria grał tak jak w drugiej czesci sezonu w Realu (najlepszy asystent L Liga, finaly CdR i LM), na mundialu (+ oczywiscie brak kontuzji), to Argentyna faktycznie moglaby sie cieszyc z mistrzostwa. Niestety jedynym ktory w ofensywie ciagnal ten wozek byl Messi. Aguero - zupelnie bez formy, po czym wypadl z kontuzja, Di Maria (jak wyzej), o Palacio i Higuainie zostlao juz wiele powiedziane.
0
W 2013 też powinien być - ale od 2 lat jest tendencja w mediach o pisania, że Messi się wypalił, że Messi się skończył itp itd. Prawda jest taka, że Leo ma takie statystyki i all in all taką grę, że jak nawet spacerował to w decydującym meczu o mistrzostwo zaliczył asystę i niesłusznie nieuznaną bramkę. W wielu meczach ligowych potrafił wciągnąc Barcę z bagna (Villareal 2013/2014, Bilbao 2013/2014, Villareal 2014/2015, Bilbao 2014/2015, Sevilla, Espanyol, Valencia w bieżącej kampanii, dwumecz z Milanem, PSG, w zeszyłm roku z City).
Doszlo do tego, ze w poprzednim roku Messiego nie wybrano do 11 UEFA, co zakrawa na kpine (LA Liga, Superpuchar Hiszpanii, krol strzelcow La Liga, 4 strzelec LM, pociagnal Barce w dwumeczu z PSG mimo kontuzji).
W ostatnim czasie przypominam sobie jeden mecz, w ktorym Barca poradzila sobie mimo slabej formy Leo (Almeria). W innych przypadkach bez Leo ani rusz.
0
Rakitic nie jest jedynie od destrukcji - akurat cisniecie Rakitica ma sens, bo jak narazie to jest transferowy niewypał.
0
Mimo wszystko Ronaldo jest ich najlepszym strzelcem. Inna sprawa ze w przypadku Realu skonczylo sie i porazka w Valencii i z Atletico bez wzgledu na to czy Ronaldo gral czy nie od pierwszej minuty.
0
To było oczywiste, że teraz Ney i Messi wyjdą od początku. Co z tego, że tu jest jeszcze rewanż, a Elche to Elche.
Co z tego, że na Anoeta z RSSS mamy w ostatnich latach najgorszy bilans ze wszystkich stadionów, ale Enrique idzie w eksperymenty własnie w meczu z RSSS.
0
Przypadek? ;) 15 znaków
0
Ancelotti zrobił to samo co Lucho. Licho posadził na ławce Leo z Sociedad i nie opłaciło się.
0
Porównajcie to z tym jak Real opchnal Morate Juventusowi - 20 mn! Sprzedali drewnianego Higuaina za 40 mn - a my płacimy za wypożyczanie własnych zawodników (Bojan, Suarez)
0
W ostatnim meczu z Atletico Messi zaliczył asystę do Alexisa i strzelił prawidłową bramkę (!!!) - Jeżeli asysta + bramka z gry nie świadczy dobrze o naszym cracku to ja nie wiem co ma świadczyc. W tamtym meczu cala druzyna grala jak grala, ale zostalismy okradzeni z prawidlowo zdobytej bramki, która strzelil własnie Leo Messi.
CR7 nie istniał w całych finałach mś - a jak istniał to marnował okazje kolegów w meczu z Ghaną na potęgę. W finale PK w ogole nie zagral - a Real jednak ogral nasza Barce jednak zasluzenie (błyszczeli Di Maria i Bale)).
Do tego w przypadku CR7 mozna dodac slaby SPH i wszystkie ligowe El Clasico w roku.
Messi tez nie okazal sie kluczowy w meczach o ktorcyh mowisz (z wyjatkiem finalu Ligi), ale jednak statystykami nie ustepowal CR7 w minionym roku. Roznica punktowa na rzecz tego drugiego jest jednak przesada.
Zwlaszcza ze riok temu Real wygrał okragle 0, a CR7 skonczyl z czerwona kartka w finale PK a mimo to dali mu Zlotego Balona.
0
Zwłąszcza, ze Ronaldo nie pomogl za bardzo w finale LM - tam robote zalatwili mu Ramos, a w dogrywce Bale i Di Maria.
1
Nie sądze :) 15 znaków
0
Wyobraz sobie (odpukac), ze ktos z trójki Messi Neymar Suarez wypadnie z powodu kontuzji? Juz Suareza nie mielismy do paxdziernika, Neymar co jakis czas nam wypada - a taki Reus moglby w takich wypadkach nie tylko uzupelnic wielka luke w pomocy, ale i luke w ataku.Do tego wreszczcie mialby kto grac Messiemu dobre pilki.
0
Będzie walka o Daniego Alvesa - i nie ma się z czego śmiać tutaj.
0
Od poczatku było wiadomo, że najwięksyz problem będzie z pomocnikami. Tutaj jest prawdziwy dramat z wyborem. Na jesienie chyba najlepiej grał Xavi, ale generalnie w przeciągu całego roku nikt nie grał z naszych pomocników na odpowiednim poziomie.
Tutaj mozna wskazac by bylo Messiego, bo on coraz czesciej schodzi do linii pomocy;)
0
Narazie to największy problem to gra Barcelony w pierwszych połowach, a także czego już nie odwrócimy, to słabe transfery.
Mimo wszstko nie monza porownywac nas do tego co bylo na koncu za Rijkaarda - wtedy w lidze hiszpanskiej do mistrzostwa stykało ok. 70 - 75 punktow (albo i mniej nawet). Obecnie jak nie masz 90 to nie masz czego szukac.
Natomiast podobienstwo odnosnie koncowki Rijaarda a teraz jest takie, że wlasnie przez nienajlepsze transfery mozemy oraz ban transferowy mozemy popelnic bledy przy odbudowie skladu.
Prawa obrona - jezeli odejda Alves i Montoya, to jestesmy w czarnej d
Srodek obrony - stary Mathieu i pytanie o rozwoj Bartry
Srodek pomocy - czy Rakitic zastapi Xaviego i czy Iniesta wroci jeszcze do formy? Jezeli na oba pytania dostaniemy odpowiedz negatywna, to Barca nie bedzie sie liczyla w rozgrywce o LM.
0
To, że dziwne, ze Kross mial 3 asysty,w tym dwie otwierajace wyniki nie dostal nic, a CR7 za jedno fajne podanie do Bale'a i za asyste do Isco ( choc Isco musial sie sporo natrudzic przy tym golu) dostaje srebrną gałę. Moim zdaniem nagrodzony zostal nieslusznie. Koniec tematu.
To jest tylko porównanie. W dzisiejszym meczu z Cordobą kluczowym pilkarzem byl Pedro, choc Messi walnal 2 bramki. Jednak jego gole to byly bramki na 4-0 i 5-0, a do tego czasu mial raczej spokojny mecz.
Nie rozumiem po co klniesz? Czy powiedzialem cos nieprawdziwego? Czy pisałem cos w moim poscie o Messim?
Oceniłem sytuację na chłodno i tyle. Jezeli uwazasz, ze bylo inaczej to odnies sie do tego.
0
Z grających to fakt - jeszcze niedawno Giggs moglby konkurowac
0
i do tego jacy rywale są w kms a jacy w mś
0
Ciekawostka:
w lidze jest tylko jeden zespol obecnie, ktory nie dostal od Messiego co najmniej dubletu w jednym spotkaniu - jest to Celta.
0
Casillas - czyste konto - obroniony karny przy 2-0 w polfinale - tez mysle ze mozna wyzej ocenic.
0
Kroos w finale dwie asysty, w polfinale mial jedna otwierajaca wynik. Bale dwie bramki, Ramos dwie bramki.
Casillas nie wpuszcza zadnej bramki - broni rzut karny, do tego swietnie broni w finale.
Ronaldo dwie asyty - obie gdy bylo juz wszytko rozstrzygniete + niweykorzystane sytuacje.
Inaczej niz za nazwisko tego nazwac nie mozna - ale szkoda sie tym przejmowac w ogole.
Mnie bardziej martwi, ze Real jest mega mocny, a jak beda tak dalej fajnie losowac w LM, to w polfinale beda za darmo - a stamtad do wygrania LM juz niedaleko.
0
OK, dzieki nie wiedzialem, bo mi scielo transmisje ;)
0
Swoją drogą szkoda, że sedzia przerwal ta ostatnia akcje Messiego na skrzydle - mogl byc hat trick w 10 minut.
0
Nic nie jest gwarantowane - narazie jada ze wszystkimi jak chca. Poczekamy do stycznia. Do tego fartownie losuja w LM.
0
Barca tez nie wygrala tego w 2006 po wygraniu finału LM. Czasami sie zdarzalo tego trofeum nei wygrac druzynie Europejskiej. Chyba kiedys tez Boca Juniors wygrali z Realem albo Milanem.
W 2009 Barca meczyla sie z Estudiantes - dopiero w 90 minucie Pedro dal nam dogrywke.
San Lorezno jednak po wygraniu Copa Libertadores mocno wyprzedalo sie ze swoich najlepszych graczy.