0

@Tasde Co ciekawe jeśli nieskończoność jest ciągła (w rozumieniu liczb rzeczywistych) to może być zerowe i też musi się wydarzyć.

Edit. Musiałem.

0

@Batys Football to prosta gra. Trzeba strzelić więcej niż przeciwnik.

1

@Adran360 Jedno oko na Maroko, a drugie na Barcelonę.

1

@Chucky Flicku ufam dla Ciebie.

3

@FcPortoFan1999 Wiem o tym, nie mniej nadal dobre. PS Awans nie dawał też pucharu.

33

Co byście zrobili z wehikułem czasu?


2

@Kgorecki2500 32 GB RAMu. 30 lat temu gry wymagały 8 MB.
https://www.mobygames.com/game/20461/the-settlers-ii-gold-edition/specs/
Wiem, że bez porównania pod względem skomplikowania, ale wydaje mi się, że w pewnym momencie, coś poszło nie tak jeśli chodzi o optymalizację.

0

@Zoker Ok, to w tej czysto-hipotetycznej sytuacji jestem na nie. Nie miałbym siły patrzeć jak go ludzie tutaj mieszają z błotem.

1

@AlexDark00 Guardiola patrząc po wydatkowaniu w City (i pamiętając wydatki z jego pobytu w stolicy Katalonii) to nie jest trener na aktualną sytuację finansową Barcelony.

@Zoker Pytanie z kategorii gdzie byście najpierw poszli, gdybyście stanęli na powierzchni Słońca. Guardiola tutaj nie wróci jako trener – zapowiadał to już i mu się nie dziwię. Wyniku z pierwszego podejścia nie poprawi.

3

@lukaszmatusiewicz Iniestazo.

6

@Seneka Zakładam, że pieniądze i priorytety. Z danych można wyszukać, że żeby wygrać wyścig z ZSRR NASA pochłaniała około 5% budżetu federalnego – teraz to nie do pomyślenia. A z priorytetów, to warto pamiętać, że przecież w tych misjach ginęli ludzie. Teraz pewnie próg ryzyka jest ustawiony znacznie niżej. Porównałbym to w programowaniu do stworzenia takiego PoC (Proof-of-Concept). Jest, działa, można coś kliknąć, ale jeśli końcowy produkt ma być skalowalny to i tak z reguły się tą "tymczasówkę" ora i pisze finalne przemyślane, skalowalne rozwiązanie. Tylko to zajmuje kilka razy dłużej, niż taka "zaślepka" – mimo, że już coś było i "działało".

7

Z takich kosmicznych informacji, które może słyszeliście lub nie, ludzie wracają na Księżyc. W okolicach 6 lutego ma startować misja Artemis II, żeby z 4 osobową załogą okrążyć naszego naturalnego satelitę po orbicie (bez lądowania). Misja Artemis III, która ma lądować zaplanowana jest na nie wcześniej niż 2027.


3

Mało kogo, bo #LordOfMysteries. Muszę przyznać, że takiego rozmachu w inwestowaniu przez Tecent to się nie spodziewałem. Dopiero co latem wydano pierwszy sezon animacji, gdzie już w trakcie trwania sezonu zapowiedziano harmonogram serializacji całości, a w styczniu wrzucają kilkuminutowy footage z gameplayu (tak UE5) z tworzonego MMORPG osadzonego w świecie LotM. Za dużo co prawda tam nie ma, choć z drugiej strony ciężko stwierdzić ile oni to faktycznie developują. Co z tego wyjdzie – nie wiem, ale skoro ma być to F2P, to raczej należy spodziewać się P2W lub mikropłatności do odblokowania kontentu. Koniec końców nikt za darmo robił nie będzie. Raczej i tak targetem tej gry jest głównie fanbaza, jak w przypadku Harry'ego Pottera. Dla mnie jest to najmniej interesujący aspekt, bo w gry już praktycznie nie gram, ale w jakimś stopniu pokazuje to rozmach tego przedsięwzięcia.

Przekonywać nieprzekonanych jakoś bardzo nie zamierzam, jednak jak ktoś się zastanawia czy warto rozpocząć przygodę z tą serią, to nie ma za bardzo nad czym. LotM pod względem objętości, zawartości i budowy świata spokojnie można stawiać obok Tolkiena, z tym że napisał to jakiś "randomowy Chińczyk", więc mało kto daje jeb***e. Chociażby do tej pory banię ryje mi klip promujący, który został wrzucony rok temu, gdzie wykonano go w jednym z kilku fikcyjnych języków stworzonych na potrzeby powieści, języku Hermes.


A oprócz tego wiele frakcji, kościołów, religii, historia sięgająca pięciu epok wstecz. No i przede wszystkim system mocy dla autystyków (UWAGA SĄ TAM SPOILERY): https://i.redd.it/99ayws6ruuwf1.jpeg

Na lokalnym rynku jednak robi to niesamowitą furorę. Na Qidian (chiński webnovel) powieść od miesięcy zajmuje #1 wśród czytanych pozycji by far. Tak więc, jeśli ktoś lubi taki mix gatunkowy jak dark fantasy oraz lovecraftian horror osadzone w epoce wiktoriańskiej, to moim zdaniem pozycja obowiązkowa, mimo że sam przeczytałem do tej pory niecałe 10% pierwszej części. W Chinach animacja w rankingach wbiła też do TOP 10 pod względem liczby wyświetleń, a musi tam rywalizować z seriami, które mają już po kilka sezonów.

A tak poza tym trochę bawią mnie na ćwierkaczu fani One Piece, pisząc o "losowym anime". Cóż muszą żyć z tym, że sami oglądają shōnen slop ¯\_(ツ)_/¯

11

No i git.


3

@Robert_Kubica Zawsze możesz pomyśleć o tym, że wygrał ZP przed Mbappe.

0

@Transu96 Brzmi jakby polewali tam bimber.

2

@michal26 Z czego nie będziemy mogli korzystać?

3

@Bernard777 W sumie tak wygląda rzeczywistość. Nie ma kasy na topkę, tu trzeba szukać kolejnych Raphiniów, którzy urosną pod właściwym trenerem.

4

@Sinirsey Jakub Midel prawdopodobnie już nagrywa film, jak można ją przestronnie urządzić i sprzedać za 300k.

0

@barcowy1899 A ja powiem, Neymar bez sarkazmu. I tak w krótkim czasie ze swoją głową zaliczyłby zjazd. Problemem było jak te pieniądze zostały rozwalone.

Tak sobie patrzę i my nigdy nie sprzedaliśmy nikogo za 100+ na przykład, jeśli wierzyć temu i też czegoś takiego nie kojarzę.
https://www.footballtransfers.com/en/transfer-news/2021/07/barcelonas-10-biggest-sales-all-time

W sumie to nie dziwne, bo jak ktoś lepszy jest to my go nie chcemy sprzedać. My byśmy się chcieli pozbywać po 100+ Stegenów czy Arałchów bez formy. No tak się nie da.

8

W Japonii istnieje coś takiego jak shūshin koyō (co można tłumaczyć dosłownie jako dożywotnie zatrudnienie) – innymi słowy rzadko spotkacie kogoś, kto pracował powiedzmy w 8 firmach. Dwie, trzy to maks. Zjawisko głównie spotykane w modelu pracy korporacyjnej. Uważam jednak, że Noriaki Kasai to już przesadza.


26

Takimi meczami awansuje się do 1/4 Pucharu (ich) Króla.

6

Wikipedia kończy dziś 25 lat. Mimo, że potrafi zawierać błędy, to i tak w przeszłości była oraz ciągle jest nieocenionym źródłem informacji. Nawet jak czegoś nie warto tam czytać, to często są odnośniki do fachowej literatury dla danego zagadnienia.


1

@Walker Klasyk, tylko nie wiem skąd go pamiętam, bo nie spod tego tytułu. Możliwe, że był jakiś remiks tego. W każdym razie tytuł dobrze pasuje do obecnej sytuacji w Madrycie ;)

2

@macio_944 Enrique trenerem, Stoiczkow na asystenta i jadą po tryplet w pokoju bez klamek.

7

@Jakchcesz Jak mówią, to też nie jest za dobrze.

0

@Zoker Może system pamięta do na przykład 5 haseł i podajesz nowe, które jest zbieżne z jednym z listy starych, ale zarazem nie jest tym aktualnym.

0

@MOLESTA Możliwe, że masz rację. Będzie to zawsze subiektywny wybór, ale tak zdecydowali wybierający. Podzielam ich zdanie (chociaż oczywiście nie pamiętam wszystkich), bo ruszał z wykrocznej spod drugiego słupka. Piłka przeszła na głowę zawodnika i był momentem bezwładności wyrzucony w drugą stronę.

4

Dziś mija dokładnie 20 lat od meczu WBA z Wigan Athletic w którym Tomasz Kuszczak (broniący barw WBA) popisał się tą paradą. Została ona potem wybrana jako najlepsza obrona sezonu 2005/2006 w Premier League.


To w sumie ciekawa sprawa, bo przez lata nie mogliśmy jakoś szczególnie narzekać na pozycję bramkarza w kadrze narodowej, jednak zdarzały się takie pojedyncze kurioza jak "Kuszczak puszczak" z Kolumbią (towarzyski) czy Boruc z Irlandią Północną.

2

@FioletoweOczy 14 dni na zwrot jak zawarli umowę na odległość. Ja bym przemyślał.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?